Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dexx


Dexx
csendes tag

Sziasztok!

Próbálom rövidre fogni, hogy miben kérném a véleményeteket: jóideje van mostmár egy ASUS K8N-E Deluxe alaplapom (nForce3 chipsettel), és amióta megvan, az Ati Radeon 9500-os kártyámat 75Hz-en használja az AGP-ben!!! Először szívtam vele mert fagyott, és 1 hét volt mire rájöttem, hogy az AGP nem 66-on, hanem 75-ön fut, amire ötletem sincs miért, mert ugyanazt a drivert használtam a videóhoz mint az előző alaplapommal, valamint a BIOS-ban is explicit be van állítva, hogy 66Hz legyen az AGP.
Ő mégis 75-ön nyomja Windows XP alatt... Találtam egy ClockGen for nVidia nForceX progit, amivel hál' isten be lehet állítani 66-ra, de csak miután a Windows elindult, és volt pár fagyásom így is... Felraktam az akkor legújabb nForce3 drivereket (5.10, azóta van 5.11, de asszem azt is próbáltam már), és semmi változás nem történt, mindig 75-tel indul...

Van valakinek 5lete, hogy mi és miajóbánatért állítja át 75-re valami szuperintelligens kódrészlet valami driverben ? Mert nekem 5letem se nem van. Legjobb lenne, ha valahogy bootcd-ről vagy floppyról el lehetne indítani valami progit ami Windows nélkül megmondaná, hogy akkor mennyin megy az AGP, hogy tudjam legalább, hogy a Windows alatt állítódik-e át, vagy már anélkül is így kezeli az alaplap/BIOS...

Előre is kösz,
Dexx

(#2) nemtommi válasza Dexx (#1) üzenetére


nemtommi
senior tag

Itt érdemes lehet megkérdezned / találsz rá megoldást ha van:[link]

(#3) kovsol válasza Dexx (#1) üzenetére


kovsol
titán

a biosban 67MHz re állísd mert a korábbi revisiokban hibás volt 66Mhz es értéken és nem fixálta
két hete nekem is ilyen lapom volt amugy ;)

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#4) Dexx válasza kovsol (#3) üzenetére


Dexx
csendes tag

Hát, beállítottam, ugyan a ClockGen szerint továbbra is 75-ön megy, de most nem akadt meg Windows bootkor fél percre a gép... Én már nemtom mivan :) Lehet, hogy ClockGen hülyeséget ír ki? Olyan nagyon nem hiszem, hogy elbírná hosszú távon így 75Hz-re tuningolva a kártya (most egy Asus van benn, Ati R9600-os, előtte egy R9500 -> R9700Pro volt benn). Ha elkezd fagyni visszaállítom alap értékekre a procit, jobbat nemtok, mocskos nvidia driver...

Kösz a hozzászólásokat.

(#5) kovsol válasza Dexx (#4) üzenetére


kovsol
titán

nézd meg más programokkal is mert 67 el tutira fixálnia kell
esetleg rakd újra a biost bent

May the Force be with you!

(#6) Norbo03 válasza kovsol (#5) üzenetére


Norbo03
őstag

Én azt hittem h 66 MHZ a fix mert nkm is egy Radeon 9550-sem van és a boltba anno 67MHZ állitottak be fix-re amit én vissza vettem 66MHZ-ra mert ugy tutdam h az a fix. De végül is én nem tuningolom a karit se a procit se a ramot.

(#7) kovsol válasza Norbo03 (#6) üzenetére


kovsol
titán

ez amit írtam az Asus K8N-E Deluxe egy szériahibája nem minden alaplapra vonatkozik

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.