Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ntfs - fájlmegosztás lanon (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) AnNoNiMuS


AnNoNiMuS
csendes tag

Hi!
Van vmi különleges módja annak,hogy NTFS-en mappákat, almappákat,és fájlokat osszak meg?
Már próbáltam,de vhogy nem jött össze.. ált. 1 alkönyvtárnyi mélységig ment,de az is csak akkor,ha a gyökeret osztottam meg.
WinXPt használok...


pls. vki help me!! :O

Köszi: annonimus

(#2) Ekváádor válasza AnNoNiMuS (#1) üzenetére


Ekváádor
őstag

Be kell állítani a jogokat meg ilyen dolgokat

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#3) AnNoNiMuS válasza Ekváádor (#2) üzenetére


AnNoNiMuS
csendes tag

Hi!
Addig kitaláltam,de hogyan? Mindenfélét próbáltam,de nem ment sehogy sem :(

(#4) Ekváádor válasza AnNoNiMuS (#3) üzenetére


Ekváádor
őstag

Jobbgomb a C meghajtóra, tulajdonságok, biztonság fül, ott válaszd ki hogy Mindenki, és arra adj teljes hozzáférést.Aztán menj át a megosztás fülre és oszd meg.Ennek így tökkéletesen működnie kéne.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#5) AnNoNiMuS válasza Ekváádor (#4) üzenetére


AnNoNiMuS
csendes tag

Köszi, megy... így neten keresztül is hozzáférhetnek a géphez,vagy csak LANon át? :F

(#6) Ekváádor válasza AnNoNiMuS (#5) üzenetére


Ekváádor
őstag

Hát ja neten keresztül is.Vagy csak ha másik felhasználónak engedélyezed.De egyébként működik e bállítások nélkül is, csak nekem nem engedi be a másik flhasználót.Ezért választottam ezt a megoldást.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#7) grey209


grey209
tag

Hi!
Engem az érdekelne, hogy hogyan tudok megosztani egy gépen egy mappát LAN-on úgy, hogy csak egy bizonyos felhasználó érhesse el a LAN-on.
Próbálgatom, próbálgatom, de mikor eljutok odáig, hogy meg kéne adni a megszosztásnál, hogy kinek szeretném elérhetővé tenni a mappát, akkor nem tudom kiválasztani a másik gép felhasználóját. Csak a saját gép felhasználóit hajlandó megjeleníteni. Nem tudom átírni a gépnevet A-ról B-re! Mi a megoldás?

Adatok:
Mindkét gépen WinXP Prof angol verzió van SP1-gyel
10/100-s helyi háló 10/100-as Routerrel
ntfs filerendszer

Kösz!

grey209

(#8) L3zl13 válasza grey209 (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak saját gépen levő felhasználókat adhatsz meg. (Vagy domainben domaines felhasználót.) Hozzá kell adni a felhasználót a saját gépeden.

Vagy mindenkinek engedélyezed.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) grey209 válasza L3zl13 (#8) üzenetére


grey209
tag

Na akkor már csak azt mondd meg ,hogy hogyan adom hozzá a B géphez az A gép felhasználóját!

(#10) L3zl13 válasza grey209 (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Vezérlőpult/Felhasználók és jelszavak Hozzáadás

Aki hülye, haljon meg!

(#11) grey209 válasza L3zl13 (#10) üzenetére


grey209
tag

Na az az ami soha nem lesz jó, mert ott csak létrehozni tudok új felhasználót. Az meg nem elég, hogy kétr felhasználó neve egyezzen is. Hogy két felh. megegyezzen egyeznie kell annak a szép hosszú számokból és betűkből álló azonosítónak is! Szóval azt hogyan importálom ki A gépből és exportálom be B gépbe?

(#12) L3zl13 válasza grey209 (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De nem érted. A másik fél úgy fog bejelentkezni a gépedre, hogy körzetként a te géped nevét adja meg. A felhasználónevek és jelszók nem kell hogy egyezzenek, ez mondjuk csak NT-s gépek között megy.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Raven Seldon válasza grey209 (#7) üzenetére


Raven Seldon
tag

Legegyszerűbb, ha levéded jelszóval és csak annak mondod el a jelszót, akivel meg akarod osztani :D

''Sajnos az államnak a hülyéket is el kell tartani...''

(#14) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

Sziasztok két napja szenvedek és nem birok 1-ről 2-re jutni. Adott 2 ntfs filerendszerű winxp prof, a két gép wlannal ad-hoc kapcsolódik. Ping megy gépek látják egymást. DE! Amint meg akarom nyitni a másik géphez tartozó mappákat rögtön a kidob egy hibaüzenetet a vindóz miszerint nincs jogom a mappa megtekintésére. Kicsit keresgéltem itt a fórumon és a neten, találtam is hasonló hibajelenséggel küszködö embereket és a nekik adott tanácsot is kipróbáltam. A két gépen azonos userek azonos jelszóval vannak belépve, vendég userek engedélyezve. Eredmény: semmi nuku zéró... Amit furcsállok, hogyha csinálok egy ftp vagy egy http szervert iis-el az szintén hasonló hibába ütközök, az induló könyvtárakat kilistázza, de amint le akarnék tölteni rögtön kidobja a szabványos üzeneteket, melyek a jogosulatlan fileletöltésre figyelmeztetnek.

Huhh kicsit hosszúra sikeredett, de remélem elég érthető és szabatos volt a leírás. Plz help! :O

[Szerkesztve]

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#15) neduddki válasza .:ADAM:. (#14) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Es rendszergazdakent /jogokat bitorlo felhasznalokent/ ra tucc lepni???
A egyszeru filemegsztas hasznalata ki van szedve????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16) vtechun


vtechun
veterán

mindkét gépen legyen ugyanolyan nevü felhasználó...

(#17) .:ADAM:. válasza neduddki (#15) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

Ő a felhasználók, amiket említettem rendszergazdai jogokkal rendelkeznek. De ez az egyszerűű file megosztás dolog nekem új :F. Részleteznéd légyszi.

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#18) .:ADAM:. válasza vtechun (#16) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

Köszi, próbáltam, de nem klappol így se.

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#19) VladimirR válasza .:ADAM:. (#17) üzenetére


VladimirR
nagyúr

vezerlopult, mappa beallitasai, nezet ful --- itt van olyan, hogy egyszeru filemegosztas hasznalata
alapbol ez be van pipalva - torold a pipat es OK
ezutan a mappatulajdonsagoknal (mappan jobbklikk) megjeleneik 1 uj ful: biztonsag nevvel es a megosztas ful is atrendezodik kicsit
ezutan mar tudsz majd jogokat allitgatni a megosztasodhoz -- allitsd be a gepeden a hever juzerjet, hogy a megosztasodhoz legyen hozzaferesi joga es az o gepen is legyen neked

(#20) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Igasag az elootem sozlonal, annyi a kerdes, hogy rendszergazdai megoszassal hozzafersz a gepekhez????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

Nos. Megnéztem átállítottam, de sajnos ugyanúgy nem enged be. Azt kéne elérnem, hogy a megosztásnál a másik gép usereit ki tudjam választani vagy nem?:F

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#22) neduddki válasza .:ADAM:. (#21) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

#20????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

KOzben tanatam egy ijjet: [L]http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;hu;304040[/L] mikozben mast kerestem...:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24) .:ADAM:. válasza neduddki (#22) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

Nem egészen tiszta, hogy mire gondolsz pontosan. Rendszergazdaként osztottam meg a könyvtárat, ha erre gondolsz. A linket majd holnap átnyálazom ma már nincs erőm hozzá.

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#25) neduddki válasza .:ADAM:. (#24) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Rendszeradminisztracios megosztas vagy mi a fene a neve, c$, d$ etc.
Mikor ugy fersz hiozza a meghajtozhoz hogy: pl: c:-hez: \gepnevc$

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26) .:ADAM:. válasza neduddki (#25) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

Áhá! Na ezt kipróbálom, hátha.

.:tweaKntuniNg.tk:.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ntfs - fájlmegosztás lanon (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.