Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Nem találtam konkrét topikot a proginak, így nyitottam egy újat.
Adott a program, amivel a következőt kéne elérni.
Egy közösségi oldalon live streamelt videó tartalom alá kell szöveget mondani, valós időben. Miközben ezt az egészet az alá mondott szöveggel együtt az OBS-el kell rögzíteni. A lényeg, hogy a mentett video stream ne legyen darabos.
Hardver oldali kövtelményt kell-e teljesíteni?
Mennyire befolyásolja az adott internet elérés sebessége és a hálózat állapota (WiFi vs. kábel)?

(#2) Merula Alba válasza májkimiki (#1) üzenetére


Merula Alba
tag

Csatlakoznék a topikhoz! :)) Érdekel a téma, bár én még csak a felvételnél bontogatom a szárnyaimat. Van már kb. 100 órányi tapasztalatom benne. Állítgattam a minőséget, ami meglepett hogy nem olyan erőforrás igényes mint elsőre gondolná az ember.

Stream közben lehet felvenni, bár ezzel nincs tapasztalatom. De láttam erről valahol videót a neten. Processzorral vagy videókarival streamelsz? A videókártyák többségének van egy erre dedikált része, a Win 10 feladatkezelő mutatja is. Ott hamar kiderül mit bír a kártya. De sokat szoktak bírni, nagyjából függetlenül attól hogy a "normál" gpu munkával mennyire terheled le.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#3) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Közösségi helyünkön szeretnénk kiépíteni az alkalmak YouTube stream-eléséhez egy több kamerás rendszert. Jelenleg van 2 darab ptz dome ip biztonsági kameránk, ezek rtsp porton keresztül adják a képet az OBS-nek, a hang az analóg keverőből jön az OBS-t futtató stream számítógépbe.
A gondunk az, hogy a kamerák képei egymáshoz képest, valamint a hang a kamerákhoz képest csúszik, mindegyik komponens más más mértékben.
Az OBS-ben a hangot tudjuk késleltetni, és a kamerák képeit is tudjuk késleltetni, azonban a beállítások az OBS-s újraindítása után aktivizálódnak, viszont addigra már más mértékben kezd ez a 3 paraméter csúszni, valószínűleg attól függően, hogy az OBS éppen hogyan kapta el a hálózatról a kamerák rtsp adatfolyamát.
Nem tudtok véletlenül erre valami megoldást?
Előre is köszönjük :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.