Hirdetés
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- GoodSpeed: 3I/Atlas: Üstökös vagy idegen civilizáció űrhajója?
- GoodSpeed: Haworth Aloha – egy nemcsak szavakban ergonomikus szék
- eBay-es kütyük kis pénzért
- GoodSpeed: Nem vénnek való vidék - Berettyóújfalu
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
Új hozzászólás Aktív témák
-
sulaco79
tag
válasz
uniqm1
#10060
üzenetére
Még most is használod venti nélkül? Jajj nekem szegény alaplap+proci+GPU ha van benne

ahhoz képest derekasan helytáll napokon keresztül, hogy nincs aktív hűtése

Egyszer sem kapcsolt ki túlhevülés miatt?
Sztem ha van lehetőséget ne használd, vagy csak az udvaron...vagy a hűtőszekrényben

-
sulaco79
tag
válasz
uniqm1
#10002
üzenetére
Hahó!
A GL40-es az egy elég ellentmondásos chipset...az Intel a honlapján esküdözik, hogy 667 Mhz FSB-s, de a fórumok tömve vannak olyan leírásokkal, hogy a 800 Mhz FSB-s procikat is viszi, sőt a te T3500-ad is 800-as.
A Pxxx-es azért nem működött, mert az 1066 Mhz-s volt.
Kiindulva abból, hogy most is 800 Mhz-s Penryn van a gépben, a legerősebb alternatívák, melyek valszeg működnének ezek lennének:
T8100, T8300, T9300, T9500
itt van egy lista a Penryn családról, ezek közül a 800 FSB-eket viszi az alaplapod. Pl: a T9600-as nem jó!
SZUPER JÓ TANÁCS! Célszerű a vásárlás előtt kipróbálni a procit, hogy tényleg jó-e a gépbe, sajnos az elmúlt időben két olyan fórumtársunk is volt akiknek nem működött megfelelően az új proci
az meg nagyon bosszantó dolog 
-
A gépben a CPU-Z szerint GL40-es chipset van.
Ez csak 667-es FSB-t támogat.Viszont ahogy elnézem, a benne levő T3500-as processzort se 667-es FSB-vel hajtja, hanem 800-on. Ez alapján valószínűleg ez is egy olyan notebook, ami a teljes értékű PM45-ös chipsetet tartalmazza valójában. (Ha visszaolvasol, ez elég gyakori eset.)
Úgyhogy bármelyik processzort belerakhatod 35W-os TDP-ig a gépedbe, az 1066-os FSB-ket is vinni fogja. Javaslom a P7ezres, P8ezres processzorokból válogass inkább, azoknak a TDP-je 1/3-al kevesebb, jótékonyan hat a gépre, ha a hűtésének kevesebbet kell dolgoznia.
Egy P8600-os ~4ezer Ft környékén már kapható.
A T4ezresek nem lennének nagy előrelépés.
Esetleg a T6ezresek, a nagyobb L2 tár miatt.Viszont most nézem, abban a gépben csak egy GMA4500-as IGP van?
Hát akkor tartok tőle akármire cseréled ki a processzort, a grafika nagyon nem fog javulni, az egy nagyon alap IGP, épp csak el tudja vinni azt a játékot.
Új hozzászólás Aktív témák
- EAFC 26
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Haladó fotósok digitális fényképei
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Megingott a Netflix trónja Magyarországon
- BestBuy topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Autós topik
- Battlefield 6
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- További aktív témák...
- MSI Katana GF76 - 17.3"FHD 144Hz - i5-11400H - 8GB - 512GB - Win11 - RTX 3050 Ti - MAGYAR
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DELL PowerEdge R740 rack szerver - 2xGold 6130 (16c/32t, 2.1/3.7GHz), 64GB RAM, 10Gbit HBA330, áfás
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 12/128GB Fekete / 12 hó jótállás
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest






az meg nagyon bosszantó dolog 
Pyttawrx
