Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Grafman


Grafman
aktív tag

Néhány topic-ból kiderült, hogy esetelg vannak még egy páran akik nem így szoktak eljárni egy új/régi/akármilyen Detonator vagy mostmár Forceware driver fölpakolása előtt. Rengetek Bug-ot ellehet így kerűlni, amelyek egy tiszta Installal esetleg egyébként nem jelentkeznének.
Bocs, hogy kicsit szájbarágósra sikeredett helyenként, de hátha segít valakinek:.

Tehát mielőtt telepítetek az új (és különösen ha 4x.xx-ről válltassz 5x.xx-re!) videókari drivert vagy bármely más drivert a következő metódus AJÁNLOTT*:

1.NVIDIA Driver Uninstall
2.Windows reboot safe módban (F8 rögtön a BIOS self post után)
3.Detonaror RIP/Det. Destroyer vagy Driver Cleaner nevű progikkal lemaratni a maradék driver piszkokat
4.A Start menü Futtatás opcíóval futtatni a Regedit-et (Gépeljétek be, hogy Regedit-->Enter) Majd a Regedit--->HKEY_LOCAL_MACHINE--->SOFTWARE--->NVIDIA Corporation-t teljesen törölni (jobb click-->törlés).
Utánna a HKEY_CURRENT_USER--->SOFTWARE--->NVIDIA Corporation -t is törölni.
5.Tegyétek a rendszermappákat láthatóvá, majd a filekezelőből keressétek meg a C:WindowsINF könyvtárat. Majd Jobb Klikk-->Keresés ide az Egy szó vagy kifejezés rublikába írjátok be ezt, pontosan így: nvidia display majd enter.
Ekkor a keresés eredményeként .INF kiterjesztésű file-okat fogunk találni, jegyezzük fel őket (nyugi nem lessz sok, ha maradt még eggyáltalán) és az INF könyvtárba belépve keressük meg és töröljük őket a .PNF kiterjesztésű párjukkalat eggyütt. Tehát ha van egy pl. NVIDIAkaka.INF nevű fájl akkor van egy NVIDIAkaka.PNF párja is, halál rájuk!
6.Reboot normál módban
7.A rendszer mostmár tiszta mint a szűz hó, mehet az új driver Install!

* Persze nem kötelező:D

/ÉS A REGISTY-nél meg az .INF/.PNF-ekkel NAGYON VIGYÁZNI!/

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#4) Grafman


Grafman
aktív tag

Ezek a sorokat is módosíthatná valaki a következő képpen legyenszives, mer nem akarom, hogy valaki félreértené és kiemelt rész miatt az egyész Registry-jét kitörölné.:D

Regedit--->HKEY_LOCAL_MACHINE--->SOFTWARE--->NVIDIA Corporation-

HKEY_CURRENT_USER--->SOFTWARE--->NVIDIA Corporation

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#5) laxius_


laxius_
tag

Szoval most raktam fel az uj 52.xx drivert, es 3dmark2001 ben 500 ponttal megy tobbet a gep. Eddig semmi baj nem volt vele. Remelem nem is lesz.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#6) Herr Vida válasza Grafman (#1) üzenetére


Herr Vida
tag

Köszi az infókat, szerintem sokaknak segítettél vele! Én pl. tudtam, hogy néha gebaszos, ha nem irtjuk le teljesen a korábbi nV drivrert, de ilyen szépen, részletesen még soha nem csináltam :)

Laxius_: és milyen videokarid van?

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#7) laxius_


laxius_
tag

fx5600 vivo
inno3d

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#8) .rewerse.


.rewerse.
tag

hehe.. ati drivereknel is erdemel lepusztitani a regit de azert nem ennyire!! :D

egyebkent nem ertem, hogy miert nem raknak a driver telepitokbe irto cuccot.. nekik is
jobb lenne ha nem kellene kezzel basztatni a gepet.. raadasul ok nem kicsit jobban tudjak,
hogy miket kell kiirtani es, hogy honnan!

may da Force be with ya!

(#9) turho


turho
őstag

Nálam eddig elég volt, hogy először eltávolítottam a drivert, reboot, majd nem engedni a vga-t telepíteni semminek, utána eltávolítani eszközkezelőben a vga-t, reboot, majd utána telepíteni az új detonatort.

(#10) JulWCZar válasza laxius_ (#7) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Remélem ennél a sima inno3d-nél is beválik. Mindenesetre csak Driver Cleanerből találtam naprakész verziót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.