Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nagy82


nagy82
csendes tag

Sziasztok,
Mostanában kb 1 hónapja fogja magát a notebookom és ''lelövi'' magát, mint mikor a bekapcsoló gombját megnyomom. A gép toshiba és fél éve lett vásárolva vadonat újan.
Kikapcsol mind linux mind windows alatt. Ha játszom vele régi játékkal (blood2) akkor elég hamar jelentkezik a gond kb 10 perc után, utána meg picit kell várni hogy újra be tudjam kapcsolni. Túlmelegszik? Van rá még gari gondolom ezt meg kell javítsák. Normál szobai körülmények között rendeltetésszerűen volt/van használva.

Találkoztatok már ilyennel? Mi a megoldás? Gondolom nem a szobai ventilátor... :D

(#2) Nedudgi válasza nagy82 (#1) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Milyen noti? Hol használod, milyen melegben?

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#3) Simi121 válasza nagy82 (#1) üzenetére


Simi121
aktív tag

Elképzelhető hogy melegszik, de szerintem akkor valami hangjelzést kellene adnia mielött kikapcsol. Egyébként vannak programok amik mutatják, hogy mennyi foko fut a proci pl.:Centrino Hardware Control. Így le tudud elenőrizni. Egyébként ha garanciás akkor vissza kell vinni.

Simi

(#4) twollah válasza nagy82 (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem vmi tapegyseg problema?
Bar lehet, hogy memoria is lehet.

(#5) tts válasza twollah (#4) üzenetére


tts
addikt

vagy processzor, vagy winchester - több alkatrész nincs benne :DD

A T. Kérdezőnek - ezt itt el sem kellett volna kezdeni szerintem - azonnal garanciás szervíz, ez nem egy 500 Ft-os zsebrádió.

(#6) nagy82


nagy82
csendes tag

Köszi a gyors válaszokat,
most 30 c fok körül van, de hát ez normális így július végén egy lakásban.
Toshiba equium a60 a notebook.
Lett e-mail küldve a hivatalos márkaszerviznek -eddig nem reagáltak. Mivel egy műszaki áruházban lett véve ezért nem tudom hova kell vinni. Mehet egyből gar papírral a márkaszervizbe vagy áruház ---> márkaszervíz ---> áruház?
memóriabővítés volt régebben de azzal nem volt gond.

(#7) nagy82


nagy82
csendes tag

Még annyi hogy lehet proci túlmelegszik mert ha olyan alkalmazás fut ami terheli a processzort pl most próbáltam avi fájlt mpeg2(dvd) -be konvertálni, csinálja egy darabig kb. 5 perc és utána lelövi magát a gép. :(

(#8) LKW válasza nagy82 (#7) üzenetére


LKW
tag

Nekem ugyanez a gondom :F

Minden hepe után jön egy hupa

(#9) parandroid válasza nagy82 (#6) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az equiumokban asztali procik vannak, ha jól tudom - ez eleve nem szerencsé egy notebook esetében. Javaslom ezzel együtt valamilyen rendszerdiagnosztikai program telepítését (nehezen tudom elképzelni, hogy ilyet nem adtak a notihoz adott csomagban) és ezena hőmérsékleti értékek folyamatos követését. Kb 60 fok feletti hőmérsékletek esetén érdemes elkezdeni aggódni. Még ilyen dolgokat megkérdeznék, hogy

- A ventillátor rendesen megy? Hallod bekapcsolni?
- Kézre mennyire melegszik fel a noti? Nem égetően meleg egyik része sem, ha körbetapogatod?
- Nincs elzáródva valamelyik kifújó- vagy beszívónyílása?
- Ugye kemény felületen használod (asztal), és nem pl pléden, lepedőn, vagy az öledben? Ez jellemzően sok fokot képes melegíteni a notin.

Javaslatok: próbálj meg négy gumilábacskát a noti négy sarka alá tenni, hogy alulról is rendesen szellőzzön, illetve érdemes elgondolkozni egy notebook-hűtőpad beszerzésén. Sajnos ilyenkor nyáron derül ki, hogy miért is olyan olcsók az asztali processzorok a notikban a mobil társaikhoz képest.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10) nagy82 válasza parandroid (#9) üzenetére


nagy82
csendes tag

A venti megy, lehet is látni az alján. Van eleve a gép alján 4 gumilábacska és sík, kemény asztalfelületen használom. Hátul van egy réz (színű) hűtőborda ahonnan ontja ki a meleget. Azon a részen érzem elég melegnek a notit ahol az LCD (alja) és a billentyűzet Funkcióbillentyűi fölötti rész van. Az ujjam nem sül oda, de azért a többi részhez képest jóval melegebb. Igen, a proci celeron 2.8 GHz és biztos termeli a hőt rendesen. Nem tudom belül a hőelvezetés mennyire van a lehetőségeihez mérten jól megoldva. Igazából sosem láttam notebook-ot szétszedve.

Sajnos már nekem is eszembe jutott ez a hűtőpad, de nem tartom normálisnak hogy egy Toshiba vagy akárki úgy tervezzen notit hogy fél év után a tulajnak már ezen kell gondolkodnia, hogy vegyen hozzá külön hűtést, mert különben nem tudja használnia gépet. A másik része a dolognak, hogy nem lenne 15e Ft-om ilyen plusszra. Persze ha a Toshiba állná...:D

Mérőprogramot nézek, csak az everest home edition-t néztem abban is a hdd S.M.A.R.T eredményét, úgy tűnik a lemeznek nincs baja.

(#11) 9CS válasza nagy82 (#10) üzenetére


9CS
senior tag

Ott nem pont az akkumulátor van? Hálózatról használod, vagy akuról? Bármelyik is, próbáld meg a másik megoldást. Vagy hálózatról úgy, hogy mielőtt bedugod kiveszed az aksit. Mindenesetre ez semmiképp sem normális, én tuti visszavinném. Vagyis el egy márkaszervízbe a garipapirral.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#12) nagy82


nagy82
csendes tag

Nem, az akksi a touchpad alatt van valahol, szóval pont a másik részén a gépnek.
Hálózatról használom, próbáltam már akksi nélkül is, sajnos semmi különbség.
Szerviz lesz belőle. Köszönöm.

(#13) LVXXX válasza nagy82 (#12) üzenetére


LVXXX
tag

Esetleg megpróbálhatnád a hütörendszerét egy kis sürített levegövel kitisztítani.
Nálunk eddig ez bevált 3-ból 3 gépen (jó öreg Portocom gépeken).

(#14) nagy82


nagy82
csendes tag

Köszi az ötletet. Van is kéznél egy palackkal, megpróbálom.

(#15) nagy82


nagy82
csendes tag

Nem akarom elkiabálni, de ez a tisztítás mintha jót tett volna neki. :C

(#16) parandroid válasza nagy82 (#15) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gonosz porcikák terrortámadása lett volna? :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#17) c.zsolti


c.zsolti
őstag

Sziasztok!

Problámám, hogy van nálam egy Clevo M22ES laptop, ami x idő után kikapcsol.
Egy celeron 2.4GHz proci van benne. Ez egy kicsit gyanús... mert a gyári adatok szerint 2.0GHz mobil celeron a legnagyobb amivel forgalmazzák.
Bővebben: link

Akármilyen tesztprogival nézegetem, mindehol Intel Celeron 2.4GHz-et ír ki.
Nem tudom, hogy mobil cerka esetén mit kellene látnom?

...

(#18) c.zsolti


c.zsolti
őstag

Nincs valakinek mobil celeronos laptopja?
A cpu-z, wcpu id, aida, stb. mit ír ki egy ilyen procira?

...

(#19) c.zsolti


c.zsolti
őstag

fel!

...

(#20) c.zsolti


c.zsolti
őstag

:F

...

(#21) bubu1180


bubu1180
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segitséget kérni.Van egy Hp 603-as laposom egy I3 2600-os procival,1g videókártyával,4g ram.A következö lenne vele a probléma:Ha töltőn van,ha nem,ha aksi nélköl használom ha nem,folyamatosan túlmelegszik és kikapcsol. :( :W Hütőpad van alattam,mert azt már vettem:).Szervizbe is volt már,azt irták a papirra,hogy valamit cseréltek benne,de annyira sajnos nem értek hozzá.Amit próbáltam:süritett levegövel kipucoltam,3 fajta hardver ellenörzöt futtattam le rajta,de egyik se talált semmit:(Nemtudom,hogy összefügésbe van e a dologgal,hogy egyik progi se látja a ventikiet,még a speedfan se,igy állitani se tudok rajtuk. :( .A válaszokat,ötleteket elöre is köszönöm!!!

(#22) Andika80 válasza LKW (#8) üzenetére


Andika80
csendes tag

Helló
Én is jártam így használt gépnél(mondjuk újnál kicsit érdekes) aluminium paszta és univerzális laptop hűtő véglegesen megoldotta a gondot.

.......Érdekes arca van. Érdekes, hogy ez egy arc

(#23) GargaPitic


GargaPitic
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Acer Aspire 5741G notesz.
Tű pontosan bekapcsolás után 4 perc 57 másodperccel leáll.
Kitisztítva, újrapasztázva benne minden, nem melegszik.
Proci melletti hőszenzor nem hibás.
Ugyanezt csinálja akkuról, tápról, HDD nélkül, lehúzott klaviva, másik kijelzővel.
Cserélve lett proci, ram.
A lekapcsolást stopperrel mértem, minden esetben ugyanannyi lett az eredmény, 4:57.

Valakinek esetleg hasonló tapasztalat, vagy ötlet?

(#24) GargaPitic


GargaPitic
csendes tag

Nos, meg is oldódott:
A gépen V1.23 BIOS volt, ezt "downgrade"-eltem a V1.21-esre, azóta atomstabilan megy a gép.
Hatalmas köszönet a hasznos tanácsért KillHates kollégának :R

(#25) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Nekem is hasonló a problémám, mint a topicindítónak.
Van egy alig fél éves Dell inspiron 7720 SE, ami azért elég brutál laptop, játékra fejlesztve, erős videókarival meg minden.
Játszok vele 10-15 percet (ráadásul nemis valami über game-mel, hanem történetesen Age of Empires 3-al), és kép elsötétül, gép lekapcs. Nem is engedi elinditani pár percig.
MSI Afterburnerrel nézetem a hőmérsékletet, videó terhelés kb 70%, hömérséklet pedig szépen kúszik felfele. 70 fok körül lelassult, de szép lassan elérte a 80-at, és ott lekapcsolt.
A laptopot tálcán használom, felpolcolva a hátulja kb 3 centire, szóval van alul légáramlás. Ventillátor szépen megy, egyre hangosabb, mig maxig nem ér. Portalanitás volt, bár fél éves gépnél nem reális.
Mi lehet a gond? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#26) WicooDj


WicooDj
újonc

Sziasztok!!

Van egy Samsung q530 as laptopom I5 processzorral 4gb rammal stb... Ha erősebben dolgozik a gép huzamosabb ideig a gép fogja magaát és kikapcsol és úgy is h meg fel sem melegedett a gép! Nem tudom mi lehet a probléma várom a segítségeket hátha sikerul megoldani, Hozzáteszem a gép nem rég volt kitakaritva és pasztázva is. Köszönöm előre is a válaszokat!!

Üdv: Wic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.