Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10) NandorHUN válasza robi1979 (#7) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szia!

Nekem eddig a következő gépeim voltak:
Nikon D3300, Sony A6000, majd A6300, utána A7iii nagyon rövid ideig (2 héten belül visszavittem) és A7 iii -at cseréltem Nikon Z6-ra egyszerűen azért mert jobb vételnek találtam.

Nem szeretném teleoffolni a forumot rögtön Nikon vs Sony-val, de ha már megkérdezted csak nagyon röviden leírom mi miatt váltottam Sony-ról.

Amiben a Nikon Z6 szerintem jobb volt side-by side:

- jobb desing , minőségibb összeszerelés, és "érzés"
- jobb építési minőség
- jobb EVF és felbontás
- jobb és kényelmesebb használhatóság, menürendszer, kijelzőnavigáció
- jobb IBIS (sötötben lassabb záridőn tudtam fotózni bemozdulás nélkül)
- olcsóbb lencsék ( Z -re akkor elég nagy akciók voltak pl. Nikon Z 50mm fele annyi volt mint a Zeiss 50mm és tesztek alapján még jobb is volt annál)
- sötétben állítólag jobb fókusz mint a Sony-nal (Sony -3EV, Nikon -6EV), de nekem Sony-val semmi gondom nem volt e téren....
- jobb/ szebb jpg színkezelés (szubijektív)
- FTZ adapter: sok olcsó és jó Nikon G lencse ( árverésen nem rég szereztem egy Nikon 85mm 1.8G lencsét 65 ezer Ft-ért, Sony-nál nem lett volna olcsó móka mindez...)
- minőségi video felvétel s-log-ozás nélkül (pl. neutral-ban) (van RAW video is azóta, de az engem nem érdekel).
- sokkal jobb Android - iPhone app együttműködés

Ami talán legjobban tetszik a Z6-ban hogy tényleg nagyon jó vele fotózni, A6300 és A7 esetén is az volt az érzésem, hogy egy számítógépet használok, nem volt olyan jó. (Ez egy olyan szempont amit Fuji gépeknél is állandóan felhoznak). És a jpg minősége és színei nagyon jók, főleg RAW-ban fotózok vagy RAW+jpg praktikus hogy kapásból olyan színei vannak amivel elégedett vagyok.

Annak idején megvettem az A7m3-mat, de összeadtam a számokat és rájöttem, hogy olcsóbban kijövök a Z6-al hosszútávon... és még minősége is jobb vagy inkább "nem rosszabb", ha fotókat nézzük.

Összességében nem bántam meg, a Sony kamerák nagyon jók.

2) Nikon z6/ z7 + FTZ.
Én teljesen meg vagyok vele elégedve, jól működik.
Van már Nikon G-s makro lencsém, Nikon 85mm 1.8G, és egy 70-300mm es teleobi is
(Nikon Z 24-70 f4 S és Nikon Z 50mm 1.8 S mellett).
Nincs semmi panaszom rá. Annyira nem snappy a 85mm 1.8G mint egy A7m3 + natív lencse, de ez érthető is. Ez egy régebbi obi és adapteren van, DE semmi panaszom nincsen rá, teszi a dolgát és gyorsan fokuszál.

3) Ami most van Z mellett:
- Nikon 85mm 1.8G
- Nikon 70-300mm teleobi

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.