Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) riska1982


riska1982
tag

Sziasztok!

Nem láttam ilyen topicot, és ezért hoztam létre. Szerintem sokaknak ismerős a gond akiknek van nyomtatójuk.
Biztos nektek is már volt olyan gondotok, hogy eltömődött vagy beszáradt a nyomtatófej vagy a patron. Kinek milyen tapasztalata van? Hogy lehetne tisztítani házilag?
Nekem van egy Canon Ip3000-es nyomtatóm és olyan gondom van, hogy a fej betömődött. Tehát a fekete szín úgy ahogy volt eltünt, semmi nem jön ki belőle. Már áztattam vízben de nem sokat ért. Ezután kaptam egy másik fejet a havertól és ezt is sikerült használni 2 hónapig ebből meg a kék kezd eltünni. Most jelen pillanatban rózsaszínt nyom kék helyett. Csináltam egy photoshoppal egy színskálát és megdöbbentő volt ilyen babarózsaszín az egész kék. Tudok e valamit csinálni vele azon kívül, hogy hajítsam a kukába. Eddig hideg és melegvízzel próbáltam, nem sokat ért.
Valakinek más ötlet?

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#2) riska1982


riska1982
tag

Senki nem tud segíteni?

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#3) Koban válasza riska1982 (#2) üzenetére


Koban
tag

Hali!nekemis ilyen nyomtatom van,dede nekem még nem száradt be(kop-kop-kop)pedig utángyártott patront használok ésmár 20 garnitúrát elhasználtam!a régebbi BJC-8200-sel volt ilyen problémám,fej kiszed,patron kiszed,kistálba alkohol abba bele a fúvókás rész.kb 5 perc múlva kiszedtem és jóvolt :DDD

(#4) Koban válasza riska1982 (#2) üzenetére


Koban
tag

Namost mivan :F

(#5) riska1982 válasza Koban (#3) üzenetére


riska1982
tag

Holnap megpróbálom köszi Úgy is van itthon alkoholom.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#6) riska1982 válasza Koban (#4) üzenetére


riska1982
tag

Mi lenne? Nem ülök egész nap a PH előtt. Azért kösz az info-t.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#7) riska1982


riska1982
tag

Ha van másnak is tapasztalata akkor várom.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#8) Vangelis válasza riska1982 (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

canon - nál megoldják :d mp150 be 24100ft ért kicserélik, sé csak szakszervíz cserélhet fejet, érdekes:D

Az elsőt meg mi is belerakhatjuk :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#9) riska1982 válasza Vangelis (#8) üzenetére


riska1982
tag

Tudom, hogy van fejcsre ennek még én is utána jártam szakszervízbe. Igen több mint 20 ropi + a munkadíj amennyiért berakják. Persze az kb 3 mp.
Na mindegy ezt szeretném elkerülni.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#10) riska1982 válasza Koban (#3) üzenetére


riska1982
tag

Most áztatom éppen a fejeket! Kiváncsi vagyok, hogy holnapra melyik lesz jó. Sok veszteni valóm nincsen.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#11) riska1982


riska1982
tag

total meghalt a nyomtató ma reggelre (de nem a nyomtatófej miatt) Már be sem kapcsol. Tegnap kikapcsoltam, azt elfelejtettem, hogy még akarok valamit, na azóta nem kapcsol be. Mehetek venni új nyomit. :(

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#12) Koban válasza riska1982 (#11) üzenetére


Koban
tag

Hogy hogy nemkapcsol be?Milyen nyomit akarsz venni?

(#13) riska1982 válasza Koban (#12) üzenetére


riska1982
tag

Úgy néz ki, hogy a depon találtam egy Epson R220-at ami szintén tud dlemezre nyomtatni. Azt fogom megvenni, mert tudok bele utángyártott patront olcsón. De ha esetleg valaki tud IP3000-et vagy 4000-et szerezni akkor érdekel! A lényeg, hogy mindenképp nyomtasson lemezt és legyen hozzá utángyártott patron!

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#14) ALI_G


ALI_G
veterán

Nyomtató fejekről már volt szó itt PH-n, bár nemtom melyik topicban. Olyasmit olvastam, hogy be melegvízbe (szószerint forró), megvárod míg bemelegszik a folyadák, és aztán izomból elkezded rázni. Vigyázz, jöhet ki belőle tinta :D Bár ez lehet csak HP-nél műxik, mert ugye az máshogy oldja meg mint a canon (nekem van mind2 márkájú nyomi). Ilyenért nevegyél újat szerintem. Tuti meg lehet csinálni.
Próbáld megkeresni a topicot.

(#15) riska1982 válasza ALI_G (#14) üzenetére


riska1982
tag

Szia!

A topicot kerestem, de nincs meg. Az a gond, hogy totál megjalt közben a nyomtatóm. Be sem kapcsol. Olyan mit ha nem kapna áramot. Cseréltem már kábelt is de semmi. Mindegy havernak van egy ismerőse Ő majd megnézi, hogy tud e kezdeni vele valamit. Azért köszi az info-t, ha megcsinálják a nyomtatót akkor megpróbálom, bár lehet, hogy azóta már jó, mert alkoholban 1 napig ázott!

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#16) Lajcsi009


Lajcsi009
csendes tag

Sziasztok!
Én most regisztráltam az oldalra, de azzal a céllal, hogy én kapok segítséget.
Mindegy, mert most nyomozom ki az áztató folyadék miből van.
Nekem egy Canon IP5000 nyomtatóm van.
Már megvan 6 éve. Eleinte nem kevés DVD borítót nyomtattam vele. Utángyártott patront használtam hozzá, a gyári garnitúra patront bele se raktan. Kaposvűáron egy cég foglalkozott a fej rendbehozásával. Ők legalább 3 napig áztatják valamiben, és rendbe jött tőle. Egy ismerősöm rossz tanácsát meghallgattam. Azt állította, hogy Clorox az amiben tisztítják. Tönkre is ment a fej. Sajnáltam a 4000 Ft.-ot a tisztításra. Vettem egy új fejet 37000 Ft.-ért. De ha úgy tűnik hogy hülye vagyok, megindokolom. A jelenleg kapható nyomtatókhoz 700 Ft. nagykeráron a patron darabja színenként.Én jelenleg 230 Ft./db áron kapom. Igaz 10-15 garnitúra az alap rendelés. Úgy szoktam az arányt a színek között megosztani, hogy 15 kék, 17 sárga, 20 vörös, 25 nagy fekete, 3 vékony fekete (ezt csak fotó nyomtatáshoz, és fej tisztításhoz fogyasztja. DVD borítóból a garnitúra normál üzemmódban 180-195 db-ot nyomtatott. De ehhez megszakítás nélkül folyamatosan ment. Ha sok idő trelik el a nyomtatások között, akkor a végén kiköp valamennyit hogy ne száradjon be. De azért jól kerestem a borítókon, 180 Ft.ért adtam darabját. És volt rá igény. Napi átlagban 50-60 db-ot adtam el. ahhoz képest, hogy papírral együtt 10 Ft. alatt voltam. Sokan beugranak az olcsó nyomtató árnak pl.: Lexmark. Megkapják akciósan 6000-ért, aztán döbbennek hogy a patron párban 14000. Remélem az én IP 5000-em még kihúz legalább 5 évet. Ja, és van egy titok még, a patron cserélyekor mindíg nullázni kell a tintapatron számlálót. Mert főleg az Epson tintasugaras kiírhatja azt, hogy "a belső alkatrészek elhasználódása iatt, forduljon szakszervízhez". A nyomtató számolja hány lapot nyomtat ki. kb. 2000 db után megáll. Mindegy hogy csak egy betűt nyomtat laponként. De a szervíz azt ajánlja, hogy vegyél új nyomtatót. De Kaposváron 5000 Ft.-ért újra üzembe helyezik. Szétszedik darabokra, és kitisztítják, és újra szoftverezik.
Még jelentkezem ha megvan a mi a tisztító folyadék.
Lajos

(#17) Lajcsi009


Lajcsi009
csendes tag

Sziasztok!
Már ki is nyomoztam mitől jön rendbe a nyomtatófej.
Órások, és mobiltelefon szervizek használnak egy fura nevű folyadékot.
10 literes kiszerelésben leg gazdaságosabb megvásárolni, így kerül 8000 Ft.-ba.
A folyadékot 1/10 részben használják.
Tehát 1 dl koncentrátumot adnak 9 dl vízhez.
Belehelyezik legalább egy napra a fejet, és ázni hagyják. Nagyobb probléma esetén 3 napra is nőhet az áztatási idő.
És a végén még egy ultrahangos mosást is szokás végezni.
Egy ilyen kezelés átlagosan 4000 Ft.-ot kóstál.
A folyadékban a mechanikus órák belső alkatrészeit mossák át egy ráscos forgó mosógépben, és egy öblítés tiszta szeszben, és jön az összerakás után a nagy értékű 10000-40000 Ft.-ig terjedő 1 mililiter olaj az alkatrészek kenésére.
Ezt minden mechanikus óránál 5 évente ildomos elvégezni. De az óra tulajdonosok akkor mennek el az óráshoz, ha megáál a szerkezet. Akkor már több ezer forint plusz költség az ekopott fogaskerekek cserélye.

(#18) Janka válasza riska1982 (#7) üzenetére


Janka
csendes tag

Én ugycsináltam,hogy a patron aljába csepegtettem 9 csepp denaturáltszeszt, és be tettem a nyomtatóba, és a gépből fejtisztitást csináltam vagy 6-7 esetben és megjavult.

(#19) Mizocska76 válasza Lajcsi009 (#17) üzenetére


Mizocska76
csendes tag

HAli! Nekem is IP5000-em van. Most adta meg magát. Hol jutok hozzá ahhoz a folyadékhoz, mi a neve?

(#20) themebuilder válasza Lajcsi009 (#17) üzenetére


themebuilder
senior tag

cserélye.= cseréje.

:U

amúgy engem is érdekelne a folyadék neve és, hogy kisebb kiszerelésben hol lehet olcsón hozzájutni.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#21) SE_Fan


SE_Fan
tag

Izopropil :)

(#22) Edike86


Edike86
csendes tag

Sziasztok.
Én tegnap kaptam az egyik ismerősömtől egy canon i470D-s nyomtatót viszont azt írja ki amikor nyomtatni szeretnék, hogy nincs benne a nyomtatófej, pedig benne van a két patronnal együtt. Tudd-e nekem valaki ebben segíteni, hogy mit csináljak, mert nekem ez az első nyomtatom.
Köszönöm szépen.

(#23) Grafy12


Grafy12
aktív tag

Most áztattam be egy MP640-es fejét propanolba, ha végeztem(1-3nap) referálok az eredményről! :)

(#24) Codiac válasza Grafy12 (#23) üzenetére


Codiac
csendes tag

Az engem is érdekelne :)

(#25) _MG_ válasza Codiac (#24) üzenetére


_MG_
csendes tag

és engem is... lett valami eredmény ?

_MG_ felhasználónak 17 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#26) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Eléggé döglött ez a téma, de megpróbálom feléleszteni és megosztani a kapcsolatos tapasztalataimat.
Kis kihasználtságú nyomtatónál sajnos a fej beszáradása szinte elkerülhetetlen jelenség. Az átlagember számára talán egy olcsó egyszínű lézernyomtató lehet a legjobb megoldás, de mi van akkor, ha néha jó lenne kinyomtatni egy normális minőségű fotót, vagy közvetlenül a CD/DVD lemezre nyomtatni a címkét mindenféle egyéb megoldás helyett, amiért nem fogsz minden alkalommal nyomdába rohangálni, már csak az időszükséglet miatt sem. Ilyenkor földi halandó számára az egyetlen megoldás egy színes tintasugaras nyomtató lehet. Mivel előbbiek általában nem napi szinten jelentkező igények, sőt egy hétköznapi háztartásban talán még a sima egyszínű nyomtatás/másolás sem, sajnos könnyen előfordulhat a nyomtatófej beszáradása.

A jelenlegi nyomtatóm használatba vételekor megfogadtam, hogy szembeszállok a beszáradás lehetőségével és létrehozok egy olyan szabályt, ami minden hónapban kétszer automatikusan kinyomtat egy olyan dokumentumot ami lehetőség szerint megdolgozza az összes patront. Nos ezzel a megoldással kb. két évig sikerült elkerülni a beszáradást, de már látom, hogy hol kell módosítani a dolgokon ahhoz, hogy még hatásosabban működjön a módszer. (Igény esetén kifejtem ezt a részt.)

Mit tegyünk amikor már megtörtént a baj? Nos jelen pillanatban úgy tűnik, hogy némi internetes kutakodás után megleltem a megfelelő módszert, mert sikerült életre keltenem azt a nyomtatófejet, amiből csíkosan, majd már sehogyan sem jött a pigment fekete (szöveg) festék. A sok rizsa helyett egyszerűen belinkelhettem volna a nyomtassothon.hu megfelelő hivatkozását, mivel ők árusítanak komplett tisztítószettet ami valószínűleg tökéletesen működik és aki az ilyen "gyárias" jellegű megoldásokhoz ragaszkodik nyugodtan vásárolja is meg tőlük a tisztítószettet, majd kövesse az oldalon látható videók útmutatását.

Kísérletezőbb kedvű fórumlakóknak viszont az alábbiakat tanácsolom.
Amire szükség lesz:
- isopropyl Alkohol (Például VMD Q89L) -- Gyógyszertári és egyéb fajta alkohol nem jó, teljesen más tulajdonságai vannak (...) Van egy sejtésem, hogy a bolti tisztítószett üvegcséjében ugyanez az anyag található.
- fecskedő
- gumikesztyű
- 5-10 db papírzsebkendő
- kis pohár/tál amiből a fecskendőbe tudod szívni az isopropylt illetve meg tudod benne mártóztatni a zsepiket.
- megfelelő körülmények (türelem) és helyszín a munkavégzéshez.

Mielőtt nekilátnátok a fenti linken található leírást és videókat azért érdemes megtekinteni, mert magam is az alapján végeztem a tisztítást! A legfontosabb dolog az elektronika óvása. Mivel korábban már pórul jártam egy ilyen tisztítási kísérlet során (igaz azt egy teljesen metódus alapján, más anyagokkal követtem el) érdemes betartani az erre vonatkozó útmutatásokat. Én a teljes tisztítási folyamat alatt a kezemben tartottam a fejet két oldalról fogva és még csak véletlenül sem érintve, vagy bármivel érintve az aranyozott csatlakozó részt.

Gumikesztyűt felhúz és lássunk neki! Alábbiakban azokra a részekre szeretnék kitérni, ami más, mint a videóban. Amikor kivesszük a fejet a nyomtatóból a patronok felőli oldalon ahol a tinta a fejbe kerül ( nem vagyok benne biztos, hogy ez-e a rendes neve, most nevezzük adagolónak) Canon nyomtatók esetében valószínűleg találkozunk minden patron tálcában az adagoló körül egy-egy gumialátéttel. Ezeket érdemes levenni, majd később külön megtisztítani.
Szívjunk fel a fecskendőbe az isopropylból és itassunk át egy zsebkendőt is vele. A fecskendőből nyomjunk isopropylt minden egyes adagolóhoz bőven. Ezzel az egyes patronok tálcáját is meg tudjuk tisztítani az esetlegesen oda szivárgott tintától. Ha sok tinta oldódik ki innen, azt érdemes leönteni párszor, amíg elkezd tisztulni a kép. Az adagolókkal a lehetőleg ne legyen semmilyen fizikai kontakt, ne kezdjük el dörzsölni meg hasonlók. Amikor a patrontálcák már tiszták, mindig csak egy-egy csepp isopropylt nyomjunk az adagolókra.
Mindeközben a fúvókák oldalán az isopropyllal átitatott zsebkendőt gyengéden nyomjuk rá a fúvókákra, majd a zsebkendőn eszközölt gyengéd pulzáló mozdulatokkal próbáljuk meg elősegíteni a tinta kioldódását az adagoló és a fúvókák között. Ezt addig kell csinálni újabb zsebkendőkkel és isopropyl csepegtetésekkel, amíg végül már nem oldódik ki több tinta a zsebkendőre. Esetemben megesett, hogy egy színből egy ideig már nem került újabb paca a pzs-re, majd később mégis jött még belőle. Sokáig kell türelemmel csinálni. A fúvókákat szintén nem szabad dörzsölni, vagy más hasonló erőszakot alkalmazni velük szemben.
Ha készen vagyunk mehet vissza a fej a nyomtatóba. Az isopropyl gyorsan elpárolog így szárításra külön nincs szükség, mehet vissza a nyomtatóba, de ne feledkezzünk meg a gumi alátétekről és óvatosan az adagolókkal! Miután visszahelyeztük a tintapatronokat is a nyomtatóba érdemes egy fúvókatisztítással kezdeni. Ne feledjük, hogy jelen pillanatban "üres", vagy akár levegős a rendszer, így az első pár oldal mutathat furcsa dolgokat, esetemben miután eljutottam 1-2 jó tesztoldalig utána ismét rossz jött, majd szépen minden a helyére került. A fúvókatisztítást érdemes lehet többször is lefuttatni.

A fentieket mindenki saját felelősségére végezze! A módszer csak olyan nyomtatóknál alkalmazható, amelyekben nem monoblokk fej van, azaz külön nyomtatófejet és külön tintatartályt használnak!

Sikeres tisztogatást mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.