Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) shtml válasza Geli (#25) üzenetére


shtml
őstag

A kétköröst úgy gondoltam, hogy az algásodást, vízkövesedést megelőzendő egy zárt belső körben hűtöd a processzort. Egy vizes hőkicserélő külső körében áramlana a kútvíz, ez hűtené a belső kör vizét - ez a külső kör lehet nyitott is. Azt viszont nem tudom, hol lehet ilyen hőkicserélőt kapni.

Szerintem nem éri meg a fáradságot, noha alapvetően jó ötlet. Maximum akkor, ha valami nagyon brutális tuningot akarsz, ahol tényleg fontos az 5-10 fokos hűtővíz. Ha nem brutáltuning a célod és elég nagy radiátort használsz, akkor egy max. 1000-es fordulatszámú 12 centis venti tökéletes és hangtalan. Jóval hangosabb lesz nála a videokártya és a winchesterek hűtése és a ház szellőztetése.

Magától meg úgy kering a víz, ahogy a központi fűtésnél is, ezért hívják azt gravitációs fűtésnek. A te esetedben a radiátort/hőkicserélőt jóval a processzor fölé kell tenni és úgy kell bekötni a csöveket, hogy a radiátor/hőkicserélő aljából kijövő hűtött víz a processzor-hűtőblokk aljába csatlakozzék, a blokk tetején kijövő cső pedig a radiátor/hőkicserélő tetején lépjen be oda. Mivel a meleg víz felfelé áramlik, a hideg pedig lefelé, vízpumpa nélkül is áramlani fog a víz. Ehhez persze nagy radiátorra (a hőkicserélő jóval kisebb lehet) és sok vízre van szükség.
Persze mindenképen ki kell kísérletezni, hogy egy adott felállásban elég-e ez a spontán keringés vagy szivattyúval rá kell segíteni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.