Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Nyitott vizhutes (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) b0unCe


b0unCe
aktív tag

eloszor is hasznaltam kereset. csak egy kuttal foglalkozo vizhutes volt ami kudarcba fulladt :D.

Na arra gondoltam, hogy fogok egy 10les tartajt {mint egy vodor} es azt tele rakom desztilalt vizzel {telen fagyalloval} es telen kiteszem az erkejre nyaron meg a szobamba tartom, akkor kizrt dolog hogy a 10l vizet a proci fel tudja melegiteni. az szobahomersekleten marad. telen meg lehet elvezni a 0fok koruli fojadekot. ilyenkor a proci 5-10foknal nem hinnem hogy melegebb lenne.


szoval: nagy tartaj benne szivattyu cso blokk cso tartaj.
csak lanpartikra gazos elvinni.

de velemenyem szerint jobb hatasfok eccerubb megepites konnyebb szerelhetosegi lehetosegek.

plussz otletek. A hutotaskakban hasznalt jegaku. bele lehet pottyantani a vizbe es naponta eccer {ejjszaka} betenni a fagyasztoba. :D

vagy desztillalt vizet lefagyasztani jegkockava es abbol beledobni parat.

ezek csak plusszz otletek. ezek nelkul is nagyon jol hut valszeg.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#2) LukE válasza b0unCe (#1) üzenetére


LukE
veterán

tarály[/] márhajóltudom:)

10l tuti kevés. 60l-es akváriumomban van 1 100W-os fűtőizé, alig kapcsol be, és szobahő+5-6 fokot simán tartja. Télen kint talán. De tele megy trutyival. Ami működik, az az, hogy valami hoszabb csőtekercset vizzel folyamatosan, vagy vízbe rakod, vagy valami hasonló, akkor a párolgás alét jó le tudja hűteni. Persze csak amíg van benne víz:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) Lipton


Lipton
őstag

10 liter vizet hamar fel tud melegíteni egy proci. Szerintem, ez nem túl jó ötlet:).

(#4) Somaa


Somaa
csendes tag

Sztem nyitott vízhűtésnek nem sok értelme van, csak abban az esetben, ha tényleg nem viszed sehova a gépet és van a kertben egy medencéd amit tartáj-nak használnál :))

(#5) T-800


T-800
tag

Egy másik témában már olvastam ilyesmi megoldást. Ott sima 10 literes vödör volt ráadásul csak félig megtöltve. Azt a készítű ideiglenes megoldásnak szánta, de ettől függetlenül működött.
Nekem tetszik az ötlet, de a működőképességét nem tudom megítélni, mert nem vágom annyira fizikát, hogy ilyeneket számolgassak. Azért kiváncsi vagyok mit hozol össze, ha sikerül.

(#6) b0unCe


b0unCe
aktív tag

hat azt mondod 10l ert felmelegit siman??? Akkor a zart huutesben kb 2l van. azt nem melegiti?? igaz h annak van radiatorja.

Ojan tartajra :DD

de eek nem penzek. 10l desztillalt viz 1000ft alatt van. es hasonlo arban van a fagyallo fojadek.

j:Dj Ly:DLy

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#7) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

Nos, hogy ne csak ellenvéleményeket hallj!
Haveromnak már közel 3 éve megy a gépe nyílt vízhűtéssel. Egy 20 l-es vödröt használ, azt se rakja szinültig! A dolog tény, hogy macerásabb mint a zárt hűtés, mivel a hűtést a párolgás oldja meg, így rendszeres utántöltésre van szükség, hogy milyen sűrűn azt nem tudom pontosan, de 2-hét körül lehet, de ha akarod majd megkérdezem. A szabadba kirakásró és a jégakkuró annyit, hogy vigyázni kell vele . próbáltuk a jégakkut haveromnál de el kellet vetni az ötletet, mivet a pára elkezdett kicsapódni a blokkon és a csöveken is idővel. Lehet, hgy ez 10l /1 jégaku esetén nemjönne elő, de ha kirakod a -10 fokba tuti elkezd párásodni a rendszer. Ez csak akkor fog aztán bajt okozni, ha a gép kikapcsolása után szépen elkezd vissza csurogni a gépbe a kicsapódott víz. Persze van megoldás, ugyanúgy lekell szigeteni a rendszert a gépben, mint a peltieres, vapochilles hűtéseknél szokás.
Sok sikert a kísérletezgetéshez!

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#8) b0unCe


b0unCe
aktív tag

nah. thx.

egyebkent a parolgas hot von el. meghozza nem is keveset. Szoval minnel tobbet parolog annal jobban hul. De ha teszek neki valami fedot akkor az visszacsopog. nem?? Potlas meg nem nagyon gaz.

Tudnal valami linket bevagni errol az extrem szigetelerol?

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#9) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

fagyálló folyadék a legkirályabb állítólag 20% al jobban vezetí a hőt mint a víz/dezstillált víz és ''keni a szivattyút'' meg nem ''korródálódnak'' tőlle a cuccok

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#10) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

dezstillált = desztillált :)
ja és ha jól páolgó cuccot akarsz ''mert az sok hőt von el'': alkohol :DDD
párolog mint atom
csak nem biztos hogy jót tesz a rendszernek
na de elég a hülyeségből a fagyálló télleg jó hővezető

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#11) b0unCe


b0unCe
aktív tag

HAt mivel arra talaltak ki h vezesse a hot ezert alszeg jol vezeti.
monnyuk eddig nem tudtam hogy ennyire ol vezeti.
akkor desztillalt viz helyett fagyallo????
abba bele lehet tenni alkoholt? marmint hogy ne algasodjon.
Vagy bele kell tenni egy algaevo halat vagy csigat :DD

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#12) _Volkovy_ válasza b0unCe (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

igaz h annak van radiatorja.
IGaz hogy az adja le a hőt..:U

(#13) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

szvsz nem algásodik a fagyálló de ha belerax eg algaeő halat/csigat
aminek 6mm nél kissebb a külső atmérője :) akkor az nem lesz hosszú életű mert a szivattyú felapríttya :)
meg rostos ;]
de az alkohol nem tesz jót a renszernek!!!!

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#14) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Milyen poen lenne ha a csovekben uszkalnanak halak. a szivattyuhoz meg valami szurot kelle tenni.

bluggy bluggy :DD

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#15) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

hülye! :D
és a halak hogy jutnak oxigénhaz?
mert úgy tudom az kell az élatbenmaradáshoz a hőfoknak pedig árt ha levegőbuboékok mennek a procihoz

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#16) b0unCe


b0unCe
aktív tag

:))

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#17) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

nem tom max higitsd fel a fagyállót desztilláltvízzel met az nem ''moszatolódik'' :DDD

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#18) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Ha a viz {20l es tartaj} bemegy a szivattyuba ott melgszik 0.2fokot tovabbmegy a csoben melegszik meg 0.2 fokot bemegy a blokkba 0.5masodpercet tartozkodik benn. Meleg szik 1fokot. kijon a blokkbol cso melegszik 0.1fokot. Visszamegy atartajba ugy hogy masfel fokot melegedett. Ott van a msfel fokkal melegebb viz mellett 19.8l viz. Szerintem 3masodpercnel nem tart tovabb hogy visszahuljon.
Vagy nem?

es ha a szoba +25fok akkor a viz max 30-33fok. a blokkot lehuti 38-40re. a proci meg igy max hasznalatnal se megy feljebb 50foknal.

javitsatok ha baromsagot irtam.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#19) b0unCe


b0unCe
aktív tag

de szerintem itt mindent el lehet osztani 2vel. Kicsit tuloztam es meg igy se rossz.

telen meg -10fokos fagyallo :DD proci kb 0fok :D

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#20) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

szvsz
ha el így lenne akkor nagyon xar lenne tartályos megoldás mert én régebben az 1.5ös p4 emre raktam vízhűtést az eredeti hűtővel volt 5fok a vízzel lett 45 3óra folyamatos tomba raider angel of darkness ezés után ha cask úgy állat a win akkor pedig 40 tehát ha jobb a tartályos megoldás akkor max kihasználtság mellett nem mehet 45 fok fölé

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#21) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

az eredeti hűtővel 5 helyett 50fok volt

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Nyitott vizhutes (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.