Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...igazából ha valaki kíváncsi(hamar megöregszik)mint én,azért nyitottam saját topikot,hogy naplózhassam a velem történteket...kiírhassam magamból az erzéseket...el tudjak menteni ide linkeket...aztán ki tudja mire lessz még jó...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#2) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...nah újra itt ünnep van...PH üres...gondoltam naplózom a "nemrégmúlt" eseményeit...legalább ha az emlékezetem romlik maradjon valami foszlány...
...jóideje nem volt netem (szolgáltató negatív hozzáállása(dehujeszó(jólelvagyok))miatt),és már nagyon éreztem hiányát...
...mikór megvettem a "laktokom"(hogy a munkahelyemen :K tudjak jáccani :B ),gondoltam szerzek hozzá mobilnetet,hátha okosodom is egy kicsit,és persze jó otthonra is...a v0d@f0n3 korlátlan letöltést nyujtott ezért választottam őket...mit mondjak elég gyatra de ez van...végre újra rendszeresen tudtam jönni PH-ra...hosszas olvasgatás-nézelődés után úgy döntöttem,nem építek még új erőművet; gépet fejlesztünk...
...szerén terveim célja az lett volna, hogy osszehozzak egy P4-es "vasat" amin még elmendegélnek a mostani játékok is...kitűzött célok:
-SATA vinyók raidba
-2X512Mb PC4000 DDR500-as ramok felbővítése
-X800PRO@XT kártya nagyobbra cserélése
-Intel Pentium 4 Hiper Trading

...aprohírdetéseket megnéz...hosszas tárgyalás után kinéztem az elképzeléseimnek(és pénztárcámnak) megfelelő alkatrészeket...
...a legegyszerűbb dolgom a videokártyával volt vásárlás tekintetében...megvettem újonnan a Sapphire ATI HD3850 AGP-s verzióját...nem volt olcsó(27500HUF),de jelenleg tudomásom szerint ez a legmodernebb AGP-s kari...ittvanni...
...meglepően könnyű volt beszerezni a 2X1024Mb PC4000 DDR500-as menóriamodulokat,persze használtan,de kitűnő állapotban...20k volt az ára,de megérte...ők azok...
...nos a proci már keményebb dio,de az egy új fejezet lessz...már csak azért is mert most mennem kell...meg ez már amúgy is jó hosszúra sikeredett...
...folyt.köv.

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#3) Str8 sk8r válasza Str8 sk8r (#2) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...Folyt...

...szal a proci...apróhirdetések között megtaláltam a kiszemelt áldozatot... :C ...elkezdtünk egyeztetni a kedves fórumtárssal 11.-én...kaptam tőle két linelt oldalt hogy ugyanilyen a prockó,és az Intelél ezt írják róla...mivel az anglijus tudásom nem 100%-os a 3Dgameman-os oldalt csak lazán átfutottam... :)) ...a hivatalos Intel weboldalt nézegettem...nagyon megtetszett,mert ez 3200-as,az enyém meg "csak" 2800-as...
...az eredeti konfig:
-ASUS P4C800e deluxe
-2x512/500MHzDDR modul
-Intel Pentium4HT2800/800MHz@3500/1000MHz Northwood
-Abit X800pro@xt
-80Gb Seagate sata vinchester
-Chieftech 450-es táp
-7 ventis hűtésrendszer(4x12cm+3x8cm)
-LG DVDRW
-SB live 5.1
...az Aerocool Aeroengine II-es házba beépítve mindez már eddig is elég zsufi volt... :K ...
...vissza a történet száljához...szóval nagyon megtetszett a proci...megkérdeztem tőle mit tud a szobanforgó portéka, írta 4000MHz-is megy egy kis feszemeléssel...na nekem se kellett tőbb...teljesen be voltam zsongva,az sem érdekelt hogy csak postázni tudja...egyeztetés...címmegadás...még 12.-én megeggyeztünk hogy másnap feladja...
...mivel mondta hogy állítólag 1 nap alatt kihozzák,én egész nap csak vártam a postást...
...semmi egész nap... :( ...este 9.kór jött egy privi amiben udvariasan elnézést kért de nem tudta feladni a munka miat,majd 14.-én... :U ...végűl 15.-én sikerült csak feladnia,de közbejött a hétvége is...én csak vártam-csak vártam,és vártam...eljött a hétfő...aztán a kedd is... :W ...már a srác is kezdett aggódni...két napja az egész család a postmant lesi de semmi...16 óra körűl kimentem megnézni a postaládát (aznap vagy negyedszer),s lám benne egy értesítő...megjött...bukó vidéki postás-futár bedobott egy értesítőt és eltűnt...17-18-óra között mehetek érte... :((( ......nah elmentem érte...értesítőt nézem"aug.18.ajánlott"... :F ...csaj a postán keresget 15-20 perce...mondom neki"...a postásukat be kéne má' iratni iskolába me'még olvasni se tud... :DDD ...ez nem ajánlott lessz hanem utánvét'..."nő csendben keres tovább,mindenki kucog...még 5 perc után hozza a csomagot és engem oltogat"...ez nem ajánlott hanem utánvét...azé' igazán szóhatott vona..."... :W ...én meg neki"azé' ki is hozhatták volna azt a borítékot 1200 forintér"... :((( ...erre a csaj duzzog hogy ne vele veszekedjek,mire a válaszom"Hát kivel?Az utcán magamba?Én magával,maga meg csapja nyakon a postásukat!"... :P ...na itt már volt röhögés is...
...hazavisz...kicsom...megnézeget...olvsom rajta:3.2GHz,Philippine... :C ...gépbe behelyez...pasztácskapötty...hűtő rákínlód...törörö-törörö...bekapcs...BIOS ezt írja:
Name: P4 3200MHz
Courent Speed: 2800MHz
szorzó: 14 locked... :F ...
...probálom állítgatni jobbra-balra (nem össze-vissza) ugyanúgy lock...de akkor miért írja rá az Íntel hogy 3.2GHz :F nem értem...azért nem olyan rossz a proci...ez is megyeget 3500-on...sebaj megy ez még feljebb is...
...most ismét zárnom kell soraimat...azért folyt.köv.

...U.I.:ha esetleg valaki olvssa és tudja megoldást,ne hagyjon szenvedni árulja el a megoldást priviben lécci...THX...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#4) Str8 sk8r válasza Str8 sk8r (#3) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...folyt...

...nah addig bírkózgattam a kérdéssel hogy kiderítettem a talányt...az alaplap a bűnös...mégpontosabban a BIOS...az ASUS a különböző processzorokhoz különböző BIOS-t gyártott...a kis furfangosak viszont törölték pont azt az egyet ami az én procimhoz lett írva...ez megint okozott egy kissebb fejtörést,de az egyik forumtárs gyorsan átsegített a gondomon...viszont a proci már így is 50 Celsius fokos terheletlenűl 3500MHz magsebességnél amit 14X250 FSB sebességgel értem el...ezért elhatároztam hogy veszek hozzá vízhűtést...meg a biztonság kedvéért egy 550 Wattos Chieftec PSU-t is...

...addig is folyt köv...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#5) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...nah most OFF lessz...mivel szeretem a zenét bemutatnék néhány említésraméltó figurát:

...Stanley Jordan...Zack Kim...hát őt nem ismersm,de nagyon tud...persze ha igy tudnék az már jó lenne...de még vannakígy ezzel...sajnos tőlem még Ő is jobb...Marcus Miller...a három legenda...és még folytathatnám...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#6) Str8 sk8r válasza Str8 sk8r (#4) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...folytatnám ahól abbahagytam...

...a tápegység beszerzése nem okozott különösebb gondot...viszont a hűtéskiválasztása annál inkábbb...találtam egy egész megfelelőt mikór belebotlottam ebbe a videoba...utána ezt is megnéztem,majd végűl ennél a felvételnél már teljesen be voltam zsongva...rövid keresgélés után megtaláltam Westlake topic-ját,ahol a témával kapcsolatban nagyon sokmindenre fény derűlt...végigolvastam az összes HSZ-t az elejétől a végéig,ami azért valljuk be nem kis teljesítmény...volt egy pár gondolat-tapasztalat-észrevétel ami eléggé agasztó...idézetek Westlake soraiból...

...a gyanta nem távolítható el maradéktalanúl a résekből! + gyanta nélkül az olaj szoba sem jöhet, mert akár tetszik, akár nem - megtámadja a műanyagokat! (az étolaj avasodik és egyáltalán nem praktikus, de ez szerintem egyértelmű)...
...az biztos, hogy a többrétegű nyák sajnos beszivja az olajat és szétnyomja (??) azt.. a kondik gumiszigetelése ugyancsak megszivja magát olajjal, ezáltal kilöki magát a kondi a ''forrasztásból''...
...elmondom, hogy a lakkozást miért is tartom teljesen értelmetlennek...a lakkozásnak csak akkor van értelme, ha az egész felületet bevonod a lakkal! hiba lakkotznád le az alaplap nagyrészét, mert a proci, memoria, pci stb.. csatlakozókat ki kellene hagyni és biztos vagyok benne, hogy ahol végeszakad a lakknak, ott az olaj simán ''bekuszik''...
...az érdekes dolog az, hogy egy régi fényképező filmem dobozába (kodak, fuji, stb..) beletettem két darab kondenzátort és felig feltöltöttem a müanyagdobozt olajjal...egyrészről bebizonyosodott, hogy két hét elteltével a kondenzatorokat lezáró gumigyürű elég rendesen megszívja magát és kitágúl.. de nem ez volt az érdekes, hanem az, hogy amikór két hét elteltével megnéztem a dobozt, akkór azt láttam hogy az egész doboz olajos kivülről és még a doboz alatt is van belőle.. ez azért furcsa, mert senki nem nyult hozzá és én úgy hagytam ott, hogy csak félig volt benne olaj.. szépen felkuszott a doboz oldalán és meg a rápattinott kupakon is atszivargott...

...egyenlőre ennyit tudtam írni mert Westlake forumtárs írásainak javítgatása sok időt elvett...meg persze az olvasgatás...

...nah:folyt.köv.

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#7) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...ez a vízhűtés-dolog egy őrdögi kör...se vége se hossza...arra már saját káromon rájöttem hogy olcsó vízhűtés nincs...vettem egy régi szettet...aztán bövítettem-bővítettem,mígnem már csak a pumpa,és a radi van a tervezett rendszerbe...viszont az eredeti 20k-tól eljutottam kb 60k-ig...bár nem bánom...lessz a rendszerben egy-két szép darab,egy mora2-es,és egy memóriahűtő kitt is...egyenlőre még nincsenek képek,mert új procit szerzek be...egy régi állmomat:Intel® Pentium® 4 Processor Extreme Edition 3.40 GHz...
...egyenlőre ennyi történt eddig röviden...

...folyt.köv...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#8) Str8 sk8r válasza Str8 sk8r (#7) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...huh...de rég jártam itt...mondanom se kell, a Pentium4-est kinöttem, és megörökölte a barátosném...építettem egy hirtelen ötlettől vezérelve egy AM2-es konfigot, ami áll egy MSI k9a Platinum alaplapból, benne egy Windsor magos AMD X2 6000+os procival, mellette egy Sapphire HD4830-as VGA-val, és 2x1giga csx ram-kit-tel...a ramokról kiderült, hogy nem mindegy milyen csipek vannak rajta...szerencsére nekem az "e"-s szériából jutott...a "vas" egy nagyon impozáns modding-ház-ba lett beépítve, ami találóan a "Bundás" nevet kapta...HDD-nek egy Samsung F1-es 640gigás vinyót választottam...jó döntés volt-gyors, csendes...ODD-nek egy Pioneer DVD író lett(a számozása nem akarodzik beugrani), és ez is kellemes csalódás volt...késöbb kapott még 2x1 giga ramot, de ezek Twinmos Twister márkanéven futnak...elösszőr csak ideiglenes megoldásnak szántam az FSP 400W-os tápegységét, mert félelmetesen olcsó volt(5.3k), de azóta már többszörösen bizonyított, tehát így is marad a gépszörny...annyira együtt van a szerkezet, hogy öröm rajta gépezni...minden játék hibátlanul fut maximális grafikus beállítás mellett is a kedvenc felbontásomban...

...most nemrég belevágtam egy új projektbe, de erről talán máskor...folyt.köv. ;) ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#9) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...muszály valahová elmenteni, mielött elvesznének, és kellett egy megbízható tárhely...

...nem volt hová feltölteni, gondoltam ide lenne a leg ideálisabb...

full-HULK

avatar

maffia-familia

HotRod

szépnéni

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#10) Str8 sk8r válasza Str8 sk8r (#8) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...újra itt...eltelt a nyár, és megint egy évvel öregebb lettem... :)) ...

...mint említettem, egy komolyabb gép alakulgat már elég régen, és bár még mindíg nincs kész, azért a terv elég szépen kőrvonalazódik...
...elsőnek a házat vettem meg: egy passzív vízhűtésre felkészített Cooler Master Stacker testesítette meg azt, ami annyira megfogott, hogy közel 100k-t is kiadtam rá...de mivel a hűtésrendszer közel sem volt komplett, késöbb még ~50k körüli pénzért vettem kellékeket a Tody56 féle vizescuccokból...
...ha már csak a hűtésre ennyit költöttem, sejthető, hogy egy komolyabb vasat terveztem összeállítani...sajnos volt egy-két probléma is ebből kifolyólag, mert minden egyes alkatrész megvásárlása után várni kellett a következő fizetésig, ezért elhúzódott az ősszeállítás, és mint tudjuk, a számítógépalkatrész nem a legjobb befektetés...
...alaplapból sikerült (akkor még) reális áron beszereznem egy Gigabyte Ep45DQ6-ost, ami egyébként egy nagyon jó lap, csak tudni kell beállítani...ebben Gorneck23 oldala sokat segíthet...illetve Sárpac is hasonlóképp...
...processzorból egy szerencsés QX9650-es darabot fogtam ki, mivel nem volt széthajtva, és tényleg reális áron jutottam hozzá...
...videókártyának egy HD4870X2-es kártyát szerettem volna, ami végül meg is lett, de megelőzte egy HD 3870X2-es, mert ezen tesztelem ki, hogy mennyite tolerálják ezek a VGA-k a vízhűtést...így eleve bukok 10k-t a teszten, de inkább, mint a nagytesója menjen tönkre...
...tápegységnek egy Cooler Master Real Power M 700-ast szemeltem ki...a fentiek tekintetében ez ésszerű választásnak tűnik...
...összességében a szerkezet elég egyedi lessz, ha készlessz...igyekszem összeállítani a gépet, most, hogy megvan szinte minden eleme...majd teszek fel képeket is, mert többen kérték már tőlem...
...addig is: folyt.köv...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#11) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...hogy ide miért nem ír senki más?! :F ... :DDD ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#12) Str8 sk8r válasza Str8 sk8r (#10) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...nah ma már kész lett a gépszörny...elég érdekes adatok születtek...legalábbis engem megleptek: tehelés mellett a furmarkal nem ment 50°C fölé egyik GPU se, a procit még nem terheltem prime 95-tel, de még nem volt egyik magja sem 45°C felett...minden alapórajelen ment mikor futtatta kíváncsiságból egy 3Dmark 2006.os tesztet szépen legőrdült és 17k körüli pontszám érkezett végül...utána toltam egy kis(~10 órányi) NFS shift-et is...élvezet...de ami legfontosabb: szinte hangtalan... :R ...

...jah igen-képek is készültek, csak a digi-fotomasina madzagját nem találom... :DDD ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#13) Str8 sk8r válasza Str8 sk8r (#12) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...született közbe a sztoriban egy újabb fél éves lyuk... :B ...ez részben annak a következménye, mert a proci nem volt tuning barát, ugyan nem melegedett jelentősen, de nem is akart 3600MHz felett menni...végülis arra a következtetésre jutottam, hogy elküldöm gariztatni UDI fórumtárssal... :R ...sajnos eléggé időigényes megoldásnak bizonyult, de végre megérkezett... :K ...még pontos adatok nem születtek, de az ÚJ!!! proci (1év garival) elég tuningosnak bizonyúlt, mert stabilan viszi a 9X400(3600) MHz-t alapfeszültségekkel (gyári freki 9X333(3000)MHz)...a segítségemre lesz majd a hibajelenségek okáról egy értékes HSZ aztán itt van Agregátor cikkje, illetve +1 cikk...továbbá megismerkedtem a yorkfield procik szenzor gondjaival is...de nagyon bízom benne, hogy a végeredmény majd minden nehézségért kárpótol...

...még egyszer nagy köszönet UDI-nak a segítségért... :R ...

...U.I. : a gépbe ölt pénz gyakorlatilag meghaladja az 500K-t...

...folyt. köv...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.