Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  NieR: Automata™

Hozzászólások

(#34) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Jé, hogy ennek is van topikja. :)) Mondjuk a konzol szekcióban nem több értelme lenne ennek a topicnak? Akkor talán többen rátalálnának. Ha specifikusan ezt kerestem volna, (és nem keresővel) biztosan a konzolos részbe nézek be.

Én sem vagyok finoman szólva egy hack&slash rajongó, de ez a játék nagyon meghatározó volt most idén számomra. Csak azt sajnálom, hogy annyira fű alatti a játék...nagyon rosszkor jelent meg, nagyon sűrű volt az az időszak. Plusz mindenki 2B seggén pörög, sokakban még mindig az a hit él, hogy ez valami soft-hentai játék vagy nem is tudom. Pedig egy mestermű, kérdés nélkül. Persze vannak hibái ennek is, főleg egyik-másik mellékküldi lehetne érdekesebb. De a zenéje a legjobb, ami a fülemmel asz utóbbi 2-3 évben történt (Keiichi Okabe mostantól maga a megtestesült Isten a szememben...fülemben), és úgy összességében az a fajta élmény volt nekem a játék, ami fejtörésre késztet, és sokáig velem marad...vagy 2 hete fejeztem be, de még mindig eszembe jut sokszor, vagy éppen a játék reddit szekciójába is be-benézek unalmamban, hogy éppen nem-e jöttek elő valami újabb teóriával az eseményeket illetően. ;]

Nade elég az ömlengésből, gyorsan átpörgettem a topicot, pár dologra reagálnék...

(#1) Vistaboy

"A sztori több száz évvel az eredeti NieR után játszódik, így ismerős szereplőkkel vagy eseményekkel nem fogunk találkozni, maximum egy-két utalással."

Ezt nem érzem igaznak. Ott van ismerős szereplőnek Emil és Devola&Popola (bár utóbbiak valóban nem teljesen ugyanazok, mint akiket a NieR-ben láthattunk). Másrészt van bőven utalás korábbi eseményekre, az összegyűjthető infókban is említik a vörös sárkányt az óriást, a fehér klóros szindrómát, gestaltokat stb. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy NPC formában vannka visszatérő karakterek, és a játék tökéletesen élvezhető a NieR ismerete nélkül, de azért a NieR ismerete határozottan ajánlott, hogy minden utalást értsünk.

(#25) drachoHUN

"Spoilertől való félelmem miatt, nem néztem videókat vagy ilyesmi, de ha a harmadik körben tényleg A2-t irányítjuk, akkor ott igen sok újdonság kell, hogy legyen."

A Route C felében irányítod A2-t. De a Route C valóban egy teljesen új része a játéknak, teljesen új küldetések meg minden, nem félig-meddig a Route A újrajátszása, mint amilyen a Route B. Route C végén amúgy 3 valódi ending van, Ending E a "true" ending. Amúgy aki nem tolta még a Route C-t... öveket tessék majd becsatolni. Az első fejezete a Route C-nek, különösen a vége...na az brutális.

(#32) vhw

"Sztori, játékmechanika, látvány... bármi, amiben lehet vonni valami említésre méltó párhuzamot/eltérést."

Azt leszámítva, hogy alapvetően ez is egy kardozós, vetődős hack&slah játék, ami legnehezebb fokozaton brutálisan nehéz is kifejezetten kompromisszummentes, kb semmi köze nincs hozzá. Látványt te is láthatod mennyire más, sztorinak semmi köze hozzá, a játékmechanikát meg érintettem. ha Bloodborne 2-őt keresel, azt nem ebben a játékban fogod megtalálni. Ettől függetlenül mivel fantasztikus játék, én kipróbálásra buzdítanálak. Nemtom a demo elérhető-e még PS-en, ha igen, azt érdemes végigtolni, mert kb minden felvonultat a játékból, amivel játékmechnika terén később találkozni fogsz (mondjuk a különböző játékmechanikai elemek aránya szempontjából nem reprezentatív minta, mert sokkal több benne a sidescroll meg twinstick shooter jelenet, mint a teljes játékban összességében.)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  NieR: Automata™
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.