Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Norton ghost 9 -v2i visszaírása - (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) GD


GD
őstag

Üdv FórmuZ!

Minap kipróbáltam a Norton Ghost 9es verziót. Szimpatikus hogy win alól akár a win-es partíciót is képes lementeni vmi új technilógiával ami a Powerquest cégtöl jött de mint tudjuk a Symantec kivásárolta öket.

Tehát ez efajta win alóli ghost létrehoz egy - v2i - kiterjesztésü file-t aminek nagy megnyugvással dvd-n a helye egyböl, biztos ami biztos.

Itt kezdödik a problem.A floppys NG megoldás csak a .gho kiterjesztést ismeri.
Win alól a program nem tudja saját win-es partícióját visszatolni.
az NG 9 nem tud floppyt vagy cd-t készíteni ami boot-ol és képes ismerni a v2i-t.
a Symantec lapján olvasgatva a Norton Systemworks 2005 ben építet Recovery Disk elvileg alkalmas erre. Ezt sem találtam meg.
A norton ghost hozzám eljutott verziója image-böl kiírva nem bootol, tehét ilyen formán sincs lehetQöég visszaállításra.

Kérdés: mi a megoldás? hogy lehet v2i-ben mentett op-rendszeres partíciót visszaállítani? bizonyára lehetséges mert másképp nem lenne értelme az egésznek.. várom az ötleteket, javaslatot..

Persze oldszkúl megoldásnak ottvan a régi dos-os norton ghost és boot-os cd-re megírt visszaállítás..

Köszönöm a figyelmet! :) GhostDog

(#2) L3zl13 válasza GD (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Berakod egy msik gépbe a DVD-t meg a vinyót, és a windowsos GHOST-tal feltolod az üres vinyóra az image-t.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) GD válasza L3zl13 (#2) üzenetére


GD
őstag

Ez is egy megoldás.
Föleg ha van másik gép.
De nekem egy 100%os megoldás teccene:)
Bocs ha maximalista vagyok :)
Ráadásul a rendszer vinyó satás és véletlen a másik gépem egy régi abit, ami nem satás.
De az ötlet nem rossz elsö válasznak . :)

(#4) Flashy


Flashy
veterán

hát én is csalódottan vettem tudomásul hogy ghost9-hez nincs a szokásos egy darab ghost.exe ami dosból bármit meg tud csinálni...

(#5) GD


GD
őstag

Idöközben kézrekerült egy rendesen boot-oló norton ghost 9.
Ez bootkor egy symantec emergency disk felülettel indul szépen felgrafikázva..
Egyetlen baj, a dos-os verzióhoz képes iszonyat sok idö mire betöltöget.. nem gyöztem kivárni mert épp éjszaka játszottam vele..
Elvileg tudja a v2i visszaállítást rendszer vinyóra..

[Szerkesztve]

(#6) Cyberslider válasza GD (#5) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát ezért kár váltani a jó öreg ghost-ról..

Floppy be,partició lement,aztán csókolom. Minek win alól csinálni? :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#7) GD válasza Cyberslider (#6) üzenetére


GD
őstag

üdv

a floppyt megkerültem, kiszedtem a win98 cd boot részét és boot-dvd-ként kiírtam, cd támogatás is van így, adat részre rá a ghost.exe maga a *.gho fájl, gyakorlatilag egy egyszerü önindítós ghost dvd, visszaállítással kb 5 perc az egész történet.. buláj.. söt dvd-re akár kétféle *.gho is rámegy

most egy multiboot cd-n prüntyögök ami tud memtestet, mbr visszaállítást, ghostolást, file kezelés norton commanderrel stb szal ilyen sváci bicska toolZ.. az ntfs dos alól.. na az még egy nyügös dolog, föleg két floppys progik vannak rá és nem free.. (az ng se az:-P
de majd vhogy azt is beledolgozom.. esetleg ha van vkinek tapasztalata ossza meg.. bár nem erröl indítottam a témát..sebaj

(#8) Cyberslider válasza GD (#7) üzenetére


Cyberslider
őstag

Erre ott az ultimate boot cd,miért nem töltöd le? :)

A ghostot is bele lehet rakni az image fileba kis ügyeskedéssel.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#9) sh4d0w válasza GD (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A kétfloppys programokat a következőképpen lehet berakni egy image-be: letöltöd a winimage nevű progit, create new image, beolvasatod az első lemezt; ezután beállítod neki, hogy az image-ed nem 1.44, hanem 2.88 MB, aztán add to image (vagy vmi hasonló), beolvasatod a második lemezt is és készen vagy.

https://www.coreinfinity.tech

(#10) Karyka válasza GD (#7) üzenetére


Karyka
csendes tag

Hi GD!
Néhány ötletet és egy kis segítséget is találhatsz nu2 oldalán!!
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#11) GD válasza sh4d0w (#9) üzenetére


GD
őstag

oksa, megvizuálom..
ultimate boot cd--hm lehet jó ötlet az is.. de kicsit jó érzés volt ügyeskedni ezzel a dologgal mert érdekelt hogy néz ez ki belülről.. mindíg tanul az ember

köszi a hozzászólást

(#12) GD válasza GD (#11) üzenetére


GD
őstag

wackor <................@freemail.hu> irta:

> HEllo !
> Olvastam a Prohardver foruman ,hogy tudtal csinalni egy bootolhato
> ghost
> 9.0 dvd-t.Le tudnád nekem irni részletesebben,hogy is csináltad ,mert
> nekem ez nem megy.
> ELőre is kösz
>
> Wackor
>
szia!
nos a norton ghost 9 cd bootoljon (abból az ECHOS verzió tud, by p2p, de az win alól ment és v2i kiterjesztést használ, visszaállításkor a saját / gyári vagy ''szerzett''cd -röl kell bootolni aztán bárhonnét megadni a v2i-t)

B verzió: (általam használt)

ultraisoval vagy más image cuccal kilopod a win98se cd boot részét (ha nem megy eküldöm emilbe)
nero -val boot dvd-t kezdesz írni
boot file-nak megadod az kilopott w98 cuccot, a nero saját boot-loaderjét kiszeded
adatként ráírod a *.gho filet és a ng.exe-t.
amit tudni kell, boot ként megírt lemezre egyszer lehet csak írni, nem lehet fojtatni
.

ghostolás:
az új vagány dvd-vagy cd-röl bootolsz, választod a 2. pontot, mint w98 telepítésnél ,
cd támogatással,
meghajtót váltasz, töltöd neki az ng.exe-t, és innét tovább..

by

(#13) zoxo válasza GD (#12) üzenetére


zoxo
csendes tag

Hi!

Két napja szenvedek a boot dvd-vel (+ghost.exe +*.gho), de eddig nem sikerült. Erre olvasom, hogy itt van a leírásod.

Két kérdésem volna, és egy kérésem.

-Ha próbaképpen DVD-RW re írom, úgy is kell mennie?

-Win98 boot-al ugyanúgy tudom az XP-t ntfs hdd-re is visszaállítani?



kérés:

el tudnád küldeni a win98se cd boot részét?
zoxokukaczoxopontsk

- Hogy írják a nullát római számokkal ??? -

(#14) MarKoo válasza GD (#1) üzenetére


MarKoo
őstag

Én pedig ott akadtam el, hogy DVD-re nem tudom kiírni, mert nincs ilyen nagy kapacitású dvd. :U Vagy van? :F Van hát, tiszta hülye vagyok. :U

[Szerkesztve]

(#15) MarKoo


MarKoo
őstag

De most én teljesen tanácstalan vagyok, hogy hogy is tudnám megcsinálni a Ghostolást, anélkül, hogy a másik gépet használatba veszem. Windows XP-m van. :U

(#16) erdoke válasza MarKoo (#15) üzenetére


erdoke
titán

A 8-as Ghost-nak is van Win alatt futó változata, ahhoz nem kell floppy. Floppy hiánya miatt én ezt használom.;)

A legjobb aláírás a héten

(#17) MarKoo válasza erdoke (#16) üzenetére


MarKoo
őstag

Nekem van floppym de mostmár végképp nem értem mit csináljak. Csináltam v2i kiterjesztésű filet a winyómról, ami 10.5GB lett, de nem is ez a lényeg. Hogyan fogom tudni visszaállítani majd, ha szükség lesz rá, annélkül hogy használatba venném a másik gépet. :U

(#18) zoxo válasza erdoke (#16) üzenetére


zoxo
csendes tag

Na ez így nagy okosság, hogy ennyire oda vannak a win alatti futtatásnak. Itt a gond csak akkor lesz, ha a win kifingik, oszt annyi.
Erre kell az a fránya boot dvd, rajta az image (főleg újabb laptopok).
Saját otthoni gépen pedig elég a boot floppy (ghost v8), és egy másik vinyón az image (pláne ha 10GB körüli)


Felraktam én is a ghost v9-et, de még egy nyomorult boot floppy-ra sem képes, a recovery disk meg valahogy elkallódott :((

boot dvd-t meg hogy a csába kell csinálni? :O

- Hogy írják a nullát római számokkal ??? -

(#19) MarKoo válasza MarKoo (#14) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem, tényleg nincs ilyen kapacitású DVD. :U

(#20) erdoke válasza zoxo (#18) üzenetére


erdoke
titán

A 8-as Ghost Win alatt csak egy konfiguráló felület, ugyanúgy DOS alatt csinálja a dolgait. Csak így nem kell hozzá floppy.
Elég a .gho fájlokat kiírni egy bootolható DVD-re, pl. egy Ultimate Boot CD mellé még általában kifér kettő.

A legjobb aláírás a héten

(#21) zoxo


zoxo
csendes tag

idáig eljutottam:
ultraisoval vagy más image cuccal kilopod a win98se cd boot részét
nero -val boot dvd-t kezdesz írni
boot file-nak megadod az kilopott w98 cuccot, a nero saját boot-loaderjét kiszeded (ez kellene már csak talán - ha valakinek meg van, elküldhetné /zoxokukaczoxopontsk/).
Professzionális beállítások/ emuláció fajtáta-nincs emuláció; betöltött szektorok száma 4. Iso résznél minden kiixelve.
adatként ráírod a *.gho filet és a ng.exe-t.
amit tudni kell, boot ként megírt lemezre egyszer lehet csak írni, nem lehet fojtatni (DVD-RW re kiírva kéne mennie?)


- Hogy írják a nullát római számokkal ??? -

(#22) GD válasza zoxo (#21) üzenetére


GD
őstag

hali

szivesen elküldöm.. a w98 boot részét

más.. a win alóli ghostolás sztem félmegoldás, ha az oprendszer teljesen bebicskázik, akkor semmire sem jó.. vagy a recovery lemez mire betölt. hát addig felrakok egy új win-t..

floppy teljesen megkerülhetö egy db cd-t kell egyszer rááldozni..
ng.exe + w98 boot =boot cd-ként megírva.. a *.gho akár lehet más dvd-n ,a ghost nem fog panaszkodni ha már betöltödött a mem-be hogy én menet közben kicserélem a lemezt.. szal forrás lehet másik lemez, nem fog sértödni..

(#23) Flashy


Flashy
veterán

ghost9-hez még mindig nem talált senki dos-os ghost.exét?

(#24) GD válasza Flashy (#23) üzenetére


GD
őstag

valószínuleg azért mert nincs.. vagy saját cd-jérol (ng9 gyári lemez) bootolva ismeri fel a v2i-t vagy a symantech recovery disk-rol ami a norton work.xy. akármi 2005-ös verzióban van benne.. dos-os exét sztem ne is várj..

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#25) Flashy válasza GD (#24) üzenetére


Flashy
veterán

hát én lehet naiv vagyok, de vártam hogy legyen benne ghost.exe :) nem vagyok oda az ötletért hogy bő negyed óra alatt bebootoló csökkent értelmű XP alatt ghostoljam vissza a dolgaimat a ghost.exénél jóval butább program segítségével :) na mindegy, legalább nem kell megvenni a 9-es ghostot, úgyse jó semmire :)

(#26) #44143872


#44143872
törölt tag

Hogy a fenebe lehet ultraisoval egy boot reszt lementeni?

(#27) GD válasza #44143872 (#26) üzenetére


GD
őstag

perpill munkába vagyook és itt nincs fent a progi, de ha hazajutok reagálok..addig olvad el a help-jét :)

(#28) GD válasza MarKoo (#17) üzenetére


GD
őstag

norton ghost 9et felejcsed el..

ha van floppyd akkor xp alatt csinálsz egy egyszerü rendszerlemezt.. erröl leszeded a fölös dologkat.. keybord2,3. meg display2,3 asszem de ez majd kiadja magát..

azután felmásolod a ng.2003.exe-t a floppyra.. boot.. exe indít.. boldogság..
kérhecc fast vagy high tömörítést.. tuti 4,7Gb alatt lesz a *.gho-d

ha meguntad a floppys dolgot akkor olvasd el a 11# részt B verzió módszert
a visszaálltásnél föleg jól jön, nem csak a mentésnél

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#29) Flashy válasza #44143872 (#26) üzenetére


Flashy
veterán

Bootable menü Save boot file
Winiso is tudja, meg Ultraiso is, mindegyik saját kiterjesztésű fileba ment, de a tartalmuk ugyanaz, kipróbáltam.

[Szerkesztve]

(#30) MarKoo válasza GD (#28) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem nem, azt hiszem ezt a floppys megoldást választom. Köszi szépen.

(#31) #44143872


#44143872
törölt tag

Ez a Save boot file opció valahogy nem jön be. Rákattintok és semmi. De szó szerint, semmi ablak, semmi info...

(#32) Flashy válasza #44143872 (#31) üzenetére


Flashy
veterán

csak akkor tortenik valami, ha bootolható az image. a menupont alatt fel centivel irja az image tipusat.

(#33) Thom!


Thom!
veterán

Ghost 5.1 + DOS RuLeZZZ

(#34) Flashy válasza Thom! (#33) üzenetére


Flashy
veterán

ghost5.1? nem régi az egy kicsit?

(#35) #44143872


#44143872
törölt tag

Oke, csinaltam Neroval winxp cdmrol image filet, es ultraisoval lementettem a boot reszet. Viszont ez .bif filet csinalt. Jo ez?

(#36) Flashy válasza #44143872 (#35) üzenetére


Flashy
veterán

mire? nem mondtad hogy mit akarsz csinálni...

[Szerkesztve]

(#37) agostonl válasza #44143872 (#31) üzenetére


agostonl
tag

Namármost a 9-es ghost-ot az olyanoknak találták ki mint én vagyok.
A gépem elég sokat megy, amikor itthon vagyok mindíg. Ez nem üresjáratot jelent, vmi munkája mindíg van.
Ilyenkor a háttérben menteget a Ghost 9 (heti 1x).

A Ghost CD-m a BOOT-os verzió. Először a nem BOOT-os volt meg, és hamar rájöttem ,hogy ez így semmit nem ér.

Nekem megéri, hogy a visszahozatalkor egy PE-s XP bootol, mert elég ritkán van rá szükségem, viszont a 2-3 órás backup (C, D meghajtók) élő rendszer alatt fut.

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#38) #44143872


#44143872
törölt tag

Tehat, Neroval csinaltam egy image-t a Win XP bootos CD-mrol. Ezt beolvastam az Ultraiso-val es lementettem a boot reszet, ez lett .bif kiterjesztesu file. Kerdes, hogy ezt a Nero vissza tudja irni, ha boot CD-t keszitek?

(#39) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

lenne egy gyors kerdesem:
azt hogy tudom megcsinalni ghost 8 v 9-el hogy egy winyon levo ghost filebol allitsa vissza a particiot?

(#40) Fecogame


Fecogame
veterán

Nagy Backup program topic

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Norton ghost 9 -v2i visszaírása - (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.