Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netmonitor (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Divi


Divi
aktív tag

Üdv a jónépnek!

''Kerio Personal Firewall''-om van, és azon van egy Hálózati forgalommérő.
Ez, attól függetlenül 0,5 és 6-7 KB/s közötti bejövő adatforgalmat generál.
(Tehát valamit TÖLT lefelé a gépem)
Ebben már csak az a szebb, hogy a tűzfal nem mutat egy alkalmazást se ami bonyolítana forgalmat. Sőt ha letiltatom a hálózati fogalmat (Pirosgomb rulez ;]) akkoris marad a bejövő forgalom.

A kérdések:
- Mit tölt vajh' a gépem?
- Ekkora lenne a portscan/sniff/mittudomén/MyDoom/kozmikus sugárzás keltette adatforgalom?
- Létezik dózer alá valami progi ami egy hétköznapi TXT fájlba kilistázná az IP csomagokat csak úgy okulásképp?
- Ennyire unatkozik valaki?

Ötlete valakinek? :U

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#2) Divi válasza Divi (#1) üzenetére


Divi
aktív tag

:)):):DDD:DD:D:(((:((:(;]:o:O:t:P:B:U:C:F

UP

[Szerkesztve]

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#3) crab válasza Divi (#2) üzenetére


crab
senior tag

Nekem is ezt csinálja a kerio, a régi(2.x) és az új is. Egyszer már leváltottam ZA-ra azzal nem volt ilyen, de az meg 6óra után megunta a játékot és blokkolta a netet, csak restart segített. Tehát még mindig jobb ez mintha nem is lenne semmi. Ja és még a hálókari sem jelzi, hogy lenne forgalom.

(#4) Divi válasza crab (#3) üzenetére


Divi
aktív tag

Érdekes dolgokat mível ez a Kerio
lehet nekem is ZónÁlárm kellene...

Habár vagy nagyonsok hónapig tűzfal és aVir nélkül tengettem az életemet és nem vettem észre, hogy a gépem mást is csinálna mint amit én mondok neki. Vagy csak nem vettem észre?

De attól még jó lenne egyszer látnom, hogy a hálókari úgy lemenve a mélyéig kinek küld ill. kitől fogad milyen csomagokat miközben az egész rendszer órák óta idle...

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#5) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Egy sniffer proggyval nézd meg milyen csomagok jönnek belefé, lehet valaki valaki rágerjedt a gépedre és küldözget neked valamit. A connectionok között ezt nem fogod látni mert nincs kiépített kétirányú adatkapcsolat és azzal hogy leállítod a forgalmat a tűzfalnál attól még megérkeznek hozzád a küldött adatcsomagok.

(#6) Divi válasza shabbarulez (#5) üzenetére


Divi
aktív tag

köszönöm az infót
Rágerjedek a dologra!

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#7) vicces válasza Divi (#1) üzenetére


vicces
addikt

mielött elkezdesz parázni, nézd már meg öcsém, hogy hova kapcsolodik a progi!
gonodlom nálad is a ''tüzdfal.exe'' és a ''tuzfalmásikmodulja.exe'' beszélget egymással

:)

(#8) ch.peter válasza Divi (#1) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Szia, az nem lehet, hogy valamelyik alkalmazás a localhosttal kommunikál lelkesen? mert a kerio azt is mutatja. A Hide local connections nincs véletlenül kipipálva?

(#9) ch.peter válasza vicces (#7) üzenetére


ch.peter
aktív tag

hehe :)
Mire bepötyögtem, Te is beírtad, szinte ugyanazt :D

(#10) vicces válasza ch.peter (#9) üzenetére


vicces
addikt

van ez igy.
mellesleg a kerio sebességmérője mennyire pontos?
mert nálam néha a 60 K-s sebességet is képes mérni ;] a 384-es adsl-vonalamon.

:)

(#11) ch.peter válasza vicces (#10) üzenetére


ch.peter
aktív tag

nem tudom mennyire pontos, nem szoktam nézegetni, van rá egy kis ingyenes progim, az folyamatosan monitoroz, és olyan 45-51 között ingadozik az utolsó 1 percben a letöltésem. A 60K sem elképzelhetetlen.
Tömörített letöltés rulez.
Múltkor negyed órán keresztül töltöttem fél MegaByte/sec-el :) és tényleg olyan gyorsan fogyott a vinyórl a hely :) Érdekes volt látni :), főleg úgy hogy 384/64-es ADSL van.

[Szerkesztve]

(#12) vicces válasza ch.peter (#11) üzenetére


vicces
addikt

hm. azért kösz :)

:)

(#13) DeX válasza Divi (#1) üzenetére


DeX
tag

Amikor kozvetlenul csatlakoztam a netre, nekem is volt max 1-2 KB/s-es bejovo forgalmam. Miota a tuzfal egy kulso gep azota semmi, az meg a keretlen csomagokat szorgosan dobalja. En ezt a portscan/blaster-nek tudtam be (a mydoom nem igy terjed, ha jol tudom). A masik, amit mar emlitettek, lehet hogy belso forgalom.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netmonitor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.