Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6050) daniel_229


daniel_229
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget és visszajelzés szeretnék kérni:
a minap vásároltam használtan Gigabyte GeForce GTX 1050 OC 2G-t (a kissebbik, 80mm-es dupla hűtős kivitel). 2D-ben valóban csendes, 55°C felett bekapcsolnak a ventik, de nekem elég hangosnak tűnik.

Mivel a windforce hűtést agyon dícsérik mindenhol, az elő kérdésem, hogy tényleg ennyivel hangosabb a 80mm-es Windforce hűtő a 90mm-eshez képest? Mivel egy GF9600GT-t váltott, amin már rég nem a gyári hűtő van, ezért nincs normális viszonyítási alapom, de tény, hogy az elég csendes volt. Borda és a ventik pormentesek. Max. hőmérséklet aida szerint 63°C volt.

A másik gondom: a 2 szélkerék terhelés után sehogy sem akar kikapcsolni. Fél órával később, amikor már csak 35-39°C a programok szerint a kártya még mindig terhelés alatti fordulaton pörögnek, ami elég idegesítő (ld. 1 pont).
A 4000. hsz. környékén találtam hasonló problémát, de a letöltött VGA XTREME ENGINE-ben kézi módban sem tudom szabályozni a fordulatszámot.
A program egyébként 0-nak jelzi a fordulatszámot (HM szintén 0, AIDA64 1RPM-nek jelzi).
Összefügg a 2 probléma, vagy csak programban kell még valamit beállítanom?

VGA BIOS naprakész, NVIDIA driver friss, WHQL.

A maradék konfig:
GA-EP43-DS3L alaplap (legfrissebb, de modolt BIOS)
Xeon E5440 proci (no tuning)
6 GB RAM
HX450 táp

Kérlek, ha van ötletetek, ne tartsátok magatokban! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.