Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Német szabványú dsl gateway (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) chicken


chicken
senior tag

azt szeretném tudni, hogy egy olyan német hw dsl gateway (WAN-LAN), amin van 4 LAN port, és switch, és a Deutsche Telecom gyártotta és Németországban működik, az vajon műküdni fog-e nekem itthon.
Ennek a DSL-szabványhoz van köze, de itt megállt a tudományom.
Anyone?

mens sana in campari soda

(#2) micro


micro
addikt

Szerintem kell működnie, mert wan to lan, az meg szabványos mindenhol.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3) chicken


chicken
senior tag

azt hallottam, hogy minden országban más a dsl-szabvány, és hogy ez a Magyar Posta dolga állítólag. Mit jelent a ''dsl-szabvány'' egyáltalán? valami formátum?

mens sana in campari soda

(#4) chicken


chicken
senior tag

pl volt olyan US Robotics modemem, ami képtelen volt tárcsázni itthon, vissza kellett vinni, aztán mondták, hogy ja, bocs.

mens sana in campari soda

(#5) WN31RD válasza chicken (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem próbáld ki! :P

Egyébként feltehetően fog működni. Magyarországon és Németországban is ugyanazt a PPPoE protokollt használják, úgyhogy elvileg mennie kéne.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) chicken válasza WN31RD (#5) üzenetére


chicken
senior tag

most van karácsonyi ajándékrendelés a mikulásnál, aki legközelebb 2004 karácsonyán cserélné vissza.
kérjek inkább mást?

mens sana in campari soda

(#7) WN31RD válasza chicken (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha van olyan, ami tuti működik itt is, akkor kérj inkább mást. Minek kockáztatni, még ha nem is túl nagy a kockázat...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#8) chicken válasza WN31RD (#7) üzenetére


chicken
senior tag

öhmm az eredeti probléma az, hogy nem bírok olyan (ingyen) tűzfalat feltenni, ami szeretné a 2gépes LANt meg az internetsharinget is, biztonságos, de mégse kérdezgeti, hogy mit allowolunk meg mit nem.
de nyilván húzhatok át a szoftveres topicba ezzel.
A mikulás azt mondta, hogy ez a kis kütyü a legjobb megoldás, csak nem bizti, hogy itt megy. NAGYON SZERETNÉM TUDNI, MIT ÉRT DSL-SZABVÁNY ALATT
:O

mens sana in campari soda

(#9) eddie303 válasza chicken (#8) üzenetére


eddie303
őstag

Megteszi neked egy 486-os, 2 DB hálókártyával, s egy switch-el. Linuxot rá, adj SSH jogot, bekonfigurálom neked itthonról :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#10) mura81


mura81
senior tag

A DSL szabvány szerintem ugyanaz Németországban és nálunk. Amire gondolhatott a kolléga aki megemlítette az az, hogy az ISDN vonalaknál vannak különféle szabványok és ott lehet olyan probléma az ISDN kártyákkal hogy nem ismeri pl az euro szabványt egy amerókai modem. De a magyar és a német szabvány se isdn-nél se dsl-nél nem különbözik. (hátérinfó a Matáv a Deutsche Telekom-é)
Amúgy én a Linksys WRT54G típusú WAP/Router -t használom itthon, másik itthon (tesóméknál) meg az irodűban és könnyű beizzítani, nem háklis és szerintem biztonságos.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#11) vicces válasza chicken (#4) üzenetére


vicces
addikt

barátnőmnek pl van egy olyan US Robotics modeme, ami képes tárcsázni itthon, és németországi a cucc. pontosabban az első gépükhöz volt, amit németországban vettek, és használtak.

:)

(#12) Szeke válasza chicken (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Szerintem is nyugodtan megveheted....

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Német szabványú dsl gateway (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.