Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Nigériai Notebook hoax (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) junpei


junpei
csendes tag

Csak figyelmeztetni szeretnék mindenkit, mert viszonylag könnyű beleesni. Kapcsolatba lépett velem egy nagyon kedves, állítólag angol ember, aki állítása szerint amerikában él, hogy megvenné az itt meghírdetett notebookomat. Nem a site-on keresztül tette, de ez volt a hírdetés, amire hivatkozott.

Megígérte, hogy utalja a pénzt, meg fizeti a szállítási költséget is, csak küldjem utána Nigériába a gépet egy barátjának, aki ott van vallási misszión(!). Eddig még minden oké, küldtem neki számlaszámot, mondván, ha megjön a pénz, akkor bárhova elküldök bármit.

Itt jön a turpisság, ugyanis kaptam egy nagyon hivatalosnak kinéző levelet, egy amúgy létező bank nevében, hogy letétbe helyeztek náluk ennyi pénzt, és ha elküldöm a laptopot ennek az úrnak (címzett benne volt névvel) és bizonyítom a laptop (megnevezve) postázásának tényét, akkor utalják a pénzt. A levelet láthatóan nem angol anyanyelvű egyén fogalmazta (amerikai ki egyfiókos banknál), nincs tranzakció azonosító, meg van nevezve az utalás ellenértéke, a címmel és még egy csomó apróság hibádzik (pl. a gyárilag Missuola városban székelő bank itt Missouri helyszínen van jegyezve, vagy hogy a hivatalaos email címe ...@usa.com (lol)).

Annyira komolyan vette a "vevő" a dolgot, hogy még gtalkon is megtalált, hogy megjött-e a levél (amire figyelmeztetett, hogy a spam filter meg fogja fogni).

(#3) appleGjuice


appleGjuice
tag

Helló!

Épp eddig levelezgettem 1 Sarah Jessica Parkernek nevezett ?nővel?, aki Nigériába kérte a batárjának a telómat. Már megegyeztünk 170$-ban, amikor utánaolvastam fórumon és kiderült a turpisság. Tehát csak jelezni szeretném, ha egy amerikai személy Nigériába akar küldetni valamit, ne dőljetek be... xD

köszi, Gee

(#4) skinny


skinny
csendes tag

hehe... nálam "sound jeff" és "Magret Lissa" próbálkozott be ugyanezzel :) miután láttam, hogy Nigériába akarják postáztatni a cuccot, már akkor nem is válaszoltam nekik.

(#5) vica20 válasza junpei (#1) üzenetére


vica20
csendes tag

engem most janet karoly talált be. háromszoros áron megvenné a netbookomat. rögtön sejtettem, hogy afrikai átverés lesz, pedig még csak az derült ki a levelezésből, hogy elvileg kanadai, aki a "külföldön" tanuló fiának venné. trükkös gyerekek ezek

(#6) kenwood3 válasza junpei (#1) üzenetére


kenwood3
őstag

Van már 1 ehhez kapcsolódó topik bár 1 kicsit kihalt PH!-n kívüli átverések!
Vagy talán még ide is befér : Jelentsd a csalókat! Olvasd el az #1 hsz-t!

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#7) vica20 válasza kenwood3 (#6) üzenetére


vica20
csendes tag

elég sokan foglalkoznak a témával világszerte
http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahu%3Aofficial&q=419+scams&aq=f&aqi=&aql=&oq=

(#8) kenwood3 válasza vica20 (#7) üzenetére


kenwood3
őstag

Tudom de arra próbáltam rávilágítani , hogy szvsz emiatt nem kellett volna új topikot nyitni ;)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Nigériai Notebook hoax (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.