Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolty28


zsolty28
tag

Sziasztok!

A haverom vett egy új nokia mobilt és kapott hozzá Cd-t is, és azon található egy PC Suite nevű program, amivel annyi csak a probléma hogy akárhogy variáljuk meg a dolgot a hozzá kapott USB kábelen keresztül nem akarja beazonosítani a telcsit.

A gép megtalálja mint virtuális meghajtót, de a PC Suite program azt írja hogy Ismeretlne hiba fordult elő, meg azt hogy a csatlakozás nem lehetséges.

Mi lehet a probléma? Tudna valaki segíteni abban hogy sikerüljön végre összehozni a PC Suite-val a mobilt?

Várom válaszotokat!

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#2) col válasza zsolty28 (#1) üzenetére


col
addikt

A PC Suite telepitésekor nem szabad a telefont csatlakoztatni, csak telepítés után a program első inditásakor, a telepítés befejeztével, mikor a program kéri, hogy csatlakoztassuk a telefont. És a kapcsolatoknál kell kiválasztani a kábelt, és mikor kéri csak akkor összekapcsolni a kábellel a PC-t.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#3) nRu3


nRu3
addikt

És még ha jó sorendben is van telepitve a pc suite lehet hogy akkorsem akarja felismerni a telcsit, ilyenkor játszani kell az usb és a soros csatlakozásal melyik ismeri fel és az adatkábelt a telefonhoz kell erőseben nyomni hogy a telcsi kíirja !!!hogy az adatkábel csatlakoztatva.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#4) zsolty28 válasza col (#2) üzenetére


zsolty28
tag

Kipróbáltuk úgy ahogy írtad is, de sajna sikertelen volt a próbálkozásunk.

Elkeseredésünkben kipróbáltuk a Cell Phone Manager-rel és az Oxygen Phone Managerrel is, de az eredmény sajna semmi jó :(

Létezhet hogy esetleg a kábel nem alkalmas oda-vissza való kommunikációra?

Csak mert feltölteni simán fel tudok, bár a telefont csak egy meghajtónak látom.

Valami ötlet vagy javaslat esetleg?:F

[Szerkesztve]

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#5) col válasza zsolty28 (#4) üzenetére


col
addikt

Nem ártana tudni, hogy milyen típusú a telefon és a kábel. Meg jó lenne a legfrissebb PC Suite-t letölteni.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#6) fazi1985


fazi1985
tag

Hali! Nekem is a PC-Suite szórakozik. Telepítéskor mindig 1628-as hibát dob: ''A telepítést nem sikerült befejezni. Ha frissítést telepít...'' Már TCommanderrel pendrive-ként használtam a telcsit, lehet h ez kavar be a pcsuite-nak? Légyszi segítsetek, mer belső memót nemtom elérni. :(

A lustaság igenis fontos motivációs tényező...

(#7) col válasza fazi1985 (#6) üzenetére


col
addikt

Szerintem töröld a jelenlegi PC Suite-odat. Uninstall. Aztán az alábbi programmal takarítsd ki a registry ''maradványokat''.

Bővebben: link

Töltsd le a legujabb PC Suite-t és telepitsd azt. A telefont ne csatlakoztasd, csak majd a végén, ha a program kéri a csatlakozás beállításához.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#8) fazi1985 válasza col (#7) üzenetére


fazi1985
tag

Igen, csak az a baj, hogy nem tettem még fel a pcsuite-ot 1x sem. TCommandert használtam csak usb kábellel. Ezért nem értem, nemtok mit uninstallolni.

A lustaság igenis fontos motivációs tényező...

(#9) doglotthal


doglotthal
aktív tag

Hali! Nekm is lenne problémám a Pc suittal. Én egy nokia3650-es ről próbáltam meg lementeni a telefonkönyvet Bluetoothon, de nem sikerült, pedig a telefont megtalálja a gép meg a pc suit is.

(#10) Mebun


Mebun
csendes tag

Én is szívok egy 6610i-vel!!! Most töltöttem le a legújabb PC S-ot. Infrán kellene (Laptomon van ilyen) se kép se hang !!!!!!
Bekapcsoltam a tel-on az infrát, a eszközkezelőben aktív az infra port a PC suite meg csak keres-keres, de nem talál semmit, néha megjele szürkén a kiválasztható telefonok között(lehet h azért mert a letöltéskor megkérdezte melyik modellhez kell!) a típus de kapcsolat az sehogy sem akar lenni!!
Ha tud valaki valamit írjon!!

Bár nem egy agyonírt topic ez a miénk de azért remélem vki tud mondani vmi okosat!

(#11) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Eláször is a telefont sosem szabad rádugni a telepítés közben a gépre , mert akkor elcseszi.Ha meg van a telepítés , csak az után lehet rádugni, és akkor szinkronizálja a telót a géppel,és megtalálja a telefon tipusát , legalábbis nekem eddig megtalálta már 2 telefonnal is gond nélkül:C

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12) nRu3


nRu3
addikt

ahogy elötem is leírták elöször a progit kell felrakni és a telefont csak azután lehett rá kapcsolni vagy ha a progi kéri telepités közben, vagy olvasd el a proginak van valami telepitési leirása vagy használati utasitása valami van és ott írják mitt hogyan.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#13) Coyote2000 válasza zsolty28 (#1) üzenetére


Coyote2000
őstag

Megjegyeznék egy egyszerű dolgot, ami a kézikönyvben le van írva, mégis sokan nem tudják:
amikor csatlakoztatod a telefont, megkérdezi, hogy használod-e tárolóeszközként.
Ha ELFOGADOD: akkor külön meghajtóként fogod látni, de csak a memóriakártyát. Fontos: PC Suite ekkor nem ismeri fel!
HA ELUTASITOD: akkor a telefon tényleg telefonként jelentkezik be, nem pendriveként: ekkor már látni fogja a PC Suite. (Viszont nem használhatod külön meghajtóként).

Egyébként PC Suite-ot mindig nagyon utáltam, mert se infrán, se bluetoothon, se USB-n nem képes stabilan kommunikálni a telefonnal. Vagy felismeri, vagy nem. Ezzel már tele a tököm, de nagyon :((

(#14) Jégkokó válasza Coyote2000 (#13) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nekem eddig mindig ment az adatátvitel usb n keresztűl és stabil is volt , mindig látja a telót amint rádugom

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#15) benczeb


benczeb
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy igen érdekes problémám van a szoftverrel.
A telcsi egy 6021-es, a kapcsolat Bluetooth. Eddig minden rendben.
Azonban szinkronizálásnál valami hiba van:
a névjegyeket átveszi az Outlookba, azonban a személyek neveit nem jelenítni meg. (?)
Tehát a kontaktok látszanak, a számok, email címek rendben vannak, de az emberkék neveit nem jeleníti meg.
Pedig ha szerkesztem őket, magában a névjegyben jól látszanak, be vannak írva, mondjuk, hogy Dani, meg Laci, mégsem látszakank. Szerintem ez valamilyen Outlook hiba lehet, ezért feltettem az SP2-t (Office 2003), de semmi változás.

Valaki tapasztalt ilyet?

Üdv.:
Balázs

(#16) benczeb válasza benczeb (#15) üzenetére


benczeb
aktív tag

Nos, megtaláltam a megoldást.
Az Outlookban kellett a Névjegyeknél beállítani, hogy ne a megjelenített nevet, hanem a teljes nevet mutassa, mert valamiért az előbbit nem tudja kezelni.
A vezeték-keresztnév megfeleltetésekkel is problémája van.

Üdv!

(#17) tobozon


tobozon
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is telepítés közben ad hibaüzenetet. A telepítés végén ad fatal error-t :(
Mi lehet a probléma? (a linkelt takarítóprogit is már használtam, de semmi hatás) :F
Máshol is utánanéztem (speciel a Nokia oldalán nem találtam semmi ilyesmit), ott újratelepítést ajánlanak (laptop, angol XP Pro, SP2-vel). A telefont még nem látta semmilyen formában a gép.

köszi

[Szerkesztve]

(#18) tobozon válasza tobozon (#17) üzenetére


tobozon
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült megszülni a megoldást: a kémprogram-elenörző szoftver végezte a dolgát és nem engedte a programot hozzáférni a registry-hez. Tanulság: ki kell kapcsolni időlegesen
(vagy nem használni e ''remek'' programot :) )

(#19) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

Olyan gondom van a Pc suite-al, hogy van egy nokia 6230i-s telmómmal szoktam a naptárat szinkronizálni megy is a dolog de csak 2x vagy max 3x utána csak akkor hajlandó megcsinálu ha újraíndítom a gépet!

Valakinek van valami ötlete?

THX

(#20) Jégkokó válasza Lolek (#19) üzenetére


Jégkokó
veterán

Sztem próbálld meg ujjratenni a progit, az talán megoldhatja a problémát.De náalm minden csatlakozáskor szinkronizálja a naptárat meg minden egyébb ilyen dolgot

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#21) Lolek válasza Jégkokó (#20) üzenetére


Lolek
aktív tag

Azt már próbáltam...és nem segített...:(
Esetleg egyéb ötlet?

(#22) jaaman


jaaman
tag

Hali!

Tudnátok nekem abban segíteni,hogy honnan lehetne letölteni régebbi nokia pc suit programot?
Mert az a helyzet,hogy van egy 5140i-s készülékem és infrával átküldtük rá egy D500-asról a neveket ill. a telefonszámokat.Ezzel az lett a gond,hogy a nokián így a keresztnevek és a vezetéknevek felcserélődtek holott a D500-ason minden ok volt :(((

És azt mondták nekem hogy ezt csak egy régebbi pc suit programmal lehet megcsinálni,hogy jó legyen(mármint a nevek normálisan legyenek benne)

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#23) Viktor0610 válasza jaaman (#22) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy [link] pár verzióval.
Nem garantálom, h. a tiéd is közte lesz, de hátha... :U

Samsung Galaxy A54

(#24) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Lenne egy kis problémám a progival. Öcsémnek van egy 5140-es telcsije, fateronmak meg 3220-as telója. Felraktuk a pc suite-t de kb 10-15 ször tudják használni, mert utánna felcsatlakozáskor látja a telcsit, de megnyitni (file-ok másolásához) nem tudja. ''Parancs nem hajtható végre.'' a kapott üzenet. Sem infrásan, sem kábellen nem lehet utánna beüzemelni.
Ami volt próbálva: reinstall, teljes törlésel. Az oprendszer win2000.
Van valami ötletetek?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#25) SPF válasza Xpod (#24) üzenetére


SPF
senior tag

Nekem is ilyen problémám van XP alatt.

(#26) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok!
Miért van az, hogy a Bluesoleil 1.6, amit a dongléhoz kaptam cd-n, nem regisztrált vagy miaszar, és 5MB adatot enged maximum. Viszont a 2.1.3.0, ami a legújabb, nincs vele ilyen probléma, pedig ezt netről húztam le...Viszont ez meg disconnectel kb percenként, csak úgy.
Miért?

(#27) Viktor0610 válasza horvathkrisz (#26) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A csatlakozót vidd vissza, ha teheted...
Ennek nem szabadna időkorlátosnak lennie, nekem is az a verzió van meg.

Samsung Galaxy A54

(#28) horvathkrisz válasza Viktor0610 (#27) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Köszi a választ!
De csak akkor csinálja, ha nem folyik rajt semmi adat...

(#29) horvathkrisz válasza Viktor0610 (#27) üzenetére


horvathkrisz
addikt

UP!
Nálad is így csinál?

(#30) Viktor0610 válasza horvathkrisz (#29) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most dolgozom, tehát nem tudok 100%-os választ adni neked, de emlékeim szerint nem volt ilyen gond.
Bár én mindig összekapcsoltam egyből, miután öszepárosítottam a géppel -a Bluetooth serial porton keresztül.

Otthon kipróbálom, mi van akkor, ha simán csak összepárosítom a két eszközt.

Samsung Galaxy A54

(#31) horvathkrisz válasza Viktor0610 (#30) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Előre is köszönöm!

Widcommos a Tiéd vagy Bluesoleiles?

Ja, én is összepárosítom, utána kapcsol szét, de ha pl 30MB-ot küldök, 10-10-20 percen keresztül, akkor nem kapcsol szét.
Még 1X köszi!

(#33) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

A topikot átneveztem és visszanyitottam.
Használjátok egészséggel. ;)

Samsung Galaxy A54

(#34) Jazz


Jazz
veterán

....meg is ragadom az alkalmat (thx!):

Noki Pc Suite probléma. Tudom nagy hulladék egy program minden, de jó lenne ha menne mivel nincs más (azaz MB csak widdcom driverre jó).
A régebbi ilyen témájú topicot, és minden ehhez kapcsolódó anyagot elolvastam (amúgy pc suite topicok be lettek zárva, mondvám a téma itt is elfér).

Blue Soleil-em van, 7610, meg a Suite.
Egyszer összetudtam kötni (bár akkor is eléggé instabil volt, folyton port-ot váltott...).
Aztán mikor másodszor is akartam, meg 100-adszor semmi.
(Bule soleil rednben megtalálja telót, pl. tudok is küldeni egyszerűbb file-okat oda-vissza, minde nműkszik, egyedül a Suite nem lát semmit, nem hogy telót, de még azt sem hogy milyenek a rendelkezésre álló kapcsolatok. Így már ott elakadok hogy kiválasztanám. És ne írjátok pls. hogy akkor minek Suite ha mennek a file-ok. Az édes kevés. Nekem a naptárba, sms-ekbe, névjegyzékekbe...kéne belenyúlnom. Azaz a telóba. )

Mindent végigzongoráztam már. Kémprogi írtó, tűzfal minden le, suit uninstall, suit reg cleaner, újraindít, legújabb suite fel, megvárom míg feltelpül, csak aztán csatlakoztatom a telót...De semmi.
Feltelepül, pörög a kapcsolatok keresése, és nem tudok rákattuntani hogy Bluefütty :W
Egyszer összetudtam hozni valahogy véeltlen, tlepítés közben nyomtam egy Suite frissítést, meg bluefütty kikapcsol + be ... de nehogy már ekkora szar legyen mindig így kelljen szívni, gépem is tönkremegy ha százezerszer újraindítom.
Előre is köszönöm a segítségeket, thx!! :R

free your mind

(#35) #64425728


#64425728
törölt tag

Hy! Nekem olyan problémám lenne hogy a nokia 6234 es telomat meg a gépemet összeakarom kötni kékfogon keresztül, a biztonsági kód beirásánal azt irja vissza hogy a telefon nem hitelesíthető. Pedig a hibaüzenet előtt kiirja hogy csatlakoztatva utána meg szétkapcsol :O a kódot biztos jól irom be, mert már vagy 20X probaltam. valaki :F jha és a legujabb pc suit

(#36) Coyote2000 válasza #64425728 (#35) üzenetére


Coyote2000
őstag

A kódot a BT programban és a telcsin is be kell írni!

(#37) Coyote2000 válasza Jazz (#34) üzenetére


Coyote2000
őstag

Hasonló gonddal küzdöttem én is, nekem is BlueSoleil van.

Jó hír: a legújabb PC Suite és a 6300 példamutatóan kommunikál egymással, és a PC Suite nem eszi bele magát más programokba, mint ahogy a régebbi verziók tették. Egyszerűen stabil, könnyen használható, könnyen frissíthető, és villámgyors! Sosem gondoltam hogy ezt írom a Nokia PC Suite-tól, mivel korábban a leggusztustalanabb szoftverek közé soroltam (gázosabb volt mint egy tört Norton Antivirus ;] )

Vissza a problémádhoz:
Uninstall, driverek le, BlueSoleil le, reg cleaner.
Utána a telefont nem csatlakoztatod.
1. BlueSoleil fel.
2. PC Suite fel.
3. Most csatlakoztasd a telefont, PC Suite legyen kikapcsolva.
4. BlueSoleilben párosítsd a telcsit, több szolgáltatásnak is aktívnak kell lennie.
5. PC Suite be, kapcsolódás.

Ha nem müxik, akkor próbálj meg egy régebbi PC Suite-ot! Nekem 6600-val nem volt hajlandó működni a legfrissebb PC Suite, még a speckó PC Suite for Symbian se. Elővakartam a netről egy ötszáz éves, 6600 korabeli PC Suite-ot, ami nem okoskodott annyit, és máris tökéletesen ment minden!
Végső megoldás: vegyél másik telefont :D

(#38) Coyote2000 válasza Coyote2000 (#37) üzenetére


Coyote2000
őstag

ja és ne felejts el "Refresh Services"-t nyomni BT párosítás után! (jobb klikk a mobil ikonján)

(#39) #64425728 válasza Coyote2000 (#36) üzenetére


#64425728
törölt tag

Ez a durva hogy beírom...

(#40) Coyote2000 válasza #64425728 (#39) üzenetére


Coyote2000
őstag

szoftverfrissítés 6234-re?

(#41) #64425728 válasza Coyote2000 (#40) üzenetére


#64425728
törölt tag

előtte viszont müködött :))

(#42) Jazz válasza Coyote2000 (#37) üzenetére


Jazz
veterán

Ezer köszönet! Megpróbálom és értesítelek a feljelményekről.

Ha működni is fog (mert már egyszer működött, sőt kétszer:) ), vélhetően a következő fog történni:
- Működik egészen addig amíg újra nem indítom a gépet. Továbbá működés közben 30s-ként port-ot vált (port nem található ***; új port: ***) ...
- Gyanítom mert nálam is ez volt és másoknál is szintén. Tartós megoldás? :F

Remélem nem lesz igazam. Meg az Ős verziót is mindenképpen megrpóbálom.
Thx!

free your mind

(#43) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na beleszaladtameltem elso nokia-jaba:- )
a regi me45-bol mar atpakoltam az indfokat outlokkba /brrrrrr. de nem vot jobb, na ez sem volt egyszeru, de ez most mindegy.../ szoval mikor atpakolom a 6070-be a vezetek kes keresztnevek megferdulnek:- ((( /vegul is majdnem mindegy, de akkor is:- )))/ szoval mit hova kellene allitani, hogy rendeb jojjon?
koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#44) sanity válasza #64425728 (#35) üzenetére


sanity
csendes tag

"Hy! Nekem olyan problémám lenne hogy a nokia 6234 es telomat meg a gépemet összeakarom kötni kékfogon keresztül, a biztonsági kód beirásánal azt irja vissza hogy a telefon nem hitelesíthető. Pedig a hibaüzenet előtt kiirja hogy csatlakoztatva utána meg szétkapcsol :O a kódot biztos jól irom be, mert már vagy 20X probaltam. valaki :F jha és a legujabb pc suit"

Sziasztok!

Szintén nokia 6234 telefon, és ugyanezt produkálja. Amikor megvettem, sikerült normálisan kapcsolatot létesíteni a telefon és a szgép között, működött is több, mint fél évig. Volt néha probléma, de akkor egy PC suite újratelepítés megoldotta a dolgot. Viszont egy ideje ezt játssza, hiába telepítek mindent újra. Ma még a Windows is újra lett rakva, mégis ugyanez az üzenet. A Bluesoleil látja a telefont, a PC suite is létrehozza a kapcsolatot, kéri a kódot, amit a telón is beírok, majd kiírja a telefonon, hogy a szgép csatlakoztatva, ezután rögötn kiírja a PC suite, hogy a telefon nem hitelesíthető. Tippem sincs, hogy mi lehet. Valakinek van ötlete? Köszi. :W

[ Szerkesztve ]

(#45) mex3000


mex3000
csendes tag

én szoftvert frissitettem és azota ki irja a telom h tul kevés a memori amko van böven.mié lehet ez ?

mex

(#46) mex3000 válasza sanity (#44) üzenetére


mex3000
csendes tag

én nem tom mi lehet a baja

mex

(#47) róland válasza Coyote2000 (#13) üzenetére


róland
veterán

Milyen jó, hogy SE-hez ügyes programozók fejlesztéseként elérhető a MyPhoneExplorer. Azóta nem is használom a SE PC Suite-ot.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#48) Garfimacs


Garfimacs
csendes tag

Volt egy NOKIA 6110 Navigator készülékem, a PC Suite-vel csináltam back up-ot. A 6110 tönkrement, vettem egy Nokia 6500 slide készüléket, amit valamiért nem lát a PC suite, viszont amíg nem látja a telefont nem lehet kicsiholni belőle semmilyen elmentett adatot. A kérdéseim az okosokhoz:
1. Miért nem látja a PC-m a 6500-at ? ( Csak PC suite módban, tárhelyként működik minden, mintha egy extra meghajtó lenne. Amikor először bedugtam a 6500-t a PC telepíteni akarta, de végül eredménytelenül. Igaz nincs CD-m )
2. Hogyan lehet legalább a monitoromon láthatóvá tenni az elmentett adatokat? ( Hogy legalább én kimásoljam manuálisan )
3. Nem lesz-e abból baj, ha végül mégis csatlakoztatom valahogy a 6500-t a géphez és backupolom a 6110-ről elmentett adatokat ? ( Ha jól tudom beállításokat és még sok mást is mentett, a 6110 meg Symbian, a 6500 meg series 40 )

A nagyon fontos a 2. számú kérdésem lenne, mert behalt egy halom nagyon fontos telefonszámom, jegyzetem.

Előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot és segít...

(#49) Garfimacs válasza Garfimacs (#48) üzenetére


Garfimacs
csendes tag

Köszönöm a segítőkész válaszokat itt is és az ultraérzékeny modik által lezárt topicban isss.... Egy nem nagy guru, mint itt az arcok, hanem egy egyszerű felhasználó letöltötte nekem ( ezt azért még én is meg tudtam volna oldani, csak nem jutott eszembe ) az új PC suitest és voila majdnem minden működik. Nem, nem okozott problémát az, hogy a 6110 symbian és a 6500 meg nem, a proggie okosabb, mint az itt hozzászóló guruk.. ( meg én... de én hülyeuserként érdeklődtem )
Egy probléma maradt: hiába jelzi, hogy a backupből visszarakta a jegyzeteket, azok nem láthatóak... valami ötlet ?
( azon kívül, hogy válaszok nélkül kioktatva lennék pár nagyarcú, ám válszképtelen moditól )

(#50) Garfimacs


Garfimacs
csendes tag

Bocsánat a túl személyes hangvételért... talán kissé túlfűtött voltam.
Megköszönök minden hasznos választ... ha lesz..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.