Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  NieR: Automata™

Hozzászólások

(#41) Vistaboy válasza [Prolixus] (#39) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Huhh, amúgy azért meglepő, hogy már a Route A alapján ilyen jó véleménnyel vagy a játékról. Azért a Route A után csak egy szimplán jó játéknak gondoltam, szuperlatívuszokban egyáltalán nem gondolkodtam. Igazából amíg a Route C első fejezetének végéig el nem jutsz, nem láttál semmit. Akkor szakítja rád a játék az égboltot...szinte szó szerint, majd meglátod."

Igen, számomra is picit meglepő. Először alig mertem megrendelni, mert mindenhol azt írták róla, hogy kontroller nélkül játszhatatlan, pedig a bemutatók és előzetesek alapján nagyon jónak tűnt. Aztán megjelentek a tesztek, ahol páran az egekig magasztalták, mások pedig azt sem tudták róla, hogy eszik-e, vagy isszák...

Nekem pont azért tetszik, mert annyira részletesen ismered meg a környezetet, mindenről van leírás, történet, plusz maga a világ is érdekesnek tűnt. Meg hát ugye a japán készítők miatt is érdekelt, hiszen az animéket is szeretem, nem egynek elég mélyreható sztorija van, ehhez kétségkívül értenek Japánban. Meg hát ugye a zene... valami fenomenális. :)

Megmondom őszintén, nagyon örülök neki, ha valóban még nem láttam semmit belőle, ahogy mondod. Pár kivétellel szinte minden mellékküldit megcsináltam a Route A során, egyedül a "Golden" ellenfelekkel nem bírtam, állítólag azokat meg kell majd hackelni 9S-szel.

A sztori szerintem már eddig is nagyon rendben van, olyan témákat boncolgatnak benne, amik igencsak érdekelnek engem. Androidként szinte már emberileg kell gondolkodni benne. Misztériumok, eszmék és morális kérdések, melyeket saját magunknak teszünk fel és kezdetben nem nagyon kapunk választ, de amikor igen, akkor óriásit üt.

Az már eddig is látszik, hogy mind az 5 befejezést végig kell játszanom, ha teljes egészében meg akarom ismerni a játékot. Már most is néha úgy érzem, nem minden esetben hoztam meg a jó döntést, kegyetlen, hogy mennyire tud hatni rám a játék. Számomra a 2017-es évben a GOTY a NieR: Automata. :K

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  NieR: Automata™
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.