Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sihto_


Sihto_
tag

Na ez nem egy szokványos blog,
sajna a kényszer vitt rá, de nem magyarázkodom, ime az ok:
[link]

Szerintem aki végig olvassa abban jogosan felmerül egy két kérdés, de ennek a blognak most
nem a válaszkeresés a feladata, hanem, mint a címe is mutatja: Bali

De mielőtt leirogatnám a tanácsaimat, csak egy két gondolatot akarok megosztani veletek:
Bali-ra nem könnyű eljutni - azaz itt nem arra gondolok, hogy nehéz megszervezni, hanem a pénzügyi háttérre. Ha valaki normális helyen akar lenni akár csak egy hetet is 2 személyre számolhat nyugodtan 1-1,5 millát is.
Persze ez már lehet, hogy sokunknak túlzás a nyaralásra, de gondoljunk előre illetve arra, hogy vannak köztetek, ha nem is sokan olyanok, akik ezt megengedhetik maguknak.
Magamról csak annyit, hogy nekem nem nagy élmény egy ilyen utazás -jah most mondhatnátok, hogy hülye vagyok, de ez van - és igazán a pénzt sem tudnám másra felhasználni. (jaja megint csak hülye vagyok )
Ezt az egészet (irogatás) csak szivességből teszem, hogy segítsek azoknak akik szeretnének eljutni ide, nagyon sok fontos tanácsot fogok leirni, remélem nem eredménytelenül.
Így olvasgatva a hozzászólásokat meg, hogy ki mire költi a pénzét, azt gondoltam, hogy sokkal több érdeklődő lesz, de most már úgy érzem, hogy nagyon rosszul mértem fel a csapatot - remélem nem sértek senkit sem.
Szóval valahogy úgy érzem a baráti körömből kiindulva, hogy az informatikusok körében van a legnaygobb esélye egy ilyen nyaralásnak - sajna be kell látnom, hogy tévedtem.

Tehát most jöjjenek a jótanácsok:
A közlekedésre visszatérve:
sajna nem mindenki fogadja el a nemzetközi jogsit - persze könyen és gyorsan lefizethetők a rendőrök, de van aki ezt nem szereti, annak csak azt tudom ajánlani, hogy menjen el Denpasarba és ott kérjen helyi jogsit.
Már ha van jogsink és béreltünk autót, akkor nagyon figyelmesen vezessünk, mert ha baleset résztvevői vagyunk függetlenül, hogy ki volt a hibás mi leszünk a hibásak, azaz perkálhatunk.
Beszélt nyelvek: sokan beszélnek hollandul, mert holland gyarmat volt.
Angolul szinte mindenki ért, németül is értegetnek néhányan.
Vannak kint magyar idegenvezetők is - úgy éreztem, hogy nincs rá szükségem és ezért nem is árultam el, hogy magyar vagyok.
Nagyon poén volt hallgatni a magyarokat ahogy játszák az agyukat és fikáznak mindent meg mindenkit - ezt szeretem eljátszani mindig - jó móka külföldön. (ajánlom próbáljátok ki)
A szálloda 4 csillagos volt, ahol voltam, ennek következménye hogy magyarok még nem jártak ott - ez van: spórolós nemzet vagyunk.
Nekem sajna szükségem volt egy ilyen szintű szállodára, mert pl.: kellett egy széf a szobámba kb.: 2 milla értéket vittem ki magammal, plusz bankkártyák és csak így éreztem jól magam. Jah meg klima sok 3 csillagos szobában nincs.
Utazási irodával mentem ki, így egyből kaptam 5 kirándulást is, ami szerintem nem volt rossz, csak kicsit fárasztó.







A példa minidg erősebb az utasításnál

(#2) Sihto_


Sihto_
tag

Úgy gondoltam, hogy minden második hozzászólásomban igyekszem majd képeket berakni.
Tehát most jöjjenek a fotók:
Itt látható egy két gyümölcs illetve más finomságok, amelyek nálunk nem léteznek illetve teljesen más a méretük, pl.: a szőlő az eléggé nagyszemű, a banán pedig sokkal kisebb, a mangó ugyancsak óriási, amit sajna ilyen méretben Mo-n nem lehet megvenni.
[link]
Itt egy jellemző tengerparti részlet azok a hosszúkás valamik a zászló szerepét próbálnák betölteni ált. ünnepségeken használják, jahh és előtte két európai szépség, ha jól emlékszem hollandok voltak, de lehet, hogy németek.
[link]

Ez a batikolás egyik fontos momentuma, ha valaki már hallott róla, akkor tudja miről van szó:
[link]
Az egyik panoráma étteremben kajáztam és ez volt az egyik irányba a kilátás, kb. 20 féle kaját ettem szük 2 óra alatt :D
A végén meg ha jól emlékszem kókusztejes feketerízs pudingot - ez az egyik gyakori édességük.
[link]
Ezek egy másik panoráma étterem mellett készültek, fent a hegyekben van egy tó annak a prtján, jól látszik, hogy a felhők már egész alacsonyan vannak.
[link]
[link]
[link]
[link]
Az örök ifjuság forrása:
[link]
[link]
Ők meg Belgák, már 12 vagy 14 éve utazgatnak, ide többször is visszajötttek:
[link]
Egy nagyon jellegzetes istenszobor, majd leirom a sztoriját:
[link]
Egy egyszerű trónszék:
[link]


[Szerkesztve]

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#3) Sihto_


Sihto_
tag

Állítólag itt van a legszebb tengerpart, ami a Tanak Lot - nevet viseli.
Itt érdemes a naplementét nézni, majd legközelebb teszek fel rólla képeket.
Nagyszerű találmány a koktél kókuszgolyóban, amivel először itt találkoztam, a lényege, hogy egy kókuszgolyóbol kiöntik a levét és helyette valamilyen koktélt töltenek bele, nagyon finom és az a jó benne, hogy közben lehet a kókuszgolyó szélét is enni, itt az ehető részre gondolok.
A legjobb vételnek szerintem a kagyló számít, amit Horvátországban olyan 10,12 ezerért lehet megvenni, azt itt olyan 700- 800 ft-nak megfelelő rupiáért. Ezzel csak az a baj, hogy a repülőn elég nehéz szállítani, vagyis csak kézipogyásszban érdemes, mert a bőröndöket eléggé dobálják a repülőtéri munkások.
A másik, amit még érdemes vásárolni a fafaragások, na itt igen vegyesen mozognak az árak, lehet egy kis 20 cm-es faragást akár 60 rugóért is venni, de akár 500 ft-ért is.
Alkudni kell mindenre és általánosságban a kikiálltott ár harmadáért is el lehet vinni.
Javasolt technika, hogy egyszerűen otthagyjuk az árust és akkor általában el kezdenek lefelé mozogni az árak.
Ha valaki nem nagyon szeret alkudni, akkor javaslom neki a Hardys-t ott is ugyanezek a cuccok megvannak és ki van írva mindennek az ára, de még ott is lehet alkudni, alapban 20%-ot engedhetnek az árusok, ez alá nem nagyon sikerült mennem.
A másik bolt pedig a világon mindenhol megjelenő kínai boltok, na ott fix árak vannak, esetleg annyi különbséggel, hogy több db esetén jelentős kedvezményt adnak.
A Hardyst azért is érdemes felkeresni, mert általában van benne nagyon olcsón internet is.
Amúgy az az érzése az embernek, hogy teljesen a turizmusra meg a turisták vásárlási szokásaira épít a sziget, most pl.: a nagy divat a hűtőmágnes na ezt akkora választékban lehet kapni, hogy az szinte hihetetlen. Mostanság kezdenek megjelenni a műszaki cikkek, ez jelenleg rolexnek hívott órát jelent, amit igazán megsem néztem, de elég sok ilyen utcai óra-árust láttam.

A példa minidg erősebb az utasításnál

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.