Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alan


Alan
aktív tag

A szakértőktől meg NForce2-re épülő lapok (ASUS A7N8X, Abit NF7, Chaintech 7NJS stb.) tulajdonosaitól szeretném megkérdezni, hogy valóban minden ilyen lapon felbukkannak a BIOS módosítása utáni elhalálozások?

Azt olvastam egy fórumon, hogy annyi paramétere van ezeknél a BIOS-nak, hogy nem fér be a CMOS-ba, ezért mentéskor mindig frissíti a BIOS-ba ''betonozott'' egyes konstansokat is, és ha valamiért nem sikerül a dolog, vagy közben resetel a felhasználó, akkor a BIOS-nak annyi.

Igaz ez?

Előre is köszi a segítséget.

(#2) Ketama válasza Alan (#1) üzenetére


Ketama
aktív tag

ASUS A7N8X tulaj vagyok, de nem tapasztaltam ilyet soha. Viszont olvastam én is több helyen bios halálról. Egy lehetséges megoldásként az először metek majd utána kilépek dologról hallottam. Tehét nem autosave és exit hanem manuálisan. Szvsz ez inkább a buherált (UBER) biosoknál jön elő. De aki folyton a biost bújja és ''hackeli'' az számoljon vele, hogy ilyen előjön.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#3) Szuku válasza Alan (#1) üzenetére


Szuku
csendes tag

Csá!

Nem vagyok szakértő, de nekem Chaintech 7njs Zenith alaplapom van. Mivel nem akart eleinte a hangchip normálisan működni próbálkoztam a Bios frissítésével. A frissítés sikerült (de a hang még mindig egy kicsit beteg) és nem tapasztaltam én se ilyen problémát. Amúgy ha megveszed a lapot és nem az egész konfigra kéred a garanciát hanem az egyes elemekre, a lapra +-rom év!!!!!! garit adnak. Szóval ha ki is purcan majdcsak kicserélik.

Hello.

(#4) Ploszi


Ploszi
senior tag

nekem is ASUS, 1002Uber bios, de nincs vele semmi gond, pedig először sokat állítgattam ( túl meleg volt a proci és nem akartam neki elhinni :( hát igen, új proci, új hűtés)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#5) Tompo válasza Alan (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Abit lappal (NF-7 S) semmi probléma frissítés után.

(#6) atus válasza Alan (#1) üzenetére


atus
senior tag

Az én NF7-em BIOSa még halott, csontváz viszont már megcsinálta az övét bikerrel. Szóval óvatosan a BIOSszal!

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#7) Alan válasza atus (#6) üzenetére


Alan
aktív tag

Fiúk, nagyon köszönöm a válaszokat.

Úgy döntöttem, hogy ez így nekem túl kockázatos.

(#8) biker


biker
nagyúr

állítólag hivatalosan semmi gond sincs velük, és hivatalosan nem értik, miért olvasni ennyi ilyet a fórumokon...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) anulu


anulu
félisten

Az mondjuk érdekes, hogy amikor a szorzót állítom (NF7 1.0), akkor kb annyi ideig tart a BIOS mentése, mint a flash-elés... Ha az FSB-t, vagy bármi mást buherálom, akkor tök gyors... Nemértem! :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) Rolande


Rolande
csendes tag

Ezt a Chaintech 7NJL1 Apogee lapomban is észrevettem
(hogy sokáig ment)

rolande

(#11) Cane


Cane
őstag

Próbáltam egy EPoX 8rda NF2 lapot, amely behalt: az első vagy a második bios reszetelésnél már nem bootolt be, bármit csináltam. Ment vissza gariba. A következő ilyen lap már tökéletesen működött.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#12) Szeke válasza Szuku (#3) üzenetére


Szeke
senior tag

Bios frissitéssel kapcsolatos problémákra nem vállalnak garanciát, ha csak nem hivatalos szervizben csináltattad, szakemberrel, és erről papirod is van... Ki van találva ez a garancia dolog...

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#13) mozso válasza biker (#8) üzenetére


mozso
senior tag

Ez igy, ebben a formaban nem teljesen igaz. Nvidia elismerte, hogy osszekavarodhat a BIOS, es az alaplapgyartokra haritotta a felelosseget, amiert majd mindenki lehagyta azt a bizonyos 100MHz jumpert.

Az egyetlen kerdes csak az, hogy ha csak az MSI rakta ra a sajat lapjara azt a jumpert, akkor mennyire eroteljesen ajanlotta az Nvidia egyaltalan....nagyon valoszinu, hogy nem igazan, hiszen a tobbi gyarto sem most kezdte a szakmat! Szerintem az Nvidia marketingesei talaltak ki ezt a fogast, igy ugy tunik, mintha az alaplapgyartok lennenek a felelosek. Kozben pedig a chipet es a referencia BIOS-t is mind az Nvidiatol kapjak. Raadasul az Nvidia talalta ki ezt a BIOS frissites FSB allitaskor dolgot is, hiszen ok terveztek a chipsetet. Kicsit gondolkodni kellett volna es nagyobbra hagyni a CMOS teruletet, akkor egyik lappal sem lenne gond.....

En csak az NF7-rol tudok nyilatkozni, de a tapasztalatok szerint az 16-os BIOS mar stabilabb es az igazi, 100%-os javitas az 17-esben jelenik majd meg.

(#14) Dr.Burn válasza mozso (#13) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Nem tudod hogy kb. mikor jelenik meg a 17es BIOS?

"Later Nerd!"

(#15) mozso válasza Dr.Burn (#14) üzenetére


mozso
senior tag

Egyenlore meg csak annyi info van rola, hogy serenyen munkalkodnak rajta. Az Abitot kiveve szerintem senki sem tudja.

(#16) Dr.Burn válasza mozso (#15) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Kár. :( Remélem hamar kijön.

"Later Nerd!"

(#17) casenoid


casenoid
tag

ASUS A7n8x-el nem volt gondom.

(#18) Norbyte


Norbyte
tag

Hali,
nekem MSI K7N2-L van. Az alap BIOS-szal (3.20) újraindulgatott.
Nyomtam neki egy Live Update-et (3.30) és azóta semmi gond
nincs a lappal.
Nem fagyott le, nem indul újra, stabilabb, mint az ezt megelőző Intel-es rendszerem :).

(#19) Ton


Ton
csendes tag

Sziasztok,

Egy pozitiv hozzaszolas az Nvidia mellett. 3 napja egy beujitottam egy Epox 8rda+ es eddig semmit problemat nem tapasztaltam, teljesen jaul hajt :D

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#20) realist válasza mozso (#13) üzenetére


realist
őstag

Úgy értsem, hogy az 1.7-es bios megoldja az ilyen jellegű problémákat???

(#21) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Nekem egy 8RDA+ lapom van, eddig semmi bajom vele de erről a BIOS lehalásról már láttam infókat. Az egyik 8RDA honlapon azt olvastam, hogy RESET jumper föl, elem ki, BIOS csip ki, 15 perc várakozás aztán minden vissza és működik.
(Remélem nekem nem kell kipróbálnom!)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#22) Cane válasza ISZOLE (#21) üzenetére


Cane
őstag

Naja, csak nem volt kellő eszköz hogy kiszedjem a bios chipet. Jött helyette egy másik, az tutira működött elsőre. Az a helyzet hogy akkor még nem tudtam mi baja lehet a lapnak.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.