Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Noname Vs. márkás cuccok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HNorby


HNorby
csendes tag

Várom mindenkinek a hozzáfűznivalóját, hogy megéri-e a márkásat megvenni, vagy jó-e a noname is.

(#2) morzsa


morzsa
aktív tag

Hali
Általában a noname=gagyi képletet alkalmazzák a népek, különösen a hardver guruk (és akik annak képzelik magukat).
De szerintem érdemes utánajárni, hogy a noname tényleg az, vagy csak Magyarországon nem igazán ismert márka. Lásd például az ECS-t. A számtech boltok felében nem is jegyzik, pedig stabil, jó cuccokat gyártanak ...olcsón. Lehetne noname is, de nem az, egyszerűen csak erőteljesen hanyagolják a marketinget szemben pl. az MSI, ASUS, ABIT és hasonló gyártókkal. Ez utóbbiaknál (mint a legtöbb BRAND-nek titulált gyártónál) nem feltétlenül a sokkal (vagyis érzékelhetően) jobb minőséget kell megfizetni, hanem a marketingesek által szükségesként belénksulykolt ''ficsöröket'', és a BRANDet.
Két példa:
1. A kínai RADEON LE - noname(?), bár a tudása az ellenkezőjét bizonyítja
2. ABIT. Vagy szidják, vagy istenítik. Egy igazi ''márkás'' gyártó termékei nem tehetnek ennyire egymásnak ellentmondó benyomást, ha hihetünk a márkás termék ''mindenekfelettállóságában''.

Röviden: mindig az adott termék, és a vásárló igénye a meghatározó. Ráadásul, ha szűkös a keret, akkor kompromisszumokat kell kötni, akár teljes 5%os teljesítményveszteség árán is.

https://linktr.ee/wbteam21

(#3) rzls


rzls
csendes tag

Az ATI-nál valóban igaz, hogy a noname vga kártyák is közel azt a teljesítményt hozzák mint az eredetik, az áruk pedig csak felét teszik ki az eredetihez képest.
A márkát meg kell fizetni.

(#4) Den


Den
veterán

A márkák hajlamosabbak a ''parasztvakításra''.

www.simson4t.hu

(#5) rzls


rzls
csendes tag

ahogy mondod testvér!!!!

(#6) 9CS


9CS
senior tag

Morzsának nagyon igaza van ebben az abitos témában lehet valami. Most nem tudok PC-s pédát mondani, de pl.:amcsiknál a Motorola rulz, a Nokia f*s. Európában ez fordítva van. Biztos nagyon sok nem ismert nagy név van, tehát óvatosan a ''nagy márkákkal''. Én olyan alkatrészt veszek amit ismerek, láttam olvastam róla így nem csalódhatok. A ViewSonic monitoromat pl. majdnem legagyizták, mert a srác nem ismerte :Đ.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#7) Zeratul


Zeratul
addikt

Alaplapoknál azért érdemes odafigyelni a márkára. Mert egy közsimerten gagyigyártó, pl.: acorp, amtpron és hasonlóktól sok jót nem lehet várni.

Jó példa erre apám gépe. Matsonic 7805C vagy mi a rák alaplap van benne. I815B. Elvileg tualatin compatibilis, de én erre nem raknám a nyakam.

Gyakorlati tapasztalat: Megjelenése óta nincs hozzá új bios, pedig nem olyan szuper hogy ne férne rá.
A deszka lassú mint bűn. Ha agresszívra veszem a memóriabeállításokat, néhány óra alatt lefagynak a IDE csatornák és újraindítás után eltűnik az egér amit csak 10-15 perc hálózatból kihúzással lehet helyrehozni.
1GHz celeroncs van benne de hugom Soltek SL 75KV+ Duron650@850 comboja bizony csúnyán gyorsabb. Mindkét gép XP alatt dolgozik.

Viszont márkás deszkák között is van sok szar. Abit, ASUS. Abit időnkét kijön egy két fos széria. Asus meg gyakran hibás elkapkodott konstrukció. Kheopsz tudna regélni hogy túlhevítette az Asus deszka a athlon XP-t. Amit több deszka cseréjével se tudtak orvosolni.

(#8) 9CS válasza Zeratul (#7) üzenetére


9CS
senior tag

Én arra gondoltam, hogy mindenképpen márkás cuccot kell venni, csak meg kell ismerni őket.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#9) guest


guest
veterán

Nekem erősen megoszlik a véleményem a ''gagyi'' illetve a ''márkás'' cuccok közt.Az első alaplapom egy Amptron elnevezésű csoda volt, sajnos nem jött ki a GeForce2 Mx 400-al, volt is gondom beleőle rengeteg.A GF2 is noname volt, azzal viszont egy db problémám nem volt.Klasszul funkcionált.
Én azt mondom, érdemes egyébként a márkás termékre szavazni abban az esetben, ha elötte utánajárunk a műszaki paramétereknek és nem a név alapján vásárolunk.

prohardver vendég

(#10) guest


guest
veterán

Nem érdemes noname-et venni, már csak azért sem, mert hót biztos hogy nem igen lesz hozzá mindig friss driver... Alaplap csakis márkás lehet, elvégre az a gép lelke, ha az gagyi akkor nem ér semmit az egész... Noname RAM-okkal is csak rossz tapasztalatom van, egy Mhz-t nem lehet rajtuk húzni. Az a plusz párezer forint mindenképp megéri a márkát, a támogatottságot és a biztonságérzetet. Nincs kedvem azon izgulni egy gép használata közben hogy most épp melyik noname cuccom dobja be a törülközőt...

prohardver vendég

(#11) guest


guest
veterán

Véleményem szerint Ram ból ha a procidat húzni akarod érdemes márkássat venni, ez nem azt jelenti, hogy egybőll a 25e forintos szupermárkássat de ha van rá pénz...
Alaplapból is érdemes a nevesebbeket venni.
Videókártya a másik oldal. Szerintem hüjeség Asust venni 20e rel drágábban. Nekem Asusom van egy MX400 de a szomszéd Noname es MX400 a sem rosszabb max nem olyan nagy gyári órajelen megy de azér NEM SZAR. Sokan az InnoVision-t noname nek tekintik pedig nem az szerintem, csak azér mer nemannyiba kerül mint egy Asus. pl a GF2 Titaniumuk de még a GF3 uk is kimagasló teljesítményekkel bír, és olcsó is.

prohardver vendég

(#12) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Nekem noname alaplapom van. (Procomp B684). És szar. Egy hibrid Baby alaplap, és nem lehet az FSB-t állítani. Pedig ott figyel benne a húzásra éhes 300-as cerka. Ettől megőrülök.

Egy ismerősöm látott egy újkságban Teac cédéírót, és mivel még nem hallott óla, azt modta, hogy egy nagy sz*r. Lehet, hogy nem a legjobb, de csak mert nem ismeri, még nem kéne kapásból lefikáznia. Ő az LG-t isteníti, mert neki olyanja van.

Tanulság: van olyan noname cucc, ami tényleg gagyi, és van ami nem annyira. A márkás dolgok meg nem véletlenül márkásak. Valamivel ki kellett érdemelniük. Az lehet viszont, hogy már cvsak a hírnevükre hagyatkoznak,és a termékük már nem olyan profi. Nem akarom megint felhozni az Intelt, meg a P4-et, nem akarok vitát.

(ha mégis az lene, kérem a hozzászólásom azonnali törlését)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#13) guest


guest
veterán

Ehe, a TEAC az egyik legjobb, az LG-t lazán veri... :) Láma a haverod... :)

prohardver vendég

(#14) MaTT válasza guest (#11) üzenetére


MaTT
aktív tag

Nekem Seitec 256MB pc133 RAMom van.Hát én még nem hallottam erről a márkáról de 150Mhzcel hasít 2-2-2es beállítással.
Kivételek mindig vannak :-)

Keep the rubber side down!!

(#15) guest


guest
veterán

Hi

Csak egy tény: 1995-ös IBM gépemhez újabb BIOS van, mint a '99 novemberben kiadott Abit alaplapomhoz. És az IBM nem javítgatott, hanem az újabb eszközökhöz igazította a BIOS-t (6 évre előre nehéz tervezni) :). Eddig még minden levelemre válaszoltak (IBM, Compaq, Cisco, 3Com), nem úgy mint pl. az internetszolgáltatóm, vagy jópár noname HW eszközgyártó.
Egyébként úgy vettem észre, hogy a márkás gépek kompatbilisebbek. Sokkal kevesebb más eszközzel vesznek össze. De már ott is van gagyi, a nagy spórolásnak/leépítéseknek köszönhetően. :)

HB szólt...

prohardver vendég

(#16) guest válasza Dalai Láma (#12) üzenetére


guest
veterán

Haha, még hogy a Teac szar?!?

A TEAC a legjobb! Mert hogy a különböző CD Drive-ok között nem az teszi a lényeges különbséget, hogy ugyanazon névleges sebesség mellett (pl. 40x olvasás, 20x írás) az egyik egy icipicit gyorsabb a másiknál (bár még ebből a szempontból is jobb a TEAC az azonos kategóriás LG-nél), hanem hogy a TEAC CD drive-oknak szabadalmaztatott, senki más által nem használt speciális, ultra precíz mechanikájuknak és fókuszáló rendszerüknek köszönhetően nem remegnek, nem zajosak, és hihetetlenül stabilan olvasnak. Ha egy piszkos, karcos, vagy gyengén megírt CD-t más drive nem tud beolvasni, egy TEAC még mindig elboldogulhat vele! És szemben más CD drive-okkal (mint pl. az LG is), olyan nem fordulhat elő, hogy egy TEAC hibásan olvasson ki valamit a CD-ről, vagyis hogy hibajelzés nélkül más jöjjön le, mint ami a CD-n van. Azt szoktam mondani, hogy amikor lehet venni TEAC-ot, akkor azt kell venni. Illetve, akinek még nincs TEAC CD olvasója, az mindenképpen vegyen, hogy be tudja olvasni a rossz minőségű CD-ket is. Akinek már van TEAC-ja, annál jöhet szóba más gyártó terméke. Én pl. a TEAC író és Toshiba DVD kombinációt javaslom. (Sajnos a TEAC nem gyárt DVD-t, gondolom egyelőre.)

prohardver vendég

(#17) QWERTY


QWERTY
csendes tag

Nekem noname CANYON alaplapom van (kb. 20 rongy)Intel 815EP chipsettel. Nekem nagyon stabil, 667-es Celeron simán húz 715 Mhz-n mindenféle hókuszpókusz nélkül. Szerintem nonameből is lehet jót kifogni, egy kicsit féltem amikor ezt a lapot megvettem, de mivel nem vártam tőle sokat teljesen elégedett vagyok vele.

You can shit on Windows, but it helps not.

(#18) guest válasza QWERTY (#17) üzenetére


guest
veterán

Nem tudom megéri-e márkásat venni, de ''nekem nem jött be'':
Az eset: fiam gépe igazi(!) CompaQ Celeron+All-in-one alaplap szép kis darab, de nincs benne CD. Amikor utánajártam, hogy mennyiből lehetne bele CD-t venni, cca 60.000 HUF-os árajánlatokat kaptam egy egyzserű CD-olvasóra. Igen, annyi!!! A Helyzet ugyanis az, hogy a gép háza ún. ''slim-line'' ebből adódólag csak igen kisméretű CD-drive fér el benne (made by Compaq). Kisméretű, olyasmi, mint a laptop/notebook gépekben van, gyakorlatilag a tálca maga a CD. A ház előlapján is csak egy keskeny cd-kiadó nyílás van de maga a közönséges mérető 5 1/4-es CD meghajtó FIZIKAILAG els em fér a gépben.
----
Következtetés: én úgy érzem befürödtem a márkás géppel.

prohardver vendég

(#19) Den válasza guest (#18) üzenetére


Den
veterán

Nos a compaq eszméletlen ótvar házakat csinál, bővíteni szinte lehetetlen, és az egész gép minősége hihetetlenül ócska.
Ne keseredj el a megoldás egy külső meghajtó ház, egy mezei cd rommal olvasóval, szerintem 30 ezer körül kijön, ami még mindíg nem olcsó, de még mindíg elfogadhatóbb mint az ''eredeti''.

www.simson4t.hu

(#20) McJames válasza Den (#19) üzenetére


McJames
senior tag

Bocs, a márkás vasakra, Compaq-ra pl. kifejezetten érvényes az, hogy a konfigurációkat egy adott feladatra, és kipróbáltan kompatibilis eszközökből állítják össze, főleg a vállalati szféra részére. Ezek stabil munkaállomások, az adott vasra kihegyezett op.rendszerrel (lásd IBM-, Compaq-, HP- DOS, Windows, stb.), széleskörű, pontos és precíz garanciális és szervíz-háttérrel.
Tehát egyáltalán nem az egyedi/otthoni összeállítós/bővítős kategória...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#21) Den válasza McJames (#20) üzenetére


Den
veterán

Apám munkahelyén volt egy párszáz compaq gép, de le is cserélték őket nagyon gyorsan. Minőség, megbízhatóság, stb, szempontból egy fokkal voltak jobbak az ipari hulladéknál. Ezt onnan is tudom hogy amikor lecserélték ezeket a gépeket, az alkalmazottak megvehették pár ezer forintért, így van egy nekünk is, csak az érdekesség kedvéért. Nem hegyeznek azok ki semmit, maximum az árcédulát. Nézd meg az új gépeket. Kb egy évvel ezelőtti szinvonalon levő gépeket árulnak horribilis áron. Teljesen normális náluk a 20 gb-s vinyó amikor kiskerbe 40 gb-st is alig kapsz már... és igy tovább

www.simson4t.hu

(#22) 9CS válasza guest (#18) üzenetére


9CS
senior tag

Compaq gépet imho nem szabad venni. A cégnél ahol dolgozom iszonyat mennyiségű Compaq gép van ezeket tényleg arra találták ki, hogy megveszed és _ÚGY_ használod. Egyébként személyes véleményem, hogy nem vennék ilyen egybe összenyomott márkás gépet, mert lehet, hogy a gyártónak nem jön be az ATI de nekem pl.: Radeon kell stb. (Természetesen ez alól kivétel az IBM az rulz szeretem is Őket nagyon, a ThinkPad meg már maga a menyország kár, hogy még nem tellett egyre:(.)

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#23) utax válasza guest (#18) üzenetére


utax
aktív tag

ha compaqot veszel otthonra, meg is érdemled :)
főleg, ha előtte nem nézed meg, mit veszel. vagy ki se bontottad, mielőtt elhoztad ? és akkor nem láttad, hogy nincs 5negyedes bővítőhely ?
már bocs, sajnállak, de saját oda-nem-figyelésed áldozata lettél, a cpq ebben az esetben ártatlan ...

Use the force, Dude !

(#24) guest


guest
veterán

Előre összerakott gépek suxx... Fater cége vett párat, de olyan szinten szarok hogy most ott rohadnak a sarokban pókhálósan... Nevetséges mennyit van pofájuk kérni egy ilyen szarért. Kb. az ár ötöd részéból össze lehet rakni egy ugyanolyan szintű gépet ami még bővíthető is a későbbiekben. Az IBM gépei viszont elég jók, egyik haveromnak van egy, azzal gond még soha az életbe' nem volt, lezt lekopogom... :)

prohardver vendég

(#25) guest


guest
veterán

Annyit azért még hozzátennék, hogy a Compaq monitor ami járt hozzá, legalább jól néz ki... :) Nem egy techniaki zsenialitás, de szép...

prohardver vendég

(#26) Dalai Láma válasza guest (#16) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem én mondtam, hogy szar. De én még nem próbáltam. Lehet, hogy tényleg ilyen jó a TEAC. De nem ez volt a lényeg. Az, hogy kapásból lefikázta. Az LG-ért meg nem tudom, hogy miért van úgy oda sok ember. a CP tesztjeiben is mindig az LG győz, de szerintem azért, mert az LG szponzorálja az újságot. Mondjuk a SONY48x CDromnál nincs szarabb. Nekem már 2 tönkrement 1 éven belül. Most egy Creative-om van, ez már egy éve megvan. Ennek csak az a baja, hogy nem mindig pörgeti fel a CD-t. Ilyenkor ki kell szedni, és újból betenni, és már megy is. De azért lehetne jobb is!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#27) Joltee válasza 9CS (#6) üzenetére


Joltee
aktív tag

Pedig a ViewSonic király, nekem is az van! :)

Joltee

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#28) Dorian válasza Dalai Láma (#26) üzenetére


Dorian
félisten

Ne örülj, nekem is volt Creative, teljesen sz@r volt, össze-vissza kapkodta be a tálcát, és tönkre is ment. Ezen kívül még 2 sanyi is 2 éven belül, most van bent a 3., de nehogy lehülyézzetek, hogy akkor miért az, mert garban csak ilyent adtak :(

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29) Dalai Láma válasza Dorian (#28) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nekem először sony volt, (legnagyobb sz@r), aztán adtak mégegy ugyanolyat, de előtte a rosszat állítólag felvitték pestre, hogy ott majd megjavítják! Na persze! Aztán 3 hét múlva adtak egy sonyt, na az is gyorsan meghalt, most meg azért adtak kreatívot, mert talán ez tovább brja, és akkor már nem kell cserélniük. De eléggé idegesít, amikor cd-ről hallgatok mp3-at, és a szám megakad, mert nem forog a lemez, és nem olvas előre. Aztán kiszedem-beteszem, és jó. Akkor meg mintha le se akarna állni az 52x-es sebességről!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#30) tomika


tomika
aktív tag

Hi all!
1. Van egy 5 éves Tomato/Zida deszkám.
83 FSB, legkeményebb időzítésekkel, hasít...
2. Nem szarok a Compaq gépek... csak nem nekünk találták ki...
Olyan embereknek, akik megveszik, és használják a gépet. Sose fogják a házat megbontani, alkatrészt cserélni, ha régi, vesznek másikat. Ja, és ha bármilyen problémájuk van, ott a non-stop ügyfélszolgálat, stb áll a rendelkezésére.
Na bye

(#31) guest


guest
veterán

Eheh, a legjobb CD-író gyerekek a Wearnes! Kb. két hét használat után meg kellett hajszárítózni (!!!) hogy felpörgesse a CD-t! :D Nekem a Toshiba 32-ese viszont maxximálisan bevált, 3 és fél éves, mindent úgy olvas mint a kisangyal a névleges sebességen (sőt, néhol 34x-en!). Egyébként a TEAC író + Toshiba DVD kombó nagyon fincsi kombó! Egyet kerüljetek: az 50x feletti olvasókat (főleg az ASUS-okat!), törik a CD-ket rendesen.

prohardver vendég

(#32) Panther válasza Dalai Láma (#29) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Szerintem meg az ASUS CD-ROM-ok nagyon jók. Nekem egy 40x-es példány van, hozza a sebességet is, nem is hangos, és le is lehet szabályozni a sebességét az elején levő gombbal. (Pl. hogy StarCraft (SC Rulez) közben a zene kedvéért ne forogjon már 5000-rel :D ) Ja, és mindent olvas. ;]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#33) guest


guest
veterán

Nem is a 40x ASUSokkal van a baj, hanem az 52x-ekkel! :) Azok hörögnek morognak, zúgnak és CD-ket törnet. Egyébként az ASUS-nak az egyik legrosszabb a hibajavítása (Toshiba + TEAC rullahh'!) :)

prohardver vendég

(#34) BoGár válasza Dalai Láma (#26) üzenetére


BoGár
tag

Talán azért van oda sok ember az LG-ért, mert tényleg jó! Erre nem gondoltál?? Próbáljátok ki! Nekem most ilyen íróm van, és semmi bajom nincs vele. (Már 4 hónapja megvan.) Mindent olvas, mindent ír és remekül túlír.
A Sonyhoz is hozzászólnék. Nekem egy 1998-as 32x-es olvasom van és mindent olvas. Még nem volt olyan CD, amit nem tudod beolvasni. Akkor ezeket még tényleg a Sony gyártotta, ellenbe ma már a Sony nem gyárt CD-t. Veszi. Méghozzá a Lite-on -tól.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#35) Dalai Láma válasza guest (#33) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Tudom. Az 52x-esek mind szarok. Az én kreatívom is 52x-es. Tiszta életveszély. És olyan hangos, hogy muszáj a gépemet hangszigetelni. Iszonyat. De csak jóesetben van ez. Örülök, ha egyáltalán felpörög. Vannak CD-k, amiket fél órán keresztül olvas, és szenved vele. Nagy reccsenések, ropogások, fűrészelés és légkalapácshangok jönnek elő. Egyszer meg úgy nyílt ki, hogy pörgött benne a CD. Rohadt jó volt. Csöppet összekarcolódott. De szerencsére csak a széle 1cm szélességben. És ott pont nem volt megírva. De azért elég szar. :((

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#36) guest válasza BoGár (#34) üzenetére


guest
veterán

BoGár, ne 4 hónapot vegyél alapul! Nekem egy 3 és fél (!!!) éves SCSI-s Plextor-om van és még mindig remekül működik! Ha a te LG-d is ilyen remek bőrben lesz 3 és fél év múlva, akkor mondhatod, hogy jó. Haveromnak egyébként LG-je van és nem felhőtlen a kapcsolatuk...

prohardver vendég

(#37) BoGár válasza guest (#36) üzenetére


BoGár
tag

Oké, akkor TEAC. Gari lejárta után 1 hónappal ment tönkre. Ennyi. Akkor melyik a gagyi. Ja és azért egy 40-50ezer forintos Plextort ne hasonlítsunk már össze egy 20ezres LG-vel. Az LG-t egy Teac-kel hasonlítsunk össze, így reális. A Plextorodat egy Yamahával kellene összehasonlítani!!

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#38) guest


guest
veterán

Másik havernak az volt, gari lejárta előtt egy hónappal ment tönkre, sz'al ''szerencséje'' volt! :) Még jobbat is kapott! :D

prohardver vendég

(#39) Adi


Adi
senior tag

Olvassátok el ezt a témát, amit egy sor IBM vinyó miatt nyitottam:

[L]http://prohardver.hu/ph_uzenetek.php?from=2208[/L]

És az IBM-r?l ugye úgy tudtuk, hogy márkás. :(

ldm start-reconf primary

(#40) guest válasza Dalai Láma (#26) üzenetére


guest
veterán

A CP ugyanúgy elfelejti mérni a legfontosabb paramétereket, mint a legtöbb hardware site. CD-knél pl. nem vizsgálják a járulékos zajokat (elektromos és mechanikus), nem vizsgálják a strapabíróságot, nem vizsgálják az olvasóképességet, és nem vizsgálják, hogy milyen ultra nagy kapacitású lemezekkel kompoatibilis.

Az idióták képesek kihozni legjobb HDD-nek az IBM GXP-t, csak mert a leggyorsabb. (Oszt' a szerencsétlen vevőknél meg szakmányban mennek tönkre...)
*********

Panther(32)!

Az ASUS-nak már volt szar CD sorozata, talán a 34x-es. Az újabbakkal nem sokat kísérleteztem, mert hogy nem olvassák a 99 perces írt CD-ket! (Ez nálam kizáró ok.)

*********
BoGár(34)!

Az LG nem olvas tökéletesen. Pl. meg lehet vele írni úgy egy 99 perces CD-t, hogy azt a TEAC, a Toshiba, vagy a Yamaha CD Drive elolvassa, de bezzeg maga az LG nem! De azért az LG-t nem mondanám rossznak. Hiszen azért a jobbak közé tartozik, miközben az ára meg az alsó tartományban mozog.

Ha neked 1 év és 1 hónap után tönkrement egy TEAC CD drive-od, akkor az alighanem a világ egyik csodája. (Vagy Te tetted tönkre (:-) ). Ha megvan még, akkor nagyon szívesen megnézném!

prohardver vendég

(#41) guest válasza utax (#23) üzenetére


guest
veterán

Hát persze, hogy megvettem otthonra, egy ismerőstől vettem, nagyon olcsón és hihetetlenül megbízható a gép. Csak arra nem gondoltam, hogy az utólagos CD-bővítés ''ENNYIRE'' sokba fog kerülni.

prohardver vendég

(#42) guest válasza Den (#19) üzenetére


guest
veterán

den #19

Köszi a megoldásodat! Megszültem már ugyanezt én is. Most külső CD van a gépben. És még 30-ba sem került!
---
De a kérdés arra vonatkozott, hogy márkásat vegyünk-e vagy sem. Erre én azt akartam érzékeltetni, hogy a márkássak KÉSŐBBI bővítésnél nagyon megszívhatjuk, mint ahogy én is jártam. Merthogy nem megy bele BÁRMIFÉLE mezei alkatrész.
:]

prohardver vendég

(#43) Egon


Egon
nagyúr

Nagyon tanulságos ez a topic... Szerintem ketté kellene választani a kérdést:
1. márkás komplett gép (Compaq, Digital, IBM stb.) vs ''noname'' gép (amiben lehet pl. Asus alaplap stb);
2. ''noname'' alkatrészek (gondolok itt pl. az Acorp, Tomato alaplapokra) vs. ''márkás'' alkatrészek (pl. Asus, MSI alaplapok stb.).
Az első pont a tapasztalataim szerint egyértelmű: otthonra nem szabad márkás gépet venni... Nálunk a cégnél is van párszáz Compaq gép, és hát hadd ne minősítsem a márkát... És még valami, amiről nem esett szó: mi van a Compaq gépekben? Egyik haverom számtech boltban eladó, ők raknak össze rendelésre Compaq gépeket. Pl. az 52x-es Compaq CD-ROM belül LG (és 22K-ért adják 9K helyett...). Úgyhogy senki ne dőljön be a nagyon rossz marketing dumának: ugyanolyan ''gagyi'' dolgok vannak a Compaq gépekben is, mint egy ''noname'' konfigban... Egyedül a cégeknek éri meg márkás gépet venni: 3 év helyszíni gari jár hozzájuk... Így a lehető legkevesebb kiesést okozza, ha valami elromlik...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#44) guest


guest
veterán

Ebben az évben tapasztal megaszopásom (Láma vagyok rulz):
KG7 alaplap amd 1,7XP noname ddr ramokkal istennek sem megy ok ramspec. kérek brand ddr-t nincs ok csere lap+proci msi 815epr pro +1,2P3 Tua + kess vissza. ok mondom duzzogva mint hüjjegyerek ha lehúzzák a hangerőt. 2 hét alatt találtam bele brand ramot amivel elfutott volna (2*256) jó ramok dobálták hibákat ha mind a 2 bent volt a brand ramon 2 napja megy a memteszt ok minden ok. =====
SZVSZ RAMBÓL MEGÉRI a BRAND!!!!
videokárty valami silvio mx400 64MB vagy nem ismerem vagy gagyi semmi gondom nem volt még vele (azért sírtam csak mert nem adtak gámát hozzá)
((azt vettem észre, hogy csak a ''komolyabb'' lapok ilyen érzékenyek a ramokra))
természetesen a szar szériákat is belekalkulálva...
minden modul, slot, lap többszörösen teszteltem és cserélgettem minden jó volt külön külön de a 2 ram nem ment egybe...

(bocs ha hosszú volt)

üdv

U.

prohardver vendég

(#45) utax válasza guest (#42) üzenetére


utax
aktív tag

ha te a ''márkás'' alatt az ''egyedi''-t érted, akkor igazad van. a ferrariba se jó a zsiguli motor :)
cisco routerbe meg pl. vehetsz te noname ramot, menni is fog vele, csak a garancia veszik el, mert nem a ciscotól vetted, ötszörös áron, ugyanazt ... :)

Use the force, Dude !

(#46) Egon


Egon
nagyúr

Ami a kérdés másik felét illeti, én amondó vagyok, hogy érdemes megvenni a ''márkás(nak mondott)'' alkatrészeket... Pl. volt nekem anno jó kis Acorp alaplapom, fagyott is a Win95 rendesen. Érdekes mód mióta Abitot használok (BH6, BF6 majd BD7) nincs ilyen gondom... Persze van példa mindkét oldalon ellenkező esetre (biztos van valakinek tök stabil noname alkatrésze, illetve nem igazán jól működő ''márkás'' cucca - mindenhol akadnak jobb-gyengébb szériák), de a lényeg a tendencia, a százalékos esély a problémamentes működésre... Más szavakkal: meg lehet kockáztatni a noname termék vételét, csak kisebb az esély rá, hogy ''bejön''...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) utax válasza guest (#44) üzenetére


utax
aktív tag

nem hosszú volt, csak egybefüggő
legközelebb, ha azt akarod, hogy értsük is, tagold pontokkal és vesszőkkel :))
nem abit siluro mx400-ad van ? (silvio ... :)

Use the force, Dude !

(#48) guest


guest
veterán

lehet... (valami 3szögletű dobozban volt) nincs gond vele ezért nem is foglalkozom vele...

nem olvastam végig de azért szerintem érthető volt...
amivel sokat szoptam az a RAM volt (bár akkor is tartom, hogy nem ''tömegcikk'' alaplaphoz dukál a brand ram.

U.

prohardver vendég

(#49) utax válasza guest (#48) üzenetére


utax
aktív tag

nekem pont azzal volt gondom, 1 hónapig frankón ment, aztán elkezdte azt csinálni, hogy 3d-ben 1-2 sec után fagyott. a bolt, ahol vettem, kiderítette, hogy a gpu 3d része tönkrement, kaptam egy ati ve-t és azzal tökéletesen meg vagyok elégedve.
pedig az abit gf3 sorozatot sokan dícsérik, mégis becsúszott egy hiba, azaz márkásból is ki lehet fogni szart

Use the force, Dude !

(#50) guest


guest
veterán

bár nem szeretem megy aFPS rajta ezerrel,hogy ha gázos minnél előbb jöjjön elő... (gari meg ilyesmi...)

U.

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Noname Vs. márkás cuccok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.