Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  North bridge homerseklete (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Komesz


Komesz
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy MSI 875P NEO LSR alaplap. Proci homerseklet 35 - 50 fok (terhelestol fuggoen), rendszer homerseklet 30 - 40 fok. Ezek jok, viszont az NBtemp (eszaki hid homerseklete) 59 - 64 celsius fok. Ez normalisnak szamit, vagy nem?
Elore is koszi a valaszokat!

(#2) Jester.c válasza Komesz (#1) üzenetére


Jester.c
aktív tag

Nem tudom, hogy normális-e (szvsz ha kézrátétellel is forró akkor nem), de semeddig sem tart egy ventit ráhenkülni a bordára. Ha van rajta akkor egy kicsit nagyobbat.

jesterc.hu

(#3) I_Am válasza Komesz (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Az valszeg a pwm hőmérséklete lesz, csak a monitorozó progi rosszul detektálja. Annak pedig passzivban a 60 fok normális.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) Komesz válasza I_Am (#3) üzenetére


Komesz
csendes tag

Igen, kozben megneztem az MSI forumait:

http://forum.msi.com.tw/thread.php?threadid=21469&sid=
[L]http://forum.msi.com.tw/thread.php?threadid=21469&sid=[/L]

''Q: Why my NB Temp value is always stay the same?
On 875P Neo and 865PE Neo2, there is no NB temp sensor! The value you read from CoreCenter does not mean anything. Please update to the latest CoreCenter.''

(#5) SOdonke válasza Komesz (#1) üzenetére


SOdonke
csendes tag

Hali! Nekem is ilyem lapom van. Engem viszont zavar, hogy az eszaki hid hutoje zajos. Szerintetek ha a bordarol levennem ezt a csilli-villi ventillatort, akkor az eszaki hid tulelne? Jelenleg a homerseklete 36 fok korul van. Nehany helyen azt olvastam, hogy a 875-os chipset eszaki hidja vigan el van passziv hutessel is. Vajon ez igy lenne? Koszi!

(#6) Tiby válasza SOdonke (#5) üzenetére


Tiby
tag

Bőven elvan passzivval, lásd Albatron PX875P, ezen egy rézborda van .......

(#7) twollah


twollah
nagyúr

A chip kb 50fokg birja a gyurodest.

(#8) HaroWerks válasza SOdonke (#5) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Az én AI7-es alaplapomon ott figyel egy szép nagy hűtőborda a NB-en, a rajta lévő zajos ventit le is húztam, tökéletesen megvan nélküle is :)

(#9) SOdonke válasza HaroWerks (#8) üzenetére


SOdonke
csendes tag

Akkor kiprobaljuk.... Remelem a gyari borda a ventillator nelkul eleg lesz... Csak azt nem ertem, hogy minek raktank ventillatort az eszaki hid hutojere, ha a chip el van passziv hutessel is.... :F

(#10) harry válasza SOdonke (#9) üzenetére


harry
veterán

Asus lapokon is passzív van pl p4p800 asokon, 875 chip.
everesttel hol lehet megnézni északi híd hőm jét? Számítógép -> érzékelők alatt nincs. A lapom asus p4p800-e delux

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11) g@bo


g@bo
nagyúr

nyomjatok rá egy zalmant. nf3 egycsippes megoldása izzik.

(#12) Bile Demon válasza SOdonke (#9) üzenetére


Bile Demon
őstag

Azért raknak rá ventit, hogy tuning FSB-ken is menjen. Az intel úgy gyártja a chipseteket, hogy a szabvány 200-as FSB-n működjon mondjuk 85 fokig (nem ismerem a pontos speckót). A 270-es FSB már lehet hogy csak 60 fokig megy, lehet hogy addig se, afölött mondjuk lehal az AGP vagy memóriakezelés. Ilyenkor nem mindegy, hogy van e venti vagy nincs.
Nalam passzívban megy, csak a ventit vezetékét húztam le, így is kap eleget a CPU hűtő levegőjéből, kb 2-3 fokkal melegebb mintha a venti is járna. Viszont a CPU-val együtt melegedik terhelés alatt. Idleben mondjuk 49 a CPU 34 a chipset, Prime95 futtatáskor 67/53. Mivel a CPU meleg levegője hűti, meg amúgy is meleg lesz a házban. Remekül bírja, igaz ''csak'' 233MHz az FSB.

Bruhe

(#13) robstah válasza Komesz (#1) üzenetére


robstah
csendes tag

Nekem MSI 865PE NEO2-m van és azon ha lekapcsolom az NB ventijét akkor kb. 48-52 fokos. Ha nagyobb a terhelés akkor 54 fölé megy. Különben nem lesz gond azzal a 60 fok körüli értékkel.

(#14) ptiboy válasza robstah (#13) üzenetére


ptiboy
senior tag

tegyél rá zalmant (NB32-J) nekem 6 fokot hűtött a gyárihoz képest (most 25 fok, nyáron 30-32 volt)

bár NEM intel lap

[Szerkesztve]

:)

(#15) Totyi válasza ptiboy (#14) üzenetére


Totyi
őstag

Nem tom,hogy jólmérnek e ezek a hőm. mérő chippek.Is7-g-ben nagyon ugrál:56-51-61-58-55.Kb így.De stabil,de a hőm így ugrál.

(#16) ptiboy válasza Totyi (#15) üzenetére


ptiboy
senior tag

nekem a vinyó hőm. csinálja néha
nagy jelentősége nincs szerintem

az tut h. nálam nem sül meg semmi, proc borda még langyosnak is alig mondható a NB meg egyenesen hideg :)

:)

(#17) kovacszk


kovacszk
senior tag

Az alul írott lapon gyári passzív hűtés van!! Most lekaptam az oldalát gondoltam megnézem mi fűti így a beldejét!! Az nb bordáját alig lehet megfogni olyan forró!!
Sajnos hőmérségleti értéket valamiért semmiben nem tudok nézni!! valaki segytsen hogy ez normális-e??

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  North bridge homerseklete (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.