Hirdetés

2019. november 13., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nv38 és nv36 (téma lezárva)

(#1) FreeM

FreeM
(aktív tag)

[L]http://www4.alternate.de/html/werbung/werbung/images/nvidia_countdown.swf[/L]

Már nem is kell olyan sokat aludni! :t

(#2) zsoltee10 válasza FreeM (#1) üzenetére

zsoltee10
(addikt)

jaj :O

(#3) Keitaro

Keitaro
(addikt)

lol :DDD

(#4) erdoke válasza FreeM (#1) üzenetére

erdoke
(titán)

Addig már le ne feküdj! :DD:DD:DD

Valahogy az XGI-t jobban várom...:t

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#5) engusz válasza FreeM (#1) üzenetére

engusz
(veterán)

Nekem inkább az nV40 visszaszámlálója kellene... ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) Bandit21 válasza FreeM (#1) üzenetére

Bandit21
(őstag)

ŐRÜLET!!! NEM MARAD MAJD KÖRMÖM! NEM LEHETNE A TV-BEN ÉLŐBEN ADNI? VAGY CSAK SÍMÁN AZ ŐRBŐL AZ ÉGRE VETÍTENI???
Ez ugye most a visszaszámlálás addig amíg bejelentik az újabb időpöntot amikor elvileg megjelenik?
Na de őszintén. Nem utána kell reklám! Október 10.re volt meghirdetve. Nem jött innentől ''magyarázzuk a bizonyítványunkat'' feelingje van. Vagy csak megint új(abb) drivert írnak??? :F

Bennem többet ne nézd magad, medencém alján törött tükör, mondják, hogy a lélek halvány, de, hogy szív alakú? Ugyan mitől?

(#7) koxminator

koxminator
(senior tag)

van egy ötletem új nvidia reklámszövegre:

The way it should to be meaned :DD :C

asszem elküldöm az nv marketingnek is, hátra leesik nekik

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#8) FreeM válasza Bandit21 (#6) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

Teljesen őszintén. Mutasd már meg nekem, hogy hol jelentette be az nVidia, hogy október 10-én bármit is be fognak mutatni?! Komolyan nagyon kíváncsi vagyok erre!

Vagy (szokás szerint) csak arról lenne szó, hogy Puki Béluska a MegaHiperKúlHardver-en korábban rácsapott a hasára, és világgá hirdette, hogy tutihalálbiztos az okt. 10? Te meg elhitted, és ma már úgy emlékszel, hogy hivatalos volt?
Azért hihetetlen, hogy mennyire felületesek vagytok! Nem kellene folyamatosan a szezont a fazonnal keverni! Természetesen ha megmutatod a hivatalos bejelentést, akkor visszavonom az állításomat.

(#9) Keitaro válasza FreeM (#8) üzenetére

Keitaro
(addikt)

Mondjuk én nem kerestem anno, de ha volt is hivatalos bejelentés, mára biztos el van tüntetve.
Olyan vagy mint egy reggeli műsorban Csurka volt egyszer :)
Ha ő mondott valakire valamit akkor az tény volt. Ha rá mondtak valamit akkor az nevetséges kitaláció :)
Aztán ott szorongatták a saját újságát a képe előtt, hogy de akkor ezt írta. Ő meg : ők ilyet nem írtak! uff...
Én valószínűnek tartottam a 10.-ét a tesztek is alátámasztották, hogy jöhetne és szerintem ha tudott volna akkor nem akart volna lemaradni az XT bejelentésektől.

(#10) FreeM válasza Keitaro (#9) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

Köszönjük szépen, hogy ismét megmutattad, milyen is a kristálytiszta mellébeszélés.

(#11) Keitaro válasza FreeM (#10) üzenetére

Keitaro
(addikt)

FreeM bácsika aki kettőnk közül sok marhaságot beszél, azt bizton állíthatom, hogy nem én vagyok :)
Főleg, hogy állandóan híreszteled, hogy ez nálad nem érzelmi alap, de lassan már kezdem azt hinni, hogy valahol van egy rejtett nV-s tetkód is

(#12) e-biza válasza Keitaro (#11) üzenetére

e-biza
(őstag)

én bevállalom az nvidia tetkot ;]
érdekelne hogy hol találni infot errol az oct 10-röl? most igy hirtelen megnéztem pár hiroldalt és igy hirtelen erre jutottam:
http://www.theinquirer.net/?article=11829
''We expect the official launch date of Mr NV38 to be October 10th.''
Nekem nem tünik meggyözönek. De mind1, én emlékszem a szept 30-ra is.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#13) Keitaro válasza e-biza (#12) üzenetére

Keitaro
(addikt)

Szept 30 rémlik, de csak mint bejelentés, nem? Szóval nem mint kijövetel ideje.
Egyébként utánanéztem Ph!-n is az Inquireres hír volt :

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=4343[/L]

(#14) FreeM válasza Keitaro (#11) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

Ki kellene próbálnod legalább 1x milyen érzés is az, ha a témához szólsz hozzá és nem csak személyeskedsz meg kötözködsz!

(#15) Keitaro válasza FreeM (#14) üzenetére

Keitaro
(addikt)

Szerintem már megtettem párszor. Itt csak egyszer (#3), de az kb el is mondja minden gondolatomat, ami eszembe jutott akkor mikor megláttam a számlálót :)

(#16) FreeM válasza Keitaro (#11) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

Bizonyítsd be! Már ha egyáltalán tudod, hogy mi az.

(#17) Keitaro válasza FreeM (#16) üzenetére

Keitaro
(addikt)

Bízonyítékok találhatóak szinte minden harmadik Videokártyák alatti topicban. Nevetséges ahogy például Rudival kötözködsz olyan dolgokon, ami mindenki számára egyértelmű volt, de neeeeeem, neked bele kell húznod, csak, hogy megmutasd, hogy TE igen TE. Gondolok itt például Rudi - ha jól emlékszem - bitmélység szavára. Egyszerűen nevetséges amit néha művelsz :))
Ráadásul még nem láttalak soha olyan topicban ami nem nVidiával vagy videokártyákkal foglalkozott, (persze lehet van ilyen, de azért kétlem) és nem láttalak még sehol, hogy segítő szándékkal, minden ego nélkül segítettél volna valakinek. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy azokhoz a dolgokhoz ''értessz'', amiket az nV marketing könyvből be lehet majmolni. Arról pl meggyőződhettem, hogy a hangzatos neveket kívülről fújod. Van egy pár úgyhogy ez :)
Idegesít kicsit, hogy ezt nem valahol a fáradt gőz keretein belül mondhatom el, de nem hinném, hogy egyedül vagyok a véleményemmel.
Vagy nV melletti kiállás vagy ''ne kötözködj'' megy. Újíthatnál kicsit. Tudod van élet ezeken a dolgokon túl is. Már ha egyáltalán tudod, hogy mi az :)

No joccak mindenkinek ^_^

(#18) e-biza válasza Keitaro (#13) üzenetére

e-biza
(őstag)

:)

(#19) koxminator

koxminator
(senior tag)

engem ez a srác kísértetiesen emlékeztet a hwsw fórumról egy bizonyos victor# nevű gyerekre, nyugodtan össze lehetne kötni őket. vagy egy és ugyanaz a 2 személy? :DD

(#20) Bandit21 válasza Keitaro (#17) üzenetére

Bandit21
(őstag)

Aki esetleg látta ''atinever''-t az SG fúrumain hasítani, hasonló ''építő'' szándékkal, az is tudja h ki a ''jó ember''... Szerintem az XFX.hu.n lehetett vmi toborzás, és az összes hardveroldalra ráküldtek egy kiképzett nV fanatikust, akinek az a dolga, h SZÓ legyen az Fx -ekről, és ha lehet minden nap nyissanak 1 új topicot az Nv kártyáiavl kapcsolatban. FreeM ügynök CSILAGOS ÖTÖS!!!
Keitaro, tökéletesen igazad van!

Bennem többet ne nézd magad, medencém alján törött tükör, mondják, hogy a lélek halvány, de, hogy szív alakú? Ugyan mitől?

(#21) Obi-1 válasza koxminator (#7) üzenetére

Obi-1
(őstag)

Kötözködés ON

A mean múltideje meant, nem pedig meaned.

Kötözködés OFF

Only a Sith deals in absolutes.

(#22) [lAyCsI] válasza FreeM (#1) üzenetére

[lAyCsI]
(őstag)

Te nem véletlenül az nVidia Hungary Kft. marketingosztályán dolgozol?:F

-= No way back from Here =-

(#23) koxminator válasza Obi-1 (#21) üzenetére

koxminator
(senior tag)

igazad van, elgépeltem, természetesen meant akart lenni :B

(#24) Bandit21 válasza FreeM (#8) üzenetére

Bandit21
(őstag)

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=4343[/L]
[L]http://www.hardware-mag.de/news.php?id=34741[/L]

Ők nem ''Puksi Béla'' és nem is a ''MegaHiperKúlHardver''-on. Ha annak tartod a PH!-t nem kell ide írogatni. Hidd el örülnénk neki...
És ne ''állítsál'' meg ''vonjál vissza semmit'', nem érdekel. A VÉLEMÉNYEM mondtam el. A fórum erre való. Aki meg néha nem fogja föl (bármilyen más irányú, és minőségű képzettségtől függtelenül) az kötekszik. Nem azért ülök le a gép elé és jövök ide gyakran, hogy valaki cseszegessen, vitázni szeretek de ha ''verbális'' szadista vagy, nyiss egy topicot a fáradtgőzben és bárki odamegy azt holrd le bármiért, állíts, fenyits, okoskodj, kötekedj, de ne ott ahol mások normálisna próbálnak beszélgetni. Köszi előre is.
OFF
tudom nem vagyok moderátor meg PH ADDIKT! sem de zavart a dolog.
ON
PEACE LOVE SEX!!!

(#25) FreeM válasza Keitaro (#17) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

Gratulálok, hogy ismét hülyét csináltál magadból! :D :C

(#26) FreeM válasza Bandit21 (#24) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

OK, nekem meg az a véleményem, hogy marhaságot írtál! Most jó? :DD

(#27) Keitaro válasza FreeM (#25) üzenetére

Keitaro
(addikt)

Miért is, ó mindenki felett álló? :)
Én hagyom ezt a totyikot

(#28) LordX válasza Bandit21 (#24) üzenetére

LordX
(veterán)

El is olvasod a cikket? :U

A legvalószínűbbnek az október 10-i dátum tűnt. A bulvárlap szerint már biztosra vehető ez az időpont.

(#29) FreeM válasza Keitaro (#27) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

Ezt sem érted ugye? :DDD Úgy látszik, hogy annyira csak a személyeskedésekkel és a cseszegetésekkel foglalkozol, hogy gondolkodni már nem marad időd. :D
''Én hagyom ezt a totyikot.'' Helyes, sőt azt javaslom, hogy a jövőben hagyj fel minden provokáló hozzászólással és ezzel mindenkinek jót fogsz tenni. :P

(#30) FreeM válasza LordX (#28) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

Dehogy olvassa el! Minek? A lényeg, hogy valami október 10 valahol szerepelt, de hogy milyen szövegkörnyezetben az már totál lényegtelen. A lényeg az, hogy aztán lehessen verni az asztalt meg csinálni a műbalhét, hogy ''húúúúú bazze, már megint hazudtak, nem jöttek ki vele, pedig megígérték...stb''. Az, hogy ki ígért meg és mit az ezen a szinten már nem érdekes, a fő az hogy lehessen rinyálni. :((
Hasonló ''alapossággal és gondossággal'' járnak el azok a ''komoly szakmai'' emberek is, akik nagy mellénnyel hosszú eszmefutatásokat indítanak pl. a ''számok bitmélységéről''. Ott is totál lényegtelen, hogy ilyen nem létezik, sőt amire eredetileg gondoltak az sem úgy van, de nekik ez nem gond. Persze azok körében, akiknek szintén nem erősségük a szövegértés, ez akár elismerést is kiválthat. Aki ezeknek bedől, lelke rajra.

(#31) Bandit21 válasza FreeM (#30) üzenetére

Bandit21
(őstag)

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=4427[/L]
Azért a Leadtek gondolom elég közel áll az nV-hez és még ők is ''úgy tudták'' h okt. 10. lesz... Elég nagy érvágás a legdágább kártya árát 150 dolcsival csökkenteni. Gondolom nem azért tettek így mert hallottak 1-2 kósza hírt. Vagy szerinted ők is idióták?
Nem ''rinyálok'', olvasd el itt [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=25990[/L] a 13-as számú hozzászólásom. Ebből talán majd rájössz h mi a problémám. Ha nem tudod h mi az ami nem tetszik és ami ellen szólok akkor ne b@szkurálj valami másért, vagy előtte olvass utána.
Az h mi a véleményed (válaszul a 26. számú közleményedre) a Te dolgod leírod és kész. Annyit bírj ki h másokat nem cseszegetsz akik ugyancsak a véleményüket akarják megosztani a többivel. Vedd észre Te provokálsz kötekszel.

(#32) FreeM válasza Bandit21 (#31) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

Továbbra sem tudod elolvasni amit látsz! (lsd. a hír fórumában)
Azt hiszem ezt hívják ''blind fanboyism''-nak. :(

(#33) Bandit21 válasza FreeM (#32) üzenetére

Bandit21
(őstag)

Hmm... Szerintem fölösleges elbeszélnünk 1más mellett Te így látod Én úgy ennyi. Azt azért észrevehetnéd h 1 rossz szót se mondtam Rád. Tisztességes vitáról, személyeskedés nélkül még nem hallottál? No mind1, részemről (Keitaro után szabadon) hagyom a totyikot, és főleg Tégd ezentúl... Nem muszály mindenkivel 1 hillámhosszon lenni.

(#34) FreeM válasza Bandit21 (#33) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

''Te így látod Én úgy '' Ez igaz. De te ráadásul még rosszul is látod! :DDD

(#35) FreeM

FreeM
(aktív tag)

Október 23-án magyar idő szerint kb. 17 órától sokkal többet lehet majd tudni erről a két jószágról (NV38 és NV36).

(#36) anaqer válasza FreeM (#34) üzenetére

anaqer
(veterán)

Here we go again... :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#37) FreeM

FreeM
(aktív tag)

Igaz, hogy az NV38-at és az NV36-ot még hivatalosan be sem jelentették, de meglepő módon az USA-ban már lehet kapni! Sőt, valaki vett is egy NV38-as kártyát és a meglevő 9800 Pro-jával vetette össze egy Halo tesztben. Az eredmények:

2100MHz, 1024MB, 256M nVidia (DeviceID=0x0333) Driver=6.14.10.5214 Shader=2.0
F:Program FilesMicrosoft GamesHalohalo.exe -timedemo -use20 (Version=1.0.2.581)
Frames=4700
Total Time=83.10s
Average frame rate=56.56fps
Below 5fps= 11% (time) 0% (frames) (9.162s spent in 12 frames)
Below 10fps= 11% (time) 0% (frames)
Below 15fps= 12% (time) 0% (frames)
Below 20fps= 12% (time) 0% (frames)
Below 25fps= 13% (time) 0% (frames)
Below 30fps= 16% (time) 2% (frames)
Below 40fps= 38% (time) 15% (frames)
Below 50fps= 44% (time) 20% (frames)
Below 60fps= 56% (time) 32% (frames)
###Sound Options###
Hardware Acceleration= Yes
Sound Quality= High
Environmental Sound= EAX
Sound Variety= High
###Video Options###
Resolution= 1024 x 768
Refresh rate= 100 Hz
Framerate throttle= No Vsync
Specular= Yes
Shadows= Yes
Decals= Yes
Particles= Off
Texture Quality= High

2100MHz, 1024MB, 128M ATI Radeon 9800 PRO (DeviceID=0x4e48) Driver=6.14.10.6387 Shader=2.0
F:Program FilesMicrosoft GamesHalohalo.exe -timedemo (Version=1.0.2.581)
Frames=4700
Total Time=112.37s
Average frame rate=41.83fps
Below 5fps= 18% (time) 0% (frames) (20.665s spent in 12 frames)
Below 10fps= 18% (time) 0% (frames)
Below 15fps= 18% (time) 0% (frames)
Below 20fps= 19% (time) 0% (frames)
Below 25fps= 22% (time) 2% (frames)
Below 30fps= 46% (time) 18% (frames)
Below 40fps= 47% (time) 19% (frames)
Below 50fps= 57% (time) 30% (frames)
Below 60fps= 72% (time) 49% (frames)
###Sound Options###
Hardware Acceleration= Yes
Sound Quality= High
Environmental Sound= EAX
Sound Variety= High
###Video Options###
Resolution= 1024 x 768
Refresh rate= 100 Hz
Framerate throttle= No Vsync
Specular= Yes
Shadows= Yes
Decals= Yes
Particles= Off
Texture Quality= High

Mindkét kártya túl volt hajtva, az NV38 525 MHz/1 GHz-en, a 9800 Pro 415/690 MHz-en ment.

(#38) Fejo

Fejo
(őstag)

http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1890

ATI!!!:))

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#39) anaqer válasza Fejo (#38) üzenetére

anaqer
(veterán)

_EZ_ meg mi a bánat akar lenni?
Link egy három hetes tesztre, amit mindenki látott már?
Valami mondanivaló esetleg?
:F

(#40) e-biza

e-biza
(őstag)

az uccso 2 hozzászoláshoz komment:
1: mindenki kitalálhat ilyen számokat, viszont érdekes,hogy a BFG Asylum néven már utjára engedte a Geforce FX 5950-et. $499 ba kerül. szép és jo, azért várjuk meg, mikor több helyen is letesztelik. no meg ne felejtsük el, 1ghz állt szembe a 690mhz-el (durván 48% +), a mag 27%-al magasabban volt mint a konkurenciáé. az fps pedig 35%-al magasabb a radeonnál, tehát igy sikerült beelöznie a radeont.azt hiszem anniyra nem egetrengetö ez a teljesitmény, de talán alapjáraton u.olyan erösek lesznek.
2: az anadteches hir relative régi. egy pre kártya, egy pre driverrel ( dx9.1 nélkül :) )

(#41) e-biza válasza anaqer (#39) üzenetére

e-biza
(őstag)

köszi, most értelmetlen lett a hozzászolásom :)

(#42) anaqer válasza e-biza (#41) üzenetére

anaqer
(veterán)

Kérlek, csak szóljál bátran, a jó úttörő ahol tud, segít! :D

Amúgy egyetértek mindkét ponttal, sőt. még FreeM-mel is, aki valahol azt írta, hogy rövidesen úgyis dugig leszünk tesztekkel. Akkor majd tisztább lesz a kép, én addig már nem is nagyon kívánok találgatni...

(#43) FreeM válasza e-biza (#40) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

A bemásolt eredmény éppen egy BFG Asylum FX 5950-től származik.

(#44) e-biza válasza FreeM (#43) üzenetére

e-biza
(őstag)

én csak annyit modanék,hogy egy egyszerü txt nem fog meggyözni senkit, söt egy screenshot sem, még a foto is lehet csalo. az egyetlen ami meggyözi az embereket az az,ha több helyen látják a hasonlo eredményeket. s mint emlitettem, a 48%os memoriasávszélesség és 27% mag sebesség plussz mindössze 35%-al magasabb eredményt hozott ki. lehet értékelni ezt az eredményt, hiszen jo. ha megoldják normális hütéssel és ilyen ultratuningon nyomják akkor ok, de úgy gondolom hogy jobb lett volna alapon tesztelni illetve még1 tesztet lenyomni közel azonos gpu/mem sebességen. igy lehet látni a különbséget. nem merek belegondolni,hogy az ati ilyen sebeségen mit menne. szerintem lenyomná az nv38at. meglátjuk ha kijön hivatalosan és sok tesztet láthatunk rola, alapjáraton.

(#45) e-biza válasza e-biza (#44) üzenetére

e-biza
(őstag)

én szurkolok az nv38-nak, csak azért irtam hogy egy tuningolt eredmény nem a legjobb, mivel a userek nagy része nem fogja tuningolni. legalábbis szvsz. alapon verje a radeont és felhuzva meg egeydülállo legyen. amúgy szép teljesitmény a tuningja szerintem.

(#46) FreeM válasza e-biza (#44) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

Nem állt szándékomban senkit sem meggyőzni ezzel (hiszen nem is lehet). Aki elhiszi elhiszi, aki nem nem, ennyi.
Az állítás az volt a tulajdonos részéről, hogy mindkét kártya az eredeti gyári hűtéssel ment ezeken az órajeleken, és mindkettőnél ez volt a plafon.
Az órajelek összevetésének sok értelme nincs, ugyanis a 2 chip egészen más felépítésű és más gyártástechnológiával is készült. Az, hogy az ATI ilyen órajelen mit menne, az szintén teljesen elméleti jelentőségű, hiszen nem képes olyan órajelen menni (gyári hűtéssel).

(#47) FreeM válasza e-biza (#45) üzenetére

FreeM
(aktív tag)

A tulajdonos úgy döntött, hogy minkét kártyából a maximumot próbálja kisajtolni. Ez az ő joga.
Az Anandtech-es tesztben alapórajelen veri az NV38 az Radeont (ráadásul ott a 9800 XT-t) a Halo tesztben, így mindkét tesztelő hasonló eredményre jutott.

(#48) ZoCso válasza FreeM (#46) üzenetére

ZoCso
(senior tag)

Ez mind nagyon szép, csak az összehasonlítás akkor lett volna korrekt, ha alapórajelen IS megtörténik. Így számomra csak az derült ki, hogy létezik olyan NVidia kártya, ami jól tuningolható és így jobb a JELENLEG piacon lévő legjobb ATI kártyánál. De ez nem biztosíték arra, hogy az ÖSSZES ilyen NVidia kártya ilyen.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#49) e-biza válasza ZoCso (#48) üzenetére

e-biza
(őstag)

igen ott a jo megfogalmazás :)

(#50) ZoCso válasza FreeM (#47) üzenetére

ZoCso
(senior tag)

Ha már az Anandtechre hivatkoztál, ajánlom figyelmedbe a teszt végkövetkeztetését:
''Looking at the stats, ATI clearly wins in 6 games, NVIDIA wins in 4 games and the two come very close in 5 games. Games such as Command & Conquer Generals: Ground Zero and Simcity 4: Rush Hour are examples where ATI clearly has the lead over NVIDIA and the argument could be made that ATI holds the lead because they optimize for all games, while NVIDIA just optimizes for benchmark titles. However, looking at games like Homeworld 2 and Neverwinter Nights you could make the exact opposite argument. ''

A lényeget kiemelve: ''ATI holds the lead because they optimize for all games, while NVIDIA just optimizes for benchmark titles.''
Azaz szabad fordításban: Az ATI tartja vezető helyét, mivel az ATI kártyákat az ÖSSZES játékra optimalízálták, míg az NVidia csak a benchmark programokra optimalizálta a kártyáit.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nv38 és nv36 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.