Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon Coolpix L820 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) robagp


robagp
tag

Mivel is kezdjem.... Ne vegyél ilyet!!!!
Nem érdekel a fényképezés világa, csak pár képet szeretnék ellőni, és kész!
Gondoltam ez de jó választás, itt minden automatikus, csak kiválasztom, hogy portré, táj, eső,hó és katt.
Videónál még egyszerűbb, klikk és veszi.

Amit szerettem volna:
Egy fénképezőt, mely legalább annyit tud, mint a telefonon lévő fényképezők. Pl a SGS5 fényképezője.
Ez még a SGS2 -t sem képes utolérni!

A Nikon Coolpix L820 főbb tulajdonságai PAPÍRON:

16 megapixels.
30x optical zoom.
4x digital zoom
3in screen with LCD technology.
Focal length of 4.0-120mm.
22.5mm wide angle lens.
Up to 8 frames per second.
Shutter speed of 1/1500 to 1/4000 sec.
CMOS sensor.

Kimentem a szabadba, gyönyörű idő, opció kiválasztva, és kattogtattam.
Itthon megnéztem....hááát. Na jó, biztos azért mert nincs állvány, és remegő kezű agysebész vagyok.
Állvány megvesz, kimegy, jóidő, csudi katt katt, haza ....Ez meg mi a szösz?
A 30 szoros full zoom állványon beton rögzítésben is csak tökkkkkéletes fényviszonyoknál képes elfogadható képet készíteni. Ha a digitális zoom-ot rádobom ...na olyan képet még nem sikerült készítenem, csak pixel halmazt. Kb 20x-os zoomig használható a gép, onnan csakis a tökéletes +1 fényviszonyok mellett.
Na, jó! Mondom, nem kell nekem eget verő zoom, majd használom 20-ig.
De lövök már egy videót a szobában, mert mégis csak full HD!
A megvilágítás nem studio, csak egy lakás 100-120-asnak megfelelő energiatakarékos izzókkal.
Mi a.....!!!
Ennyi hangyát még nem hordott a hátán a föld! Sötét, hangyás, pixeles, mosott...és sorolhatnám.
Nem full hd, de még youtubra se lehet feldobni. Olyan mintha árnyjátékot filmeztem volna!
Nem a szemét, az arcát nem látod a személynek!
Biztos a világítás! Tuttttti!
Elővettem az 5 megapixeles telefont /épp az volt mellettem/ ugyanazzal a körülményekkel csináltam egy videót, és lásss csodát, ég és föld! Pedig az nem full HD!
Azannya!
Na, jó ez nem kamera ez fényképező!

Ekkor mondták, hogy nem úgy van ám az! Szűrő kell elé ha kint, szűrő, ha neon, és szűrő, ha tészta!
Gyerünk online vásárolni, mert boltban csak pislognak az emberre, hogy ezmiez.
Meglepi! Egy cső kell a gépre, és úgy a szűrő, és akkor hejj de jó, írja a szakemben a fórumban.
Eme csodához nincs ám cső meg egy szűrő, neeeem! 3 szűrő plusz a cső, iszonyat ár!
Találtam egy eladót, mely épp kiárusított, és 2 lencsét is kaptam plusszba.
Rendel, vár, megkap, öröm....volt mindaddig míg fel nem aplikáltam!
Eme cső átalakító miatt egy csőből fényképezek kifelé. Értem én, de ama gondolat szállt át agyamon mikor megrendeltem, hogy ezt vmi lencsével a cső végén korrigálják, de nem, mert ez tényleg csak egy cső.
Ha pl otthon levágsz egy pvc csövet, az ugyanaz.
Tettem rá ezt a szűrőt, azt a lencsét, lencsét szűrővel, szűrőt lencsével...
Inkább étteremben ettem volna lencsét, nem kellene szűrögetni.
Lényeg, ha lencse rajta van, akkor képtelen fókuszálni a gép. Ha szűrő van rajta, akkor csak zoom módban, amíg annyira kitolja az objektívét a gép, hogy már nincs csőlátása.
Tehát semmi féle feltétet nem lehet a gépre ráaplikálni, emiatt nem használható "extrém" körülmények között.
Bár az a telefonnak nem extrém, de az csak egy telefon!

Tehát van gépem, állványom, objektíveim, szűrőim, táskám, memóriám.... inkább egy jó telefont vettem volna!

Mondanám, hogy így legalább nem a telefon akksija merül, de 4 azaz NÉGY darab AA-s elemecske kell a gép bekapcsolásához!
Jajjjj, majd el feledtem! Elem fedél! Hogy a tervező nyaka hulljon ki a törzse és a feje közül!
3 ujjas precíz lezárást igényel! Nagyon könnyű mellé zárni, hajlik, nyaklik, csuklik, mindenre képes, hogy ne menjen a helyére! Hihetetlen! Szóval meg kell tanulni a praktikáját, hogyan kell jól lezárni!

Így hirtelen ennyi jutott az eszembe eme műremekről!

(#2) Bjørgersson válasza robagp (#1) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Legközelebb kezdd a kereső használatával. Emiatt felesleges volt új topikot nyitni, elég lett volna egy személyes bejegyzést írni, azt valószínűleg többen látják majd.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon Coolpix L820 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.