Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Norton ghost 9 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BZoltán


BZoltán
tag

Szaisztok azt szeretném kérdezni, hogy a fent nevezett programmal meg tudom-e azt csinálni, hogy Xp alól lementem a a particiót?
Ha igen a menetét is leirhatná valaki.

Megértéseteket és segítségeteket előre is köszönöm.

(#2) agostonl


agostonl
tag

Először is... a NG9 csak teljes merevlemezt ment.
Egyébként ez már képes arra, hogy WinXP alól mented munka közben(!!) a merevlemezt.

A visszahozatalhoz viszont kell a boot CD-je, mert csak az képes a visszaállításra.

A menet tök 1xű. Berakod azt a vinyót, amire mentessz, és a Ghost-ban megadod, hogy a C:-t mentse. Ha lehetséges, a másik vinyó NTFS-re legyen partícionálva!

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#3) BZoltán


BZoltán
tag

Értem köszönöm.

Tehát ha jól értelmezem azt mondod, hogy pl a C: meghajtóm amin a vinyó van 5GB akkor mind az 5 GB-ot lementi?

Nem lehet hogy csak az XP-t mentse le?

NEm tudsz valami más progit?

(#4) Hmmz válasza BZoltán (#3) üzenetére


Hmmz
aktív tag

mé kell másik progi?
ez is elég jó :)
amit nem akarsz hogy lementsen azt tedd át másik hdd-re...
(már ha van...)
nekem is remekül bejött.... a boot-tol eltekinve...
nem bootolt a cd-ről az istennekse..

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#5) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Affenébe! Valaki helpjen meg!
Win alól leghostoltam egy másik winyóra a rendszert. A rendszerlemez formázása után próbálnám visszarakni a Ghost CDről bootolva a régebbi C-t, de az istennek sem látja a másik winyót, csak a töküreset. Help, help! Mit rontok el?
:O
Valami ilyesmit ír ki a másik vinyóra, és nem hajlandó látni belőle semmit: Type 42
Mi a szösz ez?!


[Szerkesztve]

42

(#6) Hmmz válasza Adrian Mole (#5) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Sajátgép, jobb klikk ,kezelés, Lemezkezelés..
és ott babrálgasd egy kicsit...importáld be a dinamikus lemezt a rendszeredbe és egy reboot után látni fogja...
( vagy nem :D )

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#7) L3zl13 válasza Adrian Mole (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Image fájlba mentetted?
Ha igen, akkor NTFS-re? Nem ismerem a Ghost 9-et de a korábbi verziók boot lemezről csak FAT32-t kezeltek. (Lemásolni letudták az NTFS-t, de egy rajta lévő image fájlt megynyitni, vagy image fájlt rámenteni nem...)

Aki hülye, haljon meg!

(#8) L3zl13 válasza agostonl (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Először is... a NG9 csak teljes merevlemezt ment.''
Miért kivették a particiómentést? 6-7-es verzió tudott particiót is... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Merlini válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Merlini
tag

Tud particiókat továbbra is.

(#10) Adrian Mole válasza Hmmz (#6) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Köszi, ez volt a téma: dinamikus lemez.
Ghosttal nem tudtam megoldani: másik gépbe át, másik winyóra felpakol, újvinyóval ment a visszaghostolás. Vháá, kissé zsibbasztó procedúra...

42

(#11) Adrian Mole válasza L3zl13 (#7) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Image volt, igen. NTFS, igen. 9 NTFS-t is kezel. A dinamikus lemez volt a gond, mert azon volt az image, azt meg nem kezeli (gondolom, még - a bootCD kerneljének alapja XP, nem is értem, hogy miért nincs benne a dinamikus kezelés... lemezműveletek...:F No mindegy).

42

(#12) Hmmz válasza Adrian Mole (#10) üzenetére


Hmmz
aktív tag

biza, nem is csináltam olcsón legutóbb :C

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#13) Flashy


Flashy
veterán

már a ghost8/2003 is tud ntfs-t menteni meg ntfs-re is és visszaállítani is ha az image ntfs-en van akkor is

(#14) Adrian Mole válasza Flashy (#13) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Igen, ez így van! Szívás csak akkor van, ha az image file dinamikus lemezen van (NTFS, ugye alapból), azt nem tudja a Ghost alatti lecsontozott XP ''mountolni''. :(

42

(#15) Totyi


Totyi
őstag

sziasztok.Hogyan is kell egy ghostot megcsinálni?Szeretnék egy olyat;hogy fel van rakva minden progi,és utána kisütni dvd-re.Ilyet melyik ghost tud?

(#16) Fecogame


Fecogame
veterán

Nagy Backup program topic

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Norton ghost 9 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.