Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rascal


rascal
csendes tag

Sziasztok !
Egy érdekes kérdésem lenne.
Nemrég szolgáltató-váltás volt nálunk, (ADSL van bekötve)az eddigi Datanet helyett a Vivenditől jön az információs áradat.
Azaz hogy csak jönne, mert az előző 384/64hez képes a mostani 512/64 érdekesen viselkedik.
A korábbi elbírta a megosztást, sőt nem volt gond ha 5-8 gépen ment a netezés,+ 1-2 helyen a KazAa, weblap-tükrözés, én meg a dc++-n nyomultam, persze limitessel.
Senki sem zavarta a másikat, és viszonylag gyorsan ment.
Most ha három(talán ritkán5) gépen elbírja a netet normálisan, a letükrözésnél dobálja a kapcsolódásokat, kazaa lassú.
Ami engem érdekel: dc-nél lassan köt össze a többi userrel, timeoutos, a fájllisták nagy késéssel töltődnek le, a BOT néha kirúg hogy direkt disconnectelem a fájllista-letöltést(hülye lennék), a többi user panaszkodik és morog, hogy nem, vagy nehezen lehet tőlem tölteni.Felfele látszólag gyors, lefele viszont csak a töredékét tudom, lehúzni annak, amit eddig töltöttem, (ex has az arány most egy időintervallumon belűl 180mega down/130 mega up)T1/T3-as usertől se jön gyorsabban, mint 5-10 k,(simán tudtam tölteni 40-50k-val róluk), akiknek meg nincs slotjuk és semmi alternatíva sincs,azoknál nekem semmi esélyem sorra kerülni, de azoknál is kicsi, akiknél még van, vagy éppen most léptek fel valamelyik HUBra, mert én kapcsolódok a leglassabban.
BCDC++-t használok, tűzfal nincsen bekacsolva, aktív vagyok, a ZoneAlarm ugyan installálva van ,de nincsen bekapcsolva.
- többgépes a net elvileg, nem szabadna ilyen gondnak lennie.
-Fél éve már teszteltük a kapcsolatunkat,több másik account-tal/szolgáltatóval, egy sima user/pass átírással ugyanúgy ment, mint ami eddig volt.
Most már minden beállítást megnéztem, de semmitől se lett jobb.
Kinek mi a tippje??
-gondoltam, a PPPoe-re, valami spec beállításra(a szolgáltató felé néző kapcsolatnál is lehet állítani az MTU-t ??<szerintem igen, de mennyi érték a jó? >) esetleg az ADSL-modem lenne speciálisabb(a fehér Siemens van-a kicsi álló feketével sem volt gond, úgy ment, mint a golyó.)Netán a szolgáltató igyekszik korlátozni? mert akkor pipa vagyok rájuk, hiszen annyi bögésző/FTP kapcsolatom lehet, nem amennyit én akarok-onnantól meg a szerverszoftver csak egy lépés.Mégse járja, hogy a fele sebességgel tudok leszedni dolgokat.Jó, a letöltés ha lassan is, de elindul -fel is pörög a sebesség, de ha up is van, akkor bazi lassú lesz.
Eddig a bcdc jól húzott, jól tudta szabályozni a feltöltést, most miért nem?


Köszi mindenkinek a hozzászólásokat előre is!

[Szerkesztve]

(#2) zenit válasza rascal (#1) üzenetére


zenit
tag

Nekem úgy tűnik, hogy full duplex helyett half duplex lett a kapcsolatod.
Segíteni nem nagyon tudok, de a hálókártyánál ellenőrizd, hogy jól
van-e beállítva, mert lehet, hogy csak ott van a gond.

(#3) LordX válasza rascal (#1) üzenetére


LordX
veterán

Datanetről Vivendire váltás volt a hibás...

512-es Datanetes ADSL-el simán töltök 80k-val..

(#4) vicces válasza rascal (#1) üzenetére


vicces
addikt

megnyugtatlak, nkem most a vivendis szar vonlaon 25 k-val jön a cucc. néha felmegy 30-ra.
de nem adom fel!
0-24 nyomatom, haggy szivják a fogukat a köcsögök.

:)

(#5) rascal válasza zenit (#2) üzenetére


rascal
csendes tag

Auto-n van, ezt tudom, ha kell átnyomom full duplexre, hátha segít.
-A szolgáltató meg marad a Vivendi, mert alá van írva a 2 éves szerződés.

(#6) rascal


rascal
csendes tag

Egy kicsit morc vagyok ma este, ezért fölhívtam az Inivtel helpdeskjét, részben előadtam a többszálas problémát.(A dc-t azért kihagytam.... :) )

Válasz: ha megy egy szálon böngészés/letöltés ill. a ha a tesztoldalon megvan a sebesség, akkor mi a probléma.
Én:az, hogy ha a legálisan megosztott LAN-on netezünk, akkor lassul, de izomból, főleg ha van fölfelé forgalom is.Szeretném kihasználni a 512-öt, mert azt rendeltünk, nem dupla ISDN-t mert néha csak annyira megy, soha sem többet húz, mint 25-30k.
Aztán még kisit ment a disputa, az ő részéről meg az értetlenkedés- úgy érzem nagyon is tisztában volt, hogy van ilyen gond, mert nem kérdezett szinte semmit, azt már csak úgy gondolom, hogy nem is érdekli őket, hogy gyorsabb legyen-nem érdekük- ami az ügyfél érdeke, az pedig az ő érdekük is lenne...ezt nem ismerte fe egy ilyen nagy cég??

Azért jó lenne ha bármely inivteles tudna tanácsokat adni...
A' propos:használ valaki itt cfos-t, érdemes lenne-e felrakni?
Mik a tapasztalataitok vele?
Esetleg más PPPoE progi van-e ami ki lehetne-e próbálni?

Még mindig várom, hogy valaki ír egy átütő dolgot, ami megoldás lehet.
köszi

(#7) vicces válasza rascal (#6) üzenetére


vicces
addikt

a cfos neked enm fog menni.
csak akkor megy - ha megy egyátalán -, ha a modemből egyenest a géped hálókártyájába megy az utp kábel.
tehát helyi háló kilőve. ugy nem megy.

:)

(#8) rascal válasza vicces (#7) üzenetére


rascal
csendes tag

Router nyema(ha lenne akkor nem lenne ilyen problémám valsz.), a server osztja meg a netet egy switch segítségével.A kártyám és a modem között- TTP(árnyékolt kábel) van , de az már tökmindegy.
eddig nem volt ilyen tweak segítségre, ezért nem raktam fel, mostmár égetően kell.


[Szerkesztve]

(#9) intelfan


intelfan
aktív tag

Inviteles ADSL-től nem tudom mégis mit vársz.
Valószínű hogy tényleg belimitáltak a feltöltésnél 64Kbit-re, emiatt a feltöltés erősen belassítja a letöltéseidet.

Nekem 384/64Kbit-es Datanetes ADSL-em van, a feltöltési sebesség 12,5-13Kbyte/sec így nem zavar a 8K-s upload, ugyanúgy teljes sebességgel tudok letölteni mellette.
Tehát te ezzel a 384/64 Datanet-ről 512/64 Invitel-re váltással annyit értél el hogy a max. feltöltési sebességed jóval kisebb lett, és emiatt jobban belassulnak a letöltéseid is.

Hiba volt lecserélni a Datanetes ADSL-t Invitelre, a Datanet az egyik legkorrektebb szolgáltató, most akcióban az 512/128Kbit 9380+FA 2éves szerződéssel. Nem hiszem hogy a gagyerák invitel sokkal olcsóbb lenne.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#10) vicces válasza rascal (#8) üzenetére


vicces
addikt

én egyébként 5 k-ra szoktam korlátozni, és még sokszor igy is leesik a letöltésem.:(

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.