Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  nyomtatót vagy tanácsot, plz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bocs


bocs
csendes tag

Hello!
Keresek nyomtatót megvételre, vagy tippet.

Mire gondolok:
- tintasugaras
- max havi 1-2 ezer oldalt kell vinnie, 50% szöveges oldal, 50% szöveg és színes képernyõkép bitmapek nyomtatásához (szoftver manual)
- egyáltalán nem kell fotó nyomtatásra
- legyen olcsó az üzemeltetése!!!, lehetõleg eredeti patronnal, nem utángyártottal, attól tartok (az elõzõ nyomtatómnál beszáradt)
- normál A4-es papírra is szépen nyomjon (nem a leggagyibbra, de normálra)
- kb HP Photoret III-nak megfelelÕ minõség kellene, szóval legyen elég szép mert vevõknek kell
- külön legyen benne fekete patron + színes patron, lehetõleg a színes is színenként cserélhetõ
- min 50 lapos adagoló
- tudjon kb 5-10 oldalt percenként szöveg+színes ábránál is
- menjen Win XP és esetleg Linux alól is (mindegy hogy párh / USB)
- egy picit talán többet is rászánok a nyomtatóra, ha jelentõsen olcsóbban lehet vele nyomtatni
- Egyéni vállalkozó vagyok szóval jó lenne számlás és/vagy ÁFÁS.

Ha valakinek nincs ilyen, de ismerõsénél tud ilyet, ami szépen nyomtatott, és nem tetû lassan, és nem drágán, kérem írja meg a típusát.

Ha tudja azt, hogy hamarosan jön ki valami új nyomtató sorozat, amiért érdemes várni a vásárlással, azt is írja meg lécci.

NAGYON köszi a segítséget.

-bocs a hardwerláma-

(#2) McJames válasza bocs (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Epson Stylus.
Color vagy Photo családot nézd meg.
Kb. a Photo 950-et saccolom. Minőségre biztos, hogy jó, amit ismerek, annak külön vannak a cartridge-ei; a nyomtatási sebeség is kb. stimmel. Az üzemelési költségeket sajnos, nem ismerem.
Ha a színes nem muszáj, akkor lehet kapni jó minőségű használt cuccokat több helyen. Ez utóbbi esetben HP LaserJetet javasolnék (III, 4, 5). Hozzák be külföldi cégektől a használtat, van amelyik 2-5 ezer lapot nyomtatott össz. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) localhost


localhost
Közösségépítő

Nézd meg itt: [L]http://www.printerszalon.hu/[/L] vagy írj egy mailt illetve hívd fel őket, neadjisten menj be személyesen, mondd el a nyomtatóvásárlás célját (olyan részletesen, amint azt nekünk megírtad).
Kérd a javaslatukat!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) bocs


bocs
csendes tag

Köszi a tippeket...

Közben egy kicsit kupálódtad nyomtató ügyben.

Találtam egy nagyon jó kis tesztet:
[http://www.pcmag.com/article/0,2997,s=1567&a=19073,00.asp]

sok különféle mai tintasugaras összevetésével (HP, Canon, Epson stb), illetve éves és 3 éves költségekkel, reálisnak tűnő tinta becsléssel (nem 5% fedettség).
Ennek alapján az Epson C-80-at és a Canon S500-at hozták ki, de igen jó helyezést kapott a Canon S300 is.


Utóbbinak gyakorlatilag az az egyetlen hátránya, hogy nem lehet benne színenként cserélni a patront. Aki tehát pl sokat nyomtat jellemzően egyszínű képeket, pl kék tengeri képsorozat vagy zöld erdei képsorozat, annak inkább S500, egyébként jó lehet az S300.
Az áruk is jelentősen eltér, kb 20 eFt a differencia. Én úgy ítéltem meg, hogy nem nyomtatok annyit, hogy megérje a beruházási árkülönbség, amit az olcsóbb tintaköltségen vissza tudnák hozni.
Ezért alighanem S300 lesz.

Köszönöm a segítséget.

-bocs a hardwerláma-

(#5) bocs


bocs
csendes tag

Köszi a tippeket...

Közben egy kicsit kupálódtad nyomtató ügyben.

Találtam egy nagyon jó kis tesztet:
[http://www.pcmag.com/article/0,2997,s=1567&a=19073,00.asp]

sok különféle mai tintasugaras összevetésével (HP, Canon, Epson stb), illetve éves és 3 éves költségekkel, reálisnak tűnő tinta becsléssel (nem 5% fedettség).
Ennek alapján az Epson C-80-at és a Canon S500-at hozták ki, de igen jó helyezést kapott a Canon S300 is.


Utóbbinak gyakorlatilag az az egyetlen hátránya, hogy nem lehet benne színenként cserélni a patront. Aki tehát pl sokat nyomtat jellemzően egyszínű képeket, pl kék tengeri képsorozat vagy zöld erdei képsorozat, annak inkább S500, egyébként jó lehet az S300.
Az áruk is jelentősen eltér, kb 20 eFt a differencia. Én úgy ítéltem meg, hogy nem nyomtatok annyit, hogy megérje a beruházási árkülönbség, amit az olcsóbb tintaköltségen vissza tudnák hozni.
Ezért alighanem S300 lesz.

Köszönöm a segítséget.

-bocs a hardwerláma-

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  nyomtatót vagy tanácsot, plz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.