Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) encoder


encoder
tag

Sziasztok!

Egyszerűen nem találok olyan progit, ami hozzá tudna szagolni külső hdd-n levő partíciós tábla (NTFS5) javításához.A külső keretben levő 120 GB-os samsung vinyóm egy XP fagyás alkalmával, szemvillanás alatt unallocated állapotba került. :(

A fájlokat már lementettem a vinyóról, így nyugodtan lehet vele kísérletezni. :)

Hetek óta olvasom a különböző fórumokat, és kipróbáltam már egy rakás programot:
-File Scavanger: 100%-osan lementett minden fájlt egy másik meghajtóra (király, de kell még egy nagy vinyó, ezért laptopnál elég macerás volt...)
-Acronis Recovery: fast módban látja a vinyót, de nem tudja visszaállítani a fájlrendszert, (slow módban tíz óra múlva leállítottan a progit, met csak forgatta a vinyót, de a folyamatjelző csík nem haladt). BootCD-n nincs FW/USB támogatás...
-GDB visszaállított egy csomó nulla méretű fájlt (ez az egyik leghitványabb progi amit próbáltam)
-Ontrack és társai: kb. mint a GDB

Csak olyan szoftver érdekelne, ami nem kimásolgatja a fájlokat, hanem helyben javítja a sérült partíciót!

Köszi

(#2) encoder


encoder
tag

Az Acronis programok linkjeit itt találtam: Bővebben: link

A legújabb verziókat meg lehet nézni az acronis.com-on (itt sajnos csak emailben küldenék el a download linket), aztán a fent említett oldalon levő hivatkozásokban ki kell cserélni az évszámot, vagy verzió számát, és már jön is lefelé a legújabb fullos csomag. Aztán már csak egy serial-t kell hozzá venni.... ;)

A találataim közül az Acronis RecoveryExpert Bővebben: link volt az egyetlen olyan progi, ami a sérült partíciót helyben tudná visszaállítani...

[Szerkesztve]

(#3) encoder


encoder
tag

UP...

(#4) encoder


encoder
tag

Senki? :((

(#5) encoder


encoder
tag

Nem igaz, hogy nincs egy hozzáértő sem ezen a fórumon... :)

(#6) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Érdekes, mert Getdataback nekem eddig mindig nagyon jól működött. Igaz külső meghajtón még nem próbáltam, de RAID vezérlőre illetve SATA vezérlőre dugott vinyót igen.

Mellesleg adatmentésre olyan JÓ progi szvsz nem létezik, ami helyben állít vissza, mert ez már ellentmond az adatmentés elvének.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#7) gLes


gLes
őstag

Ömmm...DirSnoop esetleg? :F

Bővebben: link

Ja...ez kimásolgatja, de sztem a saját adataid védelmében ezt jól teszi :DDD Most nem érnek meg egy kis-oda vissza rakosgatást a fontos adataid? :U

[Szerkesztve]

(#8) encoder válasza gLes (#7) üzenetére


encoder
tag

Sajnos ezen a a 120GB-os vinyón már többször elszállt a partíciós tábla :((.

A laptopon 40 GB-ból nincs 10 GB szabad helyem, így elég macerás a folytonos másolgatás... Adatvédelmi szempontból nem kényes cuccok vannak a HDD-n, ezért inkább a helyben visszaállítását választanám. :)

Meg persze az is bosszant, hogy egy villanás alatt szétkúródik a fájlrendszer, és a helyreállításhoz össze-vissza másolgatnom kell mindent. A sérült lemezen mindig 100%-os visszaállítást tudtam csinálni, de már nagyon elegem van az időigényes másolgatásból. Ha ezek a kopizós progik tökéletesen olvassák a sérült merevlemezt, akkor nem lehet olyan nagy varázslat helyben visszaállítani a fájlrendszert sem. Szerintem... :D

Esetleg abban is segíthetnétek, hogy a jövőben milyen progival csináljak mentést a fájlrendszerről?
-Acronis True Image?
-Symantec LiveState Recovery Desktop?
-egyéb?

Köszi!

(#9) gLes válasza encoder (#8) üzenetére


gLes
őstag

Hogyan szokott elszállni? :))

(#10) gLes válasza encoder (#8) üzenetére


gLes
őstag

Ömmm...Ghost a népszerű, azt hasznájják legtöbben meg a Drive Image-et ha tudsz szerezni egy régebbi verziót, mert azt már felzabálta a Symantec :DDD

(#11) encoder


encoder
tag

Mi történhet az alatt a villanásnyi idő alatt amikor unallocated lesz a merevlemez? :F

Nem lehetne ezt a villanást visszafelé elsütni? :))

(#12) gLes válasza encoder (#11) üzenetére


gLes
őstag

Ömmm hát...ez most vagy hardveresen történt, amit nem hiszek, mert ugye mindig vissza tudtad állítani :P vagy szoftveresen és ez a valószínűbb, szóval erre kéne fényt deríteni, hogy mi túrja el neked a partíció táblát, jól :))

(#13) encoder válasza gLes (#9) üzenetére


encoder
tag

''Hogyan szokott elszállni?''

Az első alkalommal simán kihúztam a firewire kábelt a laptopból, mert úgy tudom hogy a firewire specifikációja ezt lazán megengedi. :) Természetesen nem volt semmilyen adatmozgás (írás/olvasás), és az eszközkezelőben (XP SP2) be van állítva az 'Optimalizás gyors eltávolításra', és le van tiltva az 'Írási gyorsítótárazás'...

A második alkalommal 'betelt' a RAM (egy prioritásos programnak annyira kellett a memória, hogy a kerneltől is elvette ;] ), az XP természetesen hanyattvágta magát, és ismét unallocated lett a vinyó...

(#14) gLes válasza encoder (#13) üzenetére


gLes
őstag

Ömömöm...tehát ez akkor egy külső winyó? :F Egyetlen partícióra van osztva? :F

(#15) encoder válasza gLes (#14) üzenetére


encoder
tag

''Ömömöm...tehát ez akkor egy külső winyó?''

IGEN! (Lásd 1. hozzászólás 1. bekezdés... :P )

''Egyetlen partícióra van osztva?''

Igen. Egy NTFS5 partíció van a 120 GB-os vinyón.
Csak ~3-9 GB-os image fájlok vannak/voltak rajta... ;)

(#16) gLes válasza encoder (#15) üzenetére


gLes
őstag

Jó az messze volt má :P

Próbáld meg úgy, hogy majd két partícióra osztod felesbe, és akkor lehet hogy csak a fele száll el, de könnyebb lesz visszaállítani ;)

Amúgy meg szorgalmasan nyomogasd azt a szép Biztonságos eltávolítás gombot a tálcán, a békesség kedvéért :U

(#17) encoder válasza gLes (#10) üzenetére


encoder
tag

''Ömmm...Ghost a népszerű, azt hasznájják legtöbben meg a Drive Image-et ha tudsz szerezni egy régebbi verziót, mert azt már felzabálta a Symantec ''

Ezek tudnak fájlok nélküli fájlrendszert (mbr, mft, part table..) is ghostolni, vagy csak a teljes partíció képét tudják kiírni? Full image nem fér el sehol, de a fájlrendszerről készült fontos adatoknak valahol csak szorítanék helyet... ;)

[Szerkesztve]

(#18) encoder válasza gLes (#16) üzenetére


encoder
tag

''Próbáld meg úgy, hogy majd két partícióra osztod felesbe, és akkor lehet hogy csak a fele száll el, de könnyebb lesz visszaállítani ''

Félmegoldás. Hehe :DD

''Amúgy meg szorgalmasan nyomogasd azt a szép Biztonságos eltávolítás gombot a tálcán, a békesség kedvéért ''

A megfagyott XP-nél sajnos nem sok tálca van, de majd igyekszem szépen leállítani... :P

[Szerkesztve]

(#19) gLes válasza encoder (#18) üzenetére


gLes
őstag

Hát igen a megfagyott XP az mindig szívást jelent :DD

Dehát tuggyon má a kernel vigyázni a maga kis memóriájára! :DDD

(#20) encoder


encoder
tag

OnTrack EasyRecovery Professional v6.0 sem tud helyben visszaállítani.
Ezt is kipróbáltam... :O

(#21) gLes válasza encoder (#20) üzenetére


gLes
őstag

:O

(#22) encoder


encoder
tag

Találtam egy olyan programot, ami a leírása alapján azt tudja amire szükségem van.

A legnagyobb gond az, hogy csak demo verziót találtam!
Próba nélkül pedig nem veszek meg semmit... :DDD

Partition Table Doctor
Partition Table Doctor( PTD ) is a powerful tool for partition recovery, it automatically checks and repairs MBR, partition table, boot sector of partition error to recover FAT16/FAT32/NTFS/NTFS5/EXT2/EXT3/SWAP partition on IDE/ATA/SATA/SCSI hard disk drives. Partition Table Doctor manager for Windows 95/98/Me, MS-DOS, Freedos.
Bővebben: link

USB/Fw támogatása persze ennek sincs, de azt még csak-csak varázsolnék valahogy a boot CD-re... ;)

[Szerkesztve]

(#23) encoder


encoder
tag

Ez a topik mintha átment volna blogba... :D

Dos-os USB driverrel ~33 órát venne igénybe a 120 GB-s vinyó fájlrendszerének újraépítése. Most már ''csak'' FreeDos-os FireWire drivert kell találnom (azzal egyórás helyreállítást remélek), és már egyensben is vagyok. :)

[Szerkesztve]

(#24) gLes válasza encoder (#23) üzenetére


gLes
őstag

Hajrá! :C

Kérjük átrakni a topicot a MyBlog szekcióba! :DD

(#25) encoder


encoder
tag

Végre találtam olyan DOS-os drivert ami működik is. :))
Az iomega drájvere indent tud: USB 1.1, USB 2.0, FireWire Bővebben: link

Vadásztam hozzá egy nagyon ígéretesnek tűnő SpinRite6 (full ver. ;) ) nevű programocskát, ami 1:40 perc alatt át is nyálazta a HDD-t, de nem javult meg tőle semmi... :(

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#26) encoder


encoder
tag

Mé csak ötpercig lehet szerkeszteni egy hozzászólást?!
Én néha úgy elbogarásznék vele tízpercet is... :DDD

(#27) encoder


encoder
tag

Unalmamban felraktam az XP SP2 által elqrt firewire csatoló javításait, és a külső keretemre is feltöltöttem a legújabb firmware-t.
Remélem ezzel most tudtam segíteni magamnak... :D

1394 Delayed Write Failures
Bővebben: link

(#28) elinor válasza encoder (#27) üzenetére


elinor
csendes tag

Én is ezzel a problémával küzdök.
Sajnos mint ahogy utánaolvastam, az olcsóbb FW-s rackek szarok, és elvesznek róla a partíciók.
Neked milyen fw rack-ed van?

(#29) encoder válasza elinor (#28) üzenetére


encoder
tag

WELLAND (ME-340U2F)

Serintem a kerettel semmi baj nincs. Állítólag az SP2 qrt el ezt-azt a firewire környékén. A fenti linken megtalálod a májkroszoftos javításokat és az új firmware-t is. Én mindent frissítettem, és azóta nem volt semmi gáz. Koppp kopp... :))

[Szerkesztve]

(#30) fifi_addict válasza elinor (#28) üzenetére


fifi_addict
tag

Együttérzésem! Akkor ez USB-s külső tárral, esetleg FAT32-vel rajta nem történhet meg, ugye? FAT32-n lehet a particiós táblát egyszerűen javítani (?). Kicsit OFF voltam...;]

[Szerkesztve]

...........................???

(#31) encoder válasza fifi_addict (#30) üzenetére


encoder
tag

Akkor ez USB-s külső tárral, esetleg FAT32-vel rajta nem történhet meg, ugye?

Erre azért nem vennék mérget. ;]

FAT32-n lehet a particiós táblát egyszerűen javítani (?).

Maradjunk inkább az egyszerűbbnél, de az első recovery kísérlet után majd rájössz... :Y

(#32) net84


net84
őstag

Hellosztok!

Amivel partíciót lehet visszaállítani - igaz még nem volt szerencsém kipróbálni ''egykori'' ntfs partíciókon - ULTIMATA BOOT CD
Keress rá a gugliba...
Próba cseresznye.

Read only...

(#33) encoder válasza net84 (#32) üzenetére


encoder
tag

Ultimate, de mind1... :D

Sajnos ez egy elég eccerű program gyűjtemény, és NTFS-en nem soxarra jó. :(

Másrészt egy ilyen (warez) boot cd rohadtul veszélyes is lehet! A merevlemezeden levő antivírus progid nem indul el, és ezek az ismeretlen forrásból származó programocskák felügyelet nélkül bogarászhatnak a vinyódon... :Y

(#34) elinor válasza encoder (#29) üzenetére


elinor
csendes tag

El kell, hogy keserítselek, de igen. :)
Neten sok infót lehet találni a Prolific-es chipsetes fw-s hdd-kről.
pl.: http://forums.storagereview.net/index.php?showtopic=15437

Ui.: Nekem is ilyen wellandom van :(

(#35) encoder válasza elinor (#34) üzenetére


encoder
tag

Az gáz. :((
Köszi a linket!

Nem sok mindent javítottak benne, de azért felraktam a 120904-es firmware-t. :)) Bővebben: link
Kínomban elolvastam a PL-3507 Firmware Version Change History-t is. Szép hosszú lista (~6 oldal)... :D

Neked melyik firmware van a wellandodban?

(#36) AtiBácsi


AtiBácsi
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos hasonló cipőben járok.
Egy ismerősnek történt XP telepítés alatt használtam a
rackes winyómat, hogy arról dobjak fel pár progit.
80 GB Maxtor, kétfelé particionálva.
Először szépen látta is a két partíciót a már feltelepült XP aztán, egy újraindítás alkalmával, mikor a Setup-ban visszaállítottam, hogy ne CD-ről, hanem IDE0-ról Bootoljon hasonlóan Unallocated lett a vinyóm.
A lemezkezelőben hozott egy Inicializálás pontot, énhülye, meg rá is kattintottam,
de igazából nem történt semmi, max még jobban elcseszte a partíciót, aminek, szerintem akkor már lőttek.
Hazajöttem és gyorsan megnéztem a W2k-s gépemben is, de itt sem látok semmit a partíciókból.
Azóta én is a GDB és társaival küzdök.
Egyelőre úgy néz ki, hogy csak a kiterjesztett partíciót látja, pedig az elsődlegesen vannak a fontosabb adatok.
A File Scavangert még nem próbáltam, de asszem nemsokára sor kerül rá.

Üdv!

(#37) elinor válasza encoder (#35) üzenetére


elinor
csendes tag

Nekem még valami 2003.10.17.010 van
melyik firmware-t raktad rá? Az a-st vagy a b/c-s?
Nekem a chip id : BV512

(#38) encoder válasza elinor (#37) üzenetére


encoder
tag

Nálam ezzel az utolsó firmware-rel még nem szállt el a partíciós tábla. Hol kopogjam le? :)

PL3507-1209B.hex
Latest Release Date: 12/09/2004
Note: Some information are for Chip B and C versions only.


A 2003.10.17-es fw óta már több mint 20 frissítést kiadtak! :D

(#39) elinor válasza encoder (#38) üzenetére


elinor
csendes tag

és melyikkel frissítetted?
A 2.0-ás vagy 2.2-essel? Elég értelmetlenül írják melyik progit kell használni.

(#40) encoder válasza elinor (#39) üzenetére


encoder
tag

Flasher: ROMWriter ICP 2.2.0
Firmware: fw_pl3507B_d120904

(#41) Pancsermeste válasza encoder (#40) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szia!
Nos, hogy ne érezd magad egyedül elmesélem, hogy én is így jártam. Elszállt a partíciós táblám. Nekem 80 GB-os wincsin volt FAT32; NTFS; EXT3 és most szépen eltűnt mind.
Próbáltam a Partition Table Doctor progit, az jónak látszik, csak az a szépséghibája, hogy demo verzió és csak a partíció, és file rendszer felismeréséig működik, de nem állítja vissza. Persze meg lehetne venni 50 dolcsiért....
Télleg nem tud senki valami jó kis progit ajánlani a problémánkra? :F

-= Pancsermeste® =-

(#42) dennny


dennny
csendes tag

Én teljesen amatőr vagyok a témában.
Behalt az XP-m és a 3 partíció helyett most van egy 40 G-s wincseszterem egyben, partícionálatlanként. Másik gépben az XP nem látja. Formázás nem volt, tulajdonképpen semmit nem csináltam még vele.
Hogy tudnám a legkönnyebben leszedni az adataimat. (2 év cucca fényképek stb)

(#43) Savage5


Savage5
senior tag

Lehet nem itt kellene feltennem a kérdést, de azért nem akarok új topicot létrehozni. Szóval van 1-2 partícióm, ami FAT32-ben van, és át szeretném konvertálni NTFS-be... És a kérdés, hogy mivel lehet ezt, hogy semmilyen adat ne vesszen el??? Mert nincs semmi ismerősöm, akihez át bírnám pakolni a cuccost, meg nekem sincs még 1 nagyobb winyó, amire át tudnám másolgatni.
Ja és Partition Magic-kel személy szerint rossz tapasztalataim vannak, szóval csak ha nincs más megoldás :))

...

(#44) Polesz válasza Savage5 (#43) üzenetére


Polesz
addikt

Ha XP-d van akkor használd a beépített dolgát:

convert d: /fs:ntfs

a d: értelemszerűen a partíciód betűjele.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#45) Savage5 válasza Polesz (#44) üzenetére


Savage5
senior tag

Persze, XP SP2-őt használok... De tuti nem fog semmi elveszni a winyóról, mert most elég fontos dolgok vannak rajta. :D Biztos ami biztos :)

...

(#46) liksoft válasza Savage5 (#45) üzenetére


liksoft
nagyúr

Arra is érdemes lenne gondolnod, mi lesz ha meghibásodik? Minden rendszerbu..zás csak azért van, hogy biztos mentés esetén időt lehessen spórolni. Ha nincs mentésed, nem ajánlom. Van szünetmentesed? Mert ha menet közben elhal, az nagy gáz. A fat-et memóriába húzza fel, és felül is írja a konverzió során. Ha a folyamat megszakad, ott állsz egy sem ilyen sem olyan file-rendszerrel. Akkor lehet biztosan átalakítani: FORMAT. Vagy adatmentést próbálni. :DD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#47) Savage5 válasza liksoft (#46) üzenetére


Savage5
senior tag

Még szép, hogy van mentésem, de 1ik partíciót kéne formázni, másikakat meg ntfs-be konvertálni, és már helyem alig van, máshogy nem tudnám megoldani... Szünetmentesem nincs :) de remélem áramszünet sem lesz! :Y

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.