Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netlimiter kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Damage


Damage
senior tag

Adott két gép, mind a kettőn WIN XP, ''direktbe'' vannak összekötve, az Internet megosztva a két gépen. Az lenne a gondom, hogy a fő gépen (amibe közvetlenül megy a NET) szeretném korlátozni a másodlagos gépen (amelyik kapja a NETet a fő géptől) lévő adat sebességet. Adott egy 512kbit/sec-es kapcsolat. Azt szeretném elérni, hogy a fő gépen bármikor ki tudjam használni ezt a sávszélességet, viszont a másodlagos gépen a legjobb esetben is csak max (pl) 128kbit/sec legyen a sebesség (néha ezt az értéket állítani szeretném magasabbra, alacsonyabbra). Sokan azt mondták, hogy erre a megoldás a netlimiter nevű progi. Feltettem, de nem teljesen úgy működik, aohgy én szeretném. Sikerült vele elérnem, hogy a fő gépen futó netkapcsolatot használó progik egyenként maximálisan milyen sávszélességet vehetnek igénybe (pl. ftp progi max 64kbit/sec-cel menjen stb), de a másodlagos gép sebességét nem tudom vele korlátozni. A netlimiter proginál elindítottam a ''network configuration wizard''-ot, ahol egyből talált két IP címet, beállítottam, hogy melyik a helyi és melyik az internetes hálózat, de ennek ellenére sem látok seho arra vonatkozó beállítást, ahol a helyi háló sebességét állítgathatnám. Én vagyok ennyire szerencsétlen, vagy elképzelhető, hogy erre még sem jó ez a kis progi? A netlimiter a legújabb (v1.29) verzió. Ért valaki ehhez a progihoz, vagy van valakinek más ötlete, hogy a helyi hálózat sebességét mivel kontrolálhatnám (csak software érdekel), ami mellett elfut a netlimiter is (nem zavarnák egymást)?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#2) shabbarulez


shabbarulez
őstag

A netlimiter kliens program ezért csak az adott gépen amin fut tudsz alkalmazás szinten sávszélt limitálni.

(#3) PeliScan válasza Damage (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Netlimiter erre nem jó. :(

A másik gépen állítsd be a QoS-t h léefoglaljon magának mondjuk 384kbit-et és máris nem lesz gondod, sőt, nem is fog látszani egy átlag usernek, h korlátozva lenne. :)

(#4) Damage válasza shabbarulez (#2) üzenetére


Damage
senior tag

Ez idáig ok! Ennyi nekem is feltűnt, de ha jól értelmeztem a leírását, akár IP alapján is tudom limitálni a sebességét, vagyis valahogy valahova be kell írni a másodlagos gép IP-jét és akkor biztos tudnám limitálni a sebességet. Meg aztán mindenki ezt a progit javasolta a problémámra. Akkor csak kell lenni valami megoldásnak.
Vagy a hálókártya beállításoknál nem lehet valahogy lecsökkenteni a hálókártya sebességét? Amennyiben ez megoldható lenne a NETes hálókártyát nem piszkálnám, de annak a hálókártyám sebességét, amivel a másik gép össze van kötve lecsökkenteném.
Esetleg egyéb alternatíva? Más progi?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#5) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Szerintem a netlimiter nem tud hardware eszközhöz vagy IP-hez köthető limitálást csinálni csak applikációhoz kötöttet azon belül akár szálanként.

(#6) Damage


Damage
senior tag

Bővebben: link

idézet a honlapról:
''arra szolgál hogy korlátozni tudjuk a Net sebességünket, természetesen lefele. Még ha megadunk a programnak IP cimet is akkor csak arra az IP cimre fog korlátozni. Be lehet állitani hogy mennyire korlátozza le (X kb/s)''

Ezen kívül többen is ezt a progit ajánlották. Nyitott vagyok másra is. Egyéb progi, amivel kivitelezhető lenne a másik gép NET sebességének korlátozása az én gépemről (amelyikről kapja a NETet)?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#7) Damage válasza Damage (#6) üzenetére


Damage
senior tag

Hm?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#8) Casement válasza Damage (#7) üzenetére


Casement
tag

Damage, nem látszik külön programként a processz, amelyik a megosztást intézi? Este megnézem majd, de a netlimiter mindenféle ilyen rendszerizé programokat is kilistáz, lehet, hogy azokkal lehet kezdeni valamit. Remélem nem felejtem el. :DDD

(#9) Casement


Casement
tag

Nem megy így, megnéztem... :((

(#10) Damage válasza Casement (#8) üzenetére


Damage
senior tag

Én is ebben reménykedtem, de ahogy Te is írtad a következő hozzászólásodban, sajnos nem :(
Neked esetleg nincs vmi 5leted? Másik progi? Akármi?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#11) Casement válasza Damage (#10) üzenetére


Casement
tag

PeliScan ötletét próbáltad?

(#12) Integra


Integra
titán

netlimiter csak az adott gépen műxik, de az egyik legnagyobb isten program amit eddig láttam:))))))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

kicsit felhozom a topicot, mert nekem is pontosan ez a problémám akadt, csak a túloldalon egy Gentoo linux csücsül. az egészet pedig az én oldalamról kéne megoldani úgy, hogy a túloldalon ne kelljen babrálni.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#14) PeliScan válasza Damage (#10) üzenetére


PeliScan
addikt

Jaja, próbáltad az öteltemet? :D

(#15) ATLeeT válasza PeliScan (#3) üzenetére


ATLeeT
csendes tag

Peliscan! Kifejtenéd bővebben a dolgot? Ez megoldja esetenként az upload limitálását is? 11g-s hálózaton kellene szétosszam az 512/128-sa adslt 4 felé igazságosan, és szinte tuti, hogy a felhasználók fele használna valamilyen p2p progit...

Nekem már az is jó lenne, ha a netlimitert el lehetne tüntetni az ''átlag user'' szeme elöl... Bármilyen megoldás érdekel!!! THNX!

70/3854949

(#16) Mag


Mag
senior tag

itt a megoldás:

BandwidthControllerSetup.exe

1340 kbyte


ezzel az adott gépben találhato hálózati csatolok sebességét tudod szabályozni.
Tehát felteszed a szerver gépre,és annak azt a hálókártyáját korlátozodamelyiken átmegy a kliens gépbe.Ha HUB,vagy Switch-ed van akkor passzolok.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#17) Mosqu!to válasza Mag (#16) üzenetére


Mosqu!to
addikt

köszönjük! ki lesz probálva!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18) Mag válasza Mosqu!to (#17) üzenetére


Mag
senior tag

Kiprobáltátok ?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#19) Mosqu!to válasza Mag (#18) üzenetére


Mosqu!to
addikt

kipróbáltam, elméletileg működik, de gyakorlatban nem igazán ment nálam, de szerintem én csesztem el valamit.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#20) alázógyík válasza Mag (#16) üzenetére


alázógyík
őstag

Routernél működne ez?

(#21) Mag válasza alázógyík (#20) üzenetére


Mag
senior tag

Nem.

Vagy kéne egy kis szutyok gép és azon keresztül korlátoznád...

tehát: Rúter----->p1 (233MMX)win98+2 háló kártya+netmegoszto progi szerver[vagy normális gép (p2) winXP-val netmegosztással]----->korlátozott gép+klines progi a netmegosztáshoz

[Szerkesztve]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#22) Hypp


Hypp
tag

Ezzel a programmal egyetlen gond lehet: a hálózat is le lesz korlátozva, tehát ha az egyik gépről a másikra akarsz átpakolni egy file-t, az ugyanolyan lassú lesz, amilyen sebességre az internet is le van korlátozva...

Bite my shiny metal ass!

(#23) Mag válasza Hypp (#22) üzenetére


Mag
senior tag

Ez igy igaz, de ha vmit másilni akar akkor ki tudja kapcsolni.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#24) Mag válasza Hypp (#22) üzenetére


Mag
senior tag

ja és sztem Ő nem akar másolni,mert szvsz a szomszéd netjét akarja igy lekorlátozni : )

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#25) Notes


Notes
senior tag

Hozzuk fel egy kicsit a témát, hátha valami szaki benéz... Routeren keresztül kéne lekorlátozni egymásik gépet. Nem hiszem el, hogy ezt nem lehet megoldani, amikor mindenféle RemoteConsol-la bármit meg tudok csinálni egy másik gépen. Nem tud valaki egy olyan programot amit feltelepítek az adott kliensre és aztán a hálón keresztül konfigolhatom, hogy mennyire limitelje a letöltést?

Romanes eunt domus!

(#26) Notes


Notes
senior tag

down

Romanes eunt domus!

(#27) Notes


Notes
senior tag

down

Romanes eunt domus!

(#28) joergie


joergie
őstag

nekem is lenne egy kérdésem.egyszer egy szaki elmondta, hogy hogyan lehet dc-n kiküszöbölni, hogy észrevegyék a netlimitert(mert azok aláma opok már iylet is tudnak), csak elfelejtettem:(
szóval mi a megoldása annak, hogy büntetlenül tudjam használni a netlimitert dc-zés közben?

[Szerkesztve]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#29) Conki válasza joergie (#28) üzenetére


Conki
tag

Ne használd.
Ha pl DSL-es vagy, ajánlom a sFosSpeed-et!
Bővebben: link

(#30) corlagon válasza joergie (#28) üzenetére


corlagon
senior tag

Nem vehetik észre a Netlimitert, hacsak nem használsz spyware-s klienst, pl. strongDC-t, mert az jelzi a hubnak hogy netlimiterezel. Amúgy egyszerűbb olyan klienssel nyomuln, ahol korlátozhatod az upload speedet, pl. czdc meg hasonlók.

(#31) Conki válasza corlagon (#30) üzenetére


Conki
tag

1) CZDC StrongDC alapú:))) => CZDC-nél is látják, ha használod.
2) A CZDC-nek hülye a beállítási lehetősége, nem lehet normálisan korlátozni.
3) Minek korlátozni, ha cFosSpeed megoldja a problémát?

(#32) Diskcopy


Diskcopy
tag

Pontosabban a StrongDc a CzDc alapú( többek között meg ami jön összegyúrva). Forráskód szinten benne van a Dckben az, hogy mutassa a netlimiter használatát (Connection tipusa Netlimiter lesz, ezt nézik az opok is). Sebességre CfosSpeed, Limitálás, vagy a Dcn belül a Small Send Puffer engedélyezése segíthet. Amúgy tényleg a Dc sebességmutatásában nem kell megbízni, csalóka.

(#33) corlagon válasza Conki (#31) üzenetére


corlagon
senior tag

Lehet, csak saccra mondtam a czdc-t, én dc++ -t használok évek óta, soha sehol nem volt problémám a Netlimiter miatt, bár igaz, hogy kevés olyan hubon vagyok, ahol tilos. Azért ebben ''Forráskód szinten benne van a Dckben az, hogy mutassa a netlimiter használatát (Connection tipusa Netlimiter lesz, ezt nézik az opok is)'' erősen kételkedem, legalábbis a dc++ esetében...

Nem ismerem a cFos-t, de minek használjam, ha a Netlimiter megoldja a problémát? :) (DC, eMule, Bittorrent, IE stb.)

(#34) Diskcopy válasza corlagon (#33) üzenetére


Diskcopy
tag

if(NetLimiter_UploadOn == 1) {
EnumWindows(GetWOkna,NULL);
if(nlfound) {
nldetect = ''NetLimiter [''+Util::PoString(NetLimiter_UploadLimit)+'' kB/s]'';
}
}
egy kis példa, hogy ne kételkedj ;)

(#35) corlagon válasza Diskcopy (#34) üzenetére


corlagon
senior tag

Aha, és ez a hivatalos DC++ 0.403 forrásból van?

(#36) Conki válasza corlagon (#33) üzenetére


Conki
tag

Azért használd, mert ha cfossal maxon, pl adsl-lel 16k-val töltesz fel, s nem netlimiterrel állítod 8k-ra az uploadot, kétszer olyan gyorsan töltesz fel mindent, cfos segítségével nem lassul a letöltésed, mindenki boldogabb, s szebb lesz a világ.

(#37) PEPE85


PEPE85
senior tag

Nekem NON-STOP megy a DC(most a 0.403bx) és én ott beállítom a Bandwidth Limiting menüpont alatt hogy hány kbyte/s legyen a felöltés(most 8) és tökéletesen müködik már nemtudom mióta és a legnagyobb magyar HUB-okon vagyok fenn. 128kbit a felöltésem elvileg, de nem szól érte senki, hogy csak 8k a feltöltés.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#38) Conki válasza PEPE85 (#37) üzenetére


Conki
tag

Azért, mert a 8k engedélyezett.
Viszont azt hiszem czdc-ben van olyan, hogy ha 8k az upload, 56 a download. vagy egy másikban volt?
Valamelyik kliensben meg 5k a min. + hubonként 2k.

(#39) corlagon válasza Conki (#36) üzenetére


corlagon
senior tag

A Netlimiter ezért kell, mert így alkalmazásonként és IP-nként is tudom szabályozni a fel/le sebességet, a statisztika alapján pl. látom, mekkora volt éjjel a sebesség stb. Ha ezt is tudja a cFos, áttérek...

(#40) _Volkovy_ válasza PEPE85 (#37) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Talán azért nem cseszegetnek,mert 8k a megengedett adsl/cable esetén.:)
160-as HDD-vel DC-zni?Hmm érdekes gondolat:D

(#41) sfdrakex válasza _Volkovy_ (#40) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Dc-zni lehet kisebb vinyoval is nem mindenki engedhet meg magának 1 terrányi vinyot anyagilag, szerintem ezért nem kéne baszogatni senkit. Nincs igazam ?
ha kisebb a vinyo nem állit be 100+Gb-t a letöltési listájába (download queue ha igy jobban tetszik) !

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42) _Volkovy_ válasza sfdrakex (#41) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Öö ez baszogatás?
Véletlen se szántam annak.

(#43) Conki válasza _Volkovy_ (#40) üzenetére


Conki
tag

Vannak jó kis külföldi hubok, többek között olyan, melyen 100GB a limit:) Most vettem új vinyót, s arra hajtok.

(#44) Conki válasza corlagon (#39) üzenetére


Conki
tag

Én a cFost annak ajánlottam, aki DC-n akar limitálni (, feltehetően a letöltés lassulása miatt). Teljesen másra való a 2 program, de ebben az esetben pl a cFos hasznosabb. Amire Te használod, arra nem lenne jó.

(#45) _Volkovy_ válasza Conki (#43) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

mennyi a legtöbb limit?
mármint amennyit hub használ?

(#46) Conki válasza _Volkovy_ (#45) üzenetére


Conki
tag

Nem tudom, eddig azt hiszem ez volt a legtöbb amit láttam egy külföldi hub-listán.

(#47) RAM


RAM
őstag

nem ide

Csak tisztán

(#48) sfdrakex válasza _Volkovy_ (#45) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

a legtöbb limit amiről hallottam talán egy svéd hub ha jol emléxem 160 Gb körül.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#49) corlagon válasza sfdrakex (#48) üzenetére


corlagon
senior tag

A Tropico/Snake min. share-je 250 Gb, de tudok 400 Gb felettit is... :)

(#50) zotosz


zotosz
tag

üdv! nem tud vki 1 olyan progit ami a netlimiterhez hasonlóan tudja szabályozni az egyes programoknak jutó sávszélességet? a netlimiter sehogyse műxik...segitsetek! plíz

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netlimiter kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.