Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Objektívek - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

Nem találtam olyan topicot, amely az obikkal foglalkozott volna, úgyhogy nyitottam egyet.

Ez milyen? Canon EF 80-200 mm F4.5-5.6
Bővebben: link
Csak kicsit olcsónak tűnik 45 ezerért.

Amúgy az L betű mit szokott jelenteni a leírásban?

(#2) Smogus


Smogus
őstag

ez egy jó kis totyik lesz :D
én is megosztom szerény tapasztalataimat ha tudok segítek mindenkinek volt már dolgom egykettővel :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#3) lesaux válasza Smogus (#2) üzenetére


lesaux
veterán

Van valami használt darabod eladó? :)

(#4) Smogus válasza lesaux (#1) üzenetére


Smogus
őstag

Hát ahogy megnézem nem egy nagy durranás
ez egy nagyon alap tele obi
nem túl masszív jószág a maga 250gramjával :D valamint az Af sem a legmodernebb szeritnem nincsen benne USM ami manapság már jól jön egy canon obihoz nem érdemes szerintem kiadni érte ezt a pénzt
inkább egy 100-300 vagy 75-300 canonok USM-el vagy a Sigma APO 100-300mm ig nagyon jó kezdő obi most nekem is ilyenem van de mondjuk én filmesre használom

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#5) Tersius válasza lesaux (#1) üzenetére


Tersius
tag

Az L az obi oldalan vegigfuto piros vonaL -at jelenti (innen a neve). :)

Amugy a premium kategoriat jelenti - masszivabb felepites, nagyobb fenyero, tavolsagskala, ilyesmik.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#6) Smogus válasza lesaux (#1) üzenetére


Smogus
őstag

Egy L-es obi már királyság álltalában mindig masszívabb egy felépítésű darabok nem 250grammnál kezdődnek :D
és nagyon éles képet lőnek de viszont cseréb drága darabok
használtan kellen jó áron megcsípni egy 80-200L-et az már jó darab

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#7) lesaux válasza Smogus (#4) üzenetére


lesaux
veterán

Mi az USM? Az, hogy halk, meg közben tudok manuálisan is fokuszálni? Más előnye is van?
Miért baj, ha nem masszív?

(#8) Smogus válasza lesaux (#7) üzenetére


Smogus
őstag

Nagyon fontos hogy masszív legyen
ennél az obinál amit írtál a manuálfókusz nagyon rémes egy nagyon kis vékony bizbaszt kell csavargatnod ha éppen a keresőbe nézel lehet hogy meg se találod elsőre nagyon ehézkes vele a kézi fókusz
az AF meg nem nagy duranás szerintem nem elég pontos ellentétben egy L-es obival ott már nagyon faxán lehet élességet állítani ha úgy tetszik sokkal ergonomikusabb ;]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#9) lesaux


lesaux
veterán

A DO jelzés mit takar?

(#10) Smogus válasza lesaux (#9) üzenetére


Smogus
őstag

Azt hogy kegyetlen drága ;]

nem vagyok benne biztos de lehet hogy az a do az egy olyan lencsetag aminek nagyon kicsi a fényszórás de ez egyáltalán nem biztos

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#11) Tersius válasza lesaux (#9) üzenetére


Tersius
tag

Itt tudsz rola olvasni:

Bővebben: link

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#12) Tersius válasza Tersius (#11) üzenetére


Tersius
tag

Juhee, Tag lettem :)

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#13) And


And
veterán

Hi! Azt kérdezném a hozzáértőktől, hogy egy használt - kb. fél éves - Canon EF 75-300 / 1:4-5,6 USM objektívért reális ár lehet-e kb. 40e HUF (német ebay-en, postaköltséggel)?

(#14) lesaux válasza Tersius (#11) üzenetére


lesaux
veterán

köszi, olvasom

(#15) bebean válasza And (#13) üzenetére


bebean
aktív tag

itthon kb. 85 guriga ujonnan, ugyh. realis ar. :)

IS vagy nem IS??

[Szerkesztve]

...

(#16) Smogus válasza And (#13) üzenetére


Smogus
őstag

Az símán jó ár nekem nem olyan régen kínáltak ilyet 60-ért alig használtat egy évesen

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#17) And válasza Smogus (#16) üzenetére


And
veterán

Azt sajna elvitték az orrom elől, de legközelebb rámenősebb leszek :). Ezek szerint érdemes arrafelé körülnézni, rengeteg jó dolgot látni obifronton (is), bár nem tudom mennyi az esélye, hogy nem túl jó minőségű cuccal etetnek meg.

(#18) atus válasza lesaux (#7) üzenetére


atus
senior tag

Az USM azt jelenti, hogy halk, és gyors. A FTM jelenti azt, hogy átkapcsolás nélkül is tudsz manuálisan fókuszálni. Mindkettő áldott jó dolog, cserébe egyik se olcsó. Amúgy az objektívekre különösen igaz, hogy azt kapod, amiért fizetsz.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#19) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

A DO lencsetag minimális fényszórású, igy a közbeiktatásával, tudnak kisebb objektivet csinálni, adott átfogás mellett. Az USM az UltraSonicMotor -t jelenti, mely halk, nagyon gyors AF és AF esetén is lehetőséget ad manuális fókuszálásra. ;)
A 75-300 USM nem igazán jó, mivel ezekben nem ringUSM van, hanem csak egy kis micromotor... tehát se FullTimeMF, se gyorsabb AF.
Ezt a Canon EF 80-200 mm F4.5-5.6 obit sem igazán érdemes megvenni, mivel műanyag, se USM se semmi. :U
Az L az a felsőkategóriás Canon objektivek jelzője. Nehéz, masszív, csak minőségi üveg lencsék, nagy fényerő, tűéles rajzolat. Az IS pedig giroszkópos képstabilizátort jelent, ami nem hülyeség. :B

you can CANON

(#20) lesaux


lesaux
veterán

Canon EF 55-200mm F/4.5-5.6 USM, 68 ezer + áfa. Ez milyen? Képstabilizátor csak az IS jelzésűekben van, ugye?

(#21) w9033626


w9033626
tag

találtam egy ilyet, hátha segít valakinek:
Bővebben: link

ez pedig sztem elléggé áttekinthető:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#22) atus válasza lesaux (#20) üzenetére


atus
senior tag

Az a kitobi társa, de annál jobb valamivel. Az árához képest viszonylag jó.
Igen, csak az IS-esek stabilizáltak.

Ha már van ilyen topik, adás-vételre is használjuk?
Mert én keresek:
- Canon 50/1.4
- Canon 85/1.8

optikákat használtan, jó állapotban.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#23) lesaux válasza atus (#22) üzenetére


lesaux
veterán

Eladni nem akarsz valamit olcsón?
Amúgy milyen berendezéssel fotóztál náluk?

(#24) lesaux


lesaux
veterán

Hoppácska! :)
Canon EF 90-300/4,5-5,6 USM, 47 ezer + áfa.
Nincs valaki pesti gyerek, akinél meg lehetne nézni működés közben 1-2 optikát? Mert értem én, hogy jobb, ha nem műanyagból van, meg törekedjek az USM-re, de megéri? Szükségem van rá?

(#25) bebean válasza lesaux (#24) üzenetére


bebean
aktív tag

nekem egy fem power zoomos objektivem van a minoltamra, aminek zoomolas közben olyan hangja van mint egy traktornak. raadasul zabalja az elemet. viszont gyors & nagyon szep a rajzolata, kb 92 környeken volt ez korszerű...
vegyel usm-et, ha van ra penzed (bar egyre megfizethetőbb...) amugy a kepeid minoseget nem befolyasolja.

egyebkent inkabb ajanlanam a 75-300-as atfogast, fenyeröben ugyanott van.usm nelkül 68 brutto ujonnan.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...

(#26) DVD_2_U válasza lesaux (#24) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Sem az EF 75-300 USM, sem az EF 90-300 USM objektivekben sincs ringUSM, csak microUSM... ami lényegében nem más, mint egy sima mikromotor. Csak a ringUSM ami ultrahangos, és gyors fókuszú... ami az EF 100-300 USM objektivben van.

you can CANON

(#27) Pompi válasza lesaux (#24) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Milyen gépen használnád?
Én szívesen összefutok veled valamikor próbálgatni, de nembiztos, hogy azokra az obikra vágysz amik nekem vannak.
Javaslom pl. az Optiform boltot (Bővebben: link), a körúton vannak az Üllői és a Mester uca között. Sok használt objektívük is van, segítőkészek, lehet próbálgatni. Ha digitális géped van elmész, felpróbálsz pár obit és otthon meglátod melyik mit tud.

Feel Good Inc.

(#28) lesaux válasza Pompi (#27) üzenetére


lesaux
veterán

EOS 300D. Igazából nincs pofám bemenni egy boltba és feltenni a hozzá nem értő, hülye kérdéseimet, végigpróbálgatni az obikat, majd fizetés nélkül távozni. :)

(#29) Tersius válasza lesaux (#28) üzenetére


Tersius
tag

Pedig nincs is annal jobb (:

1 jo tanacs: meg veletlenul se probalj ki olyan obit, ami sokkal dragabb, mint a tieid, mert utana menthetetlenul meg fogod latni a sajat kis ''olcsok'' osszes hibajat, aztan gyujthetsz (:

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#30) Pompi válasza lesaux (#28) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR


Igen, sajnos ezt a képet sikerült kialakítaniuk az olyan boltosoknak, ahova belépve szinte nekem kell elnézést kérnek, hogy megzavartam őket és megköszönnöm, hogy beléphettem a boltjukba és esetleg vásárolhattam.


Nade náluk nem ez a szemlélet van. Pár éve amikor átnyergeltem a dslr világába, nekem is egy kedves bartátom ajánlotta őket és vagy 3x töltöttem bent náluk fél órákat, miközben próbálgattam az objektíveket és hallgattam a tanácsaikat javaslataikat, minden féle ellenérzés nélkül, nekik ez tök természetes volt. Azt kell mondjam, hogy ritka az ilyen kereskedő a mai világban.

Ahogy olvastam az IS, USM, L, DO, FTM dolgokat kitárgyaltátok kb. az alap számadatok értelmezése amúgy egyértelmü (fényerő, fókusztávolság) ?

Aztán nem csak a Canon objektívek között lehet keresgélni, főleg, ha olcsóbb lencséket néz az ember, bár a nagyobb objektívgyártóknak (Sigma, Tokina stb.) szintén megvannak az L-hez közeli minőségü objektívek is.
Csak ezeknél természetesen mások a mozaikszavak :)

Sigmánál a legfontosabbak: ami a Canonnál USM (UltraSonicMotor) az a Sigmánál HSM (HyperSonicMotor), az IS (Image Stabilizer) az Sigmáéknál OS (Optical Stabilizer),
a Sigma csúcsminőségü obijait EX jelzéssel és arany csíkkal látja el.

Esetleg csinálhatnánk egy kis talit (mondjuk ehhez nem ártana egy kicsit jobb idő) és ha összejövünk páran akkor talán lenne pár objektív amit lehet próbálgatni.
Bár Tersiusnak is igaza van, nehéz megállni, hogy valaki el ne induljon a lejtőn objektívre való pénzköltés terén, de ha az ember tudja, hogy mit akar, akkor be tudja kb. határolni, hogy az elég nagy választékból neki a szükségeletei és a pénztárcája alapján mire van szüksége.

Feel Good Inc.

(#31) I_Am válasza lesaux (#28) üzenetére


I_Am
veterán

Pedig ott megteheted. Nagyon szimpatikusak voltak mikor először bent voltam náluk. Mondta a srác, hogy feltesszük ami érdekel, lövök vele képeket, hazamegyek kiértékelem gépen és ha úgy döntök, hogy valamelyik elnyerte a tetszésem akkor visszavárnak. Helyes és becsülendő hozzáállás, ezért is ajánlom Őket amikor csak tehetem. Amugy miközben próbálgattam a dolgokat nagyon sok tanácsot tudott adni a gépről, pedig konkrétan az Én típusomat nem is ismerte, csak elkérte, hogy megnézze és a tapasztalatai (amiket eddig más gépeken szerzett) az Én gépemre is érvényesek voltak.

Hidd el oda megéri bemenni.

És még a Raynox-ot mint márkát is megemlíteném Tokina mellett.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#32) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

Nekem most a KIT obi mellé egy EF 100-300 USM van... van még u.ilyen valakinek? Tapasztalat, vélemény?! Nekem idáig bejött... FTM, gyors AF, csendes... meg nehéééz :)

you can CANON

(#33) Pompi válasza DVD_2_U (#32) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nehéz? :)
Akkor még nem volt Canon 100-400 vagy Sigma 50-500 a kezedben :D
Na azok nehézek :DD
Meg ez is itt :DD Bővebben: link :DDD

De amúgy a 100-300 jobb széria mint a 75-300-asok.

Feel Good Inc.

(#34) DVD_2_U válasza Pompi (#33) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Neked milyen géped+objektived van?!

you can CANON

(#35) zsiga667 válasza Pompi (#33) üzenetére


zsiga667
addikt

Nehéz? :)
Akkor ezt nézd meg. :DDD
Bővebben: link

(#36) Pompi válasza zsiga667 (#35) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ok, de ez eleve nem kézi objektív :)

Feel Good Inc.

(#37) Tersius válasza zsiga667 (#35) üzenetére


Tersius
tag

Ezt akartam en is belinkelni, de nem talaltam meg (:
Ez nagyon utos. Elso ranezesre en azt hittem, hogy valami kis ipari kamera, meretre es formara pont olyannak tunik.

Tevedtem :)

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#38) zsiga667 válasza Pompi (#36) üzenetére


zsiga667
addikt

Ja, de 500-as telével se sűrűn lő kézből az ember. ;)
Egyébként meg csak valami indokot kerestem hogy belinkelhessem azt az ágyút. :DDD

(#39) zsiga667 válasza Tersius (#37) üzenetére


zsiga667
addikt

Ha közelebbről megnézed, a jobb oldalán lóg róla egy gép. :Y

(#40) Pompi válasza DVD_2_U (#34) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Canon EOS 10D-t használok, a következő obikkal:
- Canon EF 50mm f1.8
- Canon EF 28-135mm f3.5-5.6 IS USM
- Canon EF 70-200 f4 L
- Canon EF-S 18-55mm f3.5-5.6
(ritkán használok nagylátőszöget, ezért nekem erre ez a minőség megteszi, a Sigma 18-50 DC nem volt szimpatikus, ezért megoldottam, hogy az EF-S kitobi rámenjen a 10D-re :) Bővebben: link)
Meg van egy Kenko Pro 300 1.4x konverterem.

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#41) Tersius válasza zsiga667 (#39) üzenetére


Tersius
tag

Igen, ott esett le, hogy valami masrol van szo (meg regebben, amikor eloszor lattam).

Azert egy ilyet megneznek kozelebbrol (bar nem birnam rafarigcsalni a D70-re, azt hiszem, dehat az legyen a legnagyobb baj :)

MOD: Majd megkerem Pompit, es ramoddolja :)

[Szerkesztve]

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#42) Pompi válasza zsiga667 (#38) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ismerek egy embert aki kézből készített gyönyörű természetfotókat az 500-as obival IS nélkül. Majd mutatok tőle pár képet. De persze nem ez jellemző, hanem inkább ez: Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#43) zsiga667 válasza Pompi (#42) üzenetére


zsiga667
addikt

Elhiszem, de nem ez az általános. :)

(#44) zsiga667


zsiga667
addikt

Érdekelne, hogy mi a véleményetek ezekről az obikról:

Canon 17-40 f4L
Canon 24-70 f2,8L
Canon 70-200 f4L
Canon 70-200 f2,8L

Tokina AT-X 287 Pro SV AF 28-70mm f2,8
Tokina AT-X 280 AF Pro AF 28-80mm f2,8
Tokina AT-X 828 AF Pro 80-200mm f2,8

Sigma EX 17-35mm f2,8-4 IF DG Asph Zoom
Sigma EX 24-70mm f2,8 Asph DF DG Zoom
Sigma EX 70-200mm f2,8 IF APO Zoom
Sigma EX 80-400mm F4.5-5.6 OS Zoom

Előre is thx. :)

(Tudom hogy sok, nem is azt kérem hogy írjatok 2 oldalt mindről, csak ha valaki használta esetleg valamelyiket, az megoszthatná a tapasztalatait.:U)

(#45) Pompi válasza zsiga667 (#43) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen én is hozzátettem, hogy nem ez a jellemző :)

Feel Good Inc.

(#46) zsiga667 válasza Pompi (#45) üzenetére


zsiga667
addikt

Ó, látom neked van 70-200-ad. :)
Tripod mountot vettél hozzá? Mert érdekelne hogy anélkül lehet-e normálisan használni állványon.

(#47) lesaux


lesaux
veterán

Ti hol nézitek az árakat? Hol a legolcsóbb?

Azt olvastam, hogy ha pl. Canon géphez nem Canon obit használnuk, akkor esetleg nem működik tökéletesen. Kell ettől tartani?

(#48) zsiga667 válasza lesaux (#47) üzenetére


zsiga667
addikt

Én a B&H-t (Bővebben: link) nézegettem, valószínűleg onnan fogok hozatni magamnak. Valahogy meg kellene oldani, hogy megússzuk a vámot/áfa-t... :U

(#49) lesaux válasza zsiga667 (#48) üzenetére


lesaux
veterán

Igazából magyar oldalakra lettem volna kíváncsi, de azért köszi. :)

(#50) zsiga667 válasza lesaux (#49) üzenetére


zsiga667
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Objektívek - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.