Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nv38 és nv36 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Bandit21 válasza ZoCso (#48) üzenetére


Bandit21
addikt

Remélem én is, jó lesz az új nV mert elősegítené a versenyt, de szvsz hülyeség összehasonlítani a 9800pro-t ami tavasszal lett bejelentve, az NV38al ami meg még most sem.
A tuningeredményket sem értem.
A 9800pro 0,15-ös az nV38 0,13.
Rendben, h a Nv38 525-ön megy, de ez miért nagy tuningeredmény? Eleve 0,13as tech-el készül chipről van szó. Az R9600XT alapon megy 500-on, tuningolva láttam 592-őn (FreeM által linkelt oldalon ha jól emléxem) Szóval nem értem miért kell olyan teszteredményt mutatni ahol az egyik kártya 110Mhz-el magasabb órajelen megy mint a másik.
Az R9800pro-t 415/re ''tuningolták'' mikor az új XT ELEVE 412-őn megy, az anadtech-en pedig a SÍMA sapphire9800pro-t húzták föl 460ig (gyári hűtéssel) A memória 690-en megy... ez 345-öt jelent, én az itthonimat 360on még biztosan üzemeltetem.
Szóval ez a teszt semmit sem mond. Az a cég csinálta aki ki fogja adni a kártyát, az új kártyájukat túlhúzták és egy nem húzott nem is legújabb ati-t szántak ellenfeléül. Megjelenés előtti tesztekben az 5800U is verte a 9700pro-t és a 9800pro-t is az 5900U. És nem így lett teljesen.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#52) FreeM válasza ZoCso (#48) üzenetére


FreeM
aktív tag

OK, akkor írd meg a tulajnak, hogy szerinted nem korrekt az összehasonlítás. Ha komolyan gondolod, megadom az e-mail címét.

''De ez nem biztosíték arra, hogy az ÖSSZES ilyen NVidia kártya ilyen.'' Ez vicces. Ki állította, hogy az összes ilyen? Egyetlen túlhajtási eredményből sem lehet azt a következtetést levonni, hogy minden kártya éppen úgy vagy jobban vagy kisebb mértékben hajtható túl. Ezek normál eloszlást szoktak mutatni.

(#53) FreeM válasza e-biza (#49) üzenetére


FreeM
aktív tag

Hát nem mondanám! :DDD

(#54) FreeM válasza ZoCso (#50) üzenetére


FreeM
aktív tag

Én az Anand tesztben szereplő Halo eredményre hivatkoztam.

Egyébként a Halo az benchmark program? :DDD

(#55) ZoCso válasza FreeM (#54) üzenetére


ZoCso
senior tag

Én meg az EGÉSZ tesztre, nem csak egy kis részére. Az lett volna korrekt, ha a többit is megemlited, például így: A többi tesztől eltérően a HALO-ban az NVidia kártyája volt a jobb.
Esetleg így is lehetett volna: Míg az ... tesztekben az ATI, addig a HALO és ... tesztekben az NVidia kártyája volt a jobb.

A HALO annyira bench-program, mint a Quake3 meg az UT2003.
Ha lehet vele mérni, akkor bench-program IS. Egyébként a végkövetkeztetést nem én fogalmaztam meg, csak idéztem a cikkírót.
Ha nem értesz vele egyet, TE is nyugodtan írhatsz neki.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#56) ZoCso válasza FreeM (#52) üzenetére


ZoCso
senior tag

Jelenleg az ÖSSZES piacon levő Radeon9800Pro veri az ŐSSZES piacon lévő nVIDIA kártyát alapórajelen. Te egy extrém példát hoztál fól az NVidia fölényére, amiből szerintem nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.

Mielőtt megszálott ATI fannak tartanál, el kell mondonom, hogy hosszú évekig NVidia kártyáim voltak és meg voltam velük elégedve. De idén nyáron, amikor eljött a kártyacsere ideje, az ATI kártyák jobbak voltak. Mivel korábban sem voltak csúcskártyáim, idén is beértem volna egy GF4TI4200-vel. De hasonló árban egy R9500@pro jobb volt így azt választottam. Kis szerencsével pár napja egy R9800SE@pro boldog tulajdonosa lettem. Kívánom, hogy az NVidia gyártson hasonló áron olyan kártyát, ami ennél jobb, és akkor boldogan fogok jövőre arra váltani.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#57) anaqer válasza FreeM (#54) üzenetére


anaqer
veterán

Az. Játéknak legalábbis biztosan nem játék.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#58) anaqer válasza ZoCso (#56) üzenetére


anaqer
veterán

Akkor frissítsed szépen az aláírást... :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#59) ZoCso válasza anaqer (#57) üzenetére


ZoCso
senior tag

Azt ezért nem mondanám, a fiam egész jókat játszik vele.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#60) engusz


engusz
veterán

(#44) e-biza
Lehet, hogy nem pont jó példa az órajelesdire. De, ha ennyire szörszálhasogatóak szeretnénk lenni, akkor egy P4 2000 MHz-es procit és egy 2000+-os XP-t nem lehet összehasonlítani normálisan? Hiszen a P4 2000 MHz-en jár az XP pedig csak 1666-on?!?!

(#46) FreeM
FreeM rávilágított már a lényegre. De én is kifejtettem már párszor. A FX úgy lett kialakítva, hogy full programozható a chip. Ezért támaszkodik nagymértékben a driver-ekre. Jelen esetbe ezt az állítást támasztja alá a DX9.1-es eset is. Míg az ATI kártyákban simán ott van a nyers erő és nem kell hozzá különösebben bonyolult dirver-t írni. Van egy olyan tényező is, hogy az ATI kártyái a szabvány szerint dolgoznak, míg az nVidia kártyái pluszban dolgoznak. Talán ez lehet a 16/32 bit-es feldolgozás. Ennyire már nem ástam magam bele a témába.

(#56) ZoCso
ZoCso sem mondott hülyeséget. Azt mondta, hogy sokáig nVidia kártyája volt. Most pedig ATI-ja van. És miért? Mert egyszert fent, egyszer lent. Eddig az ATI volt a sz@r, most pedig az nVidia. Később ugyanúgy fordul a kocka. Csak sajnos annó nem volt ennyire szánalmas a helyzet és nem lehetett lépten-nyomon néha nyomdafestéket nem tűrő hozzászólásokba botlani a Magyar fórumokon.

Mindenki azt vesz és azt használ, amire pénze és amihez kedve van! Miért nem lehet megérteni? Szánalmas...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#61) FreeM válasza ZoCso (#55) üzenetére


FreeM
aktív tag

Nem értek egyet! Egy Halo eredményt egy másik Halo eredménnyel van értelme összevetni, nem pedig más alkalmazások teszteredményeivel, pláne nem egy tesztsorozat általános végkövetkeztetésével. Az ugyanis a szokásos gizike keverése a gőzekével.

''Ha lehet vele mérni, akkor bench-program IS.'' Rendben. Akkor a végkövetkeztetésben szereplő állításból az következik, hogy az nVidia minden olyan dologra is optimalizál amit meg lehet mérni! Ez bőven elegendő, és nem kevesebb mint amit az ATI csinál. :D

(#62) FreeM válasza ZoCso (#56) üzenetére


FreeM
aktív tag

''Jelenleg az ÖSSZES piacon levő Radeon9800Pro veri az ŐSSZES piacon lévő nVIDIA kártyát alapórajelen.'' Ez csak attól függ, hogy hogyan definiáljuk a ''veri'' szót. Ha a definíció az, hogy mindentől függetlenül mindíg az ATI győz és kész, akkor igaz, más esetekben viszont hamis az állítás! :DDD

''Mielőtt megszálott ATI fannak tartanál...'' Nem tartalak. Ezen kívül teljesen érdektelen hogy milyen kártyád volt és most milyen van. Csak az számít, hogy mit mondasz.

(#63) FreeM válasza anaqer (#57) üzenetére


FreeM
aktív tag

Érdekes. Akkor én egy benchmark-ot játszottam volna végig? :DDD

(#64) anaqer válasza FreeM (#63) üzenetére


anaqer
veterán

Nincs azzal semmi baj. Van olyan, aki meg 3DMark-ot tol éjjel-nappal...

Viccet félretéve, nálam a játék ott kezdődik, hogy Deus Ex ( na jó, leszámítva CPMA-t ). w0rd :t

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#65) FreeM


FreeM
aktív tag

EVGA GeForce FX 5950 256MB DDR 8X AGP VIVO RETAIL

[L]http://images10.newegg.com/productimage/14-130-176-01.JPG[/L]
[L]http://images10.newegg.com/productimage/14-130-176-05.JPG[/L]
[L]http://www.newegg.com/app/viewproduct.asp?DEPA=1&submit=Go&description=5950&searchdepa=1&page=1[/L]

(#66) anaqer válasza FreeM (#65) üzenetére


anaqer
veterán

Tetszik a hűtés...végre valakinek feltűnt, hogy a jó hűtés alapja a jó borda!
Kérdés persze, hogy a ventillátor milyen rajta, de szerintem arra most már ügyeltek... :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#67) FreeM válasza anaqer (#66) üzenetére


FreeM
aktív tag

Szintén tulajdonosi tapasztalat szerint érezhetően halkabb mint az 5900U-n levő ventilátor, a chip pedig terhelés nélkül 34C fokos volt, néhány kör 3DMark után pedig 48C. Mindez enyhe túlhajtás mellett (500/975).

(#68) anaqer


anaqer
veterán

OFF
FreeM, nézz be légyszíves az ''Ez az a híres fórum?''-ba, te is érintve vagy.
Nem akarok senkiről a háta mögött nyilatkozni. Én most pár óráig nem leszek, de este átnézem a fejleményeket.
ON

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#69) engusz


engusz
veterán

Érdemes nézegetni a külföldi oldalakat. Özönlenek az FX 5950 (NV38) és FX 5700 (NV36) tesztek!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#70) ZoCso válasza FreeM (#61) üzenetére


ZoCso
senior tag

Abban a tesztsorozatban TÖBB teszt volt, köztük a Halo IS, amiben az NVidia kártyája jobbnak bizonyult. Ugyanazon tesztsorozat más tesztjeiben az ATI kártyája bizonyult jobbnak. Az csak annyit jelent, hogy bizonyos szempontból nézve az NVidia kártyája volt jobb, más szemszögből nézva az ATI kártyája jobb. Miutáb több szempontből nézve bizonyult jobbnak az ATI kártyája a teszt az ATI-t hozta ki győztesnek.
Olyan ez, mint mikor egy ökölvívó pontozással győz. Lehet, hogy néhány menetben a másik volt a jobb, de összességében elvesztette a mérkőzést. Lehet csűrni és csavarni, hogy a második és a negyedik menetben jobb volt, attól a végén még ő vesztett.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#71) Asusfan válasza engusz (#69) üzenetére


Asusfan
senior tag

TE adnál nekem pár fx 5700-es linket?Köszi.

(#72) ZoCso válasza engusz (#60) üzenetére


ZoCso
senior tag

De jó a példa. A te esetben is mind a két procit alapórajelen kell ELŐSZÖR összehasonlítani. Egymás ellen készültek, egy kategóriába tartoznak. He ez megtörtént, utána lehet mind a kettőt túlhúzni és úgy IS összehasonlítani őket.
Így lesz teljes(ebb) a kép.
A videókártyák tesztjét is így kellett volna elvégezni, és akkor nem lenne erről vita.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#73) anaqer válasza engusz (#69) üzenetére


anaqer
veterán

Én is! Én is kérek! Linket a jómunkásembereknek! :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#74) Asusfan válasza anaqer (#73) üzenetére


Asusfan
senior tag

JA.Sztrájk:LINKET LINKET LINKET LINKET LINKET LINKET LINKET:DDD

(#75) anaqer válasza Asusfan (#74) üzenetére


anaqer
veterán

Alakul a linkhangulat. :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#76) rudi válasza engusz (#60) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért ez a nyers erő VS szuperskalár felépítés nem olyan egyszerű mint amilyennek látszik!

Egy biztos, ATI cuccok kraftosabbak az NV meg programozhatóbb.

Szerintem a kraft megkérdőjelezhetetlen de a programozhatóság az optimális megközelítéséről szól, szóval lehet hogy valami valahol jó és valahol éppen nem. Lehet hogy valami gyors lesz amire konkértan rágyúrtak és lehet hogy más meg nem.

Egy B3D-s elemzésben olvastam PS kapcsán hogy ati 8/1, és megjegyzésben ott volt hogy ha 8/2 lenne akkor akár 1,5-2szer olyan gyors is lehetne persze optimális esetben. Ebből nekem az jött le hogy 4/2 csak a legjobb esetben ér fel 8/1el, szóval PS2.0 kérdésben maradok szkeptikus.

VSből r350nél 4 míg nv35nél 3 szóval megint ott a kraft VS kód.

Mindenképpen ki kell várni a komolyabb d9es gamet hogy kiderüljön mit ér a jó programozás a kraft ellen...

Arra leszek kiváncsi hogy a következő fordulóban (NV4x vs r4xx) hogyan teljesít majd a 8/2 vs 16/1...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#77) FreeM


FreeM
aktív tag

Szóval link-et akartok? :DD

(#78) FreeM


FreeM
aktív tag

A hallgatást beleegyezésnek veszem. Ígyhát adok egy link-et!

[L]http://www4.alternate.de/html/werbung/werbung/images/nvidia_countdown.swf[/L]
:DD

(#79) rudi válasza FreeM (#77) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja! Linket a népnek!!! De gyorsan mert max egy órám van és 33,6os modemen vagyok :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#80) FreeM


FreeM
aktív tag

Aki másféle link-re gondolt, annak is tudok valamit mutatni.

Egyenlőre csak ezek vannak:

[L]http://www.nordichardware.se/recensioner/grafikkort/2003/FX-Mani/[/L]
[L]http://www.theinquirer.net/?article=12278[/L]

Az xbit-labs-os cikket levették. Majd holnap. De akkor aztán lesz nemulass! :DD

(#81) anaqer válasza FreeM (#78) üzenetére


anaqer
veterán

Yikes! Ezt jól megkaptuk! :DDD
De igazából azokra gondoltam ám, amivel állítólag TELE van a net... és amin tesztek is vannak, nem csak reklám... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#82) rudi válasza FreeM (#78) üzenetére


rudi
nagyúr

huaaaaahhhaaaahhaaaa!!!

Nekem meg olyan szkrínshotom van amin 1200FPSel megy a radeon 8500on egyszerre két ablakban a HL2 és a DoomIII közben meg sebességrekordot döntök a neten :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#83) rudi válasza FreeM (#80) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez már egy fokkal jobb bár még mindig nem látom a trilinearos 1600×1200as TRAoD meg Aquamark shotokat. Jó lenne mindenféle aniso level-eket is látni...
No majd az xbit-labs :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#84) anaqer válasza FreeM (#80) üzenetére


anaqer
veterán

Inkvájrör... kmh :U

Vikinget sajnos nem beszélem, de a grafikonok szerint 5900U és 9800P eléggé egy szinten mozognak, Q3-ban persze nV tarol ( ez sosem volt kérdéses ).
Az az 1800XP-s akármi _egész_ véletlenül nincsen tuningolva? :U

Nemulass? A rémült ATi fanboyoknak, eh? Pffft... apropó, Hellbinder / elfelejtettemki arcokra egy linket még mindíg szeretnék...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#85) anaqer válasza anaqer (#84) üzenetére


anaqer
veterán

Második bekezdés visszavonva, üssetek bátran! Ennyire még én sem szoktam hülye lenni... :B

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#86) rudi válasza anaqer (#84) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezek tényleg vikingek, vagy eszkimók!!!

[L]http://www.nordichardware.se/recensioner/grafikkort/2003/FX-Mani/index.php?ez=13[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#87) ZoCso válasza FreeM (#80) üzenetére


ZoCso
senior tag

Ezzel most mit akartál bizonyítani?

Az egyik tesztben a legújabb, leggyorsabb NVidai kártyát hasonlították az ATI alsóbb kategóriás kártyájához. Elég nagy blama lett volna az NVidiának, ha nem nyer.

A másik cikkben fej-fej mellett vannak az R9800XT és a legújabb NVidia kártyák.
Mivel nem igazán bírom a svéd nyelvet (sem), így a szöveges részt nem igazán értettem, csak a grafikonokat tudtam értelmezni.
Egyik tesztben az NVidia volt jobb, másikban az ATI és volt olyan is, ahol teljesen egyformák voltak. Ez alapján számomra döntetlennek tűnik a meccs.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#88) anaqer válasza anaqer (#85) üzenetére


anaqer
veterán

De mégis! De nem! De igen!

1) Hülyeség stimmel. FX5900U != FX5950U

2) Még az FX5950U is csak ott kavar, ahol a 9800XT, sőt... ( Q3/JK kivételével )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#89) FreeM válasza ZoCso (#87) üzenetére


FreeM
aktív tag

''Ezzel most mit akartál bizonyítani?'' Azt, hogyha kérnek tőlem ''link-et'', akkor adok! :t

(#90) anaqer válasza FreeM (#89) üzenetére


anaqer
veterán

Nem is volt szerintem semmi baj a linkkel.

Csak lehet, hogy néhányan már zsigerből arra számítanak, hogy ''na ez biztos valami nV-t bajnokként kihozó cinkelt teszt!''. Pedig erről ( most ) szó sincs... ezek reális eredmények, bár pl. képminőségről talán csak egy norvég szakos fórumozó tud konkrétumot mondani.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#91) rudi válasza ZoCso (#87) üzenetére


rudi
nagyúr

Az hogy itt gyorsabb, ott meg lassabb az annak a jele hogy itt bejön az optimalizáció, ott meg nem.

Egy dolog tuti: az r350 a 4VSel és a 8/1es PSel kaftosabb mint az NV35 3VSel és 4/2es PSel.

A másik dolog hogy az NV35 veszettül optimalizálható, ergo az r350 már nem lesz gyorsabb de az NV35 még lehet.

Kérdés hogy milyen áron...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#92) engusz válasza Asusfan (#71) üzenetére


engusz
veterán

[L]http://www.digit-life.com[/L]
[L]http://www.guru3d.com[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#93) engusz válasza rudi (#76) üzenetére


engusz
veterán

Azt mondogatják, hogy a 16/1 drágább, mint a 8/2. Az XGI-nél is lehetséges gond lesz a sok renderelő futószalag. No nem hardver szinten, hanem pénztárca szinten.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#94) rudi válasza engusz (#93) üzenetére


rudi
nagyúr

Elviekben és is így látom de aitonál 16/1ről beszélnek vagy esetleg 12/1ről.

Ha megint elvi síkon gondolkodunk akkor a 8/2 1,5-2ször gyorsabb mint a 8/1 MINDEN tekintetben :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#95) engusz válasza rudi (#94) üzenetére


engusz
veterán

''Elviekben és is így látom de aitonál 16/1ről beszélnek vagy esetleg 12/1ről.''
12 futószalagnál nincs veszteség, mint a 4/2-nél?

''Ha megint elvi síkon gondolkodunk akkor a 8/2 1,5-2ször gyorsabb mint a 8/1 MINDEN tekintetben''
Majd meglátjuk.

''Érdekes lehet majd egy NV35 szinten programozható 8/2es chip 500MHz környékén fél giga 2ns-os RAMal''
Hogy micsoda és miért? :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#96) FreeM


FreeM
aktív tag

Link:

[L]http://news.mydrivers.com/pages/20031022225252_41762.htm[/L]

(#97) engusz válasza FreeM (#96) üzenetére


engusz
veterán

Ahogy elnézem a Digit-Life cikkéből vannak a grafikonok...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#98) rudi válasza engusz (#95) üzenetére


rudi
nagyúr

12 futószalaggal is van veszteség (mindig van veszteség). Az a kérdés hogy mikor mennyi. Ha pl. van egy olyan pixel amire 2 textúra kell akkor az x/1 felépítésnél 2 kör amik még csak nem is függetlenek (elsőnek az eredménye számít a másiknál). Ugyanez x/2nél egy kör. Ha már három kör kell akkor x/1en 3kör x/2n két kör (már kisebb az eltérés). Már csak az a kérdés hogy milyen arányban vannak a 1-2-3 (vagy több) kört igénylő pixelek egy képen...

Példa:
8/1 vs 4/2 (aktuális)
4db 1körös pixel + 6db 2körös

8/1
1. kör 4db 1körös + 4db 2körös első köre + nulla idle futószalag
2. kör 4db 2körös második köre + 2db 2körös első köre + 2 idle futószalag
3. kör 2db 2körös második köre + 6db idle

4/2
1. kör 4db 1körös + 0 idle
2. kör 4db 2körös + 0 idle
3. kör 2db 2körös + 2 idle

ebben a példában ugyanannyi idő alatt végeznek de 8/1nek egy teljes környi idle futószalagja maradt ahol csinálhat mást, míg 4/2esnek folyamat közben nem volt idle-je és a végén fél környi. Ha még ehhez jön hogy a 4/2es kör hosszabb valamivel mint a 8/1es (gondolom) akkor kijön hogy legjobb esetben (4db 2körös pixel) utoléri a 4/2 a 8/1et.

Nekem ez a véleményem és ha mégis jelentősen gyorsabb a 4/2 akkor ott valami nem kóser, persze csak addig amíg az enyémhez hasonló példákkal meg nem győznek.

ugyanez a példa 8/2n
1. kör 4db 1körös + 4db 2körös + 2 kihasználhatatlan félkör
2. kör 2db 2körös + 6 teljesen kihasználható fuószalag
ergo 1,4 kör! Kemény :D Nemtom milyen RAM fogja ezt bírni és milyen cooler.

Akit érdekel zongorázza végig a 12/1 és 16/1et.




Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#99) rudi válasza FreeM (#96) üzenetére


rudi
nagyúr

Megint egy neszesemmifogdmegjól. Engineering Sample... Ilyen még talán a bitboys-os Galzeből is volt :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#100) ZoCso válasza FreeM (#96) üzenetére


ZoCso
senior tag

Itt az eredeti:
[L]http://www.digit-life.com/articles2/gffx/nv38-36.html/nv38-36.html[/L]

Érdekes a cikk konklúziója: A kártyák teljesítménye jó, sikerük az áruktól függ.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nv38 és nv36 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.