Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Nforce2 misztikus dolgok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fade_Away


Fade_Away
őstag

2hete eladtam 512/333 samsung ramjaim mert olcsón(21eft/db) kaptam 2*512mb Kingmax 500mhzs örökgaris ramot.

Hazahoztam beleraktam a gépbe (abit nf7-s + lockmentes 2600@3200 barton)
külön külön mindkét ram ment 500mhzn 3/4/4/8 al. Everestben olvasásra gyönyörű 3560mb/sec értéket kaptam.

Ezekután beraktam mindkét modult a gépbe és a világ meghülyült. Se duálba se nem duálba nemhajlando a gép elindulni 460mhz felett(230mhz fsb).
Szóval 1modullal chipset ram bírja 500mhzt 2modullal chipset ram nembírja mmég 462mhzt se.

Ez mértlehet? Találkozott már valaki ilyesmivel? Megoldás?


Ami mégjobban meglepett, hogy ahoz, hogy procim húzni tudjam több feszt kell neki adnom mint régen. durva.

gépem adatai:
abit nf7-s 2020as biossal, 2600@3200barton(már 1.8v kell ehez neki), 2*512mb kingamx hardcore 500mhz TSOP ram, tntm64 64mb videokártya, codegen 300W táp

(#2) hétalvó


hétalvó
addikt

Lehetságes. Nem jók ezek az Nforce lapok. Több modullal mindíg bajuk van.

Nekem 256/400-osakkal volt bajom. 2 ment 400-on 3 már csak 333-on.

A hiba forrása nagyjából ugyanaz lehet.

Ne csodálkozz rajta. Beraknád intel alaplapba és vígan mennének párban 500-on.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#3) breetai


breetai
aktív tag

Hály!
Bocs, hogy ilyen PARASZT VAGYOK! DE KOMOLY EZ A TNTM64????? :F :DD :D Vagy csak poén?

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#4) CuKoR


CuKoR
senior tag

Miér ne lenne komoly neki...azok még megbizhato VGA-k voltak
Nekem is időnkén TnT1 asus V3000 van a vasban pedig 2500+ & 2400mhz 2*512 DDr 400 és termésszetesen NF7 -s

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#5) breetai válasza hétalvó (#2) üzenetére


breetai
aktív tag

Én még 3-mal nem próbálkoztam, de 2-tő mindíg csont nélkűl dual!! :D Szerelt NF2 -es lapok száma kb 30-40. Nem lehet, hogy át kéne lőni bioszban a klock-olást ''by SPP''-re, ahoz hogy 400 v. 500 MHz-en menjen xy FSB mellett??? :F

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#6) VladimirR válasza breetai (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

(persze hogy vicc....az m64 32megas ;])
mar miert ne lehet komoly?
nekem hasonlo konfigban (nf7, 512ram) van egy m64 es boven eleg
notepad fut, pascal fut, delphi fut, virtualdub fut, mediaplayer fut, winamp fut...
cs, q3, avsp2, sc:bw, war3, dio2 mind-mind elfut - eszetlen ''csakagrafikajamiattjo'' jatekokra nincs mindenkinek igenye



dualban nem felesleges ekkora frekvencia? - bar ez attol meg hiba
egyebkent nezz el az abit honlapjara, fel vannak sorolva a supported memoriak, az azon kivuliek vagy mukodnek, vagy nem (regebbi abit lapomban nem ment egy ram, havernal ment, az o ramja meg nalam volt jobb :DDD)

[Szerkesztve]

(#7) breetai válasza CuKoR (#4) üzenetére


breetai
aktív tag

Na JÓ!!! :D :DDD Csak ehez a stufhoz olyan nyominak tűnik! Így a gép olyan félkarú oriás. :Y

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#8) Gorneck válasza breetai (#7) üzenetére


Gorneck
titán

Én két hétig tsenggel nyomultam!

Gorneck#1239

(#9) Fade_Away válasza breetai (#5) üzenetére


Fade_Away
őstag

m64 teljesen komoly volt 9200m eladtam mert felesvolt megjött DOOM3 vettem 9600XTt de DOOM3 annyira nemjött be, hogy 1hét után viszavittem ebből van most a ramom.

Nem 3rammal probálkozok hanem 2 500mhzs KINGMAX HC rammal.

Duallal nincspróbléma hanem, hogy mértcsak max 456mhzn fut dual/nemdualban amikor 500mhzt vároktőle....
(Sőt híre alapján ez a jelenleg kapható egyik legjobb tunningram nemritka a 600mhz sem)

[Szerkesztve]

(#10) asturel


asturel
őstag

akkor en mitszojjak s3 savage 4 / 8 megas / pci-os kartya es egetett :D half life 640x480 d3d-be futott a szamokat nem lattam ojan volt a grafika..

(#11) varobi válasza hétalvó (#2) üzenetére


varobi
csendes tag

Hi!

Ha elolvastad volna a kézikönyvet akkor láttad volna, hogy:

Memory

Supports 2 DIMM Un-buffered DDR 400 (Max. 2 GB)
Supports 3 DIMM Un-buffered DDR 333 (Max. 3 GB)
,

tehát 400-as-ból max 2db.

Legalábbis én így értelmezem.

http://www.abit.com.tw/page/uk/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=NF7-S2&fMTYPE=Socket%20A

Üdv


[Szerkesztve]

(#12) Fade_Away válasza Gorneck (#8) üzenetére


Fade_Away
őstag

TsengET6000?

Mai napig nemértem mértadtam el és cseréltem le egy tnt2m64 re.....

(#13) CuKoR válasza Fade_Away (#12) üzenetére


CuKoR
senior tag

Nekem vitte 3 memo a 400 at 2*256 /400 és 1*512 / 400 és ami a legszebb a 3 modulnál kiirta hogy Dual channel enabled
Másnak volt ilyen ?

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#14) VladimirR


VladimirR
nagyúr

ahogy nezegettem az nf7 leirasat, feltunt, hogy 400-asbol 2g, mig 333-asbol 3g megy a lapba
nem tudom, hogy ennek mi lehet az oka es bar 2 ertekbol meresz dolog kovetkeztetni, nem lehet, hogy a memoria merete es maximalis sebessege forgitott aranyban va egymassal?

egyebkent a kingmax nincs fenn az abit 8 fos supported listaja, szoval ok erre azt sem vallaljak, hogy elindul [L]http://www.abit-usa.com/memory/[/L]

(#15) Fade_Away


Fade_Away
őstag

[L]http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/test_report/NF7/02.php[/L]
vanott kingamax is.

Van itt vki olyan akinek megy ramja nforce2ben 480mhz vagy afelett? Ha igen milyen lapban?

(#16) Fade_Away


Fade_Away
őstag

up

(#17) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Probléma oka kiderült.

Még annyi kérdésem lenne nemtud valaki gyártót akinek van 500mhzs 1024mb os ramja?
(kingstonnak csak 466osa van)

(#18) kretenallat válasza Fade_Away (#17) üzenetére


kretenallat
senior tag

talan elmondhatnad h mi volt az oka, edes... elvegre a kesobb jovokl okulasara jo lenne, ha lesz meg ilyen problema.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#19) Fade_Away válasza kretenallat (#18) üzenetére


Fade_Away
őstag

''ahogy nezegettem az nf7 leirasat, feltunt, hogy 400-asbol 2g, mig 333-asbol 3g megy a lapba
nem tudom, hogy ennek mi lehet az oka es bar 2 ertekbol meresz dolog kovetkeztetni, nem lehet, hogy a memoria merete es maximalis sebessege forgitott aranyban va egymassal?''

ergo minnél több ramot rakszbele annál kisebbre tudod rakni fsbt.

1gigás 500mhzs ramot látottmárvalaki?

(#20) AMD 4ever válasza Fade_Away (#19) üzenetére


AMD 4ever
csendes tag

Hali!
Nekem is ilyen RAM-jaim vannak csak 256 megásak +NF7 (ez már a második) és nekem sem hajlandóak 500-on menni. Ha mindenre by spd-t állítok akkor is csak 440 mhz-en indulnak. Külön-külön még nem próbáltam őket, inkább az időzítéseken húztam. Te szinkronban húztad az fsb-vel?

(#21) LukE válasza Fade_Away (#19) üzenetére


LukE
veterán

tápptárápp? nem lehet, hogy keves? azert ket modul ekkora frekin mar eszik. Persze az is lehet, hogy abit nem komalja oket annyira. (ez utobbi esetben szivesen vennem a ''hasznalhatatlan'' memokat:D)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#22) anulu válasza hétalvó (#2) üzenetére


anulu
félisten

az, h 3-mal csak 333-on megy nem bug, hanem feature. nézd meg az alaplap könyvét. le van írva.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) Fade_Away válasza LukE (#21) üzenetére


Fade_Away
őstag

idáig szórakoztam.....

2 stabil állapot van:
460mhz fut ram everstben fantasztikus rameredményt kapok de procit nemlehet húzni.
11* szorzó alatt a procimat nemlehet húzni. Igy viszont ram csak 420mhzt megy. Igaz 2 3 2 6 on stabil de akkoris nemezt vártam.....

Mivel nagyob proci speed kell így ram 420mhzn van. Pont mint régi samsungokkal. Igaz 150mb/secel jobb az eredmény mert ütősek az időzítések meg dual, de holvanez az egy modullal mért +500-600mb/sec plusztól....



2 lehetőségem van:
-veszek egy mobil bartont ami viszi a 230*11at
-ramot cserélek egy egy gigás 466-500mhzsra.

A tanulsága mindenesetre megvan az esetnek vásárlás elött jobban körül kell nézni, nemelég, hogy jóáron van veszünk kettőt mentalitás....

(#24) hétalvó


hétalvó
addikt

Mert én nem ezt írtam a legelején.

A memória vezérlővel vannak gondok az nforce-nál.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#25) Kaitooo


Kaitooo
tag

Adj a chipsetnek feszultseget, vszinu az a baja. Nem veletlen van volt mod nforce2es cuccokhoz is.

.oOo.

(#26) Fade_Away válasza Kaitooo (#25) üzenetére


Fade_Away
őstag

1.7V nél sajnos nemtudok többet... :)

(#27) Kaitooo válasza Fade_Away (#26) üzenetére


Kaitooo
tag

ezert van a volt mod :D 1.9-2Vot is ad ra vki

.oOo.

(#28) Fade_Away válasza Kaitooo (#27) üzenetére


Fade_Away
őstag

vanhozzá linked?

(#29) CuKoR válasza anulu (#22) üzenetére


CuKoR
senior tag

Akkor nekem miért ment 2*256 meg 1*512 együtt 400 on ?

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#30) Fade_Away válasza CuKoR (#29) üzenetére


Fade_Away
őstag

Nekem is megy 460on pedig alaplap hivatalosan csak 400at tud.

(#31) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

kérdezhetek valamit?

(#32) Ger|


Ger|
aktív tag

lehet a memória 20 ghz-s is, ha az alaplap 400at tud, akkor 400on fog a memória is szaladni. Szarok a memóriáid. Vidd vissza, de előbb azért nézd meg más gépbe.

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#33) Fade_Away válasza Ger| (#32) üzenetére


Fade_Away
őstag

ezt kinekírtad.....?

(#34) Bohooc


Bohooc
csendes tag

mindenki az nf7 el küz nekem ECS N2U400-A m van mondjuk nem huzogattam edig semmit csak a vgat tettem kicsivel feljebb de semmi nemm baszakodik

N2U400-A , 2500+ , Samsung 2*512 DDR (400), Sparkle FX5200 (260/400 on), 80 Gb 7200 8 Mb

(#35) Kosh Naranek válasza CuKoR (#29) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Nem vagy egyedül. Chaintech 7NJS Ultra, 2x 256 MB Corsair XMS3200+ 512 MB Corsair XMS4000 dual channel módban működik hibátlanul, igaz 2,8V feszt kellett adnom a memóriáknak.

Egyetlen érdekességgel találkoztam. Az XMS4000-es modul csak és kizárólag a DIMM 1 foglalatban hajlandó működni (a procihoz legközelebbi slot), a másik két helyen használva a boot képernyőnél fagyasztja a gépet. A dolog akkor is fennáll, ha csak ez a modul van a gépben. Egyébként teszteltem a modult, a tesztprogik szerint hibátlan.

(#36) Fade_Away


Fade_Away
őstag

eltalált a topic címe... misztikus dolgok... itt igen ott nem... teljesen random...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Nforce2 misztikus dolgok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.