Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vagyok


Vagyok
senior tag

Tehát a jelenség az, hogy az rákötöm a fényképezőt a PC-re, bekapcsolom és el kellene indulni a letöltésnek. Helyette az mondja a PC, hogy az USB nem tudja felismerni a csatlakoztatott eszközt. Mind e mellett a Nikon lefagy, semmire nem reagál, USB kihúzás után sem. Elem ki majd be és a Nikon műkszik. Frissítettem USB drivert is. Game pad, egér USB-ről műkszik. Nos mi a gond?

(#2) Vagyok


Vagyok
senior tag

Más PC-n minden gond nélkül letölthetők a képek.

(#3) !attis!


!attis!
tag

Próbáltad az eredetí áttöltőével? nem lehet hogy valami ki van kapcsolva?Vagy valami USB 2. 0 hiba egyébb?

(#4) !attis!


!attis!
tag

Milyen Konfigod van?

(#5) haris válasza Vagyok (#1) üzenetére


haris
őstag

Hali
nekem is volt ilyen, de nem emlékszem pontosan hogy oldottam meg. De probálj ki vmit:
a SET UP menü USB ''fülén'' nézd meg mi van beállítva. Lehet PTP, vagy MASS STORAGE. Azt hiszem, hogy a MASS STORAGE volt a nyerő, de nem emlékszem, ugyanis én vettem egy USB-s CF Reader-t, ugyanis ezzel kb fele idő áttölteni a képeket, mint gépen keresztül.

[Szerkesztve]

(#6) Vagyok válasza !attis! (#3) üzenetére


Vagyok
senior tag

Igen próbáltam. USB 2.0 hiba? Mire gondolsz?

(#7) Vagyok válasza haris (#5) üzenetére


Vagyok
senior tag

Bocs nem értelek Setup menü, de hol?

(#8) !attis!


!attis!
tag

Nem lehet hogy a gép 2.0 ról dolgozna ? próbáltad Másikba átdugdosni?

(#9) haris válasza Vagyok (#7) üzenetére


haris
őstag

A tárcsán. legutolso lehetőség
4 foto mod,
SCENE,
AUTOMATA,
MANUÁLIS FÉNYKÉP,
KAMERA MOD,
SET UP :)

(#10) Vagyok válasza haris (#9) üzenetére


Vagyok
senior tag

Ja, ja, bocs. Igen próbálgattam azt is, de nem segít. Én úgy tudom, hogy PTP kell lennie Win 2000 vagy XP-nél, egyéb esetben a másik.

(#11) Vagyok válasza haris (#9) üzenetére


Vagyok
senior tag

Ugyan ez a géped van?

(#12) haris válasza Vagyok (#10) üzenetére


haris
őstag

Ja akkor bocsi.
Pedig mit szívtam vele én is. Egyébként nekem is XP alatt megy.
szerintem végy egy ilyen kis CF kütyüt, olcso, ésnekem azota semmi gondom az áttöltéssel, pedig nekem is voltak ilyen fagyásaim, bár akkoriban mindíg összehoztam valahogy, de sajna nem emlékszem:O

(#13) haris válasza Vagyok (#11) üzenetére


haris
őstag

igen
Coolpix3100
és imádom:))

Szerk:
kártyaolvasok :
[L]http://www.mikland.hu/termekek.php?v=1&hwt=210&acs=2[/L]


Az enyém ilyen:
[L]http://www.kellytech.hu/hun/smart/mass/un746.htm[/L]

[Szerkesztve]

(#14) Vagyok válasza !attis! (#8) üzenetére


Vagyok
senior tag

Mind a 6 USB-ben próbáltam. USB driver frissítést töltöttem le a netről, de az meg nem akar felmenni mert hiányolja a szerviz pack 1-et holott az is fent van.

(#15) Vagyok válasza haris (#12) üzenetére


Vagyok
senior tag

Ha te:O akkor én mit szóljak? Lehet, hogy venni fogok egy CF olvasót, de akkor ha már erre pénzt adok ki akkor már íróval együtt kellene, az meg nem ezerK tétel. Mind ezzel együtt bosszant a dolog. Azóta csinálja mióta alaplapot cseréltem.

(#16) Vagyok válasza haris (#13) üzenetére


Vagyok
senior tag

A linket nagyon jók, köszi. A tiéd nagyon tettszik, mennyi volt?

(#17) escie


escie
őstag

ha mass storagera állítod, akkor úgy működik mint egy pendrive, tehát megjelenik driveként a többi közt.
nemtom van-e a 3100-on ilyen opció?
az 5700-on van...
set up menu > usb > PTP/MassStorge

I'm back, baby!

(#18) haris válasza Vagyok (#16) üzenetére


haris
őstag

akkor még egy link:
[L]http://www.amp.hu/[/L]
ÁRLISTÁK/ KIEGÉSZÍTŐK és ott megtalálod 6in1 UN746cimmel. kb3500HUF
vagy 7 in 1 Un746 kb2500HUF

[Szerkesztve]

(#19) haris válasza haris (#18) üzenetére


haris
őstag

na megnéztem az enyémet.
7in 1 UN746
Modell: MRP-4

A csomagban van a kártyaolvaso kütyü, egy bőrtok, egy 1m-es USB hosszabíto, egy driver CD.

(#20) Vagyok válasza escie (#17) üzenetére


Vagyok
senior tag

Köszi, van. Amikor véletlen 20-ból egyszer felismeri akkor ott van meghajtóként is igen. A baj az, hogy lefagy mint már írtam.


[Szerkesztve]

(#21) Vagyok válasza haris (#18) üzenetére


Vagyok
senior tag

Baráti az ár. Köszi.

(#22) ollie válasza Vagyok (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha máshol működik, akkor nem a fényképezőgéppel van baj (nekem egyébként Coolpix 4300-om van), hanem a számítógépeddel (valszeg windows). Ha Mass Storage-re van állítva, akkor úgy kell működnie, mint egy pendrive-nak, vagy kártyaolvasónak. Ha így fagy, akkor a kártyaolvasó is fog nálad, mert az szgépedben van a hiba. Én egy windows reinstallt javaslok.

***

(#23) Vagyok válasza ollie (#22) üzenetére


Vagyok
senior tag

XP Reinstall már volt, egyéb okból. A gáz az, hogy egyéb USB eszköz minden gond nélkül megy!!!

[Szerkesztve]

(#24) Vagyok


Vagyok
senior tag

Egyéb 5let?????

(#25) Vagyok


Vagyok
senior tag

Up.

(#26) Out válasza Vagyok (#25) üzenetére


Out
addikt

Szerintem 2.0-as USB-vel mukodik csak a kamera rendesen... mig a tobbi USB-s eszkozod elmegy az 1.1-esen.. probald meg felrakni az SP1-et majd utana a 2.0-as USB drivert...

szerk: remeljuk az alaplapod tamogatja a 2.0-t :)

[Szerkesztve]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#27) Vagyok válasza Out (#26) üzenetére


Vagyok
senior tag

Nem csak 2.0-val megy hiszen az előző alaplap csak 1.1-et tudott és azzal jó volt. Mint már írtam 2.0 drivert akartam feltenni, de hiányolta az SP1-et holott fent van. Na most mi legyen?

[Szerkesztve]

(#28) Out válasza Vagyok (#27) üzenetére


Out
addikt

hat akkor probalj meg mashonnan letolteni egy usb drivert, mas otletem nekem sincs, de mar en is jartam igy, hogy amit leszedtem drivert a netrol az nem volt jo, de leszedtem mashonnan es jo volt.. proba, cseresznye..

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#29) Vagyok válasza Out (#28) üzenetére


Vagyok
senior tag

Köszi megpróbálok. Van tipped honnan érdemes?

(#30) Vagyok


Vagyok
senior tag

Nos. vettem egy memória kártya olvasó/író-t. Tud 8 félét. Ez működik minden gond nélkül, úgyhogy az az elmélet is megdőlt, hogy nem fog működni.
A kérdésem továbbra is él. Mi a gond a fényképező olvasásával??? Bosszant a dolog, mert olyan nincs, hogy ne lehessen megoldani, vagy ez is a sci-fi kategória.

(#31) Vagyok


Vagyok
senior tag

Reaksön? Egyéb 5let?

(#32) Vagyok válasza haris (#13) üzenetére


Vagyok
senior tag

Ja és Haris köszönöm a tippeket, én is ott vettem, bár nem olyat mint a tied.

(#33) Vagyok


Vagyok
senior tag

Az alaplap: Asus A7V8X. Mert, hogy ez is felmerült kérdésként.

[Szerkesztve]

(#34) Vagyok


Vagyok
senior tag

???

(#35) Vagyok


Vagyok
senior tag

Lehet, hogy velem van a baj, de még mindig foglalkoztat a dolo, hogy miért nem műkszik. Nincs senkinek egyéb ötlete?

(#36) +Bence+ válasza Vagyok (#35) üzenetére


+Bence+
tag

Csá!
Nekem is ilyen kütyüm van es nagyon bejon. Hál' Istennek minden frankon mukodik.
A sebessegebol itelve szerintem a gep csak USB 1.1-et tud. XP SP1 nelkul alapbol nem is tudja a 2.0-t. Az alaplapod meg szerintem azt szeretne, csak win nem engedi. Talan ettol fagy. Biosban nezd meg az USB beallitasokat! Allitsd 1.1-re! Vagy barmi mast, nem ismerem az alaplapot.

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

(#37) Vagyok válasza +Bence+ (#36) üzenetére


Vagyok
senior tag

Biosban nem találta ilyen állítási lehetőséget. Azért köszi.

(#38) Vagyok


Vagyok
senior tag

A dolog még mindig foglalkoztat.

(#39) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nekem is volt ilyen problémám, nekem sem sikerült megoldani :DD

Egyik gépen tökéletesen ment az áttöltés (100 próbából 99 alkalommal ment), másik gépen meg nem (100 próbából 99 alkalommal nem ment).

Ha érdekel, akkor egy MSI KT3 Ultra alaplappal nem ment, egy ECS K7S6A alaplappal pedig most is jól megy.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#40) Fisha válasza Donki Hóte (#39) üzenetére


Fisha
őstag

Nem tudom, hogy barkit megnyugtat-e a dolog, de nekem is ugynez a bajom.
A gep: minolta 2330. Az alaplap: abit nf7.
A regi alaplapommal (asus tusl2c) gond nelkul ment, az ujjal fel ev alatt meg nem sikerult megoldanom a problemat.

(#41) _AnTi_ válasza Vagyok (#38) üzenetére


_AnTi_
tag

Szia!

Valószínűleg nem fog megnyugtatni/segíteni a dolog, de én is szívtam Nikon géppel. Minden más USB eszköz, másik fényképezőgép, stb., minden ment a géppel, csak a Nikon gépek nem. Kipróbáltam több gépen is, és azt vettem észre, hogy a VIA chipsetes lapokon nem működött, az összes többin meg igen (konkrétan Inteleket, nforce2-ket, és SiS-eket próbáltam, ahol ment, Via-nak egyik chipsetjével sem.).

Szóval ennyi, remélem segítettem valamelyest. Ezt eddig csak Nikon-Via párosításnál vettem észre.
Szóval ez egy X-akta :DDD

Üdv!

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#42) Vagyok


Vagyok
senior tag

Azt hiszem ez akkor tényleg X akta.

(#43) Dufresne


Dufresne
addikt

Keress a microsoft oldalán valami javítást frissítést, amiben USB-ről is írnak, szóval valami olyan javítást is építettek bele és rakd fel azt, hátha...

(#44) Vagyok


Vagyok
senior tag

A megoldás megszületett. Egy Windows Update és minden oké. Van egy frissítés USB-re (nem jegyeztem meg a számát, de ha valakinek kell megteszem). Azt felraktam és megy minden gond nélkü. Kicsit viccesen egyszerű a megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.