Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeL


PeL
addikt

Hi! Sokan mondják hogy bajok vannak az nForce2-es lapokkal márkától függetlenül. Elmesélek egy történetet. A napokban úgy döntöttem lecserélem az alaplapomat, mert a folyamatos bővítgetések után úgy gondoltam ennél a confignál már az alaplap eléggé gyengus, inkább visszafogja a rendszerteljesítményt. A Config: AMD AthlonXP 3200+ (Barton magos), 2x512Mb Infineon RAM (Ami azért nem a legszarabb...), 160Gb /8M + 80Gb /2M Maxtor HDD, Connect3D Radeon 9600XT 128Mb, LG DVD-RW és a volt alaplap: ASrock K7VT4A+ VIA KT400 chipsettel. Vettem ez helyett egy MSI K7N2 Delta2 LSR lapot, hazaviszem, beszerelem, bekapcsolom, ugye az előző oprendszer összeomlása miatt új rendszert kellett (volna) telepíteni, de a fájlok másolása közben másolási hibát írt ki, de egy ''Retry''-vel továbbment, ezt eljátszotta velem még KB. 20x, amúgy elsőre fel sem ment, mert a fájlmásolás utáni Configurálás közben általában kékhalállal Restartolta a gépet. Mikor az idegösszeroppanás szélén először végre felmászott a gépre, a rendszer felállása után kb fél perccel kékhalál majd restart. Jó, akkor gépet széthúzkodni, szállítás a vásárlás helyére, (amúgy szinte az egész gépet ugyanarról a helyről szerzett alkatrészekből raktam össze kivétel a 160-as HDD, meg a DVD-RAM) ott ráengedtek egy MEMTEST86-ot ott hibát jelzett. A RAM nem lehet rossz, mert az előző alaplapban frankón ment 400-on csak nem duálban. Ez lap lesz, gondoltuk, így ki lett cserélve egy ASUS A7N8X-Basic-re nForce2 Ultra 400 chipset-el. hazaviszem beköt, bekapcsol, új oprendszer, de a telepítés közben ugyanaz jött elő mint az MSI-lapnál. Az ideg majd szétvágott. Erre megint viszem be a gépet a boltba, ott azt mondták hagyjam ott másnapig, megnézik mi van vele. Másnap megyek érte, kérdezem mi van, erre: SZAR VOLT A WINDOWS CD-m, mondom kötve hiszem mert egyrészt karcmentes, másrészt már telepítettem róla, na mindegy, az övékével egyből felment, ja megjegyzem mondtak egy olyat hogy a telepítés előtt az FSB-t vegyem vissza 200-ról 133-ra mert ettől állítólag meghülyül a telepítő, mondjuk én ezt marhaságnak tartottam mert szerintem semmi köze hozzá, de azért ők levették 133-ra és úgy telepítettek (és mint később kiderül, úgy is felejtették), lefuttatták rajt a MEMTEST86-ot meg 3DMark2001 SE-t és jó volt. Az új oprendszer telepítés ára nem kevesebb mint 5000,- FT volt, mondom az nem semmi, és hazavittem a gépet. Otthon vettem észre hogy a proci csak 1900+ on megy, mondom mi va'??? ekkor látom hogy az FSB 133-on van, visszateszem 200-ra, így már 3200+ on ment a proci, feláll a rendszer, elindítom a 3DMark-ot, a második autós tesztnél lefagy... Jó akkor én veszem kezelésbe a dolgokat mondtam, elsőnek visszateszem az FSB-t 133-ra (RAM 266 MHz) kiváncsiságból, ez így műödött is meg 166-on is (RAM 333 MHz), de 200-on meghal állandó jelleggel. Csak ez így gagyi, nem ér semmit az egész. Megint bemegyek a boltba mondom mi van, erre egyből kitalálták a választ: az a baj hogy valószínűleg a RAM nem bírja az iramot, A 400-AS INFINEON??? kérdezem. Igen mert csak némelyik fajtával megy normálisan. Hozzam vissza a RAM-ot, adnak helyette másikat. Jó, visszahoztam, adtak 2x512 Hynix-ot, Go Home, belerakom ugyanaz az eredmény, megint vissza erre most adtak 2 Samsung-ot, ezzel is ugyanaz a helyzet, megint vissza... :(, mondtam hogy még egy próba, ha nem megy, lapcsere VIA KT880-ra. Adtak egy más forrásból származó ''PÁRBA VÁLOGATOTT'' Samsung-okat és ezzel végre már hasít 200-on duálban meg minden :) Azt hittem hogy a chipsetnek van valami kehélye, nem tudja normálisan kezelni 400-on a RAM-okat, de nem, csak JÓL KI KELL VÁLOGATNI HOZZÁ A MEMÓRIÁKAT. Ne adjátok fel elsőre, nem biztos hogy a lap a hibás. Én is majdnem elástam az nForce2-t...

(#2) laco1221


laco1221
tag

Bocs de nem olvastam el:)):)):))
:C:C:C

Imádom a CSÉ-t és az FPS játékokat! Másik mániám a grafika és a FRAPS! Ja és tuningolok, mint az állat!!

(#4) ALI_G válasza Kalandor (#3) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez egy történet, hogy hogy járt szegény gyerek az nforce2-vel...csak a végén derült ki, hogy ram bibi.
Amúgy nekem is nforce2 van (MSI K7N2 Delta vagy is alap nem ILSR stb fullos izémizé), és 2x256 samsung-gal (régi fajta) simán ment gond nélkül 400 dual-ban, de a ram (valszeg) 415-nél elszállt duálban! Most 2x512 Kingston value, szintén minden nélkül megy duálban 400-on, de ezzel is elszáll a gép 415 körül. Havernak volt egy ramja ami hibás volt (mint utóbb kiderült), neki intel gépben ment a ram, csak néha fagyott, ezért próbáltuk ki az enyémben is, ahol el sem indult.
Szóval valszeg kicsit érzékenyek ezek a lapok a ramokra, ez így igaz.

(#5) khalox válasza laco1221 (#2) üzenetére


khalox
őstag

:D Most mi a gond? Igazából csak a bekezdések hiányoznak. Amúgy OK. Csak hosszú...

(#6) hunluigi


hunluigi
senior tag

Ezt a jelenséget jópáran megerősíthetjük szvsz... nekem is nem kis válogatás volt amire össze birtam őket (mármint a ram-okat) párosítani... És így is a ram a korlátja a húzásnak. :O -Igaz semmi extra ''mezei'' samsungok-

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#7) ModderGuy


ModderGuy
csendes tag

Hi ! Most készülök egy ASUS A7n8x NForce2 -es lapot venni ! Mi a bánatot csináljak akkor ha gondjai vannak a Ramokkal a lapnak ????
Nem akarom besz**ni ! Most égett ki a régi lapomban (ASUS A7V8X-X) az déli híd ... hogy miért azt nem tudom ...most vizsgálják Bp-n ! De valszeg zárlat okozhatta !( Egyik haverom vinyója )
Milyen lapot javasoltok 20 K körül ? (Ami jó is ?):F:DD

[Szerkesztve]

(#8) littlerock


littlerock
aktív tag

nekem van egy sima, koszos nf7- em, 2x256 mezei 400 as samsung, láss csodát, a 2300+ os sempron simán megy 200 fsb, szinkronban, és duálban

ez van...

Modder.. nek meg : ennyiért nem épp fullextás, de nforce3 as deszkát is lehet szerezni..

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#9) hofi74


hofi74
csendes tag

Sziasztok. Hasonló cipőben járok én is. Eddig 2*256mb szuperul ment. Kicseréltem 2*512mb-ra Samsung-ra és bekapcsoláskor hoszzú sípszó.
Próbáltam már mindent, de nem megy párban csak ha 1-et használok.:(:(:(:O:O

[Szerkesztve]

(#10) littlerock válasza hofi74 (#9) üzenetére


littlerock
aktív tag

mi az a ''próbáltam, már mindent'' ??

nos lehet, az egyik em hibás...
lehet, hogy meg kell próbálni, másik foglalatot,

külön a memókat, más időzítés, stb...

lehet ezzel játszani...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#11) hunluigi


hunluigi
senior tag

Valóban! Ahogy azt az előttem szólók is mondták, érdemes a foglalatokkal játszani! Én vagy 5* raktam egymás után újra az XP-t mert kékhalál a ram miatt (ráadásul végleges) mire sikerült eltalálni hogy melyik ram melyik foglalatban.

SUX! de ez van :(

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#12) nRu3 válasza littlerock (#8) üzenetére


nRu3
addikt

az nf7 lap az nem holmi koszos lap , nagyon is jó lap.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#13) velizare válasza ModderGuy (#7) üzenetére


velizare
nagyúr

vegyél új ramokat. az asus oldalán az alaplap leírásánál a lap végén fel van sorolva, milyen ramokat preferál az alaplap. ha dualban akarod hajtani a gépet, próbálj ilyeneket beszerezni. igényesebb gyártók kínálatában megtalálhatóak az ún. matched pair jelzésű ramok, amelyek garantáltan mennek dual channel módban.

a témaindításhoz kapcsolódva annyit, hogy az infineon tudtommal csak modulokat gyárt, nyákot nem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14) velizare válasza littlerock (#8) üzenetére


velizare
nagyúr

aha, és abba hogy rakjon bele egy athlon xp-t? ;)

[Szerkesztve]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15) okiDoki


okiDoki
tag

Lapja válogatja.
Nekem Chaintechben semelyik nem ment dualban 400 MHz-n. (illetve vagy a proci ment 400-on, vagy a ram, a kettő együtt az istennek se)
NF7S-ben ment a hynix (2x256) és megy a samsung (2x512) is.
A srác, aki a hynixet megvette, meg lapot cserélt, mert neki meg egy régebbi NF7-ben nem ment.

0,0

(#16) okiDoki


okiDoki
tag

Egyébként ez az MSI K7N2 Delta2 LSR elég ''kényes'' lap.
És nem csak a ramokra...

0,0

(#17) gabx76


gabx76
senior tag

Áááh, de ismerős sztori.
Vót nékem is NF7 lapom. Jó is volt meg minden, de duálozni akartam. Elpasszoltam az 512-es mittoménmilyen ramot, vettem 2 PQI-t - fagyogatott. Rendszertelenül. Telepítettem újra mindent, játszadoztam BIOS-al. Mindhiába.
Lecseréltem két Infineonra, eredmény ugyanaz.
Bepipultam, vettem Kingston-t párban. Ugyan sokkal ritkábban, de ekkor is fagyott, kékhalálozott.
Madzag szakadt, lecseréltem a lapot NF3-asra. Boldog PC-tulaj vagyok. :)

Az is hozzátartozik, hogy nekem 1.1-es NF7-s volt, a 2.0-ás ilyen szemponból biztos stabilabb! Jah és nem 400-on csak 333-on járattam.:B

(#18) okiDoki válasza gabx76 (#17) üzenetére


okiDoki
tag

Pontosan, ahogy mondod! :))

0,0

(#19) khalox válasza gabx76 (#17) üzenetére


khalox
őstag

Lehet, hogy Hynix-et kellett volna venned, nekem nincs iilyen gondom velük.

(#20) gabx76 válasza khalox (#19) üzenetére


gabx76
senior tag

Lehet, de most már sosem derül ki. :)

(#21) vottokar


vottokar
senior tag

Tavaly januárban nekem is eljátszotta ezt a memo mizériát az akkori nF2-es lapom (AOpen AK79 400VN). Nálam beszerzési gondok miatt (kisváros rulez :((( ) csak Geil dual Channel kit vásárlása oldotta meg a problémát (méregdrágán). Ez ment az Asusban is elsőre...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#22) okiDoki válasza khalox (#19) üzenetére


okiDoki
tag

Hynix 1.1-es NF7-ben nem ment. Bár, mint írtam, lapja válogatja.

0,0

(#23) behappy


behappy
aktív tag

nagyon sok nf2-es lapom volt már mindenféle gyártótól és soha nem volt ram összeférhetetlenségi hibám. ha ramhiba volt, akkor szar a ram és kész, kuka, venni kell másikat.

volt már 1 giga dualban samsung és elixir rammal is és nem vesztek össze,nagyon régóta csak infineon ramokat használok, semmi gondom velük.

(#24) gabx76 válasza behappy (#23) üzenetére


gabx76
senior tag

Jaja, Infineon nagyon jó márka, de nekem a Kingston is bejött.

(#25) Balinov válasza okiDoki (#22) üzenetére


Balinov
félisten

Doki Hynixe egy rev 2.0-ás Asus A7N8X Basic nf2-ultra400-ba gyönyörűen ment 400-on dualba.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26) khalox válasza okiDoki (#22) üzenetére


khalox
őstag

Hyundai HYMD232 646A8J-J
Duálban 2db modul. NF7 v1.0-ban...
Lehet, hogy akkor mégsem az alaplapokkal van a gond, hanem a ramokkal?


[Szerkesztve]

(#27) totya7


totya7
csendes tag

Sziasztok!Nekem is MSI K7N2-lapom van.Igaz,a memória volt a probléma,de jelen esetben én másra gyanakodnék:a lap CSAK a legújabb BIOS-szal fogadja a 3200-est.Ennyi.:))

(#28) qpakcovboy válasza PeL (#1) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Én két éve használok egy Abit NF7-S-t elötte sima NF7-esem volt és nemvoltak vele ilyen gondok, pedig a család is használja elég sokat netezünk és tök stabil a rendszer. nforce2-es lapoknál szerintem inkább a kompatibilitás az ami nem igazán megoldott, lehet hogy a memók, vagy a proc. nem szereti. Nézd meg a memcsik optimális beállításait, ha negyon magas értékek vannak célszerű szerintem egy kis feszt adni neki és remélhetőleg megoldja a problémát.

(#29) qpakcovboy válasza behappy (#23) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nekem is volt eddig egy csomó memóriám és mindeggyik ment dual-ban.

(#30) zso73


zso73
veterán

Nekem mázlim volt az NF7-emmel akkor! Nekem mindenevő lapként mutatkozott be! Vegyes memóriákkal dual............stabil.........Egyedül a SATA szivatott meg! Hibásan írta a HDD-re az adatokat! De az új bioszban már javították ezt is! Most nagyon meg vagyok vele elégedve! Kopp-kop :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#31) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Nem a különböző típusú lapokkal, vagy a chipkészlettel van a baj, hanem a nem megfelelő, feszültség, és időzítés értékekkel.

Az nforce 2 lapok gyakorlatilag minden memoriát visznek, pláne, ha a memoria modul chipjein megegyezik a jelölés.

Akár különböző modulok is mehetnek megfelelő beállításokon, persze ezek megbízható, stabil működését nem garantálják a lap gyártók

Az első hsz. tüneteit pedig illett volna felismerni, mert vagy ezerszer kiveséztük, ez még az amúgy hibátlan moduloknál is előforduló, beállításból származó hibák.

(#32) qpakcovboy válasza antikomcsi (#31) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nekem most egy kingstone és egy PQI ram megy dualban :)

(#33) eziskamu válasza antikomcsi (#31) üzenetére


eziskamu
addikt

Saját tapasztalataim szerint finnyás a az egyik csatornához tartozó memóriavezérlő. Gagyi ddr400-asok simán mennek az érintett csatornához tartozó foglalatba (szervízbe noname-val tesztelve) de nem szerette az egyoldalas a-data(samsung) és az egyoldalas kingmax 256 megás moduljaimat az adott csatorna foglalaltában ddr400-on (dimm3 abit nf7 v2)(ddr 266-on mindkettő stabil). Kétoldalas kingmax 512MB-vel ment ddr400-on hiba nélkül. Persze ez bios/alaplapgyártó függő is valamennyire,de szerintem eddig is a duál működés problémái a gyengus második(vagy első, nem tudom hivatalosan melyiknek számít ) csatornából eredtek, és nem a különböző memóriamodulokból. Amúgy én meg állíthattam bárhogy a memó időzítéseket a memtest mindig hibázott az 5-ös tesztnél. Nem tudom a kollega milyen beállításokról beszél a mem órajel csökkentésén kívűl, ami egyes rendszerekben már kellemetlen, ha a cpu fsb-je alatt kell járatni a memót.

(#34) eziskamu válasza qpakcovboy (#32) üzenetére


eziskamu
addikt

PQI rulez, nekem is az volt míg meg nem hótt (10 hónap), sajna a másikat (cseredarab) nem látta az asrock, amíg még olyan lapom volt.

(#35) eziskamu válasza antikomcsi (#31) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja emeltem én már feszültséget (annál feljebb már tényleg nem mehettem, mert nem indult a gép) és raktam már fel 2T-s mod biost is de nem segített.

(#36) #72042496 válasza ModderGuy (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Abit NF7-S.

(#37) PeL válasza hunluigi (#11) üzenetére


PeL
addikt

Hiába játszik az időzítéssel, amit az alaplap alapból kirak neki azzal kéne, hogy menjen, én is sz*rakodtam a beállításokkal és sz*rt se értem vele. Ennyi.

(#38) PeL válasza behappy (#23) üzenetére


PeL
addikt

mint írtam az elején, nekem is 2 Infineon volt benn először, 1. nagy SUxx, majd 2 Hynix, 2. nagy SUxx, aztán 2 Samsung, 3. nagy SUxx, majd 4.-szer más forrásból származó Samsungokkal most is teker.

(#39) antikomcsi válasza PeL (#37) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nem igaz, amit az alaplap alapból kirak, nem garantált értékek, a felhasználónak kell tudnia, mit bírnak a memoriák, mekkora feszültség mellett.

Teljesen kizárt, hogy a lapodban nem működik 3 pár memória, a 4-dik pár pedig megy.

(#40) mro


mro
csendes tag

ellenpont....
nekem sose volt gondom a memoriaval -se!...
msi k7n2g
noname ram 400-as 2500barton...
(es teljesitette is ezen parametereket)
lehet huzni a vegeletekig (csak hutes kell...)
mivel nyaron a szobam igen meleg, ezert voltak fagyasok a nem megfelelo hutes miatt..., de nekem a halk gep a lenyeg ugyhogy mindent visszaallitottam alapra...
nem szamotevoen lassabb viszont betonstabil es eddig minden fut rajata (ami kell -jatek is )...igaz az integralt video huzva van rendessen :)

akinek 400-800 fsb-s gep kell vegyen olyan alaplapot amit arra terveztek (nem szamottevoen dragabb)
aki meg szereti a puzzle-t az meg azt vesz amit akar :) es boldogan butykol..


(#41) Mankó


Mankó
veterán

2*512 MB Hynix BT-43 Duálba alapfeszen 210. Nekem a Samsung memóriák nem jöttek be. Egyik sem ment még 400on sem. Semmilyen beállítással.
Ja igen a lap egy Epox 8RDA3-as, egy Barton 2500+-al.

(#42) okiDoki válasza Mankó (#41) üzenetére


okiDoki
tag

Mondjuk a Samsung chipes ramoknál tényleg kérdéses a gyártó, amit én vettem, az Mosel-Vitellic néven mutatkozott be (ez azt hiszem, régi motoros már), de egész tűrhető és TCCC modulok vannak rajta!

0,0

(#43) zso73 válasza okiDoki (#42) üzenetére


zso73
veterán

Nekem is minden modulon rajta van a Samsung felirat, de az Everest szerint Dialog!!:Y LOL

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44) okiDoki válasza zso73 (#43) üzenetére


okiDoki
tag

Szerintem az enyém jobb! :)) :)) :))

0,0

(#45) okiDoki válasza okiDoki (#42) üzenetére


okiDoki
tag

Bocsánat: Mosel-Vitelic.
Ilyen van a céges HP laptopomban is.

0,0

(#46) bigsee


bigsee
addikt

Nf7-S v2.0 lap+párba válogatott (2*)512-es, PC3200-as KingMax Superram nem működött. Párban sem, külön-külön sem. Memtest hiba, fagyó windóz, meg a társai.
Ugyanaz a memópáros GA-K8NS-939 (Nf3) lapban tökkéletesen szuperál.
Amikor új lapot megvettem, a régit ''leszereltem'', legalábbis a NB hűtőt implementáltam a jövevénybe. Amikor levettem, észrevettem, hogy a paszta (NB-ZM47BJ között) teljesen kiszáradt, valszeg a dolgát nem úgy teljesítette, ahogy kéne. Mégse állítanám sem egyikről, sem másikról, hogy nem jó! Együtt nem az igaziak. Ez van, erről szól a PC moduláris felépítése.:)

[Szerkesztve]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#47) siriq


siriq
őstag

Hello

Nekem 2.0 as lapom van sima noname rammokal de siman megy dualban az igaz hogy csak a trats fele modolt biossal tudom igazan megemelni az fsb-t(de ezzel mar igen frannkon lehet:C).
Elotte teljesen mas ramok voltak a gepben de azokat is siman megette elsore.
Lehet makos vagyok ilyen teren?:DD

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#48) antikomcsi válasza bigsee (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Próbáltam nf7-s v2.0-ban km superramokat. Mennek benne gond nélkül, csak a beállításokra kell odafigyelni. Az alapfeszültség kevés neki, viszont 2.8V-on, 2.5-3-3-7-ben mennek dual ddr400-on.

2.5V-on kékhalazik.

(#49) DAVE_CH válasza antikomcsi (#48) üzenetére


DAVE_CH
csendes tag

ÜDV!
Nekem is NF7-S v2.0 lapom van KingMax Superram (Kingmax MPXC22D-38KT3R-FHA) 2*512 MB duálba megy 400-on. 2,5-3-3-5-ön. Voltot se kell állítani, megy defaulton.
Nekem tökéletesen működik fagyás nélkül!

(#50) antikomcsi válasza DAVE_CH (#49) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Pontosan ugyan ilyen van nekem is, most nem nf7-ben van, de itt is ott is fagyott, 2,5-4-4-8-ban, alapfeszen, viszont 2,5-3-3-x-en remekül megy, nincs vele gond. Így 433-ig teszteltem, hibátlan nf7-s-ben és fatal1ty-ban is.

Persze, lehet, hogy nem a legdrágább, legjobb memóriák, viszont brutto 10.000.- forint darabja. Szerintem nem éri meg több, mint a dupláját adni, egy ''jobb'' modulért.

Nem az a célom, hogy 953-as ddr frekvenciát érjek el, hanem, hogy stabil, jó gépem legyen, aminek nincs gondja, ha játszani szeretnék. És erre ez tökéletes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.