Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duke Pro


Duke Pro
csendes tag

Heló!

Nforce 4 ultra lapom van, és nagyon frankó rajta ez a hardveres tűzfal meg minden. Már csak 1 pici bajom van vele: óránként kékhalál, ha használom valamire is a hálózatot (eg van egy pár letöltésem aktív). tehát ha kb 1% használom a gigabites kapcsolatnak elszáll.

Gondos tanulmányozás:) után kiderült, hogy a ludas az NVTcp.sys, ami az Nvidia tűzfalának valamilyen drivere. Pontosan nem tudom, csak azt, hogy ha kikapcsolom a tűzfalat, akkor nincs kék halál.

Van még valakinek ilyen gondja? a külföldi fórumok televannak vele (tehát nem egyedi probléma) kíváncsi vagyok itt már megoldotta e valaki, vagy várni kell egy frissebb nvidia driverre?:(((

msn: duken@chello.hu

(#2) banani válasza Duke Pro (#1) üzenetére


banani
tag

ha akarod összehozlak a spanommal, dettó uez a probléma...
:P
:(

(#3) Duke Pro válasza banani (#2) üzenetére


Duke Pro
csendes tag

Köszi!

Irányítsd csak ide a spanodat! :DD

Amúgy a probléma ideiglenesen megoldható, ha belerakunk egy hálókártyát a gépbe az alaplapit pedig letiltjuk (ettől még a tűzfal használható marad).

Ha jön új driver talán erre se lesz szükség, addig sajnos csak külön vezérlő használata oldja meg a problémát..:(

msn: duken@chello.hu

(#4) banani válasza Duke Pro (#3) üzenetére


banani
tag

szólok a srácnak, h az msn címeden megtalál oks?

(#5) Duke Pro válasza banani (#4) üzenetére


Duke Pro
csendes tag

tökéletes. köszi:))

msn: duken@chello.hu

(#6) jrpryv


jrpryv
tag

Szerintem ez az alaplap BIOS-ától is függ, legalábbis az ASUS A8N-SLI-hez most kijött legfrisebb driver leírásában benne van, hogy az NV tűzfal biosát is frisítik. Lehet, hogy azok akiknek ilyen lapjuk van és ezzel a problemmel küzködnek, azoknak megoldja a gondot az új BIOS-ra történő váltás.

Ha lelövünk valakit azzal némikép tisztázzuk a vele kapcsolatos álláspontunkat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.