Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Non stop. dont stop! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Kedden beszereltem gépembe a hőn áhított Enermax tápot. ( A hőn áhított szó szerint értendő, mert az előző, konfighoz kapott noname tápegységem hő és fényjelenségek közepette elfüstölt. Szerencsére nem vitt magával semmit a tűzhalálba.) Azóta két problémával küszködöm.
Először is a két ventis Enermax nem hűti jobban a házat, sőt, az XP1700+ kedd óta teljes terheléssel felfut 58 fokra, míg előtte 54 fok volt a tető.
Másodszor nem áll le a gép. Pedig ennek nem tudom, hogy mi köze lehet a táphoz.

(#2) Egon válasza divot (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Jobban melegszik?!? Hmmm... Érdekes. Persze látni kéne a házat, így látatlanban nehéz megmondani a jelenség okát. VAlami nem kóser ott a légáramlással. Vannak házhűtők beszerelve? Ha igen, hova és milyen irányba fújják a levegőt?
2. Húzd le az alaplapra csatlakoztatott fordulatszámmérő-kábelt (ami a tápon van).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) dON't hAcK!


dON't hAcK!
aktív tag

Két ventis? Fordulatszám szabályzós?

dON't hAcK élt, ...

(#4) dON't hAcK! válasza dON't hAcK! (#3) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Értsd: Te szabályozhatod vagy automata?

dON't hAcK élt, ...

(#5) divot válasza Egon (#2) üzenetére


divot
veterán

SKét ventis, fordulatszámszabályzós lenne, ha az ECSK7S5A alaplap támogatná ezen funkciót. Így megyen most teljes gőzzel. Vagyis nem tudom lehúzni az alaplapról a csatlakozót, mert nincs rajta. Ettől tehát leállhatna a gép.

Másrészt egyetlen házventi van még a gépben hátul, a proci és a videokártya között, tehát kb. megfelel az AMD álmának...

(#6) 9CS válasza divot (#5) üzenetére


9CS
senior tag

Az AMD ''álma'' elől lent venti :D, befúj, táp ki.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#7) Egon válasza divot (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Akkor passz a leállással kapcsolatban (próbálj rákeresni itt a fórumban, volt erről szó már, csak nem emlékszem a megoldásra).
A házhűtőd a táp alatt van, a ház hátlapjára rögzítve, jól értem? Kifelé fúj, vagy befelé?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) divot válasza Egon (#7) üzenetére


divot
veterán

Kifelé.

(#9) Egon válasza divot (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Akkor végképp passz...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) divot válasza Egon (#9) üzenetére


divot
veterán

Ugyanezen a véleményen vagyok én is. Csak hát sajna az én gépemről van szó...

(#11) GeorgeTerror válasza divot (#10) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

ha win98-ad van adott ki hozzá peccset mikorszopsz, hogy leálljon.
érdekesség, hogy ahol leállt a peccs felrakása után nem áll le (láttam rá példát).

Lehet, hogy csak egy bitet billent 0-ról egyre?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#12) dON't hAcK! válasza divot (#10) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Nekem szintén ECS K7S5A és ENERMAX. Nálam teljesen jól működik. Esetleg rendszer újratesz-szel megoldódhat a nem áll le a gép probléma, illetve megpróbálhatnád még a BIOS-t reset-elni. (Ne kérdezd mi értelme)

Nem lehet, hogy a noname táp annyira erős ventivel volt, hogy az enermax halk ventijei nem bírják produkálni a teljesítményét? Esetleg...

dON't hAcK élt, ...

(#13) dON't hAcK!


dON't hAcK!
aktív tag

Az enermax oldalán is van FAQ, esetleg abban is rákereshetsz.

dON't hAcK élt, ...

(#14) divot válasza GeorgeTerror (#11) üzenetére


divot
veterán

WIN 98-am van, úgyhoz megnézem a peccset.

(#15) divot válasza dON't hAcK! (#12) üzenetére


divot
veterán

Az előző táp nem volt nagy durranás (kivéve, amikor elfüstölt), elméletileg nem pörgött jobban.

(#16) dON't hAcK! válasza divot (#15) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Megnézted a táp ventijeit, pörög mind a kettő?

dON't hAcK élt, ...

(#17) divot válasza dON't hAcK! (#16) üzenetére


divot
veterán

Pörög, basszus, és már a kábeleket is szépen elegyengettem, szóval semmi sincs a levegő útjában. Mégis 58 fok.

(#18) Egon válasza divot (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Eszembe jutott még valami. Nem lehet, hogy a lap gyárilag magasabb core feszt ad a procinak, mint kellene (mintha lenne itt valami hasonló jellegű topic). Namost a régi táp, mivel gagyi volt (hiszen elfüstölt), lehet hogy alapból nem adta le az alaplap által ''igényelt'' feszt a procinak, az Enermax meg ''becsületesen'' leadja... Innentől kezdve érthető lenne, miért melegszik jobban a cucc...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) divot válasza Egon (#18) üzenetére


divot
veterán

Na, ez érdekes, utánanézek.

(#20) GeorgeTerror válasza Egon (#18) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

ebben lehet valami írd le ha ijen van, tanulságos lenne

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#21) divot válasza Egon (#18) üzenetére


divot
veterán

És ha igazad van, akkor 58 fok marad, mert a K7S5A nem tud feszt állítani.

(#22) GeorgeTerror válasza divot (#21) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

bioszfrissítéssel sem?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#23) dON't hAcK! válasza Egon (#18) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Nekem szintén ECS K7S5A és Enermax, de mégsincs ilyen.

dON't hAcK élt, ...

(#24) Egon válasza dON't hAcK! (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

Csak egy ötlet volt...:) Tudod, hibaelhárítás, az ember még a kis zöld emberkékre is gyanakszik, nemhogy holmi alaplapra...:DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) divot válasza Egon (#24) üzenetére


divot
veterán

Nos, a CPU mag fesz. 1.73 V hivatalosan, a Hardwemonitor szerint 1.744 ''zúdul'' a procira. Ekkor különbség lehet a melegedés oka?

(#26) GeorgeTerror válasza divot (#25) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nem ez nem lehet gáz. Cooler rajta van rendesen?
Esetleg felpolírozhatnád az ajját.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#27) divot válasza GeorgeTerror (#26) üzenetére


divot
veterán

A gond az, hogy a hűtőt nem mozgattam, tehát a két ventis tápnak igenis jobban kellene hűtenie a házat. Na mindegy, akkor legyen 58 fok...

(#28) Egon válasza divot (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem nem, feltéve persze ha a régi táppal nem mondjuk 1.72-t kapott (ez persze sosem fog kiderülni...:(). Esetleg még azt nézd meg, hogy a bios-ban milyen fesz értékeket látsz, az szvsz tutibb mint Win alól, segédprogival nézni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) GeorgeTerror válasza divot (#27) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Esetleg ki kellene takarítan a bordák közül a pókhálót meg ijeneket :) Véletlenül nem a fesszabis titanod van? Akkor az be is krepálhatott. De ez off megint. Reboot után visszagyorsul a gép?
Esetleg lehet, hogy maradnal feleslegesen futó processek. A far manager 1.7-től felfelé meg tudja oldani a processkillt. Próbáld meg. Egyébként ha crackos játékaid vannak ne csodálkozz. Próbálj meg néhány demoscene művet lejáccani és lépj ki közben. Hatékonyan kifekteti a win-t. Na ijen a krakkos játék is :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#30) divot válasza GeorgeTerror (#29) üzenetére


divot
veterán

Kosz nincs, ami kevés volt, azt kitakarítottam. Egyébként két hónapos a Iglo 2310-es hűtő. A gép meg 58 fokon is stabil, a fölé nem megy, csak egyszerűen nem értem, hogy a tápcsere miért emelte meg öt fokkal a proci hőmérsékletét.

A másik probléma pedig megoldódott, olyan pofonegyszerű, hogy nem is gondoltam rá: a Win98 a hőmérsékletfigyelő progival közösen nem akart leállni, ha előbb kilépek a segédprogiból, akkor semmi vész.

Csak ez a fránya + 5 Celsius...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Non stop. dont stop! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.