Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook-ra windowsxp install??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) #61666560


#61666560
törölt tag

Sziasztok!

Hogy lehet belepni a bios-ba notebook-ok eseten? itt is van valamilyen
altalanos billentyu mint az asztali gepeknel? pl.: DEL

vagy gyartonkent valtozo? (gondolom)

ha gyartonkent valtozo irjatok mar le legyszi ide, hogy milyen tipusnal mi
a belepes menete a biosba, mert gondolom, csak ott lehet a boot sequence-t atallitani, hogy a CD-rol bootoljon a Windows XP telepitoje.

Elore is koszi!

(#2) X-COM


X-COM
nagyúr

elég változó, F2 elég gyakori

de a képernyő aljára ki szokta írni, hogyan éred el a BIOS-t, vagy SETUP-nak is hívják, ha nem írja, nyomj egy ESC-t hátha akkor látod majd

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#3) #61666560


#61666560
törölt tag

Köszi!
Majd megsasolom!

Tudom, hogy basic kérdés volt dehát amint látjatok van aki nem tudja...

(#4) laxius_


laxius_
tag

Acer-oknal F2

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#5) Godfather


Godfather
aktív tag

Asusnál is F2.
De ha az elején megnyomod az ESC-t, akkor elvileg ki tudod választani, hogy miről bootoljon.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#6) Topi bácsi


Topi bácsi
csendes tag

Sziasztok!

Csak félig vág témába a kérdésem, de jobb helyet nem találtam...

Portocomos gép 10 GB-os vinyóját cserélném nagyobbra, de megtartanám a régit is egy USB-s külső keretben. W2000 alatt fut egy programom, amit nem tudnék újra telepíteni, viszont a munkámhoz fontos. Az új vinyóra már XP-t tennék, de fontos lenne, hogy néha tudjak a régiről bootolni és a programot használni.
Kérdés: rá lehet-e venni a gépet arra, hogy USB-n csatlakozó meghajtóról induljon? A BIOS-ban nincs ilyen opció...

Örülnék, ha valaki tudna ötletet adni, előre is köszi!

IBM T43 2669-R1G - 14'' XGA | Pentium-M 750 (1860MHz) | 1GB DDR2 | X300 64MB | 40GB 5400rpm | DVD/CD-RW

(#7) karib válasza Topi bácsi (#6) üzenetére


karib
addikt

Szerintem nem igazán megoldható, ha a BIOS-ban nincs boot from usb opció, ami régi gépeknél könnyen előfordul.

Esetleg amit lehet csinálni: veszel egy szép nagy új HDD-t, és arra felrakod mindkét rendszert. A régit Ghosttal átrakod egy partícióra, és mellé egy XP-t. Szükség esetén meg lehet csinálni úgy is, hogy abszolúte ne lássák egymást, tehát mindig rejtett legyen az inaktív partíció (egy hasznos és egyszerű boot manager: www.masterbooter.com, magyar termék).

Egy tanács a HDD vásárláshoz: minimum 5400 fordulatú, 8 MB cache-sel elláott darabra váltsál, ha már cserélsz. Pláne régebbi gépnél sokat tud dobni a mindennapi sebességérzeten egy gyorsabb HDD. Picivel drágább, de nagyon megéri.

Department of Redundancy Department

(#8) Topi bácsi válasza karib (#7) üzenetére


Topi bácsi
csendes tag

Szia Karib!

Köszi a választ, csak most jutottam hozzá, vidéken voltam.

A mostani vinyó háromfelé van partícionálva: van egy a rendszernek, kettő pedig a programoknak/adatoknak. (egyszer mondta egy ész, hogy csináljam így, mert ha a windows meghal és újra kell húzni, az adaok legalább megmaradnak, hozzájuk lehet férni). Több partíció esetén is megy az általad ajánlott megoldás?

Lámer kérdés, sosem csináltam: Milyen program az a Ghost? Honnan hová működik: az új vinyót már egy plusz partícióval formázzam, hogy legyen hely a régi rendszernek, vagy más a módszer?

Tényleg régi a BIOS, 2000-es... A gépem Portocom, Clevo klón, minden paramétere megegyezik a Clevo 2700 S típussal. A BIOS frissítésével van esély boot from usb opcióra? Az újabb gépeken tehát van mód usb-ről bootolni?

Elolvastam több száz hozzászólást, egyértelmű, hogy csak 5400-as HDD jön szóba, legalább 40 MB, ha nem több...

Köszi, ha válaszolsz, üdv

IBM T43 2669-R1G - 14'' XGA | Pentium-M 750 (1860MHz) | 1GB DDR2 | X300 64MB | 40GB 5400rpm | DVD/CD-RW

(#9) karib válasza Topi bácsi (#8) üzenetére


karib
addikt

A Portocom Clevo gépekkel dolgozott, ún. OEM/barebone/white box gépeket vett, majd maga építette bele a procit, RAM-ot, HDD-t, így lett belőle magyar notebook.

A BIOS frissítés notebookban összetettebb, mint egy hagyományos alaplapban, sokkal több egyedi hülyeség van, ráadásul ha valami félremegy, nehezebb helyrehozni. Kellő körültekintés esetén persze nyugodtan meg lehet csinálni, de én inkább felkeresnék egy szervizt (van www.clevo.hu, de Clevót hivatalosan tudtommal a notebook.hu forgalmaz itthon). Jó esetben tudnak tanácsot adni, hogy érdemes-e frissíteni, netán baráti áron el is végzik és nem vasalnak be izmos szervizdíjat. De könnyen meglehet, hogy nincs értelme frissíteni, vagy nincs is frissebb BIOS.

Az újabb gépek jellemzően tudnak USB-ről bootolni, mert már nincs is bennük FDD, sőt néha optikai meghajtó sem - szinte minden USB-n csatlakozik kívülről :)

Ghost: Norton Ghost nevű program, kimondottan particiók másolgatására, biztonsági mentések készítésére szolgál. Egy az egyben át tudsz pakolni egyik HDD-ről a másikra partíciókat, akár átméretezve.

Boot manager: természetesen több partícióval is működik. Általában egy HDD-n 4 db. partíció lehet, legalábbis az általam használt mezei EFDISK program (a masterbooter része) ennyit tud kreálni. Én primary partíciókat szoktam csinálni, nem vacakolok kiterjesztett meg logikai dolgokkal.

A teljes eljárást leírni elég hosszadalmas és esetspecifikus, így nem egyszerű. Tovább komplikálja a dolgokat, hogy notebook HDD-ről másikra másolni nem olyan egyszerű dolog, mert egy notebookban egyszerre csak egy HDD fér el, asztali gépbe meg csak átalakítóval vagy USB házzal lehet berakni.

Legegyszerűbb talán keríteni valami ismerőst, aki otthonosan mozog particionálás meg adatátmentés témában és vele nekiállni.

Olyan szempontból veszélytelen a dolog, hogy csak a leges legvégén kell az eredeti HDD-ről letörölnöd az adatokat, amikor már mindent átmentettél és tuti müxik. Tehát addig bármikor visszaállítható a korábbi állapot, bárhányszor neki lehet futni, törlésre nincs szükség - persze óvatosnak kell lenni, nehogy véletlenül törlődjön-formázódjon az eredeti...

Department of Redundancy Department

(#10) Yaye válasza karib (#9) üzenetére


Yaye
őstag

Karib bácsi, látom itt kolbászolsz, de nem akarom szétoffolni más topikját, mint legfőbb notiisten, benéznél ide egy fél percre? : [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=91568[/L]

(#11) Topi bácsi válasza karib (#9) üzenetére


Topi bácsi
csendes tag

Köszönöm szépen az infókat!!!

IBM T43 2669-R1G - 14'' XGA | Pentium-M 750 (1860MHz) | 1GB DDR2 | X300 64MB | 40GB 5400rpm | DVD/CD-RW

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook-ra windowsxp install??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.