Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) gban válasza AxBattler (#6450) üzenetére


gban
Közösségépítő

Esküszöm megnézek már egy relatíve modern kártyát :))
Régieket pasztáztam de azok nem mérvadóak.
Amíg a hőfok oké addig sose nyúltam hozzájuk.
Meg azért mert valaki meg azt írta hogy ahányat leszedett, azt egyiket se kellett volna :DDD

De már kíváncsi lettem.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#6452) smc


smc
addikt

Tegnap szétkaptam a windforce 1050 TI-t, mert nem fért el a procihűtőtől, leszedtem a gagyi műanyag black plate-et, persze ehhez az egész hűtőt le kellett szedni.. Egy darab matrica nem volt rajta ami a garanciát veszélyeztetné. Ezt csak úgy ide, hátha érdekel valakit. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6453) AxBattler válasza smc (#6452) üzenetére


AxBattler
félisten

Jaja, Giga nem szórakozik matricákkal... az az MSI, meg talán az Asus. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6454) Csupingo válasza smc (#6452) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt nekem is le kellett szedni a vadi új kártyáról. Nálam a memória miatt nem fért el.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6455) smc


smc
addikt

És mit gondoltok, hogy fog menni a red dead 2 a kis kártyánkon? :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6456) hegegabi80 válasza smc (#6455) üzenetére


hegegabi80
addikt

Arra én is kíváncsi leszek. Én azért reménykedem benne, hogy némi kompromisszummal medium-on el fog futni.

Ha a gépigényt nézem akkor nekem 900p-n médiumon 45 fps lesz, az már egész jó nekem. Max még finomhangolok egy kicsit és jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6457) AxBattler válasza smc (#6455) üzenetére


AxBattler
félisten

Nos a volt Dell monitorom kifejezetten szépen interpolálta natív 1080p-re a 720p és 900p felbontásokat... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6458) Zolee_70 válasza smc (#6455) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Én váltottam egy 1660-ra, pont a Red Dead miatt....

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#6459) gban


gban
Közösségépítő

Megvan az Inno3d 1050.
Pasztázás nem volt még, alapból ezeket mértem New Dawn alatt:


Ram 8 vagy 12 szokott a gépben lenni, most átmenetileg 4 giga volt csak, az nem hiba :))

Szerintem jó a hűtés is eléggé.

Postázást nem vállalok.

(#6460) Csupingo válasza gban (#6459) üzenetére


Csupingo
veterán

Teljesen jó. Szerintem még felesleges pasztázni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6461) gban válasza Csupingo (#6460) üzenetére


gban
Közösségépítő

Amit nem értek, az a max. GPU clock.
Gyártó oldala
Sehol nem látok ekkora értéket, GPU-Z default és boost clock értékei megegyeznek a gyártó oldalával, max hőfok nem utal húzásra, hogy lehet mégis 1784,5 a max clock?

Postázást nem vállalok.

(#6462) gban válasza gban (#6461) üzenetére


gban
Közösségépítő

Fentire van esetleg tipp hogy mi lehet? Mérési hiba? Normális valahogy?
Vagy mivel tudnám még megmérni játék közben? Milyen hasonló progi van ami fut game alatt a háttérben?

Postázást nem vállalok.

(#6463) csako válasza gban (#6461) üzenetére


csako
veterán

Ez így normális dolog, a maximum boost órajeleket (boost 2.0 vagy mi a neve) nem szokták megadni, mert a hőmérséklet, terheltség stb. függvénye.

MSI Afterburnerrel láthatod játék közben is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6464) gban válasza csako (#6463) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm, megnézem, de az a lényeg hogy akkor normális a kiírt érték, nem kell vele különösebben foglalkozni :R

Postázást nem vállalok.

(#6465) athomi válasza gban (#6461) üzenetére


athomi
veterán

A gyártók a GPU-nak az alapórajelét (base) és a boost órajelét adják meg. A boost órajelre garantáltan felboostol a kártya. Valójában terheléskor a GPU órajele jóval magasabbra felboostol a megadott boost órajel fölé (ezt látod a GPU-Z-ben), ez a GPU boost 3.0. Ezt az órajelet nem tüntetik fel a gyártók, mert ez dinamikusan változik és mindenkinél eltérő lehet hőmérséklettől, feszültségtől, fogyasztástól függően.

(#6463) csako: Boost 3.0. :D

[ Szerkesztve ]

(#6466) gban válasza athomi (#6465) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm neked is :R
Közben megtaláltam az összefoglalóban a tuningos postot, ebben is ott van valóban amiről írtatok.
Korábban is néztem az összefoglalót de ezt direkt nem nyitottam meg mert én pont nem akarok tuningolni - hiba volt :B

Postázást nem vállalok.

(#6467) csako válasza athomi (#6465) üzenetére


csako
veterán

hopsz, elnézést kérek a kártyámtól, hogy sértegettem a 2.0-val :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6468) hegegabi80


hegegabi80
addikt

3gb-os 1060-asból melyiket érdemes venni? Limitált a hossz, itx házba kell (metis)
Én az egy ventis MSI-t, Inno3D, és a Zotac AMP editiont néztem természetesen az apróról.
Gigabyte kiesik, mert hallom sok a gond a ventivel. De lehet úgy is lekerül a bordáról, mert ott lesz közvetlen 2 db 120-as.

(#6469) hegegabi80 válasza hegegabi80 (#6468) üzenetére


hegegabi80
addikt

rossz topik

(#6470) Csupingo válasza hegegabi80 (#6469) üzenetére


Csupingo
veterán

Állítólag a legjobb itx kártya az msi aero.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6471) gban


gban
Közösségépítő

Ahogy korábban írtam, lecseréltem egy 750 ti-t egy 1050-re, mindkettő 2 gigás.
Amit tapasztaltam, és meglepett:
FC New Dawn, időnként a közeli kép tökre behomályosodik (nehéz megfogalmazni, de hasonló mintha 8 bites szín lenne és 640x480 felbontás), mintha szándékosan nagyobb terhelésnél / több részletnél így 'spórolna' /optimalizálná az erőforrásait.
Valóban van ilyen feature már a 1050-ben, vagy mi lehet a jelenség oka?
Beállítások azonosan a legalacsonyabbak.

Postázást nem vállalok.

(#6472) athomi válasza gban (#6471) üzenetére


athomi
veterán

Nem kéne csinálnia. Driver csere volt?

(#6473) gban válasza athomi (#6472) üzenetére


gban
Közösségépítő

Drivert leszedtem de nem tettem fel mert közben simán telepítette az új kártyát a régi driverrel, ami saccra nincs egy éves.
Gondoltam is hogy feltolom az újat, de aztán szerintem nem történt meg.

Postázást nem vállalok.

(#6474) #68216320


#68216320
törölt tag

Van egy Gigabyte 1050Ti VGA a gépemben. Pontosan nem tudom melyik típus, két ventis, tápcsatis, félpasszív.
Olyan gond van vele játék alatt (Euro Truck Simulator 2), hogy amikor városokban haladok a szokásos 1300-1400MHz GPU órajel (bár láttam már 1785MHz-et is) leesik ~970MHz-re és a stabil 60FPS van hogy lemegy 50FPS alá. Ilyenkor a GPU terhelés 97%, amúgy 75% körül szokott lenni. Mi lehet az oka, hogy annak ellenére, hogy nagy a GPU terhelés mégsem veszi fel az órajelet?
CPU limit nincs úgy figyeltem meg (6500K@4500MHz).

Update:
Még annyi, hogy AfterBurner-ben a PowerLimit-et felvettem 125%-ra.

[ Szerkesztve ]

(#6475) gban válasza athomi (#6472) üzenetére


gban
Közösségépítő

PeachMan kérdése felvetette bennem hogy nem lehet hogy procilimit az oka? i5-2400 van alatta.

Postázást nem vállalok.

(#6476) Essejó


Essejó
veterán

Szerintetek érdemes egy GT 730-at lecserélni egy MSI GeForce GTX 1050 Ti AERO ITX 4G OC-re?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#6477) Csupingo válasza Essejó (#6476) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, ha szeretnél játszogatni. Az 1050 ti azért jóval erősebb. Azzal már fhd-n is lehet új játékokat futtatni, persze kompromisszumokkal.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6478) athomi válasza gban (#6475) üzenetére


athomi
veterán

Bár minimum beállításokon valószínűleg van procilim, de nem ez okozza. És mivel minimum beállításokon vagy, a 2 GB VRAM-ból sem hinném hogy kifutnál. Lehet Far Cry New Dawn feature. :D Patch-ek vannak hozzá? Azokat felraktad? Kérdezz rá a játék topikjában, hátha más is találkozott a jelenséggel.

[ Szerkesztve ]

(#6479) Essejó válasza Csupingo (#6477) üzenetére


Essejó
veterán

Köszi szépen. Van hozzá valami minimum hardver követelmény? Vagy elmegy egy C2D E 8700-on is? :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#6480) Csupingo válasza Essejó (#6479) üzenetére


Csupingo
veterán

Egy közepes 4 magos proci már mindent ki tud hozni a kártyából, de pl. egy erősebb i3 (2 mag 4 szál) is többnyire elég. Persze komoly multihoz izmosabb proci kell.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6481) Essejó válasza Csupingo (#6480) üzenetére


Essejó
veterán

Egyenlőre be kell majd érnie egy i3 4130-al.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#6482) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Bár magam is sejtem hogy lassan annyi lesz a kártyának, de inkább megerősítést kérnék tőletek. Adott lenne egy gigabyte gtx 1050 ti low profile "tuning" verzió. Amíg csak a sima nvidia driver van fennt semm ihibajelenség, de amint feltelepítem és beállítom az aurora tuning progit és beállítom a letesztelt gpu, ram és hűtés értékeket amikor felboostol elmegy egy pillanatra a kép, majd visszajön.

Szerintetek?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#6483) Csupingo válasza yodee_ (#6482) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet tápegység, vagy driver gond. Esetleg annyit volt már húzva, hogy degradálódott és most már nem megy olyan magas órajeleken, mint régebben. Próbálj ki másik progit, pl. msi ab-t.
Milyen órajelekre tuningoltad? Nem melegszik túl és az a gond?
Ha a gyári órajeleken jól működik, akkor még nincs nagy baj.

Az LP kártyákat azért nem óriási tuningra tervezték.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6484) yodee_ válasza Csupingo (#6483) üzenetére


yodee_
őstag

Sokat játszottam vele amikor megvettem, hogy mi az amit bír. A végső stabil beállítás az +180 MHz gpu és +792 MHz vram. A hűtés úgy van beállítva hogy 60 fokon már maxon megy, így hosszabb játék esetén sem ment 60 fölé.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#6485) Csupingo válasza yodee_ (#6484) üzenetére


Csupingo
veterán

Visszaolvasva a topikban, az a 180 MHz igen sok a gpu-n, nem? Sokaknak a tápcsatlakozós változat se bír annyit. Eddig szerencséd volt, igen ki lehetett centizve, de már nem bírja. Driver nem cserélődött közben?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6486) yodee_ válasza Csupingo (#6485) üzenetére


yodee_
őstag

Folyamatosan jönnek az új driverek. Most viszont a gép lecserélődött szóval friss windows, friss driver de a jelenség maradt.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#6487) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!
Ennek a kártyának is félpasszív a hűtése, mint a Giga, és Asus társainak?
Nem vagyok egy nagy játékos, de érdekelne, hogy van e értelme megvenni i3-6100/Asus B150 Pro/16GB konfighoz, vagy nem lenne kihajtva?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#6488) AxBattler válasza abdulka1 (#6487) üzenetére


AxBattler
félisten

Összefoglaló:

Félpasszív hűtéses kártyák:
• Asus Expedition
• Asus DC2
• Asus Strix
• Gigabyte összes kártyája (kivéve Low Profile kártyák)
• MSI Gaming
Aktív hűtéses kártyák:
• A fenti felsorolásokban nem szereplő összes többi kártya.

Single játékokban okés a 2c/4t-s i3, de már ott is érezhető lenne egy 4 magos (i5-6500/7500) előnye. Multiban nem kérdés, hogy kell egy i5.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6489) abdulka1 válasza AxBattler (#6488) üzenetére


abdulka1
őstag

Köszönöm.
Eskü, néztem az összefoglalót, de ez elkerülte a figyelmemet. :B
Ennek tudatában nézek valami az aprón az Asus-tól.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#6490) apollo12


apollo12
veterán

Hali valaki már tapasztalt haszonló hibát ?

"Heló lenne egy acer predator h300 i7 8750h es egy 1050ti, alap boost 1670mhz szokott boostolni de ma észre vettem hogy 1250mhz korul boostol csak terheléskor :W mi lehet vele ha nincs nagyon terhelve akkor 1670mhz megy. Tegnap le frissítettem legújabb nvidia driverra de nem tom mi volt előtte"

(#6491) Csupingo válasza apollo12 (#6490) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán nem jó a hűtés és túlmelegszik, vagy bányászvírus van a gépen, esetleg be van kapcsolva pl. a v-sync. Akár DDU-s törlés után másik driverrel is lehet próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6492) apollo12 válasza Csupingo (#6491) üzenetére


apollo12
veterán

ddu viszább raktam és megjavult most 417 driver van fent

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.