Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Agressor1


Agressor1
tag

Ezt sem tudtam eddig.. ez nagyon durva:

''A legtöbb színes lézernyomtató csöndben szabad szemmel nem látható jelekkel rögzíti a papírra egyedi azonosító számát. Az eljárás már húsz éve létezik, elsosorban a hamisítók egyszeru azonosításában van szerepe, de a vásárlókat elfelejtették tájékoztatni róla.

Szakértok szerint a legtöbb nyomtatógyártó cég csendben elhelyezi színes nyomtatóinak és színes fénymásolóinak szériaszámát és gyártási számát minden egyes dokumentumon, amit a gépek kiköpnek. Az USA és más országok bunüldözoi már jelenleg is használják a rejtett jeleket a hamisítók leleplezésére.
- Sárga pöttyök
Peter Crean, a Xerox egyik vezeto kutatója a Pcworld.com-nak elmondta: a cég lézernyomtatói, másolói és multifunkciós eszközei minden gép szériaszámát apró sárga pontokba kódolva rámyontatják a papírra. A milliméteres pontok a papír minden négyzethüvelykén szerepelnek. ''Ez olyan, mint egy rendszám'' - mondta Crean.
A pontok az oldalak összesen kevesebb mint ezredrészét foglalják el, ráadásul sárga színnel kerülnek a fehér papírra, így szabad szemmel nem láthatóak. Ha viszont kék leddel - például egy egyszeru, kulcstartóra akasztható zseblámpával - megvilágítjuk a papírt, nagyítóval már láthatóvá válnak a jelek.
A lézernyomtatókkal már nagyon egyszeruen lehet dokumentumokat vagy akár pénzt hamisítani, Crean szerint az apró pontoknak, melyeket egyébként egyes nyomtatók évtizedek óta alkalmaznak, elsosorban a hamisítók azonosításában van szerepe.
- Nem tájékoztattak
A technológia azonban arra is alkalmas, hogy visszakövessenek minden dokumentumot ahhoz a személyhez vagy vállakozáshoz, amelyik kinyomtatta. Bár az eljárás jó ideje létezik, a nyomtatógyártók nem tartották szükségesnek, hogy a vásárlókat tájékoztassák róla.
Lorelei Pagano, az amerikai titkosszolgálat hamisítási szakértoje hangsúlyozta, hogy a nyomozó hatóságok csak akkor használják a szériaszámokat azonosításra, ha hamisítási ügyben nyomoznak. ''Kizárólag buncselekmény esetén nyerünk ki a dokumentumokból információkat'' - tette hozzá.
John Morris, a Demokrácia és Technológai Központ ügyvédje ezzel kapcsolatban megjegyezte: ''Ez a fajta biztosíték engem nem igazán nyugtat meg. De az a minimum, hogy értesítsék a vásárlókat.''
- Nem lehet kiiktatni
Akit zavar a gyakorlat, az sem tudja házilag kiiktatni a szerkezetet, és ha megpróbálná, valószínuleg csak elrontaná a printert. Crean elmondása szerint a szerkezet maga egy apró chip a lézer mellett, ami a nyomtatás elott nagyjából húszmilliárdod másodperccel rögzíti a pontokat.
Crean és Pagano sem tudta megbecsülni, hogy hány nyomtatóban, másolóban és multifunkciós gépben alkalmazzák az eljárást, de abban egyetértettek, hogy a nagyobb cégeknél általános annak használata.
Pagano elmondta, hogy a hamisítási ügyekben a titkosszolgálat eloször a nyomtatványok alapján meghatározza a nyomtató típusát és szériaszámát, majd felveszi a kapcsolatot a céggel. Némelyik vállalatnak, mint például a Xeroxnak van vásárlói adatbázisa, és ezt megosztja a kormányszervekkel.
A Xerox nagyjából húsz éve fejlesztete ki a technológiát, azon félelmek miatt, hogy színes nyomtatóikkal könnyen lehet majd bankjegyeket hamisítani. Azóta számos vállalat magáévá tette az eljárást.''

Szoval csak csinjan a bankjegyhamisitassal! :))

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#2) Pushy


Pushy
tag

Ez a duma a színes FÉNYMÁSOLÓKRA igaz! Egyébként valóban így van. Sőt, egyes színes fénymásolók vízjeleket keresnek, és ha ahhoz hasonló találnak, megtagadják a másolást. Volt már olyan, hogy egy részletesebb térképre reagált!

Nem tartom valószínűnek, hogy a mai ''olcsó'' kategóriás színes lézernyomtatók ilyet csinálnának, ugyanis nincs értelme. Mert lehetetlen visszakövetni, hogy egy országon belül hol lett eladva!

Pushy

(#3) tiv83us válasza Agressor1 (#1) üzenetére


tiv83us
veterán

Szerintem jo otlet :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4) Gee-Bee válasza Agressor1 (#1) üzenetére


Gee-Bee
tag

Kicsit nagy a füstje... A gyártók jogi okokból kénytelenek ilyesmire, nem önszántukból, és ez mident elárul:
-A jogászok nyugodtak, aki meg pénzt akar másolni az átírja a gép sorozatszámát amire akarja, aztán keressék vissza ahol akarják.

Lehet, pont emiatt nem nagyon cikkeztek eddig erről az aljas trükkről??

(Egyébként annyira titok, hogy minden szervizesnek tanítják, kb az ''első órán'')

�%-12345X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.