Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Segítsetek légyszi, egyszerűen nem tudok belépni egy IBM Netvista nevű komplett gép BIOS-ába. Hiába nyomom ész nélkül a del-t vagy az F1-et, vagy az Insertet. Az a poén , hoyg volt már hogy sikerült, de nem tudom hogyan. Amikor bekapcsol a gép szinte egyből valami ibm-es szarság elindítását engedi csak, F11-el., de az csak diagnosztikai, semmi értelmes.

(#2) Cathfaern válasza Zoltán (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

próbálkozz még a DEl F2 F10 gombokkal is.

(#3) Yaye válasza Zoltán (#1) üzenetére


Yaye
őstag

F1-re lehet belépni. Veszettül kell csépelni rögtön a gomb megnyomása után, és menni fog az. Először nekem is nehezen ment :) Aztán ha sikerül, a bios-ban ki lehet kapcsolni a gyors boot-ot, meg az IBM logot, és akkor lesz rá később idő is, meg látni is fogod hogy mikor kell nyomni.

[Szerkesztve]

(#4) Zoltán válasza Yaye (#3) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi, bejött!

(#5) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Használtak/nak még néhány elvetemültebb variációt is: Ctrl+S, Ctrl+Alt+S, Ctrl+Alt+Enter, Ctrl+Alt+Esc... Pontosan milyen modell ez a Netvista? Gyártó support-oldalát nézted már?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#6) KovacsUr válasza Zoltán (#4) üzenetére


KovacsUr
addikt

Akkor nem szóltam. :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#7) Zoltán


Zoltán
őstag

Nem tudom a biosban állítani a ram értékeit, így meg fagy, a memtest is hibát ír az új ramra. Hogy kell?

(#8) L3zl13 válasza Zoltán (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Úgy, hogy kiveszed és kicseréled.
A Brand gépekhez valahogy sosem a tuning opciókat társítottam magamban. :)

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Zoltán válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Zoltán
őstag

A helyzet az, hogy a gép egyszercsak elromlott. Memtestet lefuttattam, rossz volt a ram. 128 Mb SD, Hynix. Erre kicseréltem egy új, szintén Hynix SD-re, csak 256 megásra. Most is ugyanúgy fagy és ugyanúgy rossznak írja a memtest86. Gondoltam BIOS-ban átállítom kevésbé agresszívre a RAM beállításokat, de nem tudom. Ráadásul a diagnosztikai progija, (még a Windows előtt) azt írja róla, hogy 100 Hz-es, amikor 133-as. Most mi a fenét csináljak?

(#10) Zoltán válasza Zoltán (#9) üzenetére


Zoltán
őstag

Fel

(#11) Yaye válasza Zoltán (#9) üzenetére


Yaye
őstag

Hát ebben a lapban ugyan nem fogsz te semmilyen időzítéseket állítgatni, az fix :(
De mondjuk az lehet hogy nem is hajlandó aszinkronban hajtani a memet a procival, a 100-on járatott 133-asaidat ezért látja 100-asnak? (felteszem hogy valami 900 körüli cerka van benne, nem?) Eddig 133-asnak mutatta?

(#12) Zoltán válasza Yaye (#11) üzenetére


Zoltán
őstag

Igen, 900-as cerka van benne. Amíg jó volt az eredeti ram, nem tudom milyennek írta. Azthiszem 100-as volt. Most 133-as van benne (az új) de 100-asnak írja. Nekem nem is kellene, hogy aszinkronban mennyen.

(#13) Yaye válasza Zoltán (#12) üzenetére


Yaye
őstag

És ugyanaz a ram más gépben hibátlanul átmegy a teszten? Egyébként a brand gépek közül sok típus egészen elképesztően kényes a ramokra, ráadásul ez a netvista valami egészen egyedi deszka, érdemes lenne megpróbálnod pár fajta modult, hátha...

(#14) Zoltán válasza Yaye (#13) üzenetére


Zoltán
őstag

Ez a ram másik gépben 133MHz-en, cas2-n, turbo sebességen hibátlanul megy a Memtest86 szerint! ennél jobb ram nem létezik! :O

(#15) Marcus


Marcus
aktív tag

Mivel én egy olyan gyárban dolgozom, ahol ibm netwista gépeket szerelnek, és én tesztelem és javítom őket, ezért én az f12-t ajnánlamám neked!
Rögtön bekapcsolás, vagy reset után nyomogasd, vagy nyomva is tarthatod folyamatosan, de akkor néha le szokott fagyni.

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#16) WuDu válasza Zoltán (#14) üzenetére


WuDu
tag

Volt melóhelyen is Netfisták voltak, és az Infineonok jöttek be...Igaz 128as 128asra cseréltünk, mert a 256 az már soknak tűnt számára... :)

(#17) Zoltán válasza Marcus (#15) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi a tippet! Akkor tehát be tudok majd állítani kevésbe agresszív ram-értkeket is?

Illetve: ha nem sikerül, hol dolgozol? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.