Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Nethserver route (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) chm110


chm110
friss újonc

Sziasztok,

Elkezdtem egy kisvállalatnál Nethservert alkalmazni, mint a hálózat legfőbb alkotó eleme, de sajnos elakadtam. Ebben a témában még elég kezdő vagyok, ezért gondoltam írok ide, hátha valaki tapasztaltabb nálam.

A gép 2 hálókártyával működik az egyiken WAN kapcsolat szépen feláll statikus IPvel, a másik LAN kapcsolat szintén statikus IPvel 192.168.18.0/24 alhálózatban.
A problémám már csak a route-olással van, ugyanis azt istennek nem sikerül rá vennem, hogy a 2 hálózat között működjön a forgalomirányítás.
Konkrétan nem értem. hogyan kellene itt statikus route-ot beállítani, ugyanis van network mező (ami ha jól gondolom a célháló lesz) és van router mező, amit viszont már nem értek, mert elvileg kisméretű háló esetén a nethserver maga is tud routerként működni, a metrika stimmel, 0-ra állítom, hogy a legmegbízhatóbbnak számítson.
Míg egy cisco routernél ez tök könnyű és egyértelmű, addig ez viszont kifogtt rajtam :W

Köszönöm előre is a segítséget

Üdv,
chm110

(#2) 4Grider válasza chm110 (#1) üzenetére


4Grider
nagyúr

Van egy rakat topik, ahol a kérdésed felteheted, ezért nem kellett volna új, hamarosan szemétté váló topicot létrehozni.
A kérdésed célszerű azzal kezdeni, hogy milyen oprendszer alatt akarod az elképzelést megvalósítani, illetve mi az alap koncepció (proxy, tűzfal, stb.).

(#3) chm110


chm110
friss újonc

Köszi a gyors választ, bocsi, nem használtam még a forumot, máskor feltétlen körülnézek.

Tűzfalként és lehetőleg routerként szeretném használni. A DIGIs kapcsolattal megy az egyik hálókártya PPPoEvel feloldja és van egyelőre 1 db LAN 192.168.18.0/24
A hálózatban windowsos PCk vannak és kb 1-2 hálózati nyomtató lesz.
Jelenleg csupán azt akarom megoldani, hogy a gépek tudjanak kifele kommunikálni, legyen élő internetelérésük.

(#4) 4Grider válasza chm110 (#3) üzenetére


4Grider
nagyúr

Érted is amit mások neked írnak?

(#5) chm110


chm110
friss újonc

Az a kérdéstől függ xd

Kérdezted a koncepciót elmondtam tűzfalként akarom használni és a hálózatok közötti forgalomirányításra. A nethserver egy centOS disztribúció. Ezekután nem értem mire gondolsz?

(#6) Fecogame válasza chm110 (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

Otthoni hálózat és internet megosztás

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Nethserver route (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.