Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#805) Lifer092


Lifer092
senior tag

Még anno írtam ide hogy "ciripel" az 1050Ti-m... Akkor a VGA "hibájára" gyanakodtam, ez már egy jó ideje így megy...

Tegnap véletlenszerűen ránéztem a GPU-z -ben a szenzorok fülre, és némileg furcsálltam hogy nem fut semmi és a kártya 60°C, GPU/Memória maxon... Indítom a CPU-z -t, proci szintén max 3.7GHz-en pörög ha kell ha nem... Na mondom itt valami nem oké... Nagyon nem. Folyamatokban semmi kiugrót nem láttam, minden optimális tartományban volt. Szépen ráengedtem egy teljes rendszervizsgálatot a gépre. Reggelre mire felkeltem kész is lett, és mit talált? Hát BitCoin Miner malware-t!! Mégpedig a Realtek driveremhez kapcsolódva.... :F :Y Kiirtottam az írmagját is, gép restart, még egy gyors vizsgálat, semmit sem talált. A GPU/CPU egyből 3-600 Mhz-es tartományban megy, és 26°C-on. Nem mellesleg az iszonyat idegesítő és hangos "visítás" is megszűnt a kártya részéről, mert az nem ciripelés volt már amit csinált... Illetve a játékon belüli indokolatlan FPS zuhanás, beszaggatás is megszűnt...

Hogy mitől és hogyan és mikor került ez a gépemre lövésem sincs, nem torrentelek, ami játékom/appom van mind jogtiszta vagy free. :F :F

Gondoltam leírom, hátha később valakinek hasznára válik... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.