Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Net-szakadás, földindulás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tommybear


tommybear
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lehet csak én vagyok figyelmetlen, de itt nem találtam azonnali kérdések topicját, szóval újat nyitottam. Ha valahová máshova kellett volna írnom akkor bocs.

Na a problémám: kb. 5 évig TVNet előfizető voltam, majd ugye nyáron eladtak a TVNetworknek. Az átadás előtt pár héttel kezdtem tapasztalni, hogy főleg az esti órákban "leáll" a net. Ilyenkor semmi adatforgalom nincs a szolgáltató és köztem. A routeremben azt jelzi, hogy Connected vagyok, magától nem veszi észre a fagyást, vagy minek nevezzem. Manuálisan Disconnectelni kell, majd kb. 1 perc múlva ismét tud kapcsolódni a net. Beszéltem az ügyfélszolgálattal, azt mondják látják, hogy Carrier lost állapot áll be, a port újraindítás igazándiból nem old meg semmit. Egyszer kijöttek a szerelők (még évekkel ezelőtt bemérni a vonalat) és megállapították, hogy nagy a vonal ellenállása, de akkor semmi probléma nem volt a nettel.

Jelenlegi paramétereim: D-Link DI624+ router és D-Link DSL-360R modem. A routerre egy kábeles és egy kábelmentes gép csatlakozik.

Van valakinek valami ötlete, hogy mivel próbálkozzak? Rágjam a TVNetwork fülét? De mivel? Vagy a T-Comot, hogy lőjék be a telefonkábelt? Vagy mi?

Jah kipróbáltam egy másik routerrel is, azzal is "szakadoztam".

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Net-szakadás, földindulás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.