Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia gf440 - hibás? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gabe_


gabe_
őstag

Hali.
Egy kis segítség kellene nékem.
Vettem egy nVidia GeForce MX 440 128 Mb DDR 8x agp-s tvoutos, DVI-s videókareszt, amit betéve a gépbe ( P4M266 jelű VIA VT8751 chipsetes alaplap, igaz, csak 4x agpt tud, integrált S3 Savage pro pöcs ), semmi jelet nem ad ki magából ( a venti forog rajta, tehát kap áramot ) próbáltam a setupban letiltani, agp buszsebességet állítani, tvtuner kártyát kivenni, de ha benne van a kártya, akkor nem kapcsol be a monitor egyik csatlakozóról sem. Valaki segítsen!!
txanx

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2) kymco válasza gabe_ (#1) üzenetére


kymco
veterán

Nem könnyű ebből okosnak lenni. Lehet, hogy tényleg rossz az MX 440-es.

1. Ki kellene próbálni más gépben a kártyát.

Egy korábbi forumozónak is volt hasonló problémája egy integrált Soltek alaplappal. Igaz az Intel 815-ös volt. Keress az archívumban, hátha megtalálod. Elképzelhető, hogy az alaplapod AGP portja (külső) rossz.

2. Próbálj más VGA-t rádugni. Ettől okosabbak lehetünk.

Egyébként otthon nekem is 4xAGP-t bír az alaplapom, de a 8xAGP-s kártyát gond nélkül viszi.
Azért tájékoztass a fejleményekről!

www.refujvaros.hu

(#3) Yutani válasza gabe_ (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Esetleg nem az alaplapon jumperrel kell kiiktatni az integrált VGA-t? Ha benne van az MX440 és a monitor az integráltra van kötve, elindul a gép?

#tarcsad

(#4) kymco válasza Yutani (#3) üzenetére


kymco
veterán

Erre én is kiváncsi lennék. A Soltek I815-nél ha bedugtam a slot-ba, a külsőt üzemeltette automatikusan. :) Nem volt jumper. :DD

www.refujvaros.hu

(#5) gabe_


gabe_
őstag

+oldódott a probléma.
Az alaplapom finnyás egy kicsit, egy db 128 megás kártya sem volt jó neki, ellenben a gf440 64 megás karival már működött...
ki érti ezt?
:F
hát bizony ez a deszka még az első p4es alaplapok közül való...
thanx mindenkinek

Sovány szakácsban sose bízz!

(#6) kymco válasza gabe_ (#5) üzenetére


kymco
veterán

Örülök, hogy megoldódott! :)

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia gf440 - hibás? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.