Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook display xga vs sxga (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tonio


tonio
csendes tag

Epp notebookot vennek es erosen gondolkodom a display-et.
Most 13''/1024*768 van, ami eleg idealis. 14'' nagynak tunik az 1024*768(XGA) -hoz. 400*1050(SXGA)-ban meg eleg kicsik a betuk.
A 15''-os displayek meg eleg nehezek, +fel kilo.

Kinek mi a tapasztalata?

Konkret tipusok, amit vennek IBM T42 vagy ASUS M6Ne. 15''-os TFT-vel mindketto 2.6kilo korul/folott van. Ez mar nem keves.
Altalanos hasznalatra kell, mindennapi hurcolassal.

(#2) shev7 válasza tonio (#1) üzenetére


shev7
veterán

ha mindennapi hurcolásra kell, akkor kényelmesebb lehet egy 12''os noti. Ezen még ''élvezhető'' az 1024*768-as felbontás. Nemtmo mennyi a kereted a notira, de én a következőket nézném meg esetleg:

IBM X31 esetleg X40
Dell D400
Asus M5000N vagy S5000N széria.

Ezek az ideálisak sztem a mindennapi hurcolás esetén. Az Asus S szériának az üzemideje sem semmi 2,5-7,5 óra, és elvileg két akksi jár hozzá.

Viszont az tény, hogy ezek játékra elég korlátozottan alkalmasak. Vagy integrált a videokártya, vagy egy kis Radeon van benne (X31)

Szerk: Ezek mind 2 kiló alattiak.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3) WN31RD válasza shev7 (#2) üzenetére


WN31RD
addikt

''Ezen még ''élvezhető'' az 1024*768-as felbontás.''
Szerintem 12''-on tökéletes az 1024x768, ennél nagyobb képátlónál már inkább nagyobb felbontás lenne ideális. (Én is ilyet használok egyébként, ld. konfig.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#4) shev7 válasza WN31RD (#3) üzenetére


shev7
veterán

Azért tettem idézőjelbe, hogy élvezhető, mert ez relatív. Én 13''ost használok 1024*768on, és tökéletes. Láttam már 12''ost is 1024*768on, nekem megfelelne csak legyen rá 300ropim:)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5) emvy


emvy
nagyúr

Jelenleg én is 133 dpi-t nézegetek, szerintem kellemes. Az SXGA+ 14''-on 125 dpi. Megnöveled a betűméretet egy kicsit.

Utána furcsa érzés lesz majd leülni 19''-os TFT-k elé, amiknek 1280x1024 a felbontása, idegesíteni fognak a pixelek. :)

while (!sleep) sheep++;

(#6) tonio válasza shev7 (#4) üzenetére


tonio
csendes tag

13''-on 1024*768 szerintem is tokeletes, epp egy ilyet (IBM TP600) keszulok lecserelni.De ilyeneket mar nem gyartanak.
A hasznalat nalam azt jelenti, hogy gyakorlatilag egesz nap, reggel viszem magammal este hazahozom. Ehhez azert kicsi a 12''.

14''-osat 1400*1050-ben hasznalt mar vki huzamosabban? En megneztem egyet, vhogy sok az a felbontas 14''-re. IE eleg nehezen olvashato. Valahol 1280*1024 korul idealisabb lenne.

(#7) shev7 válasza tonio (#6) üzenetére


shev7
veterán

Szintén TP600 :)

én is gyakorlatilag egész nap ezt használom, de sztem nem lenne túl kicsi a 12'', mondom én, mint szemüveges.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#8) tonio válasza shev7 (#2) üzenetére


tonio
csendes tag

DELL D400, IBM X, ASUS S ezek mind baromi jo notik, de amire nekem kell arra kicsit kicsik.

Ha 15'', akkor en ilyesmire gondoltam konkretan:
1. ASUS M6Ne M6862NeU 15'' MPM1,7GHz, DVD+-RW
15,1'' SXGA, MPM 1,7GHz, 512MB DDR, 80GB HDD, DVD+-RW 369 000HUF
vagy
2. IBM T42 Pentium® M 735 (1.7GHz), Microsoft® Windows® XP Professional, 512MB, 40GB HS, combo, 15,0''TFT 1400X1050, Radeon 9600/64MB, mod., Intel® b wireless, security, UltraNav, 6 cell. Li-Ion, GB ethernet 435 000 HUF

Ha 14'' akkor meg nem tudom.

Van vkinek tapasztalat az emlitett gepekkel?

(#9) Ludovicus válasza tonio (#1) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Sokszor olvastam már korábban, hogy az ember az első noteszvásárlását valamilyen formában megbánja. Nos nekem pont a 15 xga nem jött be, ha gépelnem kell, szinte tolom el magamtól a gépet, mert távolabbról szebb a képe, viszont a karom nem 2 méteres..., közelről meg valahogy ''darabosnak'' tűnik, bár talán nem ez a legjobb szó rá. Így utólag max 14 colosat vennék, min xga, de inkább sxga-val. (Mellesleg könnyebb is lenne vagy fél kilóval.)

[Szerkesztve]

(#10) emvy válasza tonio (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

Tonio:15''-t használok 1600x1200-ban, ez elvileg még sűrűbb, de tökéletesen hozzászoktam.

while (!sleep) sheep++;

(#11) shev7 válasza tonio (#8) üzenetére


shev7
veterán

Hát itt jönnek a kompromisszumok, amik előbb utóbb elő jönnek, ha notit akarsz vásárolni. Elmondod, hogy mire használnád, amire nem elég a kicsi kijelző?

Remélem nem tűnik provokatívnak a kérdésem, télleg csak kiváncsiságból kérdezem.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#12) tonio válasza shev7 (#11) üzenetére


tonio
csendes tag

En fokent linuxot hasznalok, sokat programozgatok, es sok management sw-t hasznalok (Openview-s cuccok, Tivoli, Oracle EM, SAPgui).
A sok ablak es a folyamatos munka szerintem nem igazan kenyelmes 12''-on.

Ha arra kene, hogy ugyfelekhez rohangalajak es pl halozati eszkozoket konfigoljak soros porton/weben mikozben nezem hozza a pdf-et en is egy D400-at vagy IBM X40-et vennek.

Hol van olyan hely Pesten, ahol viszonylag sok markasabb notit meg lehet nezni?

Tegnap kolcsonketem egy 14'' SXGA-t. Hat nem tudom. En meg mindig ugy erzem sok az a 1400*1050 14''-ban. Inkabb a XGA es SXGA kozott lenne az idealis. 1280*1024 miert nincs?

(#13) WN31RD válasza tonio (#12) üzenetére


WN31RD
addikt

Ezeken a pici gépeken már tipikusan nem szokott lenni soros port, az USB-sek pedig állítólag nem működnek jól minden cuccal, amit konfigolni kellene, úgyhogy az sem megoldás. Egy ismerősöm, aki gyakran hálózati (meg egyéb) eszközöket piszkál soros porton keresztül, pont ezért vett inkább normál méretű laptopot.

(Én a 12.1''-os 1024x768-as kijelzőn normál távolságból látom a pixelek sarkait, pedig szemüveges vagyok.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#14) igi válasza tonio (#12) üzenetére


igi
aktív tag

Csá!

WXGA-ban (1280*800) még nem gondolkoztál? Valahol ott van az XGA és SXGA között. Persze egy kicsit elcseszett az arány, de ha programozáskor oldalra pakolod az ablakokat, eszköztárakat, akkor szerintem nem rossz.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#15) shev7 válasza igi (#14) üzenetére


shev7
veterán

Tudtam, hogy vmit elfelejtettem :)

A Clevonak a wide-os 12''os notijai :) Ezeknek is 1280*800 a felbontása. Bár ilyet még nem láttam élőben. Kiváncsi lennék rá.

És ez sem nagy súlyra: 1.8 kg.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#16) Yaye válasza igi (#14) üzenetére


Yaye
őstag

Csak a wxga-s gépek általában (vannak persze kicsik is) igen méretesek, és az arányaik valahogy elég bénák. Én is egy ilyenen tolom és remélem nem sokára le tudom cserélni egy normál arányúra.

Korábban 15''-et használtam 1400x1050-ben, és nem mondom, hogy nem szép, de nekem túl aprók rajta a dolgok, pedig jó a szemem (mondjuk nem is 30 centiről bámulom a kijelzőt, az igaz). A win-ben a méretek megnövelése pedig messze nem old meg mindent. Ha nem szükséges valamilyen progihoz kifejezetten nagy felület (grafikus cuccok), és játszani sem kell, akkor én egy 13-14'' XGA mellett voksolnék a magam számára. A kisebb kijelzők valamivel kevesebbet is fogyasztanak.

[Szerkesztve]

(#17) shev7 válasza Yaye (#16) üzenetére


shev7
veterán

12''on már egy wxga-noti sem nagy :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#18) igi válasza shev7 (#15) üzenetére


igi
aktív tag

Van 13,3''-os WXGA is.

A szívem csücske:

Bővebben: link

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#19) shev7 válasza igi (#18) üzenetére


shev7
veterán

hát igen van :)

csak nem az én pénztárcámnak való árkategóriában :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#20) karib válasza tonio (#8) üzenetére


karib
addikt

Ha már bekerült a látókörödbe az IBM, szerintem ne habozz - nem fogod megbánni. Bár az Asus gép sem rossz, kicsit jobban felszerelt, olcsóbb. De az IBM T azért IBM T :) Szerintem 15'' 1400x1050 teljesen jó, 14''-on tényleg kicsit kicsi, de meg lehet szokni.

Esetleg nézd meg azt, ami Emvynek is van: Bővebben: link

Egy baja van: relatíve nehéz. Ellenben nagyon tetszik, főleg ennyiért :)

ui: említésre került a soros port - ne feledd, hogy az manapság szinte csak egy-két noteszen van, azokból is a batárokon...

Department of Redundancy Department

(#21) shev7 válasza karib (#20) üzenetére


shev7
veterán

Nekem is nagy álmom volt egy T40, de vhogy mindíg elmegy másra a pénz, mostmeg hogy még többet hurcolászom a gépem inkább kisebb méretekben gondolkodom :)

Remélem pár hónapon belül télleg meg tudom venni az új notimat :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#22) yerico válasza Yaye (#16) üzenetére


yerico
senior tag

''de nekem túl aprók rajta a dolgok, pedig jó a szemem ''

Windózer alatt át lehet állítani a betűméretet, és máris nagyobb lesz.
Amúgy nekem a 15/ 1600*1200 már hányingert keltően kicsinek tűnt. Megemelt betűmérettel műr elviselhető lett.

(#23) tonio válasza karib (#20) üzenetére


tonio
csendes tag

> De az IBM T azért IBM T
En is igy gondolom:)
En tobbre ertkelem, a jo billentyuzetet, massziv a felepitest, termektamogatast, hasznos IBM-es feature-oket, mint azt, hogy egy kicsit olcsobban kapok DVD irot is, meg hasonlok.
Az ugyse kell igazan, ket ev mulva mar valtozik a szabvany, mas kell esetleg.
Viszont az IBM billentyuzete meg akkor is ugyanugy kezre fog allni es orom vele dolgozni.:)

Valoban nem konnyu. 2.7 kilo epp a hordozhatosag hatara. Talan kicsit tul is van rajta.
Elmegyek megnezek vhol egy SXGA-s displayt. Csak meg azt nem tudom hol.
Vannak vhol IBM kirakva, ahol lehet nezelodi?

(#24) karib válasza tonio (#23) üzenetére


karib
addikt

notebook.hu, macropolis.hu - tuti akad valami SXGA+ kijelzős gép, de igazából minden nagyobb kereskedésben lesz legalább 1 db valamilyen márkájú.

Department of Redundancy Department

(#25) PapaMaci válasza igi (#14) üzenetére


PapaMaci
őstag

Én jelen pillanatban 1280*600- ban nyomon (UWSXGA) 8,9''-on...
Nekem ez volt a nagy álmom, viszont az elsöt sem bántam meg (Compaq Armada M300 12'' XGA)

Nekem inkább az nem mindegy, hány kilot kell egész nap a vállamon hurcolni.

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#26) Den válasza PapaMaci (#25) üzenetére


Den
veterán

akku meddig bírja?

www.simson4t.hu

(#27) PapaMaci válasza Den (#26) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nem probáltam még végig, de 2+ az biztos (megfelelö beállitásokkal). Elég fejlett power settings van hozzá.



[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#28) igi válasza PapaMaci (#25) üzenetére


igi
aktív tag

Milyen gépezeted van, és hány deka (kilót nem mertem írni :D )?

üdv:igi



[Szerkesztve]

this is the beginning of a beautiful friendship

(#29) PapaMaci válasza igi (#28) üzenetére


PapaMaci
őstag

Sony PCG-C1MHP.

Határeset... 998g... csak a gép, normál akkuval. +cd, +portreplikátor, +táp. Összesen (szerintem) nincs 2kg.

...mint az közismert...

(#30) dollyb


dollyb
csendes tag

hello

laptop vásárlás előtt állok, és egyedül azt nem tudom, hogy milyen felbontásút vegyek. 15,1'' -os Xga , Sxga, vagy netán 15,4''-est Wxga-ba. Mi a különbség a felbontáson kívűl, lesz-e torzulás ha mondjuk játszok pl. 800x600-ba, ugye ez svga szabvány elvileg az xga,sxga arányosan ugyanaz.

kösszi

dollyb

(#31) karib válasza dollyb (#30) üzenetére


karib
addikt

A TFT csak natív felbontásában fog jól mutatni. Minden más elmosódottabb lesz. Én személy szerint a 15'' SXGA+ kijelzőt egy jó választásnak tartom, vagy ennek wide változatát (1680x1050). Én kezdem kinőni a 768 sort, és azon a sima WXGA sem segít.

Department of Redundancy Department

(#32) _seth_


_seth_
veterán

Nekem 15'' TFT-m van a notimban amihez 2 ajánlott felbontást írnak: XGA 1024x768 és SXGA+ 1400x1050, XGA módban persze elmosódik a kép, 640x480-ban nagyon érdekes :D Szal 1400x1050-ben használom és így nagyon szép képet ad. (gericom blockbuster noti)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33) karib


karib
addikt

Amúgy TFT-n nem natív felbontás használata esetén WinXP alatt a ClearType bekapcsolása sokat segít. Persze a legjobb a natív felbontást használni.

Department of Redundancy Department

(#34) dollyb


dollyb
csendes tag

hello

akkor igazából xga-nál nagyobbat nem is érdemes, 15'' -on 1024 bőven elég, inkább webre, meg game-re kell. Ha meg másra, dugunk rá egy 21''-es crt-t :D

dollyb

Topikot zárom, itt lehet folytatni.

[ Módosította: Mate ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook display xga vs sxga (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.