Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibz03


tibz03
őstag

Acorp alaplapom van PIII procival. Letöltöttem az Acorp oldaláról a lehető legfrisseb (2001-es :D ) BIOS-t. Megpróbáltam frissíteni, és végig is ment a folyamatjelző, de újraindítás után marad az 1.0-ás BIOS. :(
Főleg azért szeretném frissíteni, mert az alaplap 2xAGP-t tud kezelni, de kénytelen vagyok 1x-esre állítani, mert 2x-esen állíndóan fagynak a 3D alkalmazások. Abban reménykedem, hogy a BIOS-frissítés ezt megoldja, de ha nem, akkor is jó lenne frissíteni.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#2) twollah válasza tibz03 (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Nincs valami jumper az alaplapon ami hardwareesen akadalyozza meg a BIOS felulirasat?

(#3) tibz03 válasza twollah (#2) üzenetére


tibz03
őstag

Elképzelehtő. Majd utánanézek. De én olyat olvastam régen, hogy a BIOS-ban is van ilyen kapcsoló. És ha nem lehet frissíteni, miért megy végig a folyamatjelző? :F

(#4) twollah válasza tibz03 (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Passzolok, biztos hadicsel.

(#5) tibz03


tibz03
őstag

Másvalaki??? :O

(#6) Keitaro válasza tibz03 (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

szvsz Twollahnak lesz igaza. Nézd meg azt a jumpert. Ott lesz az

(#7) Keitaro válasza Keitaro (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

Mi az alaplapod pontos neve?

(#8) Vitus válasza tibz03 (#5) üzenetére


Vitus
őstag

Milyen monitorkártyát használsz 2x agpvel?

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#9) AngelH válasza tibz03 (#1) üzenetére


AngelH
aktív tag

nem lehet, hogy a legfrissebb bios 1.0-as??? :F

(#10) twollah válasza AngelH (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Lehetséges, de én még olyat eddig nem láttam, hogy egy BIOS vagy program fejlesztését az 1.0ás verziónál be is fejezik, mert egyszerűen nincs benne hiba.

(#11) AngelH válasza twollah (#10) üzenetére


AngelH
aktív tag

en mar lattam, es nem azert fejeztek be valoszinu, mert nincs benne hiba, hanem egyszeruen azert, mert akkor epp amikor ez a lap volt, nem jelent meg ez a hiba, 5 ev mulva meg nem fognak uj biost kiadni egy regi laphoz, mert a jelenlegi lapjaikat akarjak eladni, es azokat frissitik... es ez szinte minden gyartora igaz, lasd regi p1/p2 es lapok vinyokezeleset...

(#12) twollah válasza AngelH (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

Ennyire nem vagyok benne a témában, de köszi a fejtágítást.

Izé, ezeknek a BIOSoknak a forráskódja egy idő után nem lesz publikus?

(#13) tibz03 válasza Keitaro (#7) üzenetére


tibz03
őstag

Acorp 6VIA83A

(#14) tibz03 válasza Vitus (#8) üzenetére


tibz03
őstag

Leadtek WinFast GeForce MX (sima MX, nem számozott, kb. a 400-as teljesítményén van). De nem 2x-es, hanem 1x-es AGP-vel használom.

(#15) tibz03 válasza AngelH (#9) üzenetére


tibz03
őstag

Nem, 1.2-es, asszem.

(#16) tibz03 válasza tibz03 (#14) üzenetére


tibz03
őstag

Bocs, a 2-est kihagytam. :) GF2 MX.

(#17) venember83 válasza tibz03 (#16) üzenetére


venember83
nagyúr

Hi!
VIA chipset + Intel proci = instabilitas, inkompatibilitasi gondok, megmagyarazhatatlan hibauzenetek, viselkedes---> rossz parositas.
Sztem csereld le egy Abit ST6ra, vagy Asus Tusl2-c-re, ezek most ujonnan es hasznaltan is olcsok

(#18) tibz03 válasza venember83 (#17) üzenetére


tibz03
őstag

Kösz, de NEM volt vele bajom 2 évig. :DD
Meg most lesz új, úgyhogy ezzel nem foglalkozok!

(#19) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Alaplapi driver? :) (Hátha azért fagy)
Amúgy sztem is vmi ilyen BIOS-felülírás-gátló dolog van a lapon.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#20) tibz03 válasza Panther (#19) üzenetére


tibz03
őstag

Kösz, holnap meg fogom nézni azt a jumper-dolgot.

Driver-hiba nem lehet, mert a VIA4in1 Pack-et felrakom mindig, meg akkor is jelentkezik, ha nem rakom fel. :)

(#21) köpet


köpet
aktív tag

Nekem acorp 6via81p volt, de abban ment rendesen az mx 2x agp-n és bios flash is volt, pedig ua. chipset meg minden. Ha jól emlékszem az acorp nem használt ilyen jumpert ennél a sorozatnál, és a bios verziója sem számozott, hanem betűvel jelölt volt (a gyári volt nálam a ''B'', a ''D'' meg a legfrissebb letölthető).
Az 5ali61 egyes sorozatain nem lehetett frissíteni a biost - tapasztalat - viszont akkor az awardflash folyamatjelzője el sem indult, nem csinált semmit.

acorp fan club...

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#22) tibz03 válasza tibz03 (#20) üzenetére


tibz03
őstag

Megnéztem a ''jumper-dolgot''... az eredmény: új alaplap! :DDD

Ész nélkül rakosgattam a jumpert: először kisütötte a BIOS-t, utána semmit se csinált (maradt az 1.0), aztán gondoltam: leveszem a jumpert, megpróbálom úgy. Levettem, elkezdtem a BIOS-t frissíteni, aztán egyszer csak megállt a folyamatjelző... már itt sejtettem, elég nagy baj van! :(
Az is lett: alaplap nem indul, be szervizbe, ott BIOS-okat próbálgattak, és a régivel sem indult a gép (ez nekem gyanús). Úgyhogy rámsóztak egy abszolút noname (Azzu, vagy valalmi hasonló) használt alaplapot (de eddig jól megy ;]

(#23) Polesz válasza tibz03 (#22) üzenetére


Polesz
addikt

Kár, hogy nem olvastam hamarabb, mert akkor közöltem volna, hogy ebben a lapban a Gef2MX400-as kártyák csak 1x agp-vel mennek ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#24) tibz03 válasza Polesz (#23) üzenetére


tibz03
őstag

Kösz... :(

Amúgy meg honnan tudod? Nem elterjedt típus (ahogy egyik sem az az Acorp-ok között)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.