Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Nem úgy megy ahogy kéne (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) atso


atso
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy gépet:

ABIT IC-7 MAX 3 alaplap
3,00 Gb-os Prescott proci
120 Gb -os SATA Seagate Barracuda
ABIT GF4 Ti 4200 8x 128Mb OTES
512 RAM

A probléma pedig az a géppel, hogy rendszeresen megfagy olyannyira, hogy csak a reset gomb megnyomásával tér újra magához.
A proci képes felmelegedni 70 C körüli hőmérsékletre. Ez lehet a baj?
Kérném a segítséget.
atso

ABIT IC7-MAX 3 ,Prescott 3.00 Gb 1Mb , ABIT GF4 Ti4200 , 512 @ 400 DDR , SB Audigy 2 , Pioneer DVD/RW , Seegate 120 Gb SATA , ZALMAN CNPS 7700 Cu

(#2) Balinov


Balinov
félisten

Üdv,

próbáld meg újra ráapplikálni a processzorhűtőt,lehetséges,nem érintkezik +felelően,vagy kevés a paszta..

Ha megtörtént,próbáld meg a biosba a dolgokat (fsb.stb...) optimal-ra állítani.

Alaplaphoz adott minden sw-t,drivert felpakoltál,ugye?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3) atso


atso
csendes tag

A hűtőt már egyszer kicseréltettem , de ugyan annyi a hőfok.Ezután otthon leszedtem a hűtőt és tettem rá új friss anyagot, a mennyiség is elegendő SZerintem. A bioszban is minden rendben van. Az lehetséges, hogy kicsi a hűtő teljesítménye?

ABIT IC7-MAX 3 ,Prescott 3.00 Gb 1Mb , ABIT GF4 Ti4200 , 512 @ 400 DDR , SB Audigy 2 , Pioneer DVD/RW , Seegate 120 Gb SATA , ZALMAN CNPS 7700 Cu

(#4) atso


atso
csendes tag

Ja és mindent felraktem az alaplapi cd-ről amit kellett

ABIT IC7-MAX 3 ,Prescott 3.00 Gb 1Mb , ABIT GF4 Ti4200 , 512 @ 400 DDR , SB Audigy 2 , Pioneer DVD/RW , Seegate 120 Gb SATA , ZALMAN CNPS 7700 Cu

(#5) I_Am válasza atso (#3) üzenetére


I_Am
veterán

Bios-ban a hőmérsékletfigyelés nincs bekapcsolva?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#6) Digital válasza atso (#1) üzenetére


Digital
addikt

Vedd le a ház oldalát! Nekem is ilyen procim van,csak asus lapban! Úgy indul hogy 53 fok,és nem is megy lejebb! A plafon 76 fok!:Y Nem is akármilyen hűtő van rajta!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#7) I_Am válasza Digital (#6) üzenetére


I_Am
veterán

És nem is akármekkora fesz-en megy. (nem alapon, mert asus többet ad mint az alapfesz)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8) Tiby


Tiby
tag

Prescott-ra elég tisztességes hűtő kell.
Ami olyan 8K-tól kezdődik.
Ha egy ilyen van rajta, akkor frissits BIOS-t.........MSI-k nél bejött

(#9) Digital válasza Tiby (#8) üzenetére


Digital
addikt

Legújabb BIOS van rajta (talán 1.5-ös:F)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#10) atso


atso
csendes tag

A bioszban 56-60 C körüli a hőmérséklet.
Nincs rajta uj biosz
A legmagasabb hőfok 75 volt, de az ABIT EQ sipolt is mint állat. Monjuk virusom volt 100 % on ment a proci

ABIT IC7-MAX 3 ,Prescott 3.00 Gb 1Mb , ABIT GF4 Ti4200 , 512 @ 400 DDR , SB Audigy 2 , Pioneer DVD/RW , Seegate 120 Gb SATA , ZALMAN CNPS 7700 Cu

(#11) Sperafico


Sperafico
tag


Nem kell a prescottra dúrva venti!! Aki ezt állítja az baromságot mond.
Nekem a 3GHz prescotton egy GlacialTech 4360 az cooler volt, alapból 40-44C, terhelve 56-64C volt.
Most egy Thermaltake TR2-M5 van rajta más ventivel és most alapon 38-44C, terhelve 53-58C!!!

GlacialTech 4360: 3000 FT
TT TR2-M5: 3000 FT

Ennyit a drága coolerekről!!!
És nem hallom a gép hangját!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Nem úgy megy ahogy kéne (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.