Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geli


Geli
senior tag

hy:))
Melyik blokkot ajánljátok?(bármit lehet, én spec a chieftec vagy a zalman blokkját néztem ki magamnak)
ja...és bármilyen 5letetek van ezzel kapcsolatban, irjátok le:DDD :F

(#2) zetecR válasza Geli (#1) üzenetére


zetecR
addikt

Gondolom egy olyan búvárszivattyú, ami átmérőben bele fér a kútba. :)

(#3) KZT


KZT
tag

Ez komoly. :DD

(#4) válasza Geli (#1) üzenetére



senior tag

Biztos hogy a snassz mezei kútvíz nem teszi tönkre a rendszered ?

(#5) Som@ válasza Geli (#1) üzenetére


Som@
őstag

Hm. Elég merész ötlet... :D), és hova vezeted el? Vissza a kútba? Recycling?
3: A szivattyút a szobádból fogja az áramot kapni? Ugyanis azt ki-be kell majd kapcsolgatni:
4: Mi lesz télen a mondjuk -15-18 fokos hidegben? Az udvaron a csőben lévő vízzel mi lesz.


Félreértés ne essék, nem lebeszélni szeretnélek. Csak a felmerülő problémákat (ami így 1 perc alatt eszembe jutott) soroltam fel.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#6) shtml


shtml
őstag

Kondenzáció.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#7) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Vízkő! :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#8) KZT


KZT
tag

Kiszáradhat a kút.

(#9) Szeke válasza Panther (#7) üzenetére


Szeke
senior tag

Pár doboz kalgon a kútba és már kész is, nem kell hivni Lükös Lajost :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#10) AngelH válasza KZT (#8) üzenetére


AngelH
aktív tag

ja! es kihalnak a viragok! megeri ez neked, hogy egy par fokkal hidegebb legyen a procid? :))

(#11) Batman válasza KZT (#8) üzenetére


Batman
őstag

Ne csak kritizáljátok hanem hasznos tanacsokkal is probáljátok meg ellátni!!!
Mindenesetre érdekes ötlet és sok sikert a megvalósításához!!Majd írd le mire jutottál! :C

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#12) shtml


shtml
őstag

Mikroorganizmusok, bőven akadnak egy kútban. Hamar el fog algásodni a hűtőblokkod.

Szerintem egy hőkicserélővel csináld meg kétkörösre. Ha meg tudod előzni a kondenzációt és nem akarsz brutál tuningot, akkor az 5-10 fokos kútvíz annyira lehűti a hűtőkört, hogy szivattyú nélkül is kering benne a víz. Persze ezt ki kell próbálni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) AngelH


AngelH
aktív tag

szerintem akkor mar csinalj egy rendes zartkoru vizhutest es vezesd at a hutoszekreny belsejen keresztul a csovet :) vagy rakd a huton belulre a radiatort. az sem lehet messzebb 10 meternel.

(#14) c* válasza AngelH (#13) üzenetére


c*
aktív tag

Te itt ? :DD:D

cerna

(#15) sirály12


sirály12
őstag

Szerintem igenis jó ötlet.
Mondjuk szerintem is inkább a zárt kétkörös rendszer lessz a nyerő, de a kút még jól jöhet. Pl nem kell hozzá hűtő hogy mindíg 5 fokos legyen a víz, ez energia és hang terén is jelentős csökkenéssel jár. Csak egy kellően nagy hőcserélő kell a kűtba és hali. Jó lessz az. Előre. Sok sikert.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#16) Geli válasza zetecR (#2) üzenetére


Geli
senior tag

:)...nagyszüleimnél is igy locsolják a füvet, (nemhiszem h buvárszivattyújuk van:DDD) és az felhozza:F

(#17) Geli válasza (#4) üzenetére


Geli
senior tag

az ahei pumpáiröl azt irtátok vmelyik topicban h állja a sarat, tehát nem megy tönkre mint a többi pumpa:)

(#18) Geli válasza Som@ (#5) üzenetére


Geli
senior tag

1. ehez igazából kéne csinálnom egy képet h megmutassam hol helyezkedik el a kút de még regel van:DDD...szal a lényeg h az ablak mellett van a gépem, és onnan egyenes út vezet a kútig:D

(#19) Geli válasza Som@ (#5) üzenetére


Geli
senior tag

2.vagy vissza a kútba, vagy teszek a vegére egy löcsölöfejet és öntözheti a füvet:) )akadály...pl lehetne egy tartályt rakni(fagyállóval)a kúthoz ami mindig csöppent egy picit a vizbe,és akkkor nem fagy be:DDD :DD

oké..ezért nyiottam a topicot:D

(#20) Geli válasza Panther (#7) üzenetére


Geli
senior tag

majd miszter mászl megoldja:DDD :DD

(#21) Geli válasza KZT (#8) üzenetére


Geli
senior tag

lolololol:DDD:DD csaknem:DD

(#22) Geli válasza Szeke (#9) üzenetére


Geli
senior tag

ja..arra gondoltam én is:)

(#23) atus7377


atus7377
tag

A Vajda Péter utcában van egy Einhel mintabolt.Szerintem ott érdeklődj.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#24) Geli válasza Batman (#11) üzenetére


Geli
senior tag

köcce:)):F

(#25) Geli válasza shtml (#12) üzenetére


Geli
senior tag

majd gyakran átöblitem:)..az hogy?:)...hogy gondoltad a kétkörösre? a vga-t is hütse vagy hogy?

(#26) Geli válasza AngelH (#13) üzenetére


Geli
senior tag

az is jó lenne de a hütöböl h vezetnéd be/ki a csöveket?:DD

(#27) Cane válasza Geli (#1) üzenetére


Cane
őstag

A búvárszivattyún van olyan hogy nyomómagasság. Ennek nagyobbnak kell lennie mint a kút mélysége, ahová leengeded a csövet. Amúgy felejtős ötlet.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#28) Geli válasza sirály12 (#15) üzenetére


Geli
senior tag

jaaa..most ugrott be h mit értetek ''hökicserélön'':))...de nehezen jöttem rá:)

(#29) Geli válasza Cane (#27) üzenetére


Geli
senior tag

mostmár komolyan megnézem milyen szvattyúval öntöznek a nagyszüleim:DD

(#30) Geli válasza atus7377 (#23) üzenetére


Geli
senior tag

ok..thanx, felirtam:)

(#31) Geli válasza Geli (#24) üzenetére


Geli
senior tag

f-et és a c-t mindig összekeverem:))

(#32) Geli


Geli
senior tag

ooo...eheim pumpából még az 1060-as is csak 3,1m-ig tudja felhozni:D

(#33) Geli válasza Geli (#32) üzenetére


Geli
senior tag

nah..asszem a pond filter-nél vannak a búvárszivattyúik:)...az elsö3 szerintem, csak nemtom elég lesz a teljesitményük, és h mennyibe krülnek;]

(#34) aurum válasza Geli (#1) üzenetére


aurum
senior tag

kozlekedo edenyek elve... vagyis ha a vizet visszavezeted a kitba akkor eleg egy akkora szuvattyu ami a cso ellenallasat lekuzdi. en az obiban kophato wp500-2 tipusu kis szivattyut hasznalom cc 2500ft. a cso 8.as elegge lefota a szivattyut, ami a kis vizelvetel miatt nagyon porgott es egy ido utan zorogni kezdett. ezert vagtam egy kis lyukat a csore ahol annyi vizet engedek vissza hogy a szivattyu ne zorogjon. a csovon eppen csak pisil a viz de a 2500+.om 2.5GHz.n csak 45..48C fokos terhelve. blokknak a tuningnetes fele cuccot hasznalom. ez olcso es jol mukodik, nekem bevalt. a felrakasa kicsit rizikos, esszel kell tekerni...

de hogy van-e ertelme a kutbol vizet szivni... anno vodorben volt minden, es teleraktam jegakuval. a viz 10C koruli homersekletre hult le, a proci 23C fokos volt a fenti parameterekkel.

viszont a proci igy sem volt tovabb huzhato, mint 45 fokon, szoval sok ertelme nincs...

most egy autofuto radiator van berakva (3000.5000ft a bontoban) se venti, se semmi.

ja igen... egy + venti mindenkeppen kell a hazba. ugyanis a prociventalltaor altal keltett legaram huti a proci tapkorenek tekercseit, stabilizatorait. ha vizhutes van itt nincs legaram es felette a haz 40..50 fokra melegszik. amperszag meg minden. szoval ide kell egy kis venti. en egy regi fordulatszam meros p1-s ventit raktam ide es a proci helyere dugtam be. amikor indul _relative_ hangos de boot utan a speedfan-al 1-re allitom a pwm ereteke es akkor hangtalan de eleg legaramot kelt.



I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#35) Bally


Bally
senior tag

A fagyot le lehet küzdeni úgy, hogy nem kültéren vezeted a vízet, hanem mondjuk a föld alatt 30-40cm-rel, és akkor már nem tud befagyni :)

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#36) Geli válasza aurum (#34) üzenetére


Geli
senior tag

értem...tehát elvileg az emelési probléma megoldva:)...a p4-re akarom a hütést, ahogy láttam a tuning-eredményeket, szerintem egy ilyen hütéssel sikerül kihoznom tartós 3,4,-3,6-ot..házventi mindenképp lesz bent:)

(#37) Geli válasza Bally (#35) üzenetére


Geli
senior tag

huhh...azt elég érdekes lesz megoldani:DDD...a beton autóbejárót felszedni,lerakni a csövet,és újrabetonozni:DDD...még talán úgy lehetne hogy vmivel kiszedni annyi földet a beton alól, h át tudjam dugni a csövet;]

(#38) aurum válasza Bally (#35) üzenetére


aurum
senior tag

/*
Kondenzáció szvsz nem játszik, mert nem megy 0 fok alá a víz, vagy akkor is van, ha mondjuk 30 fok van a házban, és a csőben 7 fokos a víz?
*/

de az komoly problema. szigetelni kell mindent. a vizet sem kell felnyomnia a szivattunak, mert ha visszavezeti ugyanannyi jol le igy csak a cso ellenallasat kell lekuzdeni. indulaskor persze valamivel fel kell tolteni a csovet... de lagalabb nem fog csepegni, ugyanis ha tomitetlenseg van akkor ott szivni fogja a levegot es nem a vizet kinyomni.

a buvarszivattyu tobb szempontbol is elvetelt otlet. tul nagy a nyomasa, tul nagy a teljesitmenye -> sokba kerul az uzemeltetese...

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#39) aurum válasza Geli (#37) üzenetére


aurum
senior tag

ha mar asol akkor kut sem kell, cc 10m csoben is lehul a viz 10..22C fokosra a fold alatt

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#40) PeliScan


PeliScan
addikt

Nem lenne egyszerűbb szimplán kitenni a leadóradiátort az ablak elé, mosrmár úgyis veszetthideg van, rárakhaszt brutál ventit is, mertúgyse hallatszik be. Ha kint minusz van, sokkal többet ért. Hogy nyáron mi lesz, arról meg ráérsz filózni 7 hónap múlva.

(#41) PeliScan válasza PeliScan (#40) üzenetére


PeliScan
addikt

Sőt, a télen még venti sem kell, ha van egy közepes méretű radiátorod, lehűl az ígyis-úgyis.

(#42) pschio


pschio
őstag

en azt javaslom ne a kut vizet porgesd a rendszerben hanem a kut melyen helyezz el egy hocserelot amiben a sima hutofolyadek nem erintkezik a kut vizevel konkretan csak a hot cserelik ki egymas kozt! En attol tartok hogy a 4-5 fokos viz vagy nem tudom mar mennyit irtal tul hideg lesz esetleg! Az udvaron levo csoveket telen pedig rendesn hoszigetelni kell! Es szerintem a foldben kene hogy fussnak a fagyott foldreteg alatt! Ennyi!

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#43) aurum válasza pschio (#42) üzenetére


aurum
senior tag

jo lesz az 10..15C.nak uyganis ennyi magyarorszagot az atlagos talajomerseklet 3m alatt. az alfoldon foliat is futenek igy, salata meg ilyenek nonek benne -20 fokban is...

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#44) shtml válasza Geli (#25) üzenetére


shtml
őstag

A kétköröst úgy gondoltam, hogy az algásodást, vízkövesedést megelőzendő egy zárt belső körben hűtöd a processzort. Egy vizes hőkicserélő külső körében áramlana a kútvíz, ez hűtené a belső kör vizét - ez a külső kör lehet nyitott is. Azt viszont nem tudom, hol lehet ilyen hőkicserélőt kapni.

Szerintem nem éri meg a fáradságot, noha alapvetően jó ötlet. Maximum akkor, ha valami nagyon brutális tuningot akarsz, ahol tényleg fontos az 5-10 fokos hűtővíz. Ha nem brutáltuning a célod és elég nagy radiátort használsz, akkor egy max. 1000-es fordulatszámú 12 centis venti tökéletes és hangtalan. Jóval hangosabb lesz nála a videokártya és a winchesterek hűtése és a ház szellőztetése.

Magától meg úgy kering a víz, ahogy a központi fűtésnél is, ezért hívják azt gravitációs fűtésnek. A te esetedben a radiátort/hőkicserélőt jóval a processzor fölé kell tenni és úgy kell bekötni a csöveket, hogy a radiátor/hőkicserélő aljából kijövő hűtött víz a processzor-hűtőblokk aljába csatlakozzék, a blokk tetején kijövő cső pedig a radiátor/hőkicserélő tetején lépjen be oda. Mivel a meleg víz felfelé áramlik, a hideg pedig lefelé, vízpumpa nélkül is áramlani fog a víz. Ehhez persze nagy radiátorra (a hőkicserélő jóval kisebb lehet) és sok vízre van szükség.
Persze mindenképen ki kell kísérletezni, hogy egy adott felállásban elég-e ez a spontán keringés vagy szivattyúval rá kell segíteni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#45) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Nem kell szivattyu. Ereszd le a gepet a kutba... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.