Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Noti hiba - help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) n0se


n0se
tag

Sziasztok, van egy 1 éves Gericom notebookom, eddig semmi probléma nem volt vele, de egyik percről a másikra elkezdte a következőt művelni:

Akksi tölt...
Akksi feltöltött kigyullad a zöld led..
Eltelik kb10perc...
A zöld led visszavált sárgára megint töld...
Majd megint feltölt megint bevált zöldre...
és a folyamat kezdődik előröl a végtelenségig!

Mi lehet a rossz?

Kérném segítségeteket nem igazán akarom, hogy szervízben kössön ki mert azt nem szeretem, annál sztem én is jobban javítok notebookot...nem szeretem a barmolást:)

Köszi előre is!

n0se

(#2) Gus válasza n0se (#1) üzenetére


Gus
aktív tag

Nem írtad ugyan, hogy melyik típus, de általában ilyenkor vagy az akku halt meg, vagy a töltőáramkör az alaplapon. Én inkább első körben akkura gondolnék. Megoldás: beviszed a szervizbe, kérsz egy új akkut, amit ott helyben rápróbáltatsz, megnézed mit csinál vele.
Ha azzal is szar, akkor sajnos szerviz, ha nem megveszed az aksit. (feltéve, hogy már nem garis) :) Azt nem hiszem, hogy az alaplapot megjavítod házilag. ;)
Ja azt nem kérdeztem, hogy megy-e aksiról táp nélkül?

[Szerkesztve]

(#3) n0se válasza Gus (#2) üzenetére


n0se
tag

helo,

megy akksiról táp nélkül rendesen fel is boot-ol róla, tehát Én ezért nem az akksira gyanakszom :/ nem igazán értem azt amit csinál, mert ez a hiba nem ciklikus vmikor rögtön jelentkezik amikor feltöltötte az akksit de vmikor órát telnek el a hiba jelentkezéséig

n0se

(#4) Macilaci457 válasza n0se (#3) üzenetére


Macilaci457
őstag

és a HIBA, maga annyi, hogy színjátszós a led? :)
Valami baja is van, vagy csak a led? Úgy értem, jelentkezik más is, (nem tölt fel, stb) vagy lehet hogy csak a led vezérlője hülyült meg...

(#5) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Azért is próbáld meg másik akksival, mert lehet hogy az akksi elektronikája hibásodott meg.
Nekem is volt olyanom, egy DELL-ben, túlmerült, azóta sárgán villogott a led, de működött.

(#6) n0se


n0se
tag

Kipróbálnám egy másik akksival csak nem tudom, honnan szerezzek egy másik akksit, mert egy Clevo üzletben nem hiszem, hogy adnak nekem egy akksit, hogy tesztelgessem, aztán ha jó megveszem, ha nem nem ...

n0se

(#7) Rover623 válasza Gus (#2) üzenetére


Rover623
félisten

Ha azzal is szar, akkor sajnos szerviz, ha nem megveszed az aksit. (feltéve, hogy már nem garis)
Nem garis..írta hogy 1 éves a cucc...;)

primus inter pares

(#8) Gus válasza Rover623 (#7) üzenetére


Gus
aktív tag

Tényleg! Hát annál rosszabb.

(#9) Gus válasza n0se (#6) üzenetére


Gus
aktív tag

Ha esetleg végre leírnád, hogy mellik clevo modell, tán még segíteni is tudnék. ;)
Segítségképpen a Clevonál a gyáriszám harmadik karakterétől 4, vagy 5 karakter jelzi a típust. Pl: NKM550Gxxxxx = M550G és így tovább.

(#10) OliApa


OliApa
aktív tag

Sziasztok!

Van egy alig használt régebbi IBM 560X notim. Type: 2640700 A kislányom beledugott egy nem oda való töltőt és az alaplapon kiment néhány tranzisztor. Találtam a neten alaplapot [link], de nem lehetne valahogyan kicserélni csak a kiégett alkatrészeket költségkímélés okán? Egy srác megtette volna, de nem tudja beazonosítani a tranzisztor típusát. :F

http://velemmivan.blogspot.com/

(#11) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

Mar van notebook hibakkal foglalkozo topic.
[link]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#12) OliApa válasza ferkoboy (#11) üzenetére


OliApa
aktív tag

thx

http://velemmivan.blogspot.com/

(#13) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok!
Nekem egy HP nx9010-essel akadtak olyan gondjaim, hogy az akksival kb. 10 percig bírta, eddig. Most már ha rá van dugva a töltő akkor is kikapcsol(max. 3percet megy). Még kijelentkezni sem tud. Sajnos másik akksival nem tudtam eddig kipróbálni.

(#14) Zaji


Zaji
őstag

Akksi nélkül is ezt csinálja :((

(#15) Lali87


Lali87
csendes tag

hi!
Abban kérnék segítséget, hogy acer Travelmate 2492-ra nem tudom feltelepíteni az Xp-t.
Az írja ki, hogy gép vizsgálata közben hiba lépett fel, és nem engedi feltelepíteni...
ha valaki tudja mi a hiba, akkor segítsen. Gondolam, hogy hogy a Bios-ban kellene valmit beállítani.
előre is köszi.

(#16) MUŁĐER válasza Zaji (#13) üzenetére


MUŁĐER
addikt

túlmelegedésre tippelek...ha garis vidd el a szervizbe.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#17) tripanosoma


tripanosoma
csendes tag

sziasztok!
az en problemam a beepitett hangszoro vs. fülhallgato -val kapcsolatos...egeszen idaig amikor bedugtam a csatlakozot a fejhallgatohoz a beepitett hangszoro elnemul, mint az a nagy könyvben meg van irva, am most paralell szol mindkettö...igazabol minden lehetseges beallitast atneztem a drivert ujratelepiettem de nem segitett.
valami ötlet?
elöre is köszi :W

(#18) .:Kristian:. válasza tripanosoma (#17) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Látom, hogy 2 topik van ebből a témából, szerintem kérdezd a másikban: [link]

(#19) spyduck


spyduck
nagyúr

Hali!
Notebookom-on van 1 pixelhiba lehet vele vmit csinálni?
segítsetek!

(#20) spyduck


spyduck
nagyúr

Ha tud vki segíteni akkor írjon már nekem 1 e-mailt a spyduck@freemail.hu-ra v. priviben 1 üzenetet!!!
KÖSZÖNÖM

:F :F :F :F :F :F :F

(#21) Shadowfax válasza spyduck (#20) üzenetére


Shadowfax
addikt

Próbáld ki ezt a progit: [link]

Ha nem halott pixelről, hanem ''beragadt'' pixelről van szó, akkor ezzel talán még rendbejön. Sok sikert! ;)

(#22) spyduck válasza Shadowfax (#21) üzenetére


spyduck
nagyúr

köszi de egyenlőre még telepíteni se engedi!

(#23) spyduck


spyduck
nagyúr

valami más progarmot nem ismersz mert ez nem indul el a gépemen?

(#24) Shadowfax válasza spyduck (#22) üzenetére


Shadowfax
addikt

Requirements:
· .NET Framework


Azt nem írja, hogy a .NET Framework 1.1 vagy 2.0 kell-e neki, de a Windows update oldalról letölthető mindkettő. [link]
(Töltsd le hozzá a biztonsági frissítéseket is!)

(#25) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A topic zárva, további notebook hibákkal foglalkozó kérdések ide: [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Noti hiba - help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.